Meridian DSP7200SE Cyfrowy system aktywnych głośników

  • Dodaj recenzję:
  • 10917
  • Producent: Meridian
  • Czas realizacji: 21 dni
  • 62 500,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

SPECIAL EDITION DSP7200 DIGITAL ACTIVE LOUDSPEAKER

Seria głośników Meridian z serii Special Edition reprezentuje szczyt projektowania i opracowywania głośników Meridian i jest najbardziej zaawansowanym głośnikiem, jaki Meridian wyprodukował do tej pory.

 

 


Zbudowany ręcznie w Wielkiej Brytanii, każdy Meridian Special Edition DSP7200 jest cyfrowym głośnikiem aktywnym zawierającym technologię cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP). Ta genialna, a jednocześnie elegancka konstrukcja oznacza, że obudowa głośnika zawiera całą elektronikę systemu, w tym jego wzmocnienie. Podobnie jak inne głośniki z serii Special Edition, dostępny jest także pakiet innowacyjnych technologii Meridian.

 


Dzięki możliwości dostarczania najlepszych rozwiązań ze źródeł wysokiej rozdzielczości, w tym MQA, wydajność Meridian Special Edition DSP7200 pokazuje, dlaczego Meridian jest powszechnie uważany za pioniera dźwięku wysokiej rozdzielczości.

 

Hi-Res Audio jest w naszym DNA. Od samego początku byliśmy oddani doskonaleniu ścieżki pomiędzy oryginalną wydajnością i dźwiękiem, który wyłania się z głośnika.

Aby to osiągnąć, każdy pojedynczy składnik każdego produktu Meridian został starannie dobrany i zaprojektowany tak, aby zachować integralność sygnału audio Hi-Res w całym łańcuchu.

Oto trzy pionierskie technologie, które opracowaliśmy, aby nasze produkty mogły dostarczać najbardziej autentyczne brzmienie:

 

WYJĄTKOWE TECHNOLOGIE MERIDIAN

 

 

Master Quality Authenticated [MQA] to rewolucyjna, kompleksowa technologia, która zapewnia doskonałą jakość dźwięku w pliku, który jest na tyle mały, że można go przesyłać strumieniowo lub pobierać. Co więcej, jest kompatybilny wstecz, więc będzie grać na każdym urządzeniu. A ponieważ jest w pełni uwierzytelniony, możesz być pewien, że słyszysz dokładnie to, co artysta zaakceptował w studio.

MQA to technologia, która oddaje pełną magię oryginalnego występu studyjnego. Korzystając z pionierskich badań naukowych dotyczących sposobu, w jaki ludzie słyszą, MQA zapewnia doskonałą jakość dźwięku w pliku, który jest na tyle mały, że można go przesyłać strumieniowo lub pobierać - dni poświęcania jakości dla wygody dobiegły końca. Odwiedź mqa.co.uk, aby uzyskać więcej informacji.

 

 

Wykorzystuje złożony filtr cyfrowy, aby podwoić liczbę próbek ze źródła, aby poprawić rozdzielczość najdrobniejszych szczegółów w rekordzie. Oznacza to, że nawet przy standardowym źródle, takim jak CD, wykorzystującym naszą technologię upsamplingu, jesteśmy w stanie znacząco poprawić jakość odsłuchu.

 

Opatentowany format audio Meridian, który łączy wysoką przepustowość, bezpieczeństwo i niski poziom jittera. MHR uzyskuje najwyższą możliwą jakość dźwięku w systemach odtwarzania wykorzystujących Meridian i umożliwia zakodowaną transmisję PCM, MQA i DSD.

 

Gdy słuchasz dźwięku wysokiej rozdzielczości, możesz poczuć każdą emocję, usłyszeć każdą nutę i doświadczyć każdego szczegółu oryginalnego występu swojego ulubionego artysty.

Nie musisz już odczuwać rozpraszającego dystorsji, niepotrzebnego hałas, Hi-Res Audio zapewnia najlepszą możliwą jakość odsłuchu.

 

Znakomita wydajność. Cztery potężne wzmacniacze szerokopasmowe o mocy 150 W zapewniają maksymalny poziom wyjściowy 118dB na 1m.

 

Pierścienie zaciskowe zapewniają, że głośniki basowe i głośniki średniotonowe są odizolowane od obudowy, dając najbardziej kontrolowany i szczegółowy dźwięk.

 

Lekka, podwójna cewka drgająca, głośnik Beryl dla udoskonalonej wydajności wysokich częstotliwości (do 32kHz).

 

Nowa elektronika o rozszerzonym paśmie częstotliwości, zoptymalizowana pod kątem maksymalnej wydajności nagrań o wysokiej rozdzielczości.

 

 

DIGITAL SIGNAL PROCESSING (DSP)

 

Być może zauważyłeś, że wiele produktów Meridian Audio zawiera litery "DSP" w ich nazwie.

Te trzy litery oznaczają "Cyfrowe przetwarzanie sygnału"; technologia, którą przyjęliśmy ponad 25 lat temu i od tego czasu doskonalimy.

W skrócie, DSP umożliwia naszym produktom osiągnięcie niezwykle dokładnej reprodukcji sygnałów audio. Jest to jeden z powodów, dla których podczas słuchania systemu Meridian wydaje się, że artysta jest właśnie w pokoju z tobą.

Jedną z najbardziej ekscytujących możliwości DSP jest poziom kontroli i możliwości adaptacji, jakie oferuje. Oto tylko kilka z wielu rewolucyjnych cech produktu Meridian, których po prostu nie da się odtworzyć w tradycyjnej domenie analogowej ...

 

 

 

Ulepszone wyrównywanie basów [EBA] umożliwia dokładne wyrównanie w czasie wysokich, średnich i niskich częstotliwości reprodukowanych przez nasze głośniki. Proces ten zapewnia, że wszystkie dźwięki docierają do ucha w tym samym czasie, zapewniając wyjątkowe obrazowanie i czysty, przejrzysty, podobny do życia dźwięk.

 

 

 

 

 

AUTENTYCZNOŚĆ DŹWIĘKU

 

Meridian zapewnia trzy wyjątkowe doznania dźwiękowe: Meridian Signature Sound System, Meridian Surround Sound System i Meridian Sound System. Zaprojektowane przy użyciu naszych precyzyjnych technologii cyfrowych, każdy system jest stworzony tak, by odzwierciedlał emocje oryginalnego wykonania artysty.

 

 

 

 

 

 

Wyprodukowane w Wielkiej Brytanii.

 

Od momentu powstania w 1977 roku wszystkie produkty Meridian zostały zaprojektowane, zaprojektowane i wyprodukowane w Wielkiej Brytanii.

Utrzymanie wszystkich naszych procesów w fabryce oznacza, że mamy pełną kontrolę nad naszymi produktami, od koncepcji aż do dostawy.

Oznacza to, że po otrzymaniu produktu Meridian możesz mieć pewność, że jego jakość, funkcjonalność i niezawodność nie mają sobie równych.

 

 

JESTEŚMY DUMNI
PARTNER Z PODOBNYMI, PRESTIŻOWYMI BRYTYJSKIMI MARKAMI

Including Jaguar Land Rover and McLaren Automotive.

 

 

 

 

STREAMING

Od niedrogich odtwarzaczy z pojedynczą strefą i kompaktowych systemów po kompleksowe systemy zapewniające najlepsze wrażenia płynące z transmisji strumieniowych, Meridian produkuje rozwiązania strumieniowe odpowiednie dla szerokiej gamy aplikacji.

 

 

 

218 STEROWNIK STREFOWY

Kontroler 218 stref zawiera wszystkie funkcje potrzebne do utworzenia strefy audio Hi-Res. Meridian 218, obsługujący zarówno lokalny, jak i rozproszony dźwięk, niezależnie od tego, czy jest analogowy czy cyfrowy, jest wyposażony w technologię lip-sync. Jest to również punkt końcowy dla naszej wielokrotnie nagradzanej platformy do zarządzania muzyką Sooloos.

Z cyfrowymi i analogowymi wejściami i wyjściami, Meridian 218 z obsługą MQA nadaje się do szerokiego zakresu rozproszonych aplikacji audio od pojedynczej strefy do wielostrefowego zastosowania. Funkcje kontrolne, w tym IP i IR, pozwalają na to, aby ten uniwersalny produkt mógł łatwo współpracować z dowolnym wzmacniaczem mocy lub głośnikami DSP Meridian.

KLUCZOWE CECHY

Kontrola IP pozwala na bezproblemową integrację i elastyczność w domu. Obejmuje również wejścia i wyjścia cyfrowe i analogowe.

Wyjścia cyfrowe i analogowe umożliwiają pracę wzmacniacza 218 z dowolnym wzmacniaczem mocy i wszystkimi kolumnami głośników Meridian, co zapewnia znaczną elastyczność.

Skalowalne rozwiązanie - użyj wielu 218 jednostek, aby uzyskać dodatkowe strefy Hi Res w całym domu.

Meridian Sooloos, przyjazna dla użytkownika platforma do zarządzania muzyką, zawiera wszystko, co cenimy w muzyce. Twoja kolekcja staje się łatwa w zarządzaniu, z intuicyjną prostotą i wyjątkową szybkością. Został zaprojektowany z głębokim zrozumieniem muzyki i zapewnia wrażenia, które odzwierciedlają unikalną wartość, jaką posiada biblioteka muzyczna.

 

 

 

 

WEJŚCIA AUDIO
Meridian Speakerlink (RJ45) i cyfrowe wejście S / PDIF, 32kHz-

Częstotliwości próbkowania 96 kHz do 24 bitów z obsługą MHR (phono) AUDIO

 

WYJŚCIA AUDIO


1x RJ45 ze zbalansowanym cyfrowym dźwiękiem i sterowaniem dla drugiego głośnika. Przenoszenie podczerwieni w celu automatyzacji systemu

 

WYDAJNOŚĆ


Peak SPL: 118dB na 1m (materiał muzyczny)

Ogólne zniekształcenia zazwyczaj <0,02% na dowolnej częstotliwości lub poziomie Odpowiedź częstotliwościowa w pomieszczeniu w obrębie 3dB: 35 Hz - ponad 32 kHz

 

WZMACNIACZE


4 x 150 w (600w)

 

SPECYFIKACJA DSP


2 x Freescale 56367 z częstotliwością 150 MHz

2 x 24-bitowe wielobitowe przetworniki delta-sigma z 128-krotnym nadpróbkowaniem

Minimalna faza zwrotnicy przy 2,6 kHz

Ochrona basowa

Korekta odpowiedzi dla całego systemu

Kontrola tonów użytkownika. Analogowo / cyfrowe sterowanie głośnością i fazą

 

Wyświetlacz.


Ekran z ośmioma znakami z lampkami systemowymi może być wygaszony

 

WYMIARY / WAGA


WYSOKOŚĆ; 1072 mm [42,2in] (bez stóp / kolców)

SZEROKOŚĆ: 178 mm [7 cali] zwężająca się do 350 mm [13,8 cala]

GŁĘBOKOŚĆ: 220mm [8,7in] zwężający się do 422mm [16.6in]

STOPIEŃ NAPIĘCIA (szer. X gł.): 350 mm [13,8 cala] x 422 mm [16,6 cala]

WAGA: 55 kg [121lbs]

MOC
20VA w trybie gotowości; 600 VA max