Cyrus LYRIC System All-In-On

  • Dodaj recenzję:
  • 21849
  • Producent: Cyrus
  • 13 999,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

 

Cyrus LYRIC System All-In-One

 

LYRIC pozwala na podłączenie do 14 źródeł, dzięki czemu można słuchać wyjątkowej muzyki wysokiej jakości z komputera, zasobów sieciowych NAS (technologia umożliwiająca podłączenie zasobów pamięci dyskowych bezpośrednio do sieci komputerowej), odtwarzaczy CD, telefonów oraz wszystkich urządzeń odtwarzających muzykę.

Niezależnie od tego, czego słuchasz możesz teraz słuchać w wysokiej jakości bez kłopotów. LYRIC pozwala na podłączenie do 14 źródeł, dzięki czemu można słuchać wyjątkowej muzyki wysokiej jakości z komputera, zasobów sieciowych NAS (technologia umożliwiająca podłączenie zasobów pamięci dyskowych bezpośrednio do sieci komputerowej), odtwarzaczy CD, telefonów oraz wszystkich urządzeń odtwarzających muzykę. CYRUS przez dwa lata prac konstrukcyjnych, stosując zaawansowaną technologię audio stworzył system reprodukujący fantastyczną jakość dźwięku. System, który jest łatwy w konfiguracji i użyciu. W urządzeniu LYRIC znajduje się odtwarzacz CD, streamer, możliwość odtwarzania internetowych stacji radiowych, Bluetooth ®, FM, DAB + i. Utwory, które są przechowywane w Twojej kolekcji muzycznej będą odtwarzane z wykorzystaniem zaawansowanego przetwornika cyfrowo-analogowego i procesu amplifikacji, w które wyposażony jest LYRIC. Przeglądanie zasobów i sterowanie odtwarzaniem muzyki możesz wykonać z łatwością za pomocą aplikacji Cadence (dostępnej dla iOS), lub przy użyciu pilota IR. Pilot tan oprócz obsługi LYRIC można nauczyć sterowania telewizorem i dekoderem telewizji satelitarnej oraz innych urządzeń.

 

 

CD Player 


W naszych odtwarzaczach CD zwyczajowo stosujemy nasz wyjątkowy system Servo Evolution (SE₂). System ten za swą zdolność do wydobycia maksimum informacji z dysku zdobył już wiele nagród. Oprogramowanie SE₂ w LYRIC jest bardziej niezawodne i imponujące niż kiedykolwiek!

Streamer muzyczny


Dzięki naszej zaawansowanej technologii strumieniowego przesyłania muzyki LYRIC można powiązać z dowolnym urządzeniem Universal Plug and Play (UPnP) lub Digital Living Network Alliance (DLNA), co pozwala na przeglądanie i odtwarzanie całej dostępnej kolekcji cyfrowej muzyki bezprzewodowo.

FM, DAB+ oraz Radio internetowe


Słuchaj ulubionych stacji radiowych FM lub wykorzystujących DAB +. Dodatkowo otrzymasz dostęp do ponad 70.000 stacji radiowych z całego świata poprzez TuneIn Radio.

Bluetooth®


Możliwość łatwego podłączenia dowolnego urządzenia obsługującego Bluetooth ® oznacza, że za pośrednictwem LYRIC można naprawdę odtwarzać muzykę z dowolnego źródła.

Wejścia dodatkowe


Przednie i tylne złącza USB pozwalają na odtwarzanie muzyki z telefonu komórkowego lub pamięci USB. LYRIC posiada również wejście USB-B, który zapewnia lepsze połączenie pomiędzy laptopem a urządzeniem. Wejścia koncentryczne i optyczne SPDIF pozwalają na podłączenie szeregu innych urządzeń. Podłączenie systemu TV lub AV pozwali na poprawienie parametrów odtwarzanego dźwięku.

Ekspert konwersji cyfrowo-analogowej


LYRIC jest w stanie odtwarzać najwyższej rozdzielczości 24-bitowe pliki, na które została przekonwertowana muzyka. System został dostrojony tak, że muzyka zachowuje wszystkie walory i szczegóły, zgodne z naturalnym brzmieniem. 32-bitowy konwerter cyfrowo-analogowy w LYRIC upsampluje wszystkie pliki cyfrowe do 192kHz, więc nawet jeśli mają niższe rozdzielczości będzie można usłyszeć pewną poprawę muzyki za pośrednictwem LYRIC.

Wzmacniacz mocy


Nasza zaawansowana technologia stosowana w produkcji wzmacniaczy została przeprojektowana specjalnie dla serii LYRIC, tak aby zapewnić lepszą wydajność prądową. Daje to więcej energii, która jest wykorzystywana w procesie wzmocnienia, co łatwo daje się zauważyć podczas odsłuchu. Oznacza to, że LYRIC jest w stanie zapewnić imponujące 170 W na kanał (przy 8 omach).

Wykrywanie impedancji głośnika


System LYRIC podczas pracy wykrywa impedancję głośników, mierzy ją i odpowiednio dostosowuje parametry wyjściowe tak, że zawsze „wydobywa jak najwięcej” z użytych głośników.

Wyjścia głośnikowe


Oprócz wyjść głośnikowych stereo LYRIC ma opcjonalne wyjście dla subwoofera.

Tidal


Za pośrednictwem aplikacji Cadence można korzystać na Lyricu z Tidala.

 

Obsługiwane formaty plików WAV, FLAC, ALAC, AAC, MP3, WMA, AIFF
Format nośników obsługiwanych przez port USB FAT 16, FAT 32
Przetwornik DAC 32 bitowy
Bluetooth Tak
Moc wyjściowa na kanał (8 Ω) 150 W
Moc wyjściowa na kanał (6 Ω) 230 W
Zintegrowany odtwarzacz CD Tak
Odbiór stacji radiowych Internetowe stacje streamingowe, DAB, FM
Streaming sieciowy UPnP/DLNA Ethernet/Wi-Fi
Regulacja barwy dźwięku
Zaawansowany, cyfrowy układ DSP
Detekcja impedancji kolumn Tak
Sterowanie przez aplikacje
Cadence App (Android & iOS)
Pilot zdalnego sterowania Tak
Sterowanie za pomocą panelu dotykowego Tak
Wejścia analogowe 1 x Stereo RCA
Wejścia cyfrowe 2x Optyczne SPDIF, 2x Koaksjalne SPDIF
Wyjścia Analogowe stereo RCA
Wejście słuchawkowe Tak
Wyjście na subwoofer Tak
Wejścia USB 2 x USB A, 1 x USB B (PC)
Odstęp sygnału od szumu -70dB
THD+n dla wejść cyfrowych 0.008% 1kHz
THD+n dla wyjść cyfrowych 0.012% 1kHz
Wymiary (S x W x G) 420 x 105 x 320 mm
Waga 9,00 kg

 

Firma Cyrus wystartowała w 1983 roku w Huntingdon w hrabstwie Cambridge. Pierwszymi produktami wprowadzonymi do sprzedaży były wzmacniacze modele: One i Two. W ciągu ostatnich 30 lat firma kierując się wiedzą fachową i doświadczeniem w zakresie audio, rozwijała wiele własnych konstrukcji wpływając tym samym na rozwój branży audio na świecie.

Do dzisiaj wszystkie produkty Cyrus są tworzone, strojone i produkowane w siedzibie firmy znajdującej się we wschodniej Anglii, co nie jest sytuacją często spotykaną w procesie wytwarzania produktów konsumenckich.

Firma jest przedsięwzięciem prywatnym stworzonym i prowadzonym zgodnie z zasadą która mówi, że podobnie jak nasi konsumenci, skupiamy się na wysokiej jakości stereofonicznych systemach muzycznych zapewniających całkowicie prawdziwe i naturalne odtwarzanie dźwięków.

W świecie w którym 99% produkcji sprzętu audio odbywa się w krajach o niskich kosztach wytwarzania, Cyrus wybrał na stworzenie swojej siedziby hrabstwo Cambridge, w którym edukacja i najbardziej zaawansowane technologie tworzą otoczenie sprzyjające zebraniu zespołu ludzi posiadających głęboką wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie przy tworzeniu urządzeń audio. Nowoczesny proces produkcji oznacza, że w Anglii mogą być wytwarzane na małą skalę urządzenia klasy Premium. Takie specyficzne usytuowanie siedziby firmy zapewnia jej natychmiastowy dostęp do najnowszych technologii.

Cyrus to niezwykła firma, dążąca do produkcji wyrobów osiągających znacznie więcej niż tylko prostą funkcjonalność, w której pracują entuzjaści kochający muzykę.

Niemal wszystkie produkty firmy wbudowane są w legendarną obudowę Cyrus, co stało się wizytówką firmy, a także ikoną w świecie dźwiękowym rozumiejącym ich ponadczasowy styl. Klasyczna konstrukcja jest formowana pod ogromnym ciśnieniem, a po ostudzeniu ręcznie wykańczana. Unikalny odlew stanowi mocną i sztywną konstrukcję zapewniającą, że produkty firmy są odporne na zakłócenia zewnętrzne i bardzo wytrzymałe.