CAMBRIDGE SX 50 - Kolumny podstawkowe

  • Dodaj recenzję:
  • 21735
  • Producent: Cambridge Audio
  • 545,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

 

SX-50 GŁOŚNIKI PÓŁKOWE

 

Zoptymalizowane systemy magnesów głośnika niskotonowego zapewniają głęboki, wyrazisty bas.
Jedwabny kopułkowy głośnik wysokotonowy łączy w sobie wyrafinowaną prezentację z wysokim poziomem szczegółowości.
Piankowy tłumik za membraną głośnika wysokotonowego redukuje odbicia i tworzy wrażenie szerokiej, lekkiej sceny dźwiękowej.
Obrabiany stożek papierowy o średnicy 135 mm zapewnia płynne i równomierne pasmo przenoszenia częstotliwości.
Precyzyjnie zoptymalizowane ograniczniki zapewniają najbardziej neutralne, liniowe pasmo przenoszenia.
Modelowana w oprogramowaniu CAD sztywna obudowa z płyty MDF minimalizuje fale stojące i utrzymuje wibracje na minimalnym poziomie. 

 

 

 

 

 

SOLIDNE FUNDAMENTY


Ważną rolę w przypadku znakomitych głośników odgrywa obudowa. Głośniki serii SX charakteryzują się obudowami, które zaprojektowane zostały z wykorzystaniem narzędzia CAD (Computer-Aided Design) w celu pełnego zrozumienia, gdzie należy je usztywnić i wzmocnić. Dlaczego? Po to, by każdy milimetr ruchu membran skierowany był do słuchacza jako dźwięk, a nie zmarnowany w formie wibracji obudowy. 


IDEALNE ODTWORZENIE DŹWIĘKU


Głośniki serii SX wykorzystują membrany nisko-średniotonowe, wykonane z przetworzonego papieru. Być może nie brzmi to zbyt technicznie, lecz imponujący stosunek wytrzymałości do wagi idzie w parze z doskonałą tonacją — dzięki temu instrumenty brzmią czysto, są dobrze zdefiniowane i wiarygodne. Za wyższe częstotliwości odpowiada miękka kopułka głośnika wysokotonowego wykonana z przetworzonego jedwabiu, który zapewnia równowagę realizmu i wyrafinowania. WIELE MEMBRAN — JEDEN GŁOS


Wiele troski i uwagi w serii SX poświęcono zaprojektowaniu ograniczników. Ponieważ są one w pełni odpowiedzialne za zapewnienie, aby każda membrana otrzymywała odpowiednią częstotliwość, ciężko pracowaliśmy nad tym, aby spełnić ten wymóg tak efektywnie, jak to tylko możliwe. Timing i holografia stereo są dokładne, ponieważ faza pozostaje całkowicie liniowa — od góry do dołu zakresu. PROJEKT NA CAŁE ŻYCIE


Głośniki serii SX charakteryzują się prostym, subtelnym wyglądem, który pozwala im na wpasowanie się w różne miejsca i pracę w każdym z nich. Bez względu na to, czy potrzebujesz dyskretnej pary głośników na półce, czy też bezkompromisowego systemu audio-wideo 7.1 na potrzeby kina domowego — seria SX wyposażona została w odpowiednie modele, które zachwycają stylem. 

 

 

DANE TECHNICZNE

SKUTECZNOŚĆ 87dB
PASMO PRZENOSZENIA 50Hz-22kHz
IMPEDANCJA 8 Ω
REKOMENDOWANA MOC WZMACNIACZA  10-100 W
PRZETWORNIKI
5.25” (135mm) z membraną z papier poddanego obróbce, 1” (25mm) jedwabna kopułka
ZWROTNICA 2-drożna
PORT B-R  na tylnej ściance
EKRANOWANIE MAGNETYCZNE Nie
KOLOR Matowa czerń
WYMIARY (WXSXG)
225 x 161 x 240mm
WAGA
3,0 kg

 

Cena za sztukę, dostępne jako para.