Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

TEAC AI-303 Wzmacniacz stereo / DAC-USB

  • 4 590,00 zł
  • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

 

 

Podłączanie do telewizora za pomocą jednego kabla HDMI

 

Jedynym połączeniem między AI-303 a telewizorem jest kabel HDMI. Obsługa ARC/eARC i HDMI CEC, regulacja głośności oraz włączanie/wyłączanie zasilania AI-303 mogą być sterowane z pilota telewizora, jednocześnie odbierając dźwięk PCM 192/24 Hi-Res, o ile telewizor obsługuje tę rozdzielczość. Dzięki niewielkim gabarytom możliwy jest montaż AI-303 na/w szafce RTV.

* Ustaw wyjście cyfrowe na „PCM” w ustawieniach wyjścia telewizora.

 

Obsługa formatów audio DSD512 i PCM 384/32 Hi-Res

 

Aby zmaksymalizować studyjną jakość dźwięku źródła cyfrowego, przetwornik cyfrowo-analogowy w AI-303 wyposażono w dwa rodzaje filtrów cyfrowych oraz konwersję ‘w górę’ x2Fs, x4Fs i x8Fs w celu uzyskania preferowanego dźwięku.

 

Szeroka gama wejść cyfrowych, HDMI, USB-C, koncentryczne i optyczne

 

AI-303 jest wyposażony w złącze HDMI do telewizora, złącze USB-C do komputera PC/laptopa oraz złącze koncentryczne/optyczne do konwencjonalnych cyfrowych odtwarzaczy muzycznych, maksymalizując potencjał każdego źródła cyfrowego dzięki wysokowydajnemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu.

 

 

 

 

 

 

Wbudowany odbiornik Bluetooth® obsługujący LDAC® i Qualcomm® aptXTM HD

 

Odbiornik Bluetooth® służy do łatwego połączenia bezprzewodowego ze smartfonem, obsługując kodeki wysokiej rozdzielczości, w tym LDAC®, LHDC i Qualcomm® aptXTM HD, a także inne standardowe kodeki Bluetooth®, takie jak Qualcomm® aptXTM, AAC, i SBC. Diody LED na panelu przednim wskazują, który kodek jest włączony po nawiązaniu połączenia.

 

USB-C do połączenia USB z komputerem, smartfonem i tabletem

 

AI-303 obsługuje również szeroką gamę urządzeń cyfrowych, takich jak smartfon/tablet i przenośny cyfrowy odtwarzacz audio, które obsługują USB Audio 2.0, poprzez zasilany port USB-C, który umożliwia automatyczne wykrywanie urządzenia, kiedy urządzenie jest wyposażone w USB-C. Większość urządzeń z Androidem i najnowszy iPad Air/iPad Pro, które są wyposażone w port USB-C, umożliwiają połączenie jednym kablem USB-C bez dodatkowych urządzeń.

 

Dwie pary wejść audio dla większej elastyczności

 

Dwie pary wejść LINE pasują do istniejącego w domu systemu audio, w tym odtwarzaczy CD i gramofonów analogowych.
* Analogowy gramofon musi być wyposażony we wbudowany wzmacniacz gramofonowy.

 

Wysokowydajny wzmacniacz mocy Ncore® firmy Hypex

 

Kompaktowy AI-303 zawiera wysoce energooszczędny i wydajny wzmacniacz mocy Ncore® zaprojektowany przez firmę Hypex, zapożyczony z wyższego modelu, zapewniając czysty i wyraźny dźwięk o bogatej muzykalności.

 

4-biegunowe wyjście słuchawkowe z separacją uziemienia

 

Obwód wzmacniacza słuchawkowego jest zaprojektowany jako oddzielne uziemienie na kanałach lewym i
prawym od sekcji przedwzmacniacza do gniazda słuchawkowego, które jest typu 4-biegunowego. Oddzielenie obu mas znacznie poprawia separację kanałów, jednocześnie realizując czystą scenę dźwiękową.

 

Wzmacniacz słuchawkowy bez kondensatora sprzęgającego

 

We wzmacniaczu słuchawkowym zastosowano konstrukcję CCLC (Coupling Capacitor Less Circuit), która eliminuje te negatywne skutki powodowane przez kondensatory i zapewnia wielowymiarowe środowisko odsłuchowe z wystarczającym zakresem niskich częstotliwości i dobrą reakcją, podczas gdy konwencjonalna konstrukcja wzmacniacza słuchawkowego nieuchronnie wpływa na dźwięk z powodu kondensatorów, takich jak zmiany dźwięku, opóźnienia fazowe i spadki poziomu niskich częstotliwości.

 

 

 

 

Bardziej naturalne słuchanie w słuchawkach dzięki technologii Crossfeed

 

Funkcja Crossfeed zapewnia naturalne poczucie rozmieszczenia źródła dźwięku podczas słuchania w słuchawkach, podkreślając jednocześnie centralną obecność źródła, aby poprawić brak poczucia skupionego centralnie dźwięku i wyjaśnić zakres ludzkiego głosu, taki jak wokal, narracja i dialogi. Efekt Crossfeed można regulować za pomocą pokrętła CROSSFEED na przednim panelu.

 

Pełne dekodowanie MQA

 

AI-303 obsługuje pełne dekodowanie MQA, aby cieszyć się studyjną jakością dźwięku z dowolnych wejść cyfrowych USB-C, HDMI, wejść koncentrycznych i optycznych z transmisji strumieniowej MQA i MQA CD z odtwarzacza CD za pośrednictwem połączenia cyfrowego.

 

Różne tryby DAC z SoC

 

AI-303 posiada dedykowany SoC do przetwarzania cyfrowego, a różne procesy cyfrowe, w tym dekodowanie MQA, są wykonywane na płytce SoC. Aby uzyskać dźwięk o jakości studyjnej, filtry cyfrowe wymagane do konwersji analogowej są również przetwarzane w SoC zamiast w przetworniku cyfrowo-analogowym. Oprócz filtra FIR o charakterystyce krótkiego opóźnienia i powolnego opadania, dla filtra cyfrowego dostępny jest filtr RDOT o naturalnej barwie i odtwarzalności pola dźwiękowego, oparty na technologii uzupełniania analogowego z wykorzystaniem teorii płynności, co można uznać za klucz do brzmienia. W połączeniu z konwersją ‘w górę’ uzyskuje się subtelne różnice w niuansach dźwięku w zależności od rodzaju filtrów. Co więcej, po wybraniu filtra RDOT przy wyłączonej opcji konwersji ‘w górę’, przetwornik cyfrowo-analogowy działa jako przetwornik cyfrowo- analogowy typu NOS (Non Over Sampling). w trybie NOS echa przed i po echach spowodowane odpowiedzią impulsową są tłumione, a fluktuacje w kierunku osi czasu są eliminowane, co umożliwia wierną konwersję sygnału analogowego na przebieg wejściowy. Umożliwia to konwersję analogową z wysoką wiernością kształtu fali wejściowej.

 

Wysokiej jakości analogowa regulacja głośność z tłumikiem drabinkowym

 

W przeciwieństwie do konwencjonalnego obwodu regulacji głośności, obwód w AI-303 został zaprojektowany tak, aby nie przekazywać bezpośrednio sygnału muzycznego. Odczytując wartość pokrętła głośności, układ odtwarza wartość za pomocą rezystancyjnego tłumika drabinkowego na płytce drukowanej, przesyłając w ten sposób sygnał muzyczny do wzmacniacza najkrótszą drogą i zachowując czystość sygnału. System osiąga również niskie zniekształcenia i wysoki S/N, nawet gdy głośność jest wyciszona, dzięki czemu oryginalny czysty dźwięk źródła dźwięku jest dostarczany nawet przy niskim poziomie głośności bez utraty jakości dźwięku. W ostatniej, ale również istotnej kwestii, minimalizowana jest różnica poziomów lewego i prawego kanału (błąd gangu) oraz przesłuch między obydwoma kanałami.

 

Tryb asynchroniczny w celu wyeliminowania jittera w transmisji USB

 

Gdy AI-303 jest używany jako przetwornik cyfrowo-analogowy USB, pracuje on w trybie asynchronicznym, w którym taktowanie sygnału wejściowego z komputera jest regulowane przez wbudowany zegar, a wzmacniacz realizuje czystszą cyfrową transmisję sygnału bez wpływu na transmisję sygnału przez USB.

 

Cyfrowa transmisja dźwięku „Bulk Pet”.

 

Podczas przesyłania dużej ilości danych cyfrowych ze źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości za pomocą kabla USB konwencjonalna metoda transmisji powoduje duże nierówne obciążenie przetwarzania zarówno komputera wysyłającego, jak i odbierającego przetwornika cyfrowo-analogowego USB, co może powodować problemy, takie jak przerwy w dźwięku. Jednak „Bulk Pet” realizuje stabilny transfer danych, uśredniając obciążenie przetwarzania po obu stronach, aby konsekwentnie przesyłać pewną ilość danych. Ponieważ jakość dźwięku zmienia się również wraz ze zmianą stanu obciążenia komputera, możesz wybrać preferowaną jakość dźwięku spośród czterech wstępnie ustawionych trybów przesyłania.


Trzypunktowe podparcie

 

Unikalna trzypunktowe podporcie TEAC „Stress-less Foot” umożliwia stabilną instalację bez wpływu nawet najmniejszego zniekształcenia powierzchni podłoża. W przeciwieństwie do konwencjonalnej nóżki, podstawka Stress-less została zaprojektowana tak, aby nie była mocowana bezpośrednio do obudowy, umożliwiając jej swobodne wibrowanie w celu uzyskania bardziej naturalnego dźwięku. Stopa, wykonana z obrabianej maszynowo stali, nie jest mocno zamocowana, ale jest zamontowana zwisając od dołu, zapewniając bardziej naturalny i bogaty dźwięk z poczuciem umiejscowienia źródła dźwięku, podobnie jak w przypadku konwencjonalnej nóżki z kolcem.

 

Wielopunktowe połączenie Bluetooth®

 

Wbudowany odbiornik Bluetooth® łączy się jednocześnie z dwoma różnymi urządzeniami. Na przykład, podczas odtwarzania utworów ze smartfona, AI-303 może przełączać się na inne źródła wejściowe bez irytujących kroków ponownego łączenia. * Jednoczesne odtwarzanie nie jest obsługiwane.

 

Przedwzmacniacz subwoofera

 

Preout subwoofera umożliwia rozbudowę systemu, czyniąc z AI-303 rdzeń systemu kina domowego.

 

W pełni metalowa konstrukcja obudowy

 

Cała obudowa składa się z paneli aluminiowo-stalowych, które są odporne na przychodzące zakłócenia z powietrza, tłumiąc w ten sposób zakłócenia elektromagnetyczne emitowane z komputerów i innych urządzeń. Czyste, wolne od szumów środowisko wewnętrzne jest osiągane nawet w trudnych warunkach dla sprzętu audio. Ponadto aluminiowe panele o grubości 8 mm, które otaczają metalową obudowę z obu stron, zapobiegają skręcaniu i zniekształceniom, co zapewnia mocną i stabilną konstrukcję.

 

Dane techniczne:

Sekcja wzmacniacza
25W + 25W (LINE IN, 1kHz, 8Ω, THD 0.03%, JEITA )
50W + 50W (LINE IN, 1kHz, 4Ω, THD 0.03%, JEITA )
Cyfrowe wejście COAXIAL
Złącze RCA × 1
Obsługiwana częstotliwość próbkowania:
LPCM 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz, 16 / 24bit
DSD 2,8 MHz (w formacie DoP 176,4 kHz/24 bity)
Cyfrowe wejście OPTICAL
Złącze TOS-link × 1
Obsługiwana częstotliwość próbkowania:
LPCM 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz, 16 / 24bit
DSD 2,8 MHz (w formacie DoP 176,4 kHz/24 bity)
USB
Złącze USB typu C × 1 (zgodny z USB 2.0)
Obsługiwana częstotliwość próbkowania:
LPCM 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192k / 352,8k / 384kHz, 16 / 24 / 32 bity
DSD 2,8 M / 5,6 M / 11,2 MHz
HDMI
Złącze HDMI typu A × 1
Obsługiwane formaty ARC/eARC 192 kHz, 24 bity (PCM)
Analogowe wejście LINE
Złącze RCA × 2 pary
Impedancja wejściowa: 10 kΩ
Bluetooth Wersja: 4.2
Klasa: 2 (zasięg: ok. 10 m / 33 stopy)
Obsługiwany profil: A2DP, AVRCP
Obsługiwane kodeki: LDAC, LHDC, dźwięk Qualcomm® aptX™ HD, dźwięk Qualcomm® aptX™, AAC, SBC
Ochrona treści: A2DP SCMS-T
Liczba pamięci parowania: maks. 8 urządzeń
Połączenie wielopunktowe: maks. 2 urządzenia
Gniazda głośnikowe
Złącza: typ śrubowy × 1 para (kompatybilne z wtykiem bananowym)
Zgodna impedancja głośników: od 4 Ω do 8 Ω
Gniazdo słuchawkowe
Złącze": 3,5 mm 4-biegunowe stereo mini × 1
Przyporządkowanie pinów: Końcówka: L+, Pierścień: R+, Pierścień: L–, Tuleja: R–
Znamionowa moc wyjściowa: 220mW + 220mW (LINE IN, 32Ω, 1kHz, THD 1%, JEITA)
THD: 0,006% (LINE IN, 32Ω, 1kHz, 50mW, JEITA)
Zasilanie AC 100 – 240V, 50/60Hz
Pobór mocy 63W
Wymiary całkowite
wraz z wystającymi elementami: 215 × 61 × 257 mm (szer. × wys. × gł.) )
Waga 2,3 kg
Akcesoria w zestawie
Przewód zasilający, Pilot zdalnego sterowania (RC-1337) , Baterie AAA × 2, Instrukcja obsługi, Gwarancja