PRO-JECT A1 Automatyczny gramofon

  • Dodaj recenzję:
  • 23102
  • Producent: Pro-Ject
  • Czas realizacji: PRZEDSPRZEDAŻ!
  • 1 799,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

 

Filozofia pro-Jecta


Pro-Ject Audio Systems od momentu powstania w 1991 roku zawsze miał jeden cel: zapewnić radość z muzyki HiFi Stereo jak największej liczbie ludzi. Jak to robimy? Koncentrując wszystkie nasze wysiłki i energię, aby najlepiej brzmiące HiFi było jak najbardziej przystępne cenowo. W 1991 roku osiągnęliśmy to z naszym pierwszym gramofonem – Projektem 1. Dlaczego gramofon? Ponieważ wtedy format CD był w powijakach, miał sporo problemów, a odtwarzacze CD były zbyt drogie.

 

 

 

 

AUTOMAT 

 

Firma Pro-Ject Audio Systems z dumą ogłasza, że po długich poszukiwaniach udało się zdobyć dostęp do technologii, która pozwala na produkcję w pełni automatycznych gramofonów analogowych bez obniżania jakości dźwięku, która została przyjęta jako standard marki PJ.

Przedstawiamy nową serię gramofonów Pro-Ject AUTOMAT, wykonaną ręcznie w Niemczech przez tradycyjną manufakturę z bogatym doświadczeniem w produkcji gramofonów automatycznych. Wyznacza nowe standardy w dziedzinie projektowania gramofonów z automatem. Ta niezawodna technicznie technologia umożliwia nam przedstawienie dźwięku i filozofii marki Pro-Ject zupełnie nowemu użytkownikowi, co pozwala na osiągnięcie niedrogiego i dostępnego gramofonu analogowego, wysokiej jakości w każdym systemie audio.

 

I wszystko rozpoczyna się od modelu A1.

 

 

 

 

W pełni mechaniczne rozwiązanie automatyki nie wymaga stosowania dodatkowych układów elektronicznych, które mogły by negatywnie wpływać i pogarszać jakość dźwięku podczas odtwarzania.

 

 

Ciężkie chassis z drewna

 

Drewniane chassis pozwala uniknąć pustych przestrzeni tam, gdzie jest to możliwe. W rezultacie ciężka masa bazy redukuje niepożądane rezonanse do minimum i izoluje gramofon A1 od niepożądanych wpływów zewnętrznych.

 

 

 

 

 

 

Nowe nóżki z silikonowym tłumieniem

Nowe nóżki skutecznie odsprzęgają gramofon za pomocą wewnętrznej silikonowej warstwy tłumiącej. Jest to istotna cecha każdego dobrego gramofonu, która sprawia, że odtwarzanie winyli nie jest degradowane przez zewnętrzne
zakłócenia.

 

 

 

 

 

Wytłumiony talerz z aluminium

 

Aluminiowy talerz jest w 100% wyprodukowany w Niemczech. Na wstępie jest najpierw tłoczony, gięty i perforowany. Pierścień tłumiący po wewnętrznej stronie jest dodany w celu zwiększenia masy i zmniejszenia rezonansów. Następnym krokiem jest precyzyjne wyważanie. Na koniec otrzymuje gładkie malowanie, co dodaje stylowy i czysty wygląd A1.

 

Doskonała prędkość, przedwzmacniacz gramofonowy, przewód

 

W typowy dla Pro-Jecta sposób, silnik jest sterowany elektronicznie. Łatwe przełączanie między 33 a 45 obr./min jednym ruchem selektora. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy sprawia, że A1 jest niezwykle wszechstronny i umożliwia podłączenie go bezpośrednio do dowolnego wejścia liniowego. Dostarczany z przewodem gramofonowym Connect it E. Jest to kabel o niskiej pojemności, z doskonałym ekranowaniem i wyjątkowy w tej klasie cenowej.

 

 

 

 

 

Ultra-lekkie ramie gramofonowe

 

A1 jest wyposażony w ultra-lekkie, aluminiowe ramię o długości 8,3" . Wkładka Ortofon OM10 oferuje szybką reakcję i szczegółowość transjentów i mikrodynamiki.
A1 jest gotowy do użycia w ciągu kilku sekund w trybie plug & play.

Ustawiona wkładka gramofonowa Ortofon OM10

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy z

możliwością wyłączenia
Ultra-lekkie ramię 8,3” z aluminium
Precyzyjnymechanizmautomatycznegoukładu

start & stop
Talerz z wytłumieniem dla obniżenia wow & flutter
Specjalny,anty-magnetyczny headshell wzmocniony włóknem węglowym
Drewniane chassis z tłumieniem drgań
Nowe nóżki z tłumieniem silikonowym
Elektroniczna regulacja prędkości obrotowej
PrzewódpołączeniowyPremium,konstrukcji semi-symetrycznej Connect it E phono
ZłoconewtykiRCA
Zawierapokrywę
Wyprodukowano ręcznie w Niemczech

 

Dane techniczne:

 

Prędkość: 33, 45 (zmiana elektroniczna) Napęd: paskowy, w pełni automatyczny

Talerz: z aluminium, wytłumiony
Wow & flutter: 33: +/-0,27%; 45: +/-0,25% Wahanie obrotów: 33: +/-0,75%; 45: +/-0,65% SN: 65dB
Ramię: ultra-lekkie 8,3”, z aluminium Efektywna długość ramienia: 211mm Overhang: 19,5mm
Akcesoria: zasilacz 15V DC / 0,8A , pokrywa, adaptor do płyt 7", przewód, mata z filcu. Pobór mocy: 1,5W

Wymiary: 430 x 130 x 365 mm (Sz x W x Gł) Masa: 5,6 kg netto