Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

PRO-JEC DEBUT PRO

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • 22517
 • Producent: Pro-Ject

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 3 499,00 zł brutto
 • 3 899,00 zł
 • Negocjuj cenę
 • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

Najbardziej audiofilski DEBUT

 

Po tym, jak Debut Carbon EVO 2020 zrewolucjonizował serię Debut, Debut PRO podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Opracowaliśmy nie tylko nowy gramofon, ale także zupełnie nową wkładkę. Teraz z okazji 30-lecia wracamy do naszych korzeni.

 

Wyprodukowano w Europie


Dzięki ścisłej współpracy z Ortofonem udało nam się wyprodukować ten wyjątkowy przetwornik, który nie tylko wyraża się pod względem dźwięku, ale także optycznie.

 

Wybierz PRO


Nasz nowy Pick it PRO zapewnia żywszy i solidniejszy dźwięk oraz imponuje dużym zakresem dynamiki. Idealne połączenie komponentów jest kluczem do sukcesu i skutkuje wspaniałym charyzmatycznym brzmieniem Pick it PRO

 

 

 

 

 

Gramofon czerpie z doświadczeń nabytych podczas swej 30-letniej historii projektowania i produkcji gramofonów analogowych.

 


Nowoczesne technologie obróbki, odpowiednio dobrane materiały, przemyślany projekt pozwoliły na wyprodukowanie tego wyjątkowego gramofonu, najbardziej audiofilskiego DEBUTa w historii. Całość jest wyprodukowana w Europie, przez ludzi, dla których gramofony analogowe są prawdziwą pasją.

 

 

 

Ramię gramofonowe 8,6’’ karbonowo-aluminiowe

 

Debut PRO posiada ramię wykonane w jednym kawałku metodą kanapkową z plecionki włókna węglowego i aluminium.

Warstwa węglowa nadaje ramieniu wysoki stopień sztywności, podczas gdy wewnętrzna rura aluminiowa przejmuje tłumienie ramienia. Konstrukcja daje super sztywne i wyjątkowo wytłumione ramię, które zapewnia idealne śledzenie rowka.

 

 

 

 

Regulowany azymut i VTA

 

Dzięki nowemu ramieniu w Debut PRO można ustawić zarówno azymut, jak i pionowy kąt śledzenia (VTA). Wysokość ramienia można płynnie regulować, poluzowując dwie śruby dociskowe.

 

Powyższe ustawienia Debut PRO dają spore możliwości dostosowania ramienia pod zastosowanie różnych mat gramofonowych lub szerokiej gamy wkładek, aby zawsze uzyskać najlepszą jakość dźwięku.
Ramię gramofonowe 8,6’’ karbonowo-aluminiowe

 

Debut PRO posiada ramię wykonane w jednym kawałku metodą kanapkową z plecionki włókna węglowego i aluminium.

Warstwa węglowa nadaje ramieniu wysoki stopień sztywności, podczas gdy wewnętrzna rura aluminiowa przejmuje tłumienie ramienia. Konstrukcja daje super sztywne i wyjątkowo wytłumione ramię, które zapewnia idealne śledzenie rowka.

 

 

 

 

 

Niklowane części metalowe

 

Niklowane wykończenie elementów z aluminium zapewnia twardą i odporną powierzchnię. Proces ten umożliwia produkcję bardzo wysokiej jakości komponentów oraz unikanie zastosowania tworzyw sztucznych oraz podobnych materiałów, które z czasem się starzeją.

Precyzyjnie obrabiane części (CNC) są idealnie dopasowane, co wprowadza Debut PRO do nowoczesnego, prostego, eleganckiego i niespotykanego designu.

 

 

 


Zawsze idealna prędkość

 

Praca silnika jest sterowana elektronicznie i gwarantuje najdokładniejsze i najbradziej stabilne obroty. Wybór prędkości obrotowej przebiega za pomocą przełącznika. Dostarczony okrągły pasek napędowy daje mozliwość uzyskać prędkość 78 obr./min co pozwala na odtwarzanie również płyt szelakowych.

O odsprzężenie silnika dba sprawdzone zawieszenie, które idealnie eliminuje przenoszenie wibracji na chassis gramofonu Debut PRO.

 

 

 Wytłumiony talerz

 

Talerz gramofonu Debut PRO to odlew z aluminium, idealnie i precyzyjnie opracowany i wyważony.

Posiada od wewnątrz specjalny pierścień z TPE (elastomer termoplastyczny), który pomaga wytłumić wszelkie niepożądane rezonanse, a tym samym zminimalizować parametry wow & flutter.

 

 

 

 

KAMIEŃ MILOWY NA KOLEJNE DEKADY

 

Precyzyjnie frezowane części CNC są idealnie dopasowane optycznie i prowadzą Debut PRO do jego nowoczesnego, prostego, eleganckiego i niezrównanego designu. Niklowe wykończenie tych elementów daje twardą, sprężystą powierzchnię. Proces ten umożliwia nam produkcję bardzo wysokiej jakości i trwałych komponentów bez użycia odpornych na starzenie tworzyw sztucznych i podobnych materiałów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie techniczne:

 

Nowość zainstalowana wkładka Pick It Pro - Nowość ramię 8.6”, carbon-aluminium
Nowość talerz z aluminium z wytłumieniem - Nowość regulacja VTA

Nowość masywny blok ułożyskowania z poniklowanego aluminium

Amortyzacja silnika z lepszym wytłumieniem - Regulowane metalowe nóżki
Elektroniczny przełącznik prędkości
Precyzyjny napęd paskowy z elektroniczną stabilizacją
Chassis z MDF, ręcznie malowane (8 warstw) - Przewód sygnałowy klasy premium
Pozłacane gniazda sygnałowe RCA
Pokrywa w zestawie
Wyprodukowany w Europie

Kolor Czarny Satin:

Prędkość: 33,45 /(78), elektroniczna zmiana Napęd: paskowy
Talerz: 300mm, odlew z aluminium,

wytłumieniem z TPE oraz matą z filcu
Łożysko talerza: precyzyjna oś ze stali nierdzewnej w tulei z brązu
Wow&flutter: 33: +/-0,16%; 45: +/-0,14% Kołysanie obrotów: 33: +/-0,40%; 45: +/-0,50% Sygnał do szumu: 68dB

Ramię: 8.6”, jeden kawałek carbon-auluminium Efektywna długość / masa ramienia: 218,5mm/10g
Overhang: 18,5mm

Akcesoria: zasilacz 15V/0,8A DC, pokrywa, okrągły pasek dla prędkości 78 RPM, adaptor do płyt 7”, przewód sygnałowy
Pobór mocy: 4W/0W w trybie czuwania Wymiary: 415 x 113 x 320 (W x Sz z Gł)
Masa: 6kg netto

 

Zawartość opakowania.

 

 

 

 

Pytania i odpowiedzi. 

 

 

Jakie są różnice między Debut PRO a X1? Cele projektu linii debiut:

 

Linia debiutu zawsze była przeznaczona dla początkujących, którzy chcą zacząć w HiFi. Jednym z podejść do dużej sceny dźwiękowej z ciepłym i pełnym dźwiękiem jest zrekompensowanie słabości małych głośników za pomocą konstrukcji gramofonu i wkładu. Nazwa "PRO" zaprasza również miłośnika muzyki do zostania audiofilem HiFi, ponieważ można łatwo ulepszyć gramofon. Ze względu na możliwość regulacji VTA, talerz antymagnetyczny i hybrydowy aluminiowo-węglowy, Debut PRO jest zdecydowanie gotowy na wkład z ruchomą cewką (MC).

 

Jakie są różnice między Debut PRO a X1? Cele projektowe linii X:

 

Linia X w porównaniu ma na celu kolejny cel. Na przykład z X1 otrzymujesz prawie idealny audiofilski gramofon w stosunku do budżetu. Sam dźwięk jest bardziej neutralny i zrównoważony i potrzebuje lepszego wzmacniacza i lepszych głośników, aby uzyskać najlepszy możliwy dźwięk. Ze względu na zwiększoną masę, 4-pinową konstrukcję łożyska kardana z mniejszym tarciem i inny wybór talerza, gramofon prowadzi do bardziej analitycznego dźwięku.

 

Debiut PRO vs X1 - Różnica w funkcjach:

 

Główne różnice X1 w stosunku do Debiutu PRO to: 1.) Większa podstawa z większą masą 2.) Cardan 4-pinowe łożysko punktowe pod wpływem naszych ramion odniesienia Evolution 3.) Większe, mocniejsze i niższe łożysko talerza 4.) Jednoczęściowy talerz  akrylowy, bez pustych przestrzeni

 

Debiut PRO i X1 - Funkcje audiofilskie

 

Wszystkie funkcje audiofilskie, takie jak regulacja VTA i azymutu, regulowane wysokością stopy i hybrydowe ramię alu-węglowe, są takie same w obu modelach i dają możliwość regulacji i modernizacji gramofonu.

 

Debiut PRO vs X1 - Wkład

 

Pick it PRO na Debut PRO jest inaczej dostrojony, szczególnie dla Debut PRO, oferując bardziej solidny i ciepły dźwięk. Działa szczególnie dobrze z podstawowymi systemami stereo Hifi. Pick it S2 MM na X1 jest bardziej zrównoważonym i czystym wkładem dźwiękowym z większą ilością szczegółów dostrojonych do X1. Odpowiedni audiofilski system Hifi jest niezbędny, aby upewnić się, że te szczegóły nie zostaną utracone.

 

 

 

Recenzje. 

 

Najlepszy produkt EISA 2021 -2022

Wprowadzona na rynek z okazji 30-lecia firmy, ta bardzo wyrafinowana wersja gramofonu Pro-Ject klasy podstawowej zawiera szereg ulepszeń, w tym nowe jednoczęściowe ramię ze stopu/włókna węglowego. Talerz jest teraz mocniej tłumiony i niemagnetyczny, zawieszenie zarówno ramienia, jak i silnika zostało ulepszone, a nowy wkład Pick it Pro jest wstępnie wyposażony w niemal natychmiastową konfigurację i użytkowanie. Opisany jako "ostateczna ekspresja koncepcji debiutu", brzmi pewnie i w angażująco - to absolutny nokaut i nowy mistrz na poziomie podstawowym.

 

"Jeden z najlepszych gramofonów funt za funt"

Wielka Brytania, 11. 2022

Budowa, wykończenie, specyfikacja i, co najważniejsze, wydajność sprawiają, że Debut Pro jest jednym z najlepszych gramofonów funt za funt.

 

 

"Zaskakująco subtelny, ale potężny gracz"

WIELKA BRYTANIA, 01.2023

• Nie każdy odtwarzacz płyt jest w stanie dać naturalistyczne wyczucie czasu, takie jak pozornie bezwysiłkowe wyrażenie, jak potrafi Debut PRO.

 

 

 

"Najlepszy gramofon"

 

 

 

"Debiut PRO to nokaut"

Wielka Brytania, 09.2021

• Nie da się tego uciec: Debut PRO jest łatwy do uwielbienia. Miałem to uruchomione w 15 minut.

• W formie walki najbardziej oszałamiającym elementem debiutu PRO dla moich uszu była solidność i rozszerzenie basu.

• Jeśli chodzi o jego pracę na gitarze, szybkość i atak dotyczą tak samo doświadczenia, jak płynności, jakkolwiek się wzajemnie wykluczają. Debiut PRO - i, w tym przypadku, Pick it PRO - zdołał zrównoważyć te dwa.

• Ciepło w głosie przeciwstawiło się technologii etapów phono, żywej i widocznej, czy to poprzez wszystkie-zaworowe, czy półprzewodnikowe step-upy.

• Dźwięk był eteryczny, ale wyczuwalny.

• 'Poziom wejścia' ma nowego mistrza.

 

 

 

Wielka Brytania, 09.2022

• Szczególnie podoba nam się dbałość o wykończenie obudowy łożyska ramienia inteligentnymi, niklowanymi częściami metalowymi.

• Po uruchomieniu zapewnia imponująco ostry i szczegółowy dźwięk za te pieniądze.

• To muzycznie przekonująca prezentacja, w której każdy instrument pięknie się zazębia, aby dodać doznania.

• Ten Pro-Ject jest wspaniały w zagłębianiu się w produkcję i ujawnianiu warstw tekstur instrumentalnych, które większość na tym poziomie ignoruje.

• Debiut Pro wytwarza również stabilny i kontrolowany dźwięk, który zachowuje opanowanie nawet wtedy, gdy muzyka staje się gęsta i wymagająca.

• The Debut Pro nie wzdryga się, znakomicie dostarczając dramat muzyczny.

• Obrazowanie stereo również okazuje się godne podziwu, Pro-Ject renderuje odpowiednio przestronną i warstwową scenę dźwiękową, która zachowuje swoją stabilność i precyzję niezależnie od muzycznej złożoności.

• Pro to najbardziej ambitny i wyrafinowany model debiutu, jaki słyszeliśmy. Jest to świetnie brzmiący pakiet, który jest dobrze zbudowany i łatwy do skonfigurowania.