Jeśli masz wątpliwości lub trudności w podjęciu decyzji, możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów, którzy z przyjemnością pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Nie wahaj się skontaktować z nami, aby uzyskać profesjonalną i indywidualną pomoc. Do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 17:00
Przy odtwarzaniu płyty MONO w stereo, nie uzyskamy takiego samego sygnału w dwóch kanałach z powodu niedoskonałości takich jak przesłuch, szum, błędy fazy, błąd śledzenia, drgania. Ta różnica między kanałami spowoduje niestabilny i częściowo zamazany obraz. Przełącznik mono może do pewnego stopnia to poprawić.
Dzięki wkładce gramofonowej TRUE MONO żadne z powyższych problemów nie będzie więcej pozbywał Cię przyjemności ultra czystego dźwięku. Wkładka wytwarza jeden sygnał, który jest przesyłany do dwóch kanałów. To zapewnia wyraźniejszy obraz i czysty dźwięk.
Jeśli odtwarzasz płytę MONO z wkładką stereo, nie uzyskasz tego samego sygnału w dwóch kanałach z powodu niedoskonałości, takich jak przesłuchy, szumy, błędy fazowe, błąd śledzenia, antypoślizg i zniekształcenia. Ta różnica między kanałami spowoduje niestabilny i częściowo rozmyty obraz. Do pewnego stopnia przełącznik monofoniczny może to poprawić.
Odtwarzanie płyty MONO z wkładką TRUE MONO nie będzie miało żadnego z wyżej wymienionych problemów, gdyż ta wkładka wytwarza tylko jeden sygnał, który jest następnie kierowany do obu kanałów w systemie. Zapewni to znacznie mocniejszy i stabilniejszy obraz z pełniejszym dźwiękiem.
Kolejną istotną zaletą użycia wkładki TRUE MONO do odtwarzania płyt MONO jest brak reakcji na ruch pionowy. Oznacza to, że wkładka TRUE MONO jest zasadniczo odporna na efekt zaciskania, który pojawia się, gdy igła jest popychana pionowo w górę w bardzo wąskich rowkach. Ponadto reakcja na kurz, brud i zużycie zostanie znacznie zmniejszona, ponieważ element pionowy nie będzie słyszalny. Efektem końcowym będzie znacznie czystsze i bezszumowe odtworzenie płyty MONO. Efektów tych po prostu nie da się osiągnąć za pomocą samego przełącznika monofonicznego
Obudowa wkładu wykonana jest z tytanu przy użyciu techniki selektywnego topienia laserowego (SLM). Technika SLM była pionierem Ortofona w produkcji wkładek MC A90 i SPU A90 i została udoskonalona w kolejnych modelach serii Exclusive.
W procesie SLM drobne cząstki tytanu są spawane ze sobą warstwa po warstwie, aby utworzyć jednoczęściowy korpus pozbawiony obcych materiałów. Technika ta pozwala na precyzyjną kontrolę gęstości materiału korpusu, pozwalając na niezwykle wysokie tłumienie wewnętrzne. Końcowy wynik zapewnia wolność od wibracji w materiale korpusu wkładu.
Użycie tytanu zapewniło dalszą poprawę wewnętrznych możliwości tłumienia, jak również ogólnej sztywności konstrukcji.
Używając cewek Ortofona Aucurum z pozłacanej miedzi beztlenowej 6NX, pozwala na bezstratną transmisję ruchów diamentu przez wspornik z boru. Ta kombinacja łączy niewielką ruchomą masę z niezwykle wysokim stopniem sztywności.
Specjalnie zaprojektowany twornik służy do uzyskania ekstremalnej precyzji w każdym zwoju cewki we wszystkich warstwach. Dzięki temu MC A MONO może osiągnąć wyższy stopień separacji kanałów, jednocześnie oferując mniejsze zniekształcenia i lepszą równowagę kanałów. Armatura jest wykonana ze stopu metalu, który jest znacznie mniej magnetyczny niż zwykłe żelazo, co zwiększa dynamikę wkładu.
Zabezpieczenie cewki zostało skonstruowane z naszego specjalnego, opatentowanego materiału TPE (termoplastyczny elastomer) o wysokim tłumieniu, który poprawia całkowite właściwości tłumiące wkładu.
System magnesów oparty jest na niezwykle silnym, kompaktowym magnesie neodymowym, który dzięki swoim minimalnym wymiarom sprawia, że generator jest kompaktowy i lżejszy. Zainspirowany elementami konstrukcji MC A95, MC A MONO wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną armaturę wykonaną ze stopu metalu, który jest znacznie mniej magnetyczny niż zwykłe żelazo. Zapewnia to godne uwagi korzyści dla dynamicznych możliwości wkładu, ponieważ twornik prawie nie ma wpływu na pole magnetyczne podczas ruchu. W połączeniu z cewkami Aucurum zapewnia doskonałe odwzorowanie ruchów wspornika bez kompromisów.
Wszelkim śladom pozostałych wpływów magnetycznych, które mogłyby powodować zniekształcenia, zapobiega się dzięki zastosowaniu elementu stabilizującego pole (FSE). FSE firmy Ortofon, mały cylinder z przewodzącego materiału strategicznie umieszczony wewnątrz systemu magnesów, gwarantuje, że pole siłowe pozostaje stabilne niezależnie od ruchu twornika. FSE poprawia separację kanałów, jednocześnie minimalizując zniekształcenia dynamiczne i intermodulację.
Do listy ważnych komponentów dołączył system szerokiego zakresu tłumienia (WRD) firmy Ortofon. W tym systemie mały, ciężki platynowy dysk jest umieszczony pomiędzy dwoma gumowymi amortyzatorami, oba o różnych właściwościach. Zapewnia to nie tylko wyjątkową wydajność śledzenia, ale także zapewnia doskonałe tłumienie w całym spektrum częstotliwości. Z tego powodu zniekształcenia i rezonans są praktycznie całkowicie wyeliminowane.
System WRD, który został pierwotnie wprowadzony w MC 20 Mk II w 1979 r., A następnie był konsekwentnie stosowany także we wszystkich wkładkach serii Exclusives, jest jednym z ważnych powodów, dla których MC A MONO, jednocześnie osiągając najbardziej liniowe pasmo przenoszenia i najwyższą górną część ograniczenie częstotliwości kiedykolwiek, jednocześnie śledzi fantastyczne 90 μm przy pionowej sile śledzenia 2,3 grama.
Jednym z warunków wstępnych odtwarzania liniowego z szerokim zakresem częstotliwości i optymalną wydajnością śledzenia jest diament - którego kształt jest jak najbardziej zbliżony do oryginalnego trzpienia tnącego. Podobnie jak we wszystkich wkładkach serii Exclusives, MC A MONO wykorzystuje diament Ortofona Replicant 100, znany z cienkiego i lekkiego profilu oraz niezwykle dużej powierzchni styku.
Ponieważ Replicant 100 jest najbliżej kształtu igły tnącej, może śledzić z dokładnością nieporównywalną z żadną inną istniejącą igłą. Specjalne polerowanie diamentu wraz z użyciem wspornika z boru zapewnia niezwykłą przejrzystość, szybkość i responsywność wykraczające poza jakąkolwiek inną kombinację.
Napięcie wyjściowe przy 1000 Hz, 5cm/sec - 0.2 mV
Zakres częstotliwości przy - 3dB - 10 Hz - 50 kHz
Pasmo przenoszenia - 20 Hz-20 kHz +2 dB/- 1 dB
Zdolność trackingu przy 315Hz przy zalecanej sile nacisku igły - 90 µm
Zgodność dynamiczna, boczna - 13 µm/mN
Rodzaj igły - Specjalnie polerowany
Replikant Ortofon Nude 100 na igle wykonanej z boronu
Stylus tip radius - r/R 5/100 µm
Siła nacisku - 2.0-2.5 g (20-25 mN)
Zalecana siła nacisku igły - 2.3 g (23 mN)
Kąt nachylenia igły - 23°
Impedancja wew., rezystancja DC - 7 Ohm
Zalecana impedancja ładunku - > 10 Ohm
Przewody - Aucurum
Korpus wkładki - SLM Titanium
Kolor wkładki - Silver/Srebrny
Waga wkładki - 6 gram