Jeśli masz wątpliwości lub trudności w podjęciu decyzji, możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów, którzy z przyjemnością pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Nie wahaj się skontaktować z nami, aby uzyskać profesjonalną i indywidualną pomoc. Do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 17:00
Niewidoczny głośnik JBL Conceal C83 to wysokiej klasy 3-elementowa konstrukcja z opatentowaną, formowaną tłocznie ścianką przednią oraz malowaną powłoką zewnętrzną Fidelity Glass™. Gotowy panel głośnikowy jest łatwy w instalacji i całkowicie znika w otaczających go ścianach lub suficie, umożliwiając optymalne rozmieszczenie praktycznie w każdym miejscu w domu. Seria JBL Conceal to najlepsze rozwiązanie zapewniające wysokiej jakości dźwięk architektonicznego systemu audio
Jednoczęściowa konstrukcja z przetwornikiem niskich częstotliwości 8” (200 mm) i dwuelementowymi przetwornikami średnich i wysokich częstotliwości.
Typ:
3-drożny głośnik do montażu ściennego lub sufitowego
Przetworniki:
Niskie częstotliwości: głośnik niskotonowy 8” (203 mm) z cewką drgającą 1,5” (38 mm)
Średnie częstotliwości: przetwornik z cewką drgającą i magnesem neodymowym 1,18” (30 mm)
Wysokie częstotliwości: przetwornik z cewką drgającą i magnesem neodymowym 1” (25 mm)
Zalecana moc wzmacniacza:
50–160 W RMS
Impedancja: 4 omy
Czułość: 84 dB/1 W/1 m (pomiar w pomieszczeniu)
Pasmo przenoszenia: 45 Hz – 20 kHz (-6 dB, pomiar w pomieszczeniu)
Częstotliwość podziału: 500 Hz
Obudowa:
Uszczelniona, wyposażona w drewnianą skrzynię tylną
Ochrona:
Dwa niezależne urządzenia samoresetujące (dla niskich oraz średnich i wysokich częstotliwości)
Złącza:
Pięciodrożne pozłacane sprężynowe zaciski ze śrubami
Gwarancja: 5 lat
Wymiary
Wymiary panelu: 22" (559 mm) wys. x 15-7/8" (403 mm) szer. x 3-7/8" (98 mm) gł.
Wymiary otworu montażowego: 22-1/8” (562 mm) wys. x 16” (406 mm) szer.
Głębokość montażowa: 3-3/8" (86 mm)
Waga produktu: 21,8 lbs (9,9 kg)
Waga z opakowaniem: 25,5 lbs (11,5 kg)
Głośniki JBL Conceal Invisible zostały zaprojektowane do montażu w ścianach lub sufitach w standardowej konstrukcji z płyt kartonowo-gipsowych.
Zalecenia dla systemów stereo lub kina domowego:
Umieść głośniki na wysokości uszu.
Lewy i prawy głośnik powinny być ustawione blisko telewizora, aby uzyskać optymalne wrażenia dźwiękowe (zobacz Rysunek 1 i Rysunek 2).
Do słuchania w tle głośniki można umieścić w dowolnym dogodnym miejscu, aby równomiernie rozprowadzić dźwięk w całym pomieszczeniu (zobacz Rysunek 3).
Struktura montażowa:
Głośniki serii Conceal wymagają stabilnej struktury montażowej, aby zapewnić odpowiednie wsparcie.
Głośniki powinny być przymocowane wyłącznie do nieruchomych elementów budynku, takich jak konstrukcyjny sufit lub ściana, które umożliwiają przykręcenie głośnika do czterech stron i sąsiednich płyt gipsowych.
W przypadku braku odpowiedniej struktury konstrukcyjnej można zastosować dobrze wysuszone belki sosnowe o wymiarach 2" × 4" (35 × 70 mm).
Jeśli montaż odbywa się w obniżonym suficie, należy użyć wieszaków sufitowych, aby bezpośrednio zabezpieczyć strukturę montażową do konstrukcyjnego sufitu budynku.
Instalacja w trakcie budowy:
Nie instaluj głośników Conceal przed zamontowaniem płyt gipsowych. Zamiast tego użyj płyty montażowej (PCB) w miejscu każdego głośnika.
Wystawienie głośników na środowisko budowy podczas montażu płyt gipsowych grozi ich uszkodzeniem lub niewłaściwym dopasowaniem do sąsiednich płyt.
Okablowanie głośników
Zalecenia:
Dla przewodów o długości poniżej 30,5 m użyj przewodów o grubości 16 AWG.
Dla przewodów o długości od 30,5 m do 76 m użyj przewodów o grubości 14 AWG.
Po zamontowaniu płyt gipsowych usuń płytę montażową (PCB).
Przed wykończeniem połączeń należy testowo dopasować każdy głośnik, aby sprawdzić jego zgodność z otaczającą płytą gipsową. Aby zapewnić prawidłowe dopasowanie, flansza głośnika powinna być na równi z sąsiednimi płytami gipsowymi (patrz Rysunek 4). Tworzy to zagłębienie dla taśmy wykończeniowej, zapobiegając szlifowaniu taśmy podczas prac wykończeniowych.
W razie potrzeby przyklej dostarczone samoprzylepne podkładki na tylną część głośnika, umieszczając je nad otworami na śruby i upewniając się, że nie ma żadnych luk (patrz Rysunek 5).
Ważne jest, aby zastosować odpowiednią liczbę podkładek, tak aby powierzchnia głośnika i płyty gipsowej były na równi. Jeśli głośnik będzie cofnięty w stosunku do powierzchni płyty gipsowej, może dojść do nadmiernego nawarstwienia materiału na powierzchni głośnika podczas prac wykończeniowych, co może skutkować obniżeniem jakości dźwięku i potencjalnie prowadzić do przedwczesnej awarii.