FOCAL SOPRA N°2 BLACK LACQUER Kolumna głośnikowa podłogowa

  • Dodaj recenzję:
  • 23054
  • Producent: Focal JM Lab
  • Kod producenta: 3544051695138
  • 34 999,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

 

WYSOKIEJ KLASY TRÓJDROŻNA KOLUMNA GŁOŚNIKOWA – 2 X 7-CALOWY GŁOŚNIK NISKOTONOWY

 

Sopra N°2 jest nowym wzorcem współczesnych kolumn głośnikowych klasy premium. Doskonale łączy w sobie dynamikę, optymalizację przestrzeni i bogactwo harmoniczne.

Sopra n°2 wyraźnie inauguruje nową erę „Premium High-End” poprzez uwzględnienie nowych kryteriów wydajności. Kompaktowy, nowoczesny, o czystym designie i z charakterem… wszystkie te czynniki są niezbędne, aby zapewnić doskonałą integrację z Twoim wnętrzem.

 

 

 

 

 

 

 

Wyposażony w najlepsze przetworniki średniotonowe kiedykolwiek opracowane przez Focal, z technologiami NIC i TMD – Sopra n°2 przesuwa granice przejrzystości odtwarzania dźwięku, a jednocześnie mieści się w bardzo kompaktowej obudowie. Rzeczywiście – w przeciwieństwie do Utopii, która jest z definicji ekstrawagancka i gdzie rozmiar nie jest żadnym ograniczeniem, Sopra dąży do maksymalnej kompaktowości, aby zapewnić łatwą integrację w pomieszczeniach o umiarkowanej wielkości. Sopra nr 2 doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o powierzchni do 320 ft2 (30 m2), a nawet w większych pomieszczeniach do 750 ft2 (70 m2).

 

 

 

 

 


Sopra N°2 rozpoczyna nową erę kolumn „Premium High End”, definiując nowe kryteria osiągów. Wyposażona w najlepsze głośniki średniotonowe stworzone przez Focal oraz technologie „NIC" i „TMD", Sopra N°2 przesuwa granice odtwarzania dźwięku w zakresie przejrzystości w bardzo małej obudowie. Doskonale radzi sobie w pomieszczeniach do 30 m2, a sprawdza się nawet w większych do 70 m2.

 

 

 

 

SZCZEGÓŁYPrzewodni wzór Sopry celowo nie jest przeładowany, choć wciąż daje koneserom możliwość rozkoszowania się wszystkimi drobnymi szczegółami. Maskownica z przyrostowym motywem siatki chroni berylowy głośnik wysokotonowy i nadaje mu silną tożsamość. Motyw ten jest powtarzany w celu uszczelnienia zakrzywionej tylnej ścianki części środkowej. Płytka zaciskowa, nakrętki radełkowe i regulowane kołki zostały zaprojektowane specjalnie dla Sopry, podobnie jak kilka widocznych śrubek, które zostały wyprodukowane przez ekspertów zegarmistrzowskich.

 

 

MISTRZOSTWO OBUDOWY I DOBORU MATERIAŁÓWObudowa Sopry wykonana we Francji została zaprojektowana w naszym zakładzie w Bourbon-Lancy (Burgundia, Francja) przy użyciu tego samego procesu produkcyjnego, co w przypadku Utopii. 69-milimetrowy obrabiany warstwowo panel czołowy wykorzystuje tę samą zasadę co „struktura Gamma” w celu zapewnienia bezwładności i tłumienia. Jego gęstość daje mu bezwładność niezbędną do zapewnienia stabilnego mechanicznego odniesienia dla optymalnej wyrazistości. Wnętrze obudowy nie posiada równoległych paneli bocznych, a w dolnej części dodano małe rezonatory Helmholtza, aby zapobiec pionowym falom stojącym. Wybraliśmy szkło jako materiał na podstawę głośnika, aby zapewnić sprzężenie podłogowe, używając kołków, które umożliwiły najszybszy możliwy czas propagacji, eliminując w ten sposób wszystkie efekty halo w basie.

 

 

 

 

BEZ POŚWIĘCANIA WYDAJNOŚCI NA RZECZ ESTETYKIAgencja projektowa Pineau & Le Porcher zaprojektowała Soprę w oparciu o jedną zasadę: Nie poświęcać wydajności na rzecz estetyki. Seria Sopra przeznaczona jest dla najbardziej zapalonych entuzjastów dźwięku. Jego konstrukcja sprzyja wydajności, podczas gdy wyjątkowe materiały w połączeniu z różnymi lakierowanymi wykończeniami lub wykończeniami z dębowego drewna (jasny dąb i czarny dąb) z lakierem o wysokim połysku wynoszą jeszcze więcej elegancji i ciepła do Twojego domu.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nadać frontowi czysty wygląd i usunąć wszystkie aspekty, które mogą mieć wpływ na akustykę lub wygląd. Sama struktura Sopry jest przegubowa wokół sekcji pośredniej. Ten komponent z wtryskiwanego poliuretanu pozwala na pochylenie górnej i dolnej obudowy, aby uzyskać efekt „Focus Time” (konwergencja akustyczna kanałów).

 

 

 

 

 

Innowacja INFINITE HORN LOADINGNasz berylowy głośnik wysokotonowy posiada niezwykle lekką i niezwykle sztywną kopułkę, która zapewnia przejrzysty i dynamiczny dźwięk. Jego głównym ograniczeniem jest sprężanie powietrza w znajdującej się za nim pustej przestrzeni. Jednak wymóg, aby Sopra była kompaktowa, oznaczał, że na bas trzeba było wykorzystać jak największą część obudowy. Musieliśmy zbadać inne opcje ładowania głośnika wysokotonowego, co doprowadziło nas do stworzenia systemu IHL. System „IHL” umożliwia ładowanie berylowego głośnika wysokotonowego z uwzględnieniem zapotrzebowania na kompaktowość głośnika. Fala powrotna głośnika wysokotonowego jest delikatnie i stopniowo pochłaniana w celu uniknięcia zniekształceń. Wyrazistość wysokich tonów jest posunięta do maksimum

 

 

 

 

 

 

Stabilizowanie pola magnetycznego NEUTRAL INDUCTANCE CIRCUITOd samego początku zawsze interesował nas obwód magnetyczny, istotny aspekt przetwornika. Precyzja i szczegółowość odtwarzania dźwięku zależy od stabilności pola magnetycznego. Technologia NIC (Neutral Inductance Circuit) pozwala na kontrolę pola magnetycznego i wreszcie umożliwia opanowanie go w celu ograniczenia zniekształceń. Zmniejsza to efekty zniekształceń i nadaje dźwiękowi bardzo wysoką rozdzielczość i niespotykaną dynamikę.

 

 

Obsesja na punkcie tonów średnich TUNED MASS DAMPERNasze zespoły odkryły rezonanse, które zmieniają wyrazistość w zawieszeniu, które łączy membranę z koszem. Znane już rozwiązania zwiększające właściwości tłumiące zawieszenia powodują wzrost masy, co w konsekwencji zmienia wyrazistość. Rozwiązanie znaleziono w technologii stosowanej w wieżowcach odpornych na trzęsienia ziemi, która jest również stosowana do zawieszenia w samochodach wyścigowych. Technologia „TMD” polega na optymalizacji profilu zawieszenia, które kontroluje rezonans w celu drastycznej redukcji zniekształceń i zwiększenia wyrazistości basów i tonów średnich.

 

 

 

 

 

 

DANE TECHNICZNE:


Typ: Trójdrożna kolumna podłogowa, bass-reflex
Głośniki:
· dwa niskotonowe 18 cm elektromagnetyczny „W”
· średnio-niskotonowy 16,5 cm „W”
z zawieszeniem „TMD”
i przetwornikiem „NIC”
· wysokotonowy 27 mm z odwróconą kopułką berylową „IHL”
Pasmo przenoszenia: 34 Hz – 40 kHZ
Niska częstotliwość (-6 dB): 28 Hz
Czułość (2,83 V/ 1 m): 91 dB
Impedancja nominalna: 8 Ω
Impedancja minimalna: 3,1 Ω
Podział zwrotnicy: 250 Hz / 2200 Hz
Zalecana moc wzmacniacza: 40 – 300 W
Wymiary: 1190 x 358 x 540 mm
Waga netto: 55 kg
wymiary produktu: 1190 x 358 x 540 mm
waga netto: 55,00 kg

Cena za sztukę/ dostępne jako para.