DALI OBERON 1 C Aktywna kolumna podstawkowa

  • Dodaj recenzję:
  • 21667
  • Producent: Dali
  • 2 299,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

 

OBERON 1 C DALI Aktywna kolumna podstawkowa

 

OBERON 1 C jest przeznaczony do mniejszych pomieszczeń, w których przestrzeń jest bezcenna, a poziom głośności jest stosunkowo niski. Miłośnicy muzyki i audiofile, którzy preferują styl i brzmienie głośników podstawkowych, szybko przywiążą się do OBERON 1 C. Słuchanie muzyki na przykład z płyty CD, radia internetowego czy gramofonu, będzie prawdopodobnie ich przewagą w stosunku do dźwięku z TV - choć jeśli głośniki OBERON 1 C zostaną odpowiednio rozmieszczone, po obu stronach ekranu, dźwięk z telewizora może stać się jeszcze bardziej interesujący. Kompaktowość OBERON 1 C sprawia, że można go łatwo wpasować w każde pomieszczenie. W celu uzyskania szerokiej dyspersji dźwięku w obszarze odsłuchu, starannie dobrano materiały i geometrię przetwornika zastosowanego w OBERON 1 C. Te same zasady zostały użyte przy projektowaniu zwrotnicy. W rezultacie możesz doświadczyć dobrze zintegrowanego dźwięku, nawet podczas słuchania pod znacznym kątem poza osią. Jest to ważne, ponieważ podczas słuchania muzyki rzadko siedzisz bezpośrednio przed głośnikiem. Dodatkową korzyścią jest znaczne zmniejszenie zniekształceń harmonicznych oraz zniekształceń częstotliwości, ponieważ zawsze będą one silniejsze podczas odsłuchu na osi. Jest to również powód, dla którego wszystkie głośniki DALI zostały zaprojektowane tak, aby nie wymagały ustawienia pod kątem skierowanym bezpośrednio na słuchacza.

 

 

pasmo przenoszenia (±3 dB): 39 - 26 000 Hz
maksymalny SPL: 106 dB
częstotliwość zwrotnicy: 2 350 Hz
konstrukcja zwrotnicy: 24-bitowy procesor DSP
przetwornik wysokotonowy: 1x 29 mm miękka kopułka
przetworniki niskotonowe: 1x 5,25" stożek z włókna drzewnego
typ obudowy: Bass Reflex
częstotliwość strojenia Bass Reflex: 52 Hz
maksymalna moc wyjściowa wzmacniacza: 2x 50 W RMS
typ wzmacniacza: klasa D
wejście: 100-240 VAC
wejścia bezprzewodowe: pełne 24 bit/96 kHz (bez tłumienia stratności)
zalecana odległość od ściany: 1 - 50 cm
pobór mocy w trybie czuwania: 1 W

 

Cena za sztukę dostępne jako para.

 

 

 

Wszystkie trzy głośniki OBERON C zawierają interfejs bezprzewodowy, cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP) i elektronikę wzmacniającą moc klasy D w module umieszczonym na ich tylnych panelach. Dwukanałowe wzmocnienie w każdym modelu OBERON zapewnia po 50 W każdy dla przetworników basowych / średnich i wysokich częstotliwości. Funkcje zwrotnicy w elektronice OBERON C są realizowane przez DSP pracujący z rozdzielczością 24 bit / 96 kHz.

 

Opcja.

Głośniki z serii OBERON C są dodatkowo kompatybilne z bezprzewodowym przedwzmacniaczem audio DALI SOUND HUB, pierwotnie wprowadzonym w serii CALLISTO C. Oprócz zapewnienia Bluetooth i różnych przewodowych wejść audio, SOUND HUB jest wyposażony w funkcje umożliwiające przyszłą rozbudowę i modernizację. Na przykład, z zainstalowanym opcjonalnym modułem NPM-1 BluOS, SOUND HUB może zapewnić certyfikowane przez MQA strumieniowe przesyłanie muzyki w wysokiej rozdzielczości i funkcjonalność multiroom, a także obsługę Spotify Connect.

 

 

Opcja 

PRZEDSTAWIAMY SOUND HUB COMPACT


Zaprojektowany specjalnie z myślą o bezproblemowej integracji telewizora i dźwięku Bluetooth, bezprzewodowy przedwzmacniacz SOUND HUB COMPACT łączy w sobie wszystkie funkcje
i interfejsy potrzebne do odegrania centralnej roli
kompletny bezprzewodowy aktywny system Hi-Fi, który może obsługiwać różne przewodowe źródła cyfrowe i analogowe, w tym HDMI ARC, a także sparować się z urządzeniami audio Bluetooth, takimi jak smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne, aby umożliwić całkowicie bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku. SOUND HUB COMPACT można zainstalować na stole, półce lub meblach lub bezpośrednio na ścianie za pomocą otworów w kształcie dziurki od klucza.
SOUND HUB COMPACT jest sterowany za pomocą dostarczonego pilota na podczerwień w połączeniu ze wskaźnikami wyboru wejścia i głośności na górnym panelu. W użyciu SOUND HUB COMPACT jest intuicyjny i natychmiastowy. Jego interfejs użytkownika został zaprojektowany tak, aby stawiać jak najmniej przeszkód operacyjnych
możliwie między użytkownikiem a jego ulubionym źródłem dźwięku. Na przykład po podłączeniu do telewizora przez HDMI pilot telewizora jest wszystkim, czego potrzeba do sterowania głośnością i trybem gotowości, a dzięki dźwiękowi Bluetooth aplikacja do odtwarzania źródła skutecznie przejmuje kontrolę - w tym synchronizację głośności. System włączy się nawet automatycznie po podłączeniu wcześniej sparowanego urządzenia Bluetooth i zainicjowaniu odtwarzania. Nie trzeba się uczyć żadnej skomplikowanej aplikacji sterującej, wystarczy automatyczne przełączanie wejść i intuicyjna regulacja głośności na podstawie źródła.
SOUND HUB COMPACT przesyła dane do głośników OBERON C przy użyciu zastrzeżonego 30-bitowego protokołu bezprzewodowego pochodzącego z uznanego DALI SOUND HUB. Opóźnienie transmisji audio z wejścia do głośnika jest zwykle mniejsze niż 15 ms, a taktowanie między głośnikami jest dokładne dla pojedynczego okresu próbkowania transmitowanych danych audio.

 

 

AKTYWNA RÓŻNICA


Różnica między głośnikami aktywnymi i pasywnymi nie polega po prostu na tym, że głośniki aktywne wymagają zasilania sieciowego. Istnieje fundamentalny postęp w „architekturze” głośnika aktywnego, który teoretycznie powinien skutkować znaczną przewagą wydajnościową w porównaniu z podobną konstrukcją pasywną. W
głośnik pasywny, pojedynczy kanał wyjściowy wzmacniacza mocy jest podłączony do pasywnej sieci zwrotnicy, która dzieli sygnał między dwoma (lub czasami więcej) przetwornikami. Ponieważ zwrotnica jest umieszczona za wzmacniaczem mocy, elementy indukcyjne i pojemnościowe, które tworzą jej filtry, muszą mieć wysokie wartości i moc znamionową, co oznacza, że ​​są one stosunkowo „stratne” i mają własną sygnaturę dźwiękową. . Na pasywne sieci zwrotnicy wpływa również impedancja dalszych przetworników, a jeśli ta ulegnie zmianie, na przykład wraz ze wzrostem temperatury cewki drgającej, zmieni się również odpowiedź częstotliwościowa filtrów zwrotnicy.


W głośniku aktywnym każdy przetwornik jest podłączony bezpośrednio do własnego, dedykowanego wzmacniacza mocy, a zwrotnica dzieli sygnał znajdujący się przed wejściami wzmacniacza mocy. To natychmiast oznacza, że ​​po pierwsze wzmacniacze mają znacznie lepszą kontrolę nad przetwornikami, a po drugie, że zmiany impedancji przetworników nie wpływają na pasmo przenoszenia. Kolejną zaletą jest to, że jeśli jeden wzmacniacz osiąga granice mocy i obcina sygnał, to nie ma to wpływu na drugi wzmacniacz (lub wzmacniacze). Ponieważ sieć zwrotnicy działa teraz na poziomie liniowym, a nie na poziomie mocy,
Jego filtry można generować przy użyciu niskiej wartościoraz kondensatory o bardzo niskich stratach w połączeniu z precyzyjnymi tranzystorami. Ale aktywne zwrotnice nie tylko zapewniają poziom precyzji i spójności, z którym pasywne zwrotnice nigdy nie mogą się równać, można je również zaprojektować tak, aby miały znacznie bardziej strome zbocza filtra.

Na przykład stromy filtr czwartego rzędu z nachyleniem 24 dB / oktawę jest problematyczny w
pasywna zwrotnica - prawdopodobne straty komponentów i wrażliwość na impedancję przetwornika dolnego są prawie na granicy wykonalności. Jednakże filtr aktywny czwartego rzędu jest w zasadzie nie mniej wykonalny niż filtr pierwszego rzędu. Nawet zbocza filtrów ósmego rzędu (48 dB / oktawę) nie są
system cewek, aktywne wzmocnienie stawia większe wymagania w zakresie wydajności niż pasywne wzmocnienie. Co więcej, przy efektywnie podłączonych przetwornikach, podczas gdy straty z pasywnych elementów zwrotnicy są minimalne, wzmacniacze są wymagane do napędzania bardziej dynamicznych obciążeń, dlatego należy zachować ostrożność, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie wzmacniaczy i przetworników.

Tak więc, tworząc serię OBERON C, zamiast postrzegać aktywne wzmocnienie i `` konie mechaniczne '' DSP jako okazję do uproszczenia lub obniżenia specyfikacji sterowników, zobowiązaliśmy się na wczesnym etapie procesu rozwoju do użycia tych samych zaawansowanych technologicznie jednostek, które działają tak spektakularnie w pasywna seria OBERON. Połączenie tych wyjątkowych przetworników z aktywnym wzmacnianiem i technologią filtrów DSP umożliwiło stworzenie w głośnikach OBERON C poziomu wydajności znacznie wyższego niż ich odpowiedniki w pasywnych głośnikach.
nieznane w aktywnych głośnikach. Takie strome nachylenie byłoby prawie niemożliwe do zrealizowania w filtrze pasywnym.
W powyższym akapicie opisaliśmy aktywne zwrotnice w domenie analogowej, ale w serii OBERON C koncepcja aktywnej zwrotnicy została posunięta o krok dalej, umieszczając ją jeszcze przed etapem konwersji cyfrowo-analogowej. Zwrotnica jest zaimplementowana w całości w cyfrowym przetwarzaniu sygnału DSP, więc teraz nie ma nawet żadnych kondensatorów ani tranzystorów zaangażowanych w tworzenie zboczy filtrów. Wszystko odbywa się w domenie cyfrowej dzięki niezwykle szybkiemu przetwarzaniu binarnemu.

 

STEROWNIK BASS / MID


Przetworniki niskotonowe / średniotonowe OBERON C są wyposażone w nasze opatentowane materiały membrany z masy papierniczej i kompozytów z włókien drzewnych, zaawansowany drut cewki drgającej z aluminium pokrytego miedzią, aw szczególności
unikalna technologia magnesów SMC (Soft Magnet Compound). Poprzez wprowadzenie elementów nieprzewodzących elektrycznie do struktury magnesu, SMC znacząco zmniejsza wpływ różnych mechanizmów wytwarzających zniekształcenia właściwych dla architektury przetwornika z ruchomą cewką. Na przykład SMC minimalizuje efekty prądów wirowych, zwiększa liniowość strumienia, redukuje histerezę magnetyczną i minimalizuje zmiany indukcyjności cewki drgającej wraz z położeniem. Podsumowując, te zalety sprawiają, że przetworniki wyposażone w SMC szczególnie nadają się do aktywnego wzmacniania

 

 

Przetwornik wysokotonowy OBERON C to wytłumiony, tekstylny głośnik wysokotonowy z niezwykle lekką membraną i większą niż typowa, 29-milimetrową membraną i cewką. Lekka membrana oznacza, że ​​górna odpowiedź częstotliwościowa głośnika jest niezwykle wydłużona przed jego ograniczonym masowo wycofaniem, podczas gdy membrana o dużej średnicy i cewka drgająca zwiększają czułość i moc, redukują zniekształcenia i umożliwiają przetwornikowi pracę na niższych częstotliwościach. niż w przypadku mniejszych głośników wysokotonowych, co pomaga zapewnić większą swobodę w projektowaniu zwrotnic. Dalsze zwiększanie mocy,
i znacznie zmniejszając kompresję sygnału, gdy temperatura cewki rośnie wraz ze wzrostem głośności, przetwornik jest wyposażony w ferro-fluid w szczelinie cewki drgającej.

 

 

OBUDOWA 


Obudowy OBERON C zbudowane są z obrabianych CNC paneli MDF o wysokiej wytrzymałości i wykończone różnymi efektami drewna lub matowymi białymi laminatami. Obudowy zostały zaprojektowane z myślą o optymalnej sztywności, aby zminimalizować rezonans panelu, z zaokrągleniami narożnymi i, w przypadku większego OBERON 7 C, ze strategicznymi wewnętrznymi wzmocnieniami poprzecznymi. Zaokrąglenia narożników stają się coraz bardziej niezwykłe we współczesnych konstrukcjach kolumn głośnikowych, ale w DALI uważamy, że odgrywają ważną rolę w zapewnianiu sztywności. Materiały tłumiące w obudowie wewnętrznej OBERON C są dobrane i rozmieszczone strategicznie, aby zmaksymalizować tłumienie energii w zakresie średnich tonów bez pogarszania odpowiedzi przejściowej basu i szerokości pasma, jak to często ma miejsce w przypadku głośników typu reflex.


OBERON 1 C i OBERON 7 C są wyposażone w niezwykle duże porty odblaskowe na tylnym panelu, które zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować turbulencje, zniekształcenia i kompresję portu, jednocześnie biorąc pod uwagę potencjalną bliskość tylnej ściany. Flary na wejściu do portu, jak również na wyjściu, opóźniają pojawienie się turbulencji przepływu powietrza wraz ze wzrostem poziomu głośności i pomagają zapewnić spójność basów na wszystkich poziomach głośności. Mocowanie od tyłu portów reflex ma wielką zaletę polegającą na skierowaniu energii emitowanej z wnętrza obudowy z dala od miejsca odsłuchu.