Cambridge Audio DacMagic 200M MQA Przetwornik cyfrowo/analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym

  • Dodaj recenzję:
  • 22407
  • Producent: Cambridge Audio
  • Czas realizacji: Zapytaj o dostępność!
  • 2 890,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

DacMagic 200M. Przetwornik cyfrowo-analogowy

 

Podwójne przetworniki danych cyfrowych ESS ES9028Q2M – z łatwością obsługują cyfrowe pliki audio o próbkowaniu do 32 bit/768 kHz lub DSD512
Obsługa formatu MQA – daje pewność, że słuchasz zatwierdzonej przez artystów studyjnej jakości dźwięku
Cyfrowe wejścia optyczne, cyfrowe koncentryczne i USB – podłączaj odtwarzacze CD, konsole do gier, laptopy lub inne cyfrowe źródła dźwięku
Wbudowana obsługa Bluetooth aptX – przesyłaj bezprzewodowo cyfrowe pliki audio ze swojego smartfona lub tabletu
Wykończenie w kolorze księżycowej szarości

 

 

DacMagic 200M to nowy, topowy DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy) i wzmacniacz słuchawkowy w jednym od brytyjskiego specjalisty, firmy Cambridge Audio. Z dodanym natywnym wsparciem dla MQA, zintegrowanym Bluetoothem, mocniejszym wyjściem słuchawkowy i bardziej zaawansowaną sekcją DACa, DacMagic 200M oferuje porywające brzmienie, zdecydowanie lepsze niż wskazywałaby na to niewielkie pudełko, w którym jest dostarczany.

Niezależnie od tego, czy słuchasz ulubionej usługi strumieniowego przesyłania muzyki, obszernej kolekcji płyt CD, czy też chcesz poprawić jakość brzmienia swojego istniejącego domowego systemu audio, natychmiast usłyszysz pożądane zmiany wprowadzane przez DacMagic 200M do brzmienia każdego z Twoich ulubionych urządzeń cyfrowych.

 

Dwa wysokiej jakości przetworniki cyfrowo-analogowe zapewniają najwyższą czystość dźwięku

 

 

 

 

DacMagic 200M został zaprojektowany od podstaw z myślą o cyfrowym dźwięku, zapewniając doskonałe odtwarzanie muzyki cyfrowej niezależnie od jej źródła.

Sercem DacMagic 200M są dwie kości przetwornika cyfrowo-analogowego ESS Sabre. Będąc krokiem do przodu w porównaniu do poprzedniej generacji DacMagic Plus, nowe, wysokiej klasy przetworniki cyfrowo-analogowe mogą obsługiwać sygnał wejściowy PCM i DSD z wyższą rozdzielczością niż wcześniej – do 32-bit / 768 kHz (PCM) i DSD512 natywnie. Wszystkie pliki cyfrowe – czy to z płyty CD, przesyłane strumieniowo ze smartfona, czy odtwarzane z laptopa – są konwertowane przez DacMagic 200M na dźwięk analogowy z zachowaniem bogactwa detali i pełnego zakresu dynamiki. Konfiguracja dual mono oznacza, że każdy przetwornik cyfrowo-analogowy przetwarza lewy i prawy kanał osobno, co skutkuje zadziwiająco wolnym od zniekształceń, niesamowicie precyzyjnym i doskonałym zakresem dynamicznym.

Przełączane filtry cyfrowe w DacMagic 200M zapewniają większą elastyczność i kontrolę nad wrażeniami odsłuchowymi. Te trzy zaprogramowane filtry pomagają zredukować szum generowany w czasie procesu konwersji cyfrowo-analogowej, przy czym każdy filtr oferuje inne opcje w zależności od materiału źródłowego.Natywna obsługa formatu MQA umożliwia odtwarzanie dźwięku w postaci zatwierdzonej przez danego artystę

 

DacMagic 200M to pierwszy produkt firmy Cambridge Audio, który natywnie obsługuje pliki MQA.MQA to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która nie tylko rejestruje każdy najdrobniejszy szczegół nagrania, ale także ułatwia przesyłanie strumieniowe przez internet. Na przykład usługa strumieniowego przesyłania muzyki TIDAL wykorzystuje technologię MQA do dostarczania plików TIDAL Masters o „lepszej niż jakość oferowana przez płyty CD”.

DacMagic 200M firmy Cambridge Audio może w pełni zdekodować i skonwertować te niezwykle dokładne pliki, dzięki czemu brzmią one zgodnie z zamierzeniami artysty. DacMagic 200M sygnalizuje odtwarzanie plików MQA: diody LED na panelu przednim zaświecą się podczas słuchania dźwięku o jakości studyjnej.

 

Wydobądź więcej ze swoich słuchawek

 

DacMagic 200M został wyposażony w wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy z wyjściem w standardzie 6,3 mm, poprawiający wrażenia odsłuchowe przy odsłuchach przez słuchawki. Oprócz zastosowania tradycyjnego wzmocnienia w klasie A/B, impedancja wyjściowa gniazda słuchawkowego 6,3 mm w DacMagic 200M została zmniejszona. Zapewnia to większą moc, mniej zniekształceń, mniej szumów i lepszą kontrolę dźwięku podczas słuchania przez słuchawki.

 

To piękny, kompaktowy i pasujący do wszystkich przestrzeni dizajn

 

Cambridge Audio umieścił te niezwykłe technologie i rozbudowane funkcje w pięknie wykonanej i wykończonej stalowo-aluminiowej obudowie. Mierzący zaledwie 52 x 215 x 191 mm i dostępny w eleganckim, minimalistycznym wykończeniu Lunar Grey, DacMagic 200M idealnie i dyskretnie wpasuje się w każdą przestrzeń. Jego niewielkie rozmiary oznaczają, że można go łatwo umieścić w istniejącej konfiguracji audio, na biurku w gabinecie, lub na szafce TV.

 

Dzięki szerokiej gamie złącz DacMagic 200M można zintegrować z dowolnym systemem audio w domu. Wiele wejść cyfrowych (dwa koncentryczne, dwa optyczne, jedno USB typu B) umożliwia podłączenie dowolnej liczby źródeł cyfrowych – w tym laptopów, odtwarzaczy CD, konsoli do gier i odtwarzaczy Blu-ray. Zintegrowana obsługa kodeka Bluetooth aptX oznacza, że do DACa możesz bezprzewodowo przesyłać pliki cyfrowe ze smartfona lub tabletu. DacMagic 200M ma na pokładzie zarówno zbalansowane, jak i niezbalansowane złącza analogowe, dzięki czemu można go łatwo podłączyć do wszystkich typów istniejących systemów audio.

 

 

 

DacMagic 200M specyfikacja:

 

PRZETWORNIKI CYFROWO-ANALOGOWE  Podwójne przetworniki ESS ES9028Q2M DAC
FILTR CYFROWY Do wyboru: szybko – wolno – krótkie opóźnienie
PASMO PRZENOSZENIA Od 10 Hz do 50 kHz (±1 dB)
THD+N PRZY 1 KHZ 0 DBF <0,0005% (A-ważony)
STOSUNEK SYGNAŁ/SZUM >115dB (A-ważony)
PRZESŁUCH PRZY 10 KHZ < -110 dB
IMPEDANCJA WYJŚCIOWA <50 Ohm (niezbalansowany), <100 Ohm (zbalansowany)
MAKS. POZIOM WYJŚCIOWY (NIEZBALANSOWANY) 2,1 V rms (stały lub zmienny – do wyboru przez użytkownika)
MAKS. POZIOM WYJŚCIOWY (ZBALANSOWANY) 4,2 V rms (stały lub zmienny – do wyboru przez użytkownika)
OBSŁUGIWANE DŁUGOŚCI SŁOWA WEJŚCIA CYFROWEGO 16 bitów (Bluetooth), 16-24 bity (optyczny, koncentryczny), 16-32 bity (USB)
OBSŁUGIWANE CZĘSTOTLIWOŚCI PRÓBKOWANIA WEJŚCIA CYFROWEGO
Od 44,1 kHz do 96 kHz PCM, DoP64 (optyczny), od 44,1 kHz do 192 kHz PCM, DoP64 (koncentryczny), od 44,1 kHz do 768 kHz PCM, natywny DSD 64x do 512x, DoP 64x do 256x (USB)
KOMPATYBILNOŚĆ MQA Pełne dekodowanie (rdzeń + renderer)
BLUETOOTH Wersja 4.2, profil A2DP, kodeki SBC i AptX
WYJŚCIE SŁUCHAWKOWE THD+N < 0,001% przy 1 kHz 0dBFS przy 100 mW do 32 ohm
WYJŚCIE SŁUCHAWKOWE S/N > 115 dB (A-ważony)
MAKSYMALNA MOC WYJŚCIOWA >300 mW przy 32 ohm, >65 mW przy 150 ohm
PASMO PRZENOSZENIA Od 10 Hz do 50 kHz (±1dB)
ZALECANA IMPEDANCJA SŁUCHAWEK Od 10 Ohm do 600 Ohm
MAKSYMALNY POBÓR MOCY 12 W
KOLOR Księżycowa szarość
WYMIARY (WYS./SZER./GŁĘB.) 52 x 215 x 191 mm
WAGA 1,2 kg

 

 

MQA (Master Quality Authenticated) to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która zapewnia dźwięk jakości oryginalnego nagrania. Główny master MQA jest w pełni uwierzytelniony i wystarczająco mały, aby można go było przesyłać strumieniowo lub pobierać.

Więcej informacji można znaleźć na stronie mqa.co.uk.