Denon przedstawia nowy flagowy gramofon z napędem bezpośrednim DP - 3000NE - stanowiący ucieleśnienie pasji i dziedzictwa marki

13-09-2023

Denon przedstawia nowy flagowy gramofon z napędem bezpośrednim DP-3000NE -stanowiący ucieleśnienie pasji i dziedzictwa marki

 

Denon przedstawia nowy flagowy gramofon z napędem bezpośrednim DP-3000NE -stanowiący ucieleśnienie pasji i dziedzictwa marki

 

12 września 2023 roku – Denon, światowej sławy lider w dziedzinie wysokiej jakości komponentów audio, przedstawia gramofon DP-3000NE. Nowy flagowy gramofon z napędem bezpośrednim klasy premium ucieleśnia zaangażowanie firmy Denon w kunszt wykonania. Został drobiazgowo dopracowany umożliwiając miłośnikom muzyki delektowanie się muzyką z płyt winylowych z niezapomnianą wyrazistością szczegółów.

 

W DP-3000NE zastosowano rozwiązania technologiczne klasy audiofilskiej, by zapewnić możliwie najdokładniejszą reprodukcję dźwięku:

 

Nowo zaprojektowane ramię Denon S-shape optymalizuje prowadzenie wkładki, a dzięki 9 milimetrowej regulacji wysokości można uzyskać precyzyjny kąt śledzenia w pionie (VTA), aby zoptymalizować wydajność i uzyskać idealne dopasowanie do dowolnej maty talerza.


Piękny, ciemny fornir z naturalnego drewna hebanowego pokrywający solidną obudowę z litego drewna o dużej gęstości, idealnie komponuje się z metalowym talerzem, ramieniem i elementami sterującymi, tworząc oszałamiający wizualny dodatek do każdego wnętrza. Solidne nóżki izolujące zapewniają wytrzymałość i dużą stabilność wymaganą do szczegółowego odtwarzania muzyki pozbawionej rezonansu.

 

 

 

 


Konstrukcja napędu bezpośredniego zapewnia prędkość obrotową, która nie ulega wahaniom, niezależnie od wybranej wartości RPM i obciążenia oraz niemal natychmiast osiąga pełną wydajność. Nie ma konieczności wymiany starzejącego się paska.


DP-3000NE jest wyposażony w piękną, krystalicznie przezroczystą, zdejmowaną osłonę przeciwpyłową, która chroni gramofon, wkładkę i płytę.


Nowy układ kontrolujący silnik z napędem bezpośrednim wykorzystuje algorytm do sterowania trybem przełączania zasilania silnika o wysokiej precyzji, zapewniając stabilne, ciągłe napięcie, eliminując jednocześnie wszelkie zmiany prędkości lub niepożądane wibracje nawet przez długi okres użytkowania.

 

Kilka opcji regulacji sprawia, że ramię DP-3000NE idealnie nadaje się do współpracy z szeroką gamą wkładek MM oraz MC. Regulacje obejmują VTA, wagę wkładki, anti-skating (0-3g), a także regulację wysokości.
Możliwość wyboru prędkości 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm.
DP-3000NE będzie dostępny w sprzedaży w październiku 2023 roku cenie detalicznej 11 999 zł.

 

Polecane produkty