Triangle Borea BR08 jasny dąb KOLUMNY PODŁOGOWE 3-DROŻNE O MOCY 150W

  • Dodaj recenzję:
  • 21868
  • Producent: Triangle
  • 2 647,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Borea - precyzyjny dźwięk w modnej obudowie

 

 

 

Borea to nowa linia produktów skierowana do użytkowników, którzy szukają dźwięku szybkiego, precyzyjnego z dużą ilością detali, a przy tym nowoczesnego i neutralnego stylu, który będzie pasował do każdego wnętrza.

 

BR08 Borea

Kolumna podłogowa BR08 z linii Borea jest inspirowana na kolumnach z linii Antal. Dysponująca skutecznością grubo powyżej 90 decybeli, masywną wzmacnianą obudową oraz dedykowanym głośnikiem średniotonowym z masy celulozowej. Głośniki bez problemu schodzą do poziomu 40Hz co zapewnia subwooferowy bas bez udziału aktywnego subwoofera. Kolumny sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach od 20 do 40 metrów kwadratowych.

Wygląd - bez śrub, maskownice ma magnesach


Borea łączy w sobie klasyczny wygląd z nowoczesnymi rozwiązaniami - mocowanie głośników realizowane jest bez widocznych śrub na zewnątrz kolumny, zaś mocowanie maskownic (dołączone w standardzie) odbywa się za pomocą magnesów. Dzięki temu front kolumn pozbawionych jest jakichkolwiek zbędnych elementów, które zakłócałyby design produktu.

 

 

 

Głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System)

 

Oparty o 25mm jedwabny przetwornik z soczewką akustyczną i firmowym korektorem fazy. System EFS redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola akustycznego, tak aby wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu mogły czerpać jednokową przyjemność z odsłuchu Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia, aby uzyskać większą stabilność przy wysokich poziomach głośności.

Głośnik średniotonowy z celulozy

Głośnik średniotonowy został przeniesiony wprost z droższej linii Esprit EZ. Dodatkowo firma postanowiła go udoskonalić. Membrana to w dalszym ciągu stuprocentowo naturalna celuloza bez lakierowania sztucznymi specyfikami - jest to jedyny taki produkt na rynku. Czysta celuloza zapobiega jakimkolwiek podkolorowaniom w kluczowym zakresie średnich tonów, na ktore ludzkie ucho jest najbardziej wyczulone.

W ramach udoskonaleń poprawiono geometrię profilu membrany, aby poprawić poziom sztywności, co pozwoliło zwiększyć realne pasmo przenoszenia. Podobnie jak w Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń przy odtwarzaniu ludzkiego głosu. Wszystko to zapewnia zdumiewający realizm i idealne wyrównanie tonalne.

 

 

 

Niskotonowy

Triangle skupia się na tworzeniu przetworników, które grają szybko i precyzyjnie - także w najniższym zakresie pasma. Dlatego zdecydowano o użyciu membran z włókna szklanego. Te słyną ze znakomitych właściwości mechanicznych, które pozwalają na oddanie nawet największych uderzeń niskotonowych bez wpływu na przetwarzanie średnich tonów.

 

Aby zapewnić właściwą skuteczność akustyczno głośniki basowe w Borea wyposażono w przewymiarowane magnesy, zdolne do bardzo szybkiego oddania impulsu o nawet największej sile oraz perfekcyjnego kontrolowania rytmu.

 

 

 

Konstrukcja
3-drożna Budowa kolumny

Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe 1x 1cal (254mm) membrana jedwabna z systemem EFS, korektorem fazy, napędzania wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym
Głośniki średniotonowe 1x 6.5 cala (165mm) dedykowany głośnik z wyprofilowanym stożkiem z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połaczenia gumy i pianki
Głośniki niskotonowe 2x 6.5 cala (165mm) membrana z włókna szklanego z układem napędowym z przewymiarowanego magnesu ferrytowego
Bas-refleks Przód
Impedancja 8 Ohm
Skuteczność 92dB
Moc ciągła (RMS) 150W
Pasmo przenoszenia 40 - 22.000Hz
Maskownica mocowana na magnesy
System akustycznego tłumienia obudowy DVAS
Wysokiej klasy złącza głośnikowe z metalowym lakierowanym terminalem
W komplecie kolce
Wysokość 105,1cm
Szerokość bez cokołu 20,6cm  z cokołem 36cm
Głębokość bez cokołu 26cm  z cokołem 31,4cm
Waga 19,6kg
Rozpraszanie dźwięku Klasyczne
Gwarancja 24 miesiące

Cena za sztukę/ dostępne jako para.