Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

TRIANGLE BOREA BR10 White Kolumny podłogowe 3-drożne o mocy 200W - 2szt

  • 7 695,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

 

Uniwersalność: do zestawów stereo i kina domowego


Kolumny Borea BR10 dostarczają szerokiego spektrum dźwięku, co sprawia, że są niezwykle wszechstronne w użyciu. Rekomendowane są do pomieszczeń o powierzchni większej niż 30 m2, mogą też być używane jako fronty w konfiguracjach kina domowego.

 

 

 

 

Przetworniki 8-calowe nowej generacji

 

 

W przeciwieństwie do innych modeli z serii Borea, BR10 wyposażony jest w przetwornik niskotonowy o średnicy 8 cali. Membrana wykonana jest z włókna szklanego i połączona z potężnym napędem odpowiednim dla wysokiego obciążenia. Nowością jest konstrukcja kosza przetworników w modelu BR10, zaprojektowana pod kątem zoptymalizowania wentylacji, co skutkuje możliwością przyjęcia wysokiej mocy poprzez odpowiednie chłodzenie cewki.

Kolejną wprowadzoną nowością jest zmodyfikowane gumowe zawieszenie przetwornika, zapewniające utrzymywaną pod kontrolą odpowiedź impulsową. Głośnik zapewnia mocne uderzenie basu, pozostawiając jednocześnie miejsce dla średnich tonów (w tym wokali), co nadaje brzmieniu przestrzenności i klarowności

 

 

Głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System)

 

Oparty o 25mm jedwabny przetwornik z soczewką akustyczną i firmowym korektorem fazy. System EFS redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola akustycznego, tak aby wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu mogły czerpać jednakową przyjemność z odsłuchu. Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia, aby uzyskać większą stabilność przy wysokich poziomach głośności.

 

 

Głośnik średniotonowy z celulozy

 

Głośnik średniotonowy został przeniesiony z droższej linii Esprit EZ. Dodatkowo firma postanowiła go udoskonalić. Membrana to w dalszym ciągu stuprocentowo naturalna celuloza bez lakierowania sztucznymi specyfikami - jest to jedyny taki produkt na rynku. Czysta celuloza zapobiega jakimkolwiek podkolorowaniom w kluczowym zakresie średnich tonów, na które ludzkie ucho jest najbardziej wyczulone.

 

W ramach udoskonaleń poprawiono geometrię profilu membrany, aby poprawić poziom sztywności, co pozwoliło zwiększyć realne pasmo przenoszenia. Podobnie jak w Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń przy odtwarzaniu ludzkiego głosu. Wszystko to zapewnia zdumiewający realizm i idealne wyrównanie tonalne.

 

 

Zoptymalizowana konstrukcja zwrotnicy i podłączenie bi-wiring

 

Model BR10 wprowadza do serii Borea możliwość bi-wiringu i bi-ampingu, dzięki odpowiedniej konstrukcji zwrotnicy, oferującej różne opcje podłączania kabli i wzmacniaczy. Obwód pasma niskich częstotliwości jest całkowicie odizolowany od obwodu częstotliwości średnich i wysokich.

 

 

 

 

Przy bi-wiringu stosujemy oddzielną parę przewodów dla sekcji wysokotononwej i średnioniskotonowej. Natomiast przy bi-amplingu każda z tych sekcji może być zasilana przez odrębny wzmacniacz. BR10 wyposażone są w cztery gniazda głośnikowe, do których odpowiedni jest niekonfekcjonowany kabel o przekroju do 4 mm2 lub kable konfekcjonowane zakończone standardowymi wtykami bananowymi.

 

 

 

 

Obudowa wyposażona w DVAS

 

DVAS (ang. Driver Vibration Absorption System) to autorska, unikalna technologia pochłaniania drgań firmy Triangle. Jest to system mechanicznie odsprzęgający przetworniki średnio i niskotonowe od obudowy, za pomocą wewnętrznych wzmocnień kolumny umieszczonych zaraz za magnesami przetworników. Na innowacyjny system DVAS składają się wzmocnienia wewnątrz obudowy wykonane z płyt MDF oraz pianki EVA.

Rezultatem są doskonałe doznania dźwiękowe, bez jakiejkolwiek podbarwień czy zakłóceń powodowanych przez obudowę.

 

 

 

 

TRIANGLE jest francuską firmą z długoletnią tradycją. W 1980 Renaud de Vergnette założył firmę Triangle, gdyż uważał, iż głośniki będące wtedy na rynku nie odpowiadały jakością dźwięku jemu i wielu klientom. Jego celem było stworzenie głośników charakteryzujących się czystym, dynamicznym i naturalnym brzmieniem, w którym największe wymagania stawiane są średnim tonom, gdyż są żyjącym sercem muzyki.


Filozofia Triangle opiera się na francuskiej wizji romantyzmu, w której najważniejszą rolę odgrywają emocje i wzruszenia, na przekór racjonalizmowi i rozsądkowi intelektu. Pragnieniem producenta jest zapewnić Ci brzmienie, któremu dasz ponieść się we wciągający i empatyczny sposób, czując się jak w samym sercu dużej sali koncertowej. Tego typu wrażenia wymagają w pełni zaangażowanej dźwiękowej prezentacji, pełnej fantastycznej dynamiki i żywiołowości, będącej w stanie przekazać finezję i piękno każdej kompozycji muzycznej. Brzmienie kolumn Triangle jest odzwierciedleniem wrażliwości ich twórców. Każda nuta brzmi prawdziwie, a muzyka wręcz odrywa się od głośników!

 

Opis produktu:

 

Nazwa produktu: TRIANGLE BOREA BOREA BR10

Rozmiar: 111 cm x 24,5 cm x 38 cm

Styl: 3-drożna konstrukcja z pasywnym systemem akustycznego tłumienia obudowy DVAS

Przetworniki: 1x 1" głośnik wysokotonowy, 1x 6" głośnik średniotonowy, 2x 8" głośnik niskotonowy

Bas-refleks: Z przodu

Membrana pasywna: Nie

Skuteczność: 92 dB

Moc ciągła (RMS): 200W

Pasmo przenoszenia: 30 - 22.000Hz

Dodatkowe informacje:

Maskownica mocowana na magnesy

W komplecie kolce

Rozpraszanie dźwięku w stylu klasycznym

Gwarancja 24 miesiące

 

Specyfikacja techniczna:

 

Konstrukcja: 3-drożna

Budowa: Pasywna (wymaga wzmacniacza)

Przetworniki: Dynamiczne

Głośniki wysokotonowe: 1x 1"

Głośniki średniotonowe: 1x 6"

Głośniki niskotonowe: 2x 8"

Bas-refleks: Przód

Membrana pasywna: Nie

Skuteczność: 92 dB

Moc ciągła (RMS): 200W

Pasmo przenoszenia: 30 - 22.000Hz

INNE: Maskownica mocowana na magnesy, system akustycznego tłumienia obudowy DVAS, w komplecie kolce

Wysokość: 111 cm

Szerokość: 24,5 cm (z cokołem 30cm)

Głębokość: 38 cm

Waga: 27 kg

Rozpraszanie: Klasyczne

Gwarancja: 24 miesiące