Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

QED QE1430 (3.0m) SILVER ANNIVERSARY XT

  • 699,00 zł
  • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

 

QED REFERENCE Przewód głośnikowy SILVER ANNIVERSARY XT 


kabel Silver Anniversary-XT został skonstruowany specjalnie jak następca obsypanego nagrodami kabla głośnikowego Silver Anniversary; zaprojektowany z myślą o znakomitym brzmieniu kabel głośnikowy Silver Anniversary-XT może poszczycić się charakterystyką właściwą dla Silver Anniversary polepszoną jeszcze o technologię Aircore™, przejętą wprost z prestiżowych kabli X-Tube™
unikalny splot trzech wiązek powlekanych srebrem przewodników z miedzi beztlenowej 5 x 16 x 0,1mm
kompresowalny rdzeń Teflon Aircore™ ułatwiający montaż wtyczek
niska rezystancja, niska pojemność, niska indukcyjność
łatwy do zdjęcia polietylenowy pancerz zewnętrzny
przewodniki o polu przekroju poprzecznego 2 x 1,50 mm 2

 

 

 

 

Wysokowydajny dielektryk polietylenowy o niskiej gęstości

Zmniejsza ilość energii sygnału audio utraconej z powodu pojemności kabla

Technologia X-Tube™

Przy niskich częstotliwościach zarówno X-TubeTM, jak i konwencjonalne przewody głośnikowe ze sznurkiem stałym i stałym rdzeniem przekazują sygnały w sposób liniowy. Jednak przy wysokich częstotliwościach X-TubeTM zachowuje prawie liniowy transfer sygnału, podczas gdy konwencjonalny kabel nie przewodzi równomiernie na całym obszarze przewodu. W rezultacie X-TubeTM zapewnia większą wierność w całym spektrum audio, które w przeciwnym razie zostałyby utracone w zwykłych kablach.

 

Przy niskich częstotliwościach zarówno X-TubeTM, jak i konwencjonalne przewody głośnikowe z przewodem stałym i stałym rdzeniem przekazują sygnały w sposób liniowy. Jednak przy wysokich częstotliwościach X-TubeTM zachowuje prawie liniowy transfer sygnału, podczas gdy konwencjonalne kable nie przewodzą równomiernie w całym obszarze przewodu.

W standardowych kablach głośnikowych o wysokich częstotliwościach przepływ prądu jest najwyższy na obwodzie przy szybko pogarszającej się gęstości prądu w kierunku środka przewodnika. Efektem tego jest zmniejszenie rzeczywistej powierzchni przekroju kabla przy 15 kHz do mniej niż 75% powierzchni przekroju przy niskich częstotliwościach. Powoduje to większe zniekształcenia i pogarsza wydajność kabla.

X-TubeTM z technologią wielordzeniową wykazuje znacznie niższą samoindukcję i dlatego jest mniej dotknięty tym problemem. Technologia wielordzeniowa zmniejsza indukcyjność pętli do poziomów osiągalnych tylko przy użyciu droższych i trudniejszych do zakończenia kabli.

Rezultatem jest więcej szczegółów o wysokiej częstotliwości, mniej zniekształceń i większa wydajność.