Q Active 200 para Prawdziwie bezprzewodowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości.

  • Dodaj recenzję:
  • 21793
  • Producent: Q-acoustics
  • 8 999,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

 

Prawdziwie bezprzewodowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości.

 

Bezprzewodowy system audio o wysokiej rozdzielczości, zapewniający bezkompromisowy dźwięk hi-fi, który wygodnie i bezproblemowo pasuje do Twojego stylu życia.
Q Active wyróżnia się w trzech kluczowych obszarach.
Wszechstronny. Dźwięk. Projekt.
I oczywiście Q Active reprezentuje niesamowity stosunek jakości do ceny, jakiego każdy słuchacz oczekuje od Q Acoustics.
Przedstawiamy Q Active 200

 

 

 

 

 

Połączenie bezprzewodowe


Każdy system Q Active obejmuje łączność z Bluetooth® 4.1, Apple AirPlay 2, Spotify Connect i UPnP. Q Active jest również gotowy na Roon. Hub jest dostępny w dwóch wariantach, jednym, który współpracuje z Amazon Alexa † lub takim, który jest kompatybilny z urządzeniem obsługującym Asystenta Google z wbudowanym Chromecastem ™.
Ponadto Q Active został zaprojektowany do obsługi natywnej aplikacji Twojej ulubionej usługi przesyłania strumieniowego - co oznacza prosty i bezpośredni dostęp do muzyki z całej planety. Q Active współpracuje z Amazon Music, Apple Music, Deezer, Qobuz, Spotify i Tidal.

 

 

Q Active Control Hub ( OPCJA) 


Kompatybilny z urządzeniem obsługującym Asystenta Google z wbudowanym Chromecastem lub współpracującym z Amazon Alexa.
Koncentrator Q Active jest sercem systemu i obsługuje również formaty fizyczne i konwertuje je na plik cyfrowy o wysokiej rozdzielczości 24 bity / 96 kHz. Koncentrator przesyła następnie plik audio o wysokiej rozdzielczości do głośników - więc każdy format, którego chcesz słuchać, może być obsługiwany bezprzewodowo przez system Q Active. Oznacza to wysokiej jakości bezprzewodowy dźwięk niezależnie od źródła Twojej muzyki.

 

 

 

 

 

Integracja dźwięku Multiroom


Niezależnie od tego, czy wybierzesz wbudowany Chromecast, Amazon Multiroom Music, Apple AirPlay 2 czy Roon, aby zorganizować swój system muzyczny multiroom, Q Active można z nim bezproblemowo zintegrować.
Tak więc, bez względu na to, czy chcesz, aby ta sama piosenka była odtwarzana w całym domu, czy inna muzyka w różnych strefach, lub jeśli po prostu chcesz, aby Twoja muzyka podążała za Tobą, gdy poruszasz się po domu, Q Active może być częścią Twojego doświadczenia.

 

Kontrola głosu


Jeśli masz Apple Siri, Amazon Alexa lub głośnik obsługujący Asystenta Google w swojej sieci domowej, możesz łatwo kontrolować głośność i wybór odtwarzania w systemie Q Active. Po prostu wybierz preferowany koncentrator - koncentrator współpracujący z Amazon Alexa lub koncentrator zgodny z urządzeniami obsługującymi Asystenta Google i wbudowanym Chromecastem. Obie wersje koncentratora mogą być używane z Apple Siri.

Dzięki dowolnej z tych 3 funkcji możesz sterować systemem Q Active za pomocą głosu. Możesz także użyć aplikacji Google Home lub aplikacji Amazon Alexa do sterowania systemem Q Active.

 

 

Twój wybór kontroli


Oprócz wyboru asystenta głosowego Q Active można również sterować za pomocą ulubionych aplikacji do przesyłania strumieniowego. Jeśli telewizor podłączony do gniazda HDMI ARC na koncentratorze sterowania jest wyposażony w technologię CEC, użyj pilota telewizora do sterowania funkcjami takimi jak „głośność” i „tryb czuwania”. Alternatywnie użyj funkcji regulacji głośności zamontowanej w obudowie każdego głośnika Q Active.

 

Oszałamiający dźwięk o wysokiej rozdzielczości


Dźwięk można określić jako „o wysokiej rozdzielczości”, jeśli składa się z cyfrowego formatu audio wyższego niż standard CD 16 bitów / 44,1 kHz. Q Active może obsługiwać bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe z maksymalną rozdzielczością źródła 32 bitów / 192 kHz, niezależnie od tego, czy jest to centrum sterowania za pośrednictwem smartfona czy tabletu.
Oznacza to, że każde źródło podłączone do koncentratora zostanie przekonwertowane na bogaty w informacje format cyfrowy 24 bity / 96 kHz, zanim zostanie przesłane strumieniowo do głośników Q Active, a najwyższy poziom każdej usługi strumieniowego przesyłania muzyki w wysokiej rozdzielczości również będzie przesyłany strumieniowo w tej rozdzielczości.
Rezultatem całej tej żmudnej i bezkompromisowej inżynierii jest niezwykła dokładność muzyczna i niesamowita jakość dźwięku. Q Active zapewnia dźwięk znacznie wykraczający poza jego cenę.

 

 

 

 

 

Aktywne wzmocnienie


W tradycyjnym, pasywnym systemie audio jest jeden wzmacniacz. Napędzi dwa głośniki, które będą miały łącznie co najmniej cztery głośniki. W systemie Q Active każdy przetwornik (po trzy w każdym głośniku Q Active 200 i cztery w każdym z głośników Q Active 400) jest sterowany przez swój własny, specjalnie dobrany wzmacniacz.
Zastosowanie łącznie sześciu (lub ośmiu) dyskretnych wzmacniaczy o łącznej mocy 280 (lub 440) watów do napędzania systemu Q Active oznacza, że każdy sterownik otrzymuje własne, starannie regulowane wzmocnienie. W rezultacie Q Active jest w stanie kontrolować każdy przetwornik z dokładnością i finezją, co w skrócie oznacza, że Q Active brzmi głośniej i dokładniej, niż mogłoby się wydawać możliwe.

 

 

 

 

 

Dynamiczny dźwięk panoramiczny


Q Active nie wygląda inaczej tylko ze względu na to. Firma Q Acoustics chciała, aby Q Active zapewniał dźwięk szerokoekranowy bez kompromisów w zakresie ostrości stereo lub sceny dźwiękowej, z określonymi radiatorami trybu zbalansowanego (BMR).
BMR pozwalają Q Active na dostarczanie wyjątkowej jakości dźwięku w całym obszarze odsłuchowym, zamiast ograniczać go do „słodkiego punktu” bardziej tradycyjnych układów przetworników. Oprócz tej szerokoekranowej prezentacji BMR zapewniają płynną wydajność w zakresie średnich tonów. Ponieważ działają aż do 150 Hz, gdzie są przekazywane do głośnika subwoofera Q Actives, nie ma zniekształceń w zwrotnicy średniego zakresu, a co za tym idzie, całkowicie czyste i bezbarwne brzmienie średniotonowe.
Kompensacja BMR w szafie Q Active również spełnia swoją funkcję. Pozwala na pewne dostrojenie w pokoju odsłuchowym, ponieważ możliwe jest umieszczenie BMR wewnątrz lub na zewnątrz szafek.

 

 

Potężny, kontrolowany bas


Tył zwykłego głośnika zwykle nie jest wart dyskusji. Ale, jak już z pewnością jest oczywiste, Q Active daleki jest od zwykłego głośnika - i dotyczy to również tylnej części obudowy.
Q Active 200 jest wyposażony w skierowany do tyłu subwoofer 114 mm / (4,5 cala) zapewniający szybki, głęboki i pięknie zorganizowany bas. Q Active 400 posiada parę subwooferów, aby podwoić działanie niskich częstotliwości.
Subwoofery wystrzeliwują na ustaloną granicę `` Wave Guide '', aby zapewnić, że odpowiedź basów Q Active jest zawsze idealnie kontrolowana - bez względu na to, gdzie w pokoju zdecydujesz się ustawić głośnik.

 

 

 

Oszałamiający projekt od podstaw


Zamiast próbować dopasować jeden ze swoich istniejących projektów głośników do elektroniki, Q Acoustics zaprojektował Q Active od podstaw z wyraźnym zamiarem dostarczenia całkowicie bezkompromisowego systemu audio o wysokiej rozdzielczości, który wygląda tak dobrze, jak brzmi.

 

 

Ustawienie granic


Drugi przełącznik pozwala powiedzieć głośnikowi dokładnie, gdzie jest ustawiony w stosunku do pomieszczenia - blisko tylnej ściany, w rogu lub na niewielkiej wolnej przestrzeni. Ta informacja pozwala Q Active dostroić swoje pasmo przenoszenia w zakresie niskich częstotliwości, aby zapewnić możliwie najlepszy dźwięk bez względu na okoliczności.

 

 

Stojak Tensegrity


Q Active 200 można wyposażyć w specjalny stojak. Zainspirowany przełomową podstawką Tensegrity opracowaną przez Q Acoustics dla jej high-endowego głośnika Concept 300, podstawka Q Active 200 minimalizuje rezonans od podłogi do obudowy głośnika (i odwrotnie) dzięki niezwykłej niskiej masie, niskiej -projekt odblaskowy. Oprócz zalet akustycznych, minimalistyczny design stojaka jest doskonałym wizualnym uzupełnieniem unikalnego wyglądu Q Active 200.

Stojaki sprzedawane osobno.

 

 


Obudowa typu Reflex (z otworem)
Głośnik pełnozakresowy 2 x BMR 58 mm (2,25 cala)
Subwoofer (duży wychylenie) 1 x 114 mm (4,5 cala)
Częstotliwość podziału 150 Hz
Pasmo przenoszenia systemu (wolna granica) 46 Hz do 20 kHz (-6 dB)
Moc (na głośnik)
Ciągła moc 100W
Moc szczytowa 280 W.
wymaganie mocy
Zakres napięcia 100-240 VAC, 50/60 Hz
Waga i wymiary
Waga bez opakowania (na głośnik) 7,5 kg
Wymiary (na głośnik) wys. X szer. X gł. 284 x 170 x 290 mm (11,2 x 6,7 x 11,4 cala)
Wymiary na stojaku wys. X szer. X gł. 922 x 286 x 338 mm (36,3 x 11,3 x 13,3 cala)
Połączenie bezprzewodowe
Hi-Res Wireless Link o częstotliwości 5,8 GHz
Odtwarzanie dźwięku
Częstotliwość próbkowania 96 kHz
Głębia bitowa 24 bity
Maksymalna rozdzielczość źródła 32 bity / 192 kHz