Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

NETIO PowerCable REST 101E

  • 669,00 zł
  • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

 

IT i AV: Zdalne uruchamianie urządzeń Smart Home:

 

Sterowanie i pomiar zużycia energii elektrycznej w inteligentnych domach Segment usług IT: Połączenie z usługami internetowymi, aplikacjami IoT Urządzenia AV (Audio Video) / multimedialne: Rozszerzenie instalacji w salach konferencyjnych do wyłączania projektora lub wzmacniacza dźwięku z centralnego systemu Monitorowanie sprzętu przemysłowego: Pomiar zużycia energii w celu wykrycia awarii urządzeń (lodówka, pompa wodna, drukarka 3D, sprzęt laboratoryjny, ...) Digital Signage: Zdalne uruchamianie / tryb nocny dla reklamowych mediów

 

 

PowerCable REST 101x to inteligentna wtyczka WiFi do zasilania, przeznaczona do integracji z systemami innych firm za pomocą otwartego interfejsu API (10 protokołów). Można użyć PowerCable REST do pomiaru zużycia energii elektrycznej i włączania/wyłączania wyjścia zasilania za pomocą jednego z 10 protokołów Open API, interfejsu internetowego, chmury NETIO lub aplikacji NETIO Mobile 2.

PowerCable to przemysłowy, inteligentny przedłużacz zasilania z połączeniem WiFi do sieci LAN. Interfejs internetowy urządzenia umożliwia konfigurację urządzenia, wyświetlanie wartości pomiaru energii elektrycznej (V, A, kWh, W, Hz, TruePF) oraz włączanie/wyłączanie sterowanego gniazda zasilania.

PowerCable REST 101x może być używany w aplikacjach przemysłowych. Produkt działa w szerokim zakresie temperatur, obsługuje aktualizacje oprogramowania przez sieć, można nim sterować za pomocą udokumentowanego interfejsu API, zapewnia dokładny pomiar energii elektrycznej, jest zdolny do przełączania do 16A przy przecięciu prądu przez poziom zerowy i więcej.

PowerCable REST 101x może być sterowany za pomocą aplikacji NETIO Mobile 2. Można użyć urządzenia z systemem Android lub iOS z aplikacją do sterowania wyjściami wielu produktów NETIO.

NETIO Cloud to usługa zabezpieczona protokołem TLS do sterowania wyjściami z dowolnego miejsca oraz monitorowania danych pomiarowych zużycia energii elektrycznej.

Otwarty interfejs API umożliwia sterowanie wyjściami za pośrednictwem sieci za pomocą różnych protokołów (http XML/JSON, Modbus/TCP, MQTT, SNMP, Telnet i innych...).

Sterowniki AV ułatwiają podłączenie gniazd NETIO do profesjonalnych systemów audio/wideo, takich jak Neets, CRESTRON, Control4 i innych.

 

 

POMIAR ELEKTRYCZNY

 

Każda jednostka jest kalibrowana dwupunktowo w trakcie produkcji, aby dokładnie mierzyć zużycie energii. Bezpośrednie wartości są dostępne za pośrednictwem interfejsu internetowego i Open API:

Prąd [A] Moc wyjściowa [W] Energia [Wh] TPF (Prawdziwy współczynnik mocy) Napięcie [V] Częstotliwość sieci [Hz] Faza [°] Odwrócona energia [Wh] Dokładność pomiaru: lepsza niż 1%

 

NETIO CLOUD

 

Produkt można podłączyć do NETIO Cloud. Kontroluj sto wyjść z jednego ekranu internetowego! NETIO Cloud jest idealnym rozwiązaniem do zdalnego sterowania i restartowania. Usługa NETIO Cloud jest płatna i obsługuje produkty NETIO.

Wszystkie urządzenia produkowane przez produkty NETIO można podłączyć do NETIO Cloud. Urządzenia podłączone do usługi mogą być bezpiecznie kontrolowane z dowolnego miejsca przez Internet (HTTPs). Dzięki zawartemu „kredytowi powitalnemu”, usługa może być używana bez dodatkowych kosztów przez pierwsze 3 lata. NETIO Cloud może być używane równolegle z innym protokołem Open API. Komunikacja z usługą Cloud jest zabezpieczona (port 8883 - MQTTs - TLS). NETIO Cloud używa osobnego protokołu Open API (protokół MQTTS), aby kontrolować wszystkie urządzenia powiązane z danym kontem użytkownika.

 

FUNKCJA HARMONOGRAMU (SCHEDULER)

 

Dzięki funkcji Harmonogramu (timera) każde wyjście można indywidualnie włączać lub wyłączać w określonych godzinach i dniach tygodnia. Czasy przełączania są łatwo konfigurowane w interfejsie graficznym.

Każde wyjście może mieć własny harmonogram. Gdy harmonogram jest aktywny, wyjścia mogą być wciąż kontrolowane przez NETIO Cloud, interfejs internetowy i Open API. Funkcjonalność harmonogramu może być włączana/wyłączana (nie edytowana) dla każdego wyjścia z aplikacji NETIO Mobile 2.

Harmonogram nie wymaga połączenia z Internetem. Jednak potrzebne jest źródło czasu - dostarczane przez Internet lub na przykład przez lokalny router ADSL/WiFi. Dla specjalnego zastosowania harmonogram można połączyć z blokami analizy energii (PAB): Czas przełączania jest oparty na aktualnym wschodzie/zachodzie słońca w Twojej lokalizacji Nie ważne co się stanie, określone wyjście może być wyłączone o określonej godzinie (np. o północy). Zapytaj o więce

 

Połączenie WiFi

 

PowerCable REST łączy się z siecią za pomocą WiFi (wewnętrzna antena). Pierwsze połączenie WiFi jest bardzo proste: PowerCable działa jako punkt dostępu WiFi, wyszukuje dostępne sieci WiFi i prosi użytkownika o wybór jednej z nich. Kreator internetowy przeprowadzi przez proces połączenia. Do instalacji urządzenia nie jest potrzebna aplikacja mobilna.

 

Funkcja NETIO WiFi

 

Reconnect zapewnia stabilną dostępność urządzenia w zwykłej sieci WiFi. WiFi Reconnect zapewnia stabilne połączenie LAN nawet w przypadkach niestabilnego punktu dostępu WiFi, konieczności przełączenia się z jednego punktu dostępu WiFi na inny z powodu zmieniającej się siły sygnału itp.

 

 

Konfiguracja połączenia Wi-Fi (tryb AP)

 

W opakowaniu znajduje się instrukcja szybkiego podłączenia urządzenia do sieci Wi-Fi i wykonania początkowej konfiguracji za pomocą interfejsu internetowego.

NETIO PowerCable tworzy sieć Wi-Fi, do której można podłączyć komputer lub telefon komórkowy. Następnie urządzenie skanuje sieci Wi-Fi w pobliżu i umożliwia wybór z listy i wpisanie hasła. NETIO PowerCable potwierdza połączenie z siecią i wyświetla przypisany adres IP. Urządzenia NETIO PowerCable można znaleźć w sieci LAN za pomocą narzędzia NETIO Discover.

 

NFC Pre-Config - instalacja w 60 sekund

 

Konfiguracja połączenia WiFi (nazwa sieci SSID oraz hasło) może zostać wykonana bez włączania PowerCable. Ustaw konfigurację w aplikacji (NETIO Mobile 2) i przesyłaj ją przez NFC z telefonu lub tabletu do PowerCable. Ta technologia znacznie skraca czas instalacji przy wdrażaniu wielu urządzeń.

Cały proces, włącznie z rozpakowaniem, trwa maksymalnie 60 sekund; po tym czasie smart gniazdko WiFi jest już podłączone do sieci lokalnej

 

 

PRODUKT PROFESJONALNY

 

Open API Szeroki zakres temperatur pracy (-10 do 65 °C) Dokładny pomiar energii (<1%), każdy egzemplarz jest kalibrowany Możliwość aktualizacji oprogramowania przez sieć IOC - Niezależna kontrola wyjść Stan PowerUp - definiowany stan wyjść po uruchomieniu zasilania WiFi Reconnect ZCS - Zero Current Switching.

 

ZCS (Zero Current Switching)

 

to ważna funkcja urządzenia NETIO PowerCable REST 101x. ZCS oznacza, że wewnętrzne przekaźniki przełączają gniazdo wyjściowe zasilania w momencie, gdy prąd przekracza poziom zera.

Dzięki ZCS urządzenie może sterować zasilaczami impulsowymi (serwerami, komputerami i innym sprzętem IT) o maksymalnej mocy znamionowej. Użycie ZCS (Zero Current Switching) do przełączania wyjść zmniejsza ryzyko wyłączenia bezpiecznika w przypadku przywrócenia zasilania po awarii. Ponieważ przekaźnik przełącza się w momencie, gdy sinusoidalna krzywa prądu przekracza poziom zera, negatywne efekty prądu rozruchowego są znacznie zmniejszone. ZCS znacznie zmniejsza zakłócenia EMC generowane przez przełączanie 230V wyjścia zasilania. ZCS wydłuża żywotność podłączonego sprzętu, zwłaszcza w przypadku częstego włączania/wyłączania urządzeń, które nie są do tego przystosowane (takich jak zasilacze impulsowe).

 

 

Powerup State

 

Dla niektórych zastosowań ważne jest ustawienie stanu gniazda zasilającego natychmiast po włączeniu urządzenia (lub po przywróceniu zasilania po awarii). W przypadku niektórych maszyn ważne jest uniknięcie chwilowego włączenia lub wyłączenia. Ten parametr definiuje zachowanie gniazda zasilającego 110/230V przed rozpoczęciem standardowej komunikacji z systemem nadrzędnym.

On Off Ostatni stan przywraca ostatni stan przed odłączeniem zasilania Funkcja opóźnionego włączania zapewnia, że wyjście zasilające 110/230V zostanie włączone po skonfigurowanym opóźnieniu (kilka sekund) po przywróceniu zasilania. To może zapobiec wyłączeniu bezpieczników przy przywracaniu zasilania po awarii.

 

WatchDog Ping

 

to ciągłe monitorowanie, czy dany proces lub część systemu działa zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli nie, WatchDog restartuje proces.

WatchDog Power to autonomiczny system oparty na "warunku" i "akcji" (PAB - Power Analysis Block & Rules). Ciągle monitoruje prąd (energię) urządzenia monitorowanego zasilanego z dowolnego zliczanego wyjścia zasilania urządzenia NETIO PDU.

 

Aplikacja mobilna

 

Urządzenie to może być kontrolowane z aplikacji mobilnej NETIO Mobile 2 (Android i iOS). LAN: NETIO Mobile 2 może kontrolować wszystkie wyjścia urządzeń w lokalnej sieci LAN (WiFi). Cloud: Konto użytkownika w usłudze chmurowej NETIO może być połączone z aplikacją mobilną.

 

Co Można zrobić z aplikacją mobilną:

 

Kontrolować poszczególne wyjścia zasilania - włączenie, wyłączenie, resetowanie
Odczytywać dane o zużyciu energii (A, W, Wh), jeśli jedno wyjście (urządzenie) obsługuje pomiar energii
Aktywować / deaktywować funkcję harmonogramu tygodniowego dla każdego wyjścia indywidualnie
Sortowanie wyjść w grupach (według funkcji lub lokalizacji)
Grupowanie wyjść - domyślna grupa dla jednego urządzenia może być zmieniona indywidualnie
Kontrola grupowa - Włączanie / wyłączanie całej grupy wyjść
Kontrola grupowa - Aktywacja / deaktywacja funkcji harmonogramu tygodniowego dla każdego wyjścia w całej grupie
Zmiana nazwy wyjścia / urządzenia (widoczna tylko w aplikacji mobilnej)
Dodawanie wielu urządzeń do aplikacji mobilnej.
Odkrywanie w sieci LAN / WiFi urządzeń NETIO.

 

Warianty gniazd PowerCable:

 

PowerCable REST 101Y - Wejście Europlug (CEE 7/7), wyjście IEC320 C13 PowerCable REST 101F - Niemieckie (typ F - Schuko) PowerCable REST 101E - Francuskie (typ E) - Francja, Belgia, Czechy, Słowacja, Polska PowerCable REST 101J - Szwajcarskie (typ J) - Szwajcaria PowerCable REST 101S - IEC-320 C13/C14 - 110/230V - 50/60Hz PowerCable REST 101G - Brytyjskie (typ G) - Wielka Brytania, Irlandia