Monitor Audio Soundframe 3 Głośnik instalacyjny do zabudowy ścienny wewnętrzny

 • Dodaj recenzję:
 • 5694
 • Producent: Monitor Audio
 • 1 290,00 zł
 • Negocjuj cenę
 • Oblicz

Monitor Audio SF3 Soundframe Głośnik instalacyjny do zabudowy ścienny wewnętrzny

 • Może i słuchałeś kolumn o płaskiej obudowie, ale czy słuchałeś właśnie tych? Żaden z innych tego typu głośników nie posiada detalicznej szerokiej sceny dźwiękowej oraz ducha projektu plastycznego Monitor Audio. Modele z serii Frame Speakers, bo o nich mowa, kreują fenomenalny dźwięk – inżynierowie tej firmy znaleźli sposób na wydobycie naturalnego brzmienia z ultra cienkich (tylko 77,5 mm głębokości) obudów.
 • Kolumny w białym lub czarnym macie idealnie wtopią się w ścianę. Znajdziemy w nic unikalny system podłączenia, polegający na przeprowadzeniu kabla przez otwór w głośniku do terminali umieszczonych na przedniej ścianie obudowy. Kabli więc nie widać, a instalacja jest niezwykle wygodna.
 • Dopasuj obudowę do wnętrza twojego pokoju mając do wyboru ramki do głośników w kolorze białym lub czarnym piano lub pomaluj ramkę na kolor, który odpowiada ci najbardziej. Dla bardziej wymagających proponujemy fantastyczne zdjęcia do nadruku na maskownicy.
 • SoundFrame 3 tomalutkimi kwadratowe głośniki surroundowe, zaprojektowane w celu oddania „holograficznego” efektu audio kiedy powieszone są z tyłu na ścianie za słuchaczem. Ich rozmiar jest idealny dla stworzenia super-dyskretnego systemu audio kina domowego. Możliwość ustawienia wysokiego tonu pod rożnym kątem sprawi, że brylantowo zabrzmią niezależnie od kształtu pomieszczenia.

Funkcje:

 • Szybka i łatwa instalacja
 • Smukła obudowa o głębokości 77,5 mm
 • Duży wybór kolorów specjalnie na życzenie klienta
 • Ramki w kolorze piano black i piano white
 • Dwudrożna konstrukcja: 100 mm przetwornik średniotonowy C-CAM i 25 mm przetwornik wysokotonowy z możliwością ustawienia go pod różnym kątem (do 15 stopni)

Technologia:

DC

Modele IC oraz IW LCR posiadają unikalny ruchomy element. Jest to koncentryczny moduł składający się z przetwornika średniotonowego wraz z umieszczoną koncentrycznie kopułką wysokotonową Gold C-CAM. Moduł ten zapewnia lepszą detaliczność, wyższą moc na wyjściu i lepszą integrację wokali oraz lokalizację dźwięku.Regulacja barwy możliwa jest poprzez odpowiednie ustawienie tweetera (kąt ustawienia do 18 stopni). Moduł ten sprawia, że głośnik jest efektywnie konstrukcją trójdrożną.

Głośniki wysokotonowe Gold C-CAM

Wszystkie powierzchnie emitujące sygnał w przetwornikach serii Platinum są wykonane z materiału C-CAM, opracowanego oryginalnie dla przemysłu lotniczego, dla silników odrzutowych. Jego właściwości okazały się idealne do wykorzystania go do budowy przetworników: są ekstremalnie sztywne, ale na tyle lekkie, by uzyskać dużą szybkość i skuteczność. W fabryce aluminiowo-magnezowy stop jest poddawany rygorystycznym testom, pozwalającym wyłapać wszelkie deformacje powierzchni i osłabienia wiązań molekularnych. Tak uformowany stożek poddawany jest następnie galwanizacji w wysokiej temperaturze, dzięki której na powierzchni stożka formuje się sztywna pokrywa aluminiowa. Konwencjonalne materiały z których wykonywane są przetworniki są bardzo elastyczne i podatne na pęknięcia podczas ich pracy, przez co generują zniekształcenia przy różnym poziomie siły głosu. Przetworniki C-CAM mają większą odporność na wyginanie i dlatego też zachowują dłużej swoje właściwości.

RST (Rigid Surface Technology)

Profil przetwornika RST (Rigid Surface Technology) to równomiernie ułożone dołki na powierzchni głośnika, przypominające piłkę golfową. Symulacje komputerowe i odsłuchy udowodniły, że dołki te podnoszą sztywność dowolnej powierzchni, dzięki czemu przetworniki RST/C-CAM są odporne na mechaniczne naprężenia mogące odkształcić powierzchnię i przez to generować zniekształcenia. Obecność RST oznacza, że mogliśmy zastosować cieńsze, lżejsze i bardziej „muzyczne” membrany C-CAM, zapewniające szybkość, dokładność przy jednocześnie zredukowanych zniekształceniach. RST pomaga również rozproszyć fale stojące rozchodząc się po powierzchni membrany.

 

Dane techniczne

Pasmo przenoszenia: 75 Hz – 35 kHz
Czułość: 86 dB
Impedancja: 8 Ohm
Moc: 50 W
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-50 W
Konstrukcja:

Zamknięta
System dwudrożny

Przetworniki:

1 x 100 mm średniotonowy
C-CAM 25mm wysokotonowy tweeter Gold C-CAM

Wymiary z ramką: 289 x 289 x 77.5 mm
Waga: 2,76 kg