Monitor Audio Soundframe SF3-IN WALL

 • Dodaj recenzję:
 • 5694
 • Producent: Monitor Audio
 • 1 290,00 zł
 • Negocjuj cenę
 • Oblicz

Głośnik SoundFrame 3 In-Wall stosuje konfigurację dwudrożną z obrotowym modułem 1 calowego przetwornika wysokotonowego oraz z 4 calowym przetwornikiem C-CAM.

 

 

 

SoundFrame

Seria SoundFrame zapewnia nieuchwytną mieszankę najwyższej jakości dźwięku i dekoracji, której szukają wszyscy miłośnicy domowej rozrywki. Są łatwe w instalacji z opcjami „On-Wall” (naścienne) i „In-Wall” (wewnątrz ściany) umożliwiającymi idealną równowagę dźwięku oraz szeroką gamę kolorów maskownic, obrazów i własnych projektów maskownic. Otwory na śruby w modelach „On-Wall” i wsporniki narożne dla modeli „In-Wall” ułatwiają montowanie i zapewniają świetny wygląd bez przewodów, kabel łączący jest prowadzony we wnęce ściennej, wchodzi z tyłu i jest podłączony do gniazda z przodu.

Standardowe maskownice można dostosować, kupując zastępcze wzory z naszej obszernej biblioteki obrazów i kolorów, aby dopasować je do każdego wystroju. Klient może dostarczyć własny obraz, który zostanie wydrukowany i zamontowany na maskownicy, i dopasowany do każdego z trzech rozmiarów SoundFrame. Można również zastosować obie opcje korzystając z naszych większych maskownic Frameless, w których usunięto również zewnętrzną ramkę.

 

 

Seria SoundFrame składa się z głośników w trzech rozmiarach, które uzupełnią wygląd każdego pomieszczenia. Soundframe 3 On-Wall to najbardziej kompaktowy głośnik z wszystkich trzech i może być używany samodzielnie, jako tylny głośnik, aby uzupełnić SoundFrame 1 On-Wall i SoundFrame 2 On-Wall lub z subwooferem.

 

Funkcje:

 • Szybka i łatwa instalacja
 • Smukła obudowa o głębokości 77,5 mm
 • Duży wybór kolorów specjalnie na życzenie klienta
 • Ramki w kolorze piano black i piano white
 • Dwudrożna konstrukcja: 100 mm przetwornik średniotonowy C-CAM i 25 mm przetwornik wysokotonowy z możliwością ustawienia go pod różnym kątem (do 15 stopni)

Technologia:

 

Modele IC oraz IW LCR posiadają unikalny ruchomy element. Jest to koncentryczny moduł składający się z przetwornika średniotonowego wraz z umieszczoną koncentrycznie kopułką wysokotonową Gold C-CAM. Moduł ten zapewnia lepszą detaliczność, wyższą moc na wyjściu i lepszą integrację wokali oraz lokalizację dźwięku.Regulacja barwy możliwa jest poprzez odpowiednie ustawienie tweetera (kąt ustawienia do 18 stopni). Moduł ten sprawia, że głośnik jest efektywnie konstrukcją trójdrożną.

Głośniki wysokotonowe Gold C-CAM

Wszystkie powierzchnie emitujące sygnał w przetwornikach serii Platinum są wykonane z materiału C-CAM, opracowanego oryginalnie dla przemysłu lotniczego, dla silników odrzutowych. Jego właściwości okazały się idealne do wykorzystania go do budowy przetworników: są ekstremalnie sztywne, ale na tyle lekkie, by uzyskać dużą szybkość i skuteczność. W fabryce aluminiowo-magnezowy stop jest poddawany rygorystycznym testom, pozwalającym wyłapać wszelkie deformacje powierzchni i osłabienia wiązań molekularnych. Tak uformowany stożek poddawany jest następnie galwanizacji w wysokiej temperaturze, dzięki której na powierzchni stożka formuje się sztywna pokrywa aluminiowa. Konwencjonalne materiały z których wykonywane są przetworniki są bardzo elastyczne i podatne na pęknięcia podczas ich pracy, przez co generują zniekształcenia przy różnym poziomie siły głosu. Przetworniki C-CAM mają większą odporność na wyginanie i dlatego też zachowują dłużej swoje właściwości.

RST (Rigid Surface Technology)

Profil przetwornika RST (Rigid Surface Technology) to równomiernie ułożone dołki na powierzchni głośnika, przypominające piłkę golfową. Symulacje komputerowe i odsłuchy udowodniły, że dołki te podnoszą sztywność dowolnej powierzchni, dzięki czemu przetworniki RST/C-CAM są odporne na mechaniczne naprężenia mogące odkształcić powierzchnię i przez to generować zniekształcenia. Obecność RST oznacza, że mogliśmy zastosować cieńsze, lżejsze i bardziej „muzyczne” membrany C-CAM, zapewniające szybkość, dokładność przy jednocześnie zredukowanych zniekształceniach. RST pomaga również rozproszyć fale stojące rozchodząc się po powierzchni membrany.

 

Dane techniczne

Pasmo przenoszenia: 75 Hz – 35 kHz
Czułość: 86 dB
Impedancja: 8 Ohm
Moc: 50 W
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-50 W
Konstrukcja:

Zamknięta
System dwudrożny

Przetworniki:

1 x 100 mm średniotonowy
C-CAM 25mm wysokotonowy tweeter Gold C-CAM

Wymiary z ramką: 289 x 289 x 77.5 mm
Waga: 2,76 kg