Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

LYNGDORF TDAI-1120 wzmacniacz strumieniowy

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • 22678
 • Producent: Lyngdorf

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 9 600,00 zł brutto
 • 9 600,00 zł 8 990,00 zł
 • Negocjuj cenę
 • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

 

Lyngdorf TDAI-1120 doskonały wzmacniacz strumieniowy w przystępnej cenie.


Lyngdorf Audio z dumą prezentuje najnowszego członka rodziny TDAI, jest to piękny wzmacniacz strumieniowy Lyngdorf TDAI-1120. To kompaktowe urządzenie zapewnia najwyższą wszechstronność. Jego niewielkie gabaryty pozwalają na łatwe umieszczenie go w dowolnym miejscu w domu, a szeroki zestaw funkcji oferuje wielką gamę opcji przesyłania strumieniowego. Wszystkie przyjazne dla użytkownika funkcje w połączeniu ze znaną na całym świecie technologią cyfrowego wzmocnienia Lyngdorf Audio, a także opatentowaną korekcją pomieszczenia RoomPerfect™ zapewniającą najwyższą jakość odsłuchu

 

 

 

 

 

 

 

Podłącz TDAI-1120 do internetu poprzez wi-fi lub kablowo i ciesz się wszystkimi zintegrowanymi usługami przesyłania strumieniowego.

wbudowany Chromecast
Spotify® Connect
Roon Ready
AirPlay2
Bluetooth
radio internetowe (vTuner)
Odtwarzanie plików sieciowych/lokalnych
TDAI-1120 akceptuje wszystkie interfejsy multimedialne i jest zaawansowanym odtwarzaczem najwyższej jakości. Poprzez sieć lub złącza USB można uzyskać dostęp do biblioteki muzyki za pośrednictwem odtwarzacza obsługującego DLNA/UPnP. Całością można intuicyjnie sterować za pomocą smartfona, tabletu lub komputera.

Różnorodne wejścia i wyjścia zapewniają wiele opcji podłączenia źródeł audio i wideo. Cztery wejścia cyfrowe umożliwiają optymalne połączenie z cyfrowymi źródłami dźwięku, a wejście USB łączy się z muzyką przechowywaną na zewnętrznych nośnikach.

Dostępne są dwa wejścia analogowe, z których jedno jest przeznaczone do współpracy z gramofonem (wbudowany przedwzmacniacz RIAA). Muzyka może być kierowana przez analogowe wyjścia do wykorzystania jako przedwzmacniacz lub do sterowania subwooferem.

 

 

 

 

 

 

 

Lyngdorf TDAI-1120 jest wyposażony w RoomPerfect™, co zapewnia najwyższą jakość odsłuchu. RoomPerfect™ to jedno z najpoważniejszych zgłoszeń patentowych w historii audio z ponad 50 roszczeniami dotyczącymi nowych technologii. Dzięki RoomPerfect™, TDAI-1120 zapewnia doskonałe wrażenia muzyczne w pomieszczeniu odsłuchowym. Bez potrzeby intensywnej obróbki akustycznej otrzymujesz system dźwiękowy z optymalną charakterystyką częstotliwościową, płynnym wyrównaniem poziomu i perfekcyjnym zarządzaniem basami, który doskonale integruje głośniki i subwoofery.

Mimo że RoomPerfect™ jest najbardziej zaawansowanym dostępnym systemem kalibracyjnym, to jest on bardzo łatwy w obsłudze. Mikrofon wraz ze statywem są dołączone do wzmacniacza. Podczas dokonywania kalibracji będziesz prowadzony przez cały proces, od podłączenia mikrofonu do wykonania wymaganych pomiarów. Po zakończeniu konfiguracji TDAI-1120 automatycznie obliczy i zastosuje wymaganą korektę.

 

Zgodnie z nowoczesnym wzornictwem przemysłowym obudowa została wykonana w charakterystycznym, eleganckim stylu Lyngdorf Audio. Wykończony w matowym czarnym aluminium i szkle TDAI-1120 promieniuje minimalistycznym duńskim designem. Ma unikalny kompaktowy rozmiar, dzięki czemu łatwo wpasuje się w dowolne miejsce w domu.

Dzięki pełnej kontroli IP można zintegrować TDAI-1120 ze wszystkimi typami systemów sterowania z zastosowaniem wszystkich dostępnych funkcji. Stworzoną konfigurację i kalibrację można zapisać na pendrivie USB lub na karcie pamięci. Dzięki tej kopii zapasowej zawsze możesz przywrócić oprogramowanie do wcześniejszej konfiguracji.

 

STEROWANIE NA KILKA SPOSOBÓW

 

 

 

 

 

Aplikacja Lyngdorf Remote automatycznie wykrywa podłączony do sieci lokalnej TDAI-1120. Dzięki temu będziesz w stanie dostosować wszystkie podstawowe funkcje, takie jak wybór wejścia i poziom głośności z urządzenia przenośnego. Wbudowany odtwarzacz multimedialny może być sterowany bezpośrednio, co umożliwia uzyskanie dostępu do plików muzycznych przechowywanych na pendrive'ach podłączonych do Lyngdorf TDAI-1120, a także wyszukiwanie dowolnych plików zapisanych na lokalnych dyskach twardych. Przesuwając w lewo i w prawo, można uzyskać dostęp do okładki płyty, a także znaleźć informację o rozdzielczości sygnału.

Ponadto możemy wpisać IP wzmacniacza w przeglądarce internetowej i cieszyć się sterowaniem również z komputera, a także dostępem do zaawansowanych funkcji wzmacniacza, co widać na powyższych zdjęciach.

Zdalna aplikacja Lyngdorf jest dostępna do bezpłatnego pobrania dla iOS i Androida.

 

 

 

 

 

Podsumowanie techniczne.

 

Moc wyjściowa: 2 x 120 W @ 4Ohm, 2 x 60 W @ 8Ohm
Wejścia cyfrowe: 2 x Coaxialne (≤192kHz/24bit)
2 x Optyczne (≤96 kHz/24bit)
1 x HDMI (TV ARC)
Wejścia analogowe: 1 x gramofonowe RCA (RIAA / 47kOhm 100pF)
1 x analogowe RCA (maksymalny poziom: 4.0V = 0dBFS)
1 x mikrofonowe (XLR) dla kalibracji RoomPerfect™
Wyjścia analogowe:
1 x RCA (75ohm, maksymalny poziom wyjściowy 4 Vrms)
Specyfikacja audio:
Pasmo przenoszenia: ±0,5dB from 20 to 20,000 Hz
THD: 0.05% max od 20 do 20,000 Hz, THD-N 1w/8ohm 0,04%, THD-N 1w/4ohm 0,04%
Odtwarzacz sieciowy:wbudowany Chromecast
Spotify® Connect
Roon Ready
AirPlay2
Bluetooth
radio internetowe (vTuner)
odtwarzanie plików sieciowych/lokalnych
Łączność bezprzewodowa:Bluetooth
Wi-Fi (802.11 n/ac)
Interfejsy sterowania:intuicyjny wybór źródeł
kontrola z poziomu przeglądarki internetowej (ustawienia i mediaplayer)
aplikacja Lyngdorf Remote iOS i Android
IP kontrola
CEC (HDMI)
1 x trigger wejście, 1 x trigger wyjście, 1 x RJ45 Ethernet LAN, 1 x USB A
Akcesoria w zestawie:RoomPerfect™ mikrofon
Statyw do mikrofonu
Przewód do mikrofonu
Opcjonalne akcesoria: Pilot IR, rack
Wymiary (H x W x D): 10,5 x 30 x 26 cm
Waga: 8 kg

 

RECENZJE W POLSKIEJ PRASIE 

 

"(...)Dawno nie miałem tyle zabawy z tak kompaktowym sprzętem. Z pewnością mógłbym jej mieć jeszcze więcej, gdybym mógł dłużej poeksperymentować z ustawieniami - zarówno tymi dostępnymi z poziomu aplikacji lub menu odpalanego w przeglądarce, jak i układem korekcji akustyki pomieszczenia, który jest jednym z najciekawszych tego typu rozwiązań dostępnych na rynku. Wiele frajdy przyniósł mi też sam odsłuch TDAI-1120. Bo jeśli myślicie, że opisywane urządzenie to tylko komputer w ładnej obudowie, że całe to cyfrowe wnętrze nie ma nic wspólnego z audiofilskim dźwiękiem, a jedynym prawdziwym plusem technologii Lyngdorfa jest obniżenie kosztów produkcji i eksploatacji takiego wzmacniacza, umówcie się na odsłuch, a już po pięciu minutach będziecie wiedzieć, że byliście w błędzie. To niepozorne pudełeczko naprawdę potrafi grać. Szczerze mówiąc, zastanawiam się, czy Duńczycy nie strzelili sobie w stopę, bo jeśli TDAI-1120 daje nam tak wiele, to kto teraz kupi ponad dwukrotnie droższy model TDAI-3400? Ktoś, kto ma do napędzenia wyjątkowo prądożerne kolumny? Ktoś, kto naprawdę, ale to naprawdę potrzebuje kilku dodatkowych gniazd? Ktoś, komu nie robi różnicy, czy po zakupie wzmacniacza będzie miał w portfelu dodatkowe 15600 zł, czy nie? A może to jest właśnie ten postęp w świecie sprzętu hi-fi, którego nie dostrzegają tylko najbardziej ortodoksyjni audiofile? TDAI-1120 to jeden z najciekawszych wzmacniaczy na rynku i mocna konkurencja dla nowoczesnych systemów all-in-one, takich jak Waversa Systems WSlim LITE, Naim Uniti Atom, a nawet Devialet Expert 140 Pro.(...)"

 

 

"(...)Świat hi-fi od pewnego już czasu stoi na rozdrożu. Z jednej strony mamy takie oto, przyjemne, praktyczne, całkiem dopracowane i dobrze brzmiące rozwiązania, jak ten oto wzmacniacz strumieniowy, z drugiej natomiast – bardziej toporne, zmuszające do pewnych wyrzeczeń funkcjonalnych zestawy dzielone, które wciąż, w większości przypadków, mogą zaoferować lepszy dźwięk. Trudno jednak nie docenić propozycji Lyngdorfa, który stworzył funkcjonalny wzmacniacz strumieniowy ze skuteczną, choć wymagającą uwagi korekcją RoomPerfect.(...)"

 

 

"(...)Dla kogo więc przeznaczony jest Lyngdorf TDAI-1120? Dla wszystkich, którym muzyka w sercu gra i nie poszukują systemów opartych o wielkie urządzenia udowadniające swoimi gabarytami, że potrafią "rządzić". Ten zgrabny, świetnie wykonany i do tego bogaty w funkcje wzmacniacz udowadnia, że przyjemność w obcowaniu z muzyką wynika nie z przesadnych form i dziesiątek kolejnych elementów w torze audio, a z bardzo rzetelnego przygotowania sprzętu z myślą o melomanach przez tych, którzy wiedzą jak powinien grać tego typu sprzęt. Inżynierowie Lyngdorfa pokazują tym wszystkim, dla których świat audio to monstrualne konstrukcje, że przyjemność z odsłuchiwania muzyki leży gdzie indziej. ​ Moc wzmacniacza całkowicie wystarcza do wysterowania nawet średniej wielkości "podłogówek", co nie wyklucza postawienia go nawet w średniej wielkości pomieszczeniu (na czas testów wybrany pokój odsłuchowy miał 24m2). Szukacie sprzętu z duszą, nowoczesnego, czerpiącego pełnymi garściami z nowoczesnych rozwiązań oraz źródeł? Lyngdorf TDAI-1120 jest świetnym wyborem, wartym zabrania go do domu i poświęcenia mu czasu na zapoznanie się z jego możliwościami. A co więcej? Na pewno korekcja RoomPerfect jest absolutnie wyróżnikiem na plus, kolejną wartą zaznaczenia rzeczą jest fenomenalna aplikacja (prostota obsługi i jej stabilność)(...)"

 

 

 

 

 

Rekomendacje:

 

 

"(...)Lyngdorf TDAI-1120 to strumieniujący wzmacniacz zintegrowany, z zaawansowanym systemem korekcji akustyki pomieszczenia RoomPerfect. TDAI-1120 ma kompaktowe gabaryty, ale swą niebywałą uniwersalnością oraz rozbudowaną funkcjonalnością wprawia w zdumienie i budzi podziw. Czaruje też wybitnie przestronnym i przestrzennym dźwiękiem o znakomitej spójności oraz pięknej plastyczności. Zaaplikowany system RoomPerfect działa sprawnie, zaś jego wpływ na brzmienie jest dobroczynny. Błogosławiony. W rezultacie Lyngdorf TDAI-1120 otrzymuje nadzwyczajne wyróżnienie "Produkt roku Stereo i Kolorowo"!(...)"

https://www.dna.audio/prasa/145-recenzja-lyngdorf-tdai-1120-stereo-i-kolorowo-nagroda-roku

 

 

 

"(...)Lyngdorf TDAI-1120 nie jest olbrzymią końcówką mocy zajmującą cały stolik, raczej to taki dyskretny, kulturalny wzmacniacz. Za to doskonale pozwala o sobie zapomnieć, nowoczesny intuicyjny interfejs obsługi jest bardzo przyjemny, co sprawia że szybko zapominamy o istnieniu TDAI-1120. Na deser dostajemy Technologię RoomPerfect, która potrafi zawstydzić akustykę naszego pomieszczenia. Lecz gdy tylko skorzystamy z kalibracji, Lyngdorf zaprasza nas do zupełnie innej przestrzeni muzycznej pozbawionej wszelkich podbarwień zniekształceń. Duński producent dostarcza nam znacznie więcej niż od niego oczkujemy a to wszystko podane w elegancki nie nonszalancki sposób. A tym czymś ekstra jest wspomniany system kalibracji. REKOMENDACJA AUDIOMUZOFANS(...)"

 

https://www.dna.audio/prasa/120-recenzja-lyngdorf-tdai-1120-audiomuzofans-pl-rekomendacja

 

 

 

"(...)Dawno nie miałem tyle zabawy z tak kompaktowym sprzętem. Z pewnością mógłbym jej mieć jeszcze więcej, gdybym mógł dłużej poeksperymentować z ustawieniami - zarówno tymi dostępnymi z poziomu aplikacji lub menu odpalanego w przeglądarce, jak i układem korekcji akustyki pomieszczenia, który jest jednym z najciekawszych tego typu rozwiązań dostępnych na rynku. Wiele frajdy przyniósł mi też sam odsłuch TDAI-1120. Bo jeśli myślicie, że opisywane urządzenie to tylko komputer w ładnej obudowie, że całe to cyfrowe wnętrze nie ma nic wspólnego z audiofilskim dźwiękiem, a jedynym prawdziwym plusem technologii Lyngdorfa jest obniżenie kosztów produkcji i eksploatacji takiego wzmacniacza, umówcie się na odsłuch, a już po pięciu minutach będziecie wiedzieć, że byliście w błędzie. To niepozorne pudełeczko naprawdę potrafi grać. Szczerze mówiąc, zastanawiam się, czy Duńczycy nie strzelili sobie w stopę, bo jeśli TDAI-1120 daje nam tak wiele, to kto teraz kupi ponad dwukrotnie droższy model TDAI-3400? Ktoś, kto ma do napędzenia wyjątkowo prądożerne kolumny? Ktoś, kto naprawdę, ale to naprawdę potrzebuje kilku dodatkowych gniazd? Ktoś, komu nie robi różnicy, czy po zakupie wzmacniacza będzie miał w portfelu dodatkowe 15600 zł, czy nie? A może to jest właśnie ten postęp w świecie sprzętu hi-fi, którego nie dostrzegają tylko najbardziej ortodoksyjni audiofile? TDAI-1120 to jeden z najciekawszych wzmacniaczy na rynku i mocna konkurencja dla nowoczesnych systemów all-in-one, takich jak Waversa Systems WSlim LITE, Naim Uniti Atom, a nawet Devialet Expert 140 Pro.(...)"

 

https://www.dna.audio/prasa/106-lyngdorf-tdai-1120-stereolife

 

 

 

"(...)Lyngdorf TDAI-1120, mimo swoich niewielkich rozmiarów, jest pełnowartościowym Lyngdorfem. Wyposażeniem i funkcjonalnością niewiele ustępuje większym braciom (głównie chodzi o liczbę gniazd i moc). A jak z brzmieniem? Kolejny raz podkreślę, że to muzyczny kameleon, którego charakter brzmienia można kształtować w naprawdę niemałym stopniu. Można jednak zaryzykować twierdzenie, że to urządzenie grające neutralnie i spokojnie, bardzo czysto i klarownie. W pierwszych momentach odsłuchu nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia, ale od razu wiemy, że to prezentacja uporządkowana, akuratna i właściwie nie ma się do czego przyczepić. Dobra równowaga tonalna z nieco cieplejszym basem, bardzo dobra rozdzielczość i prezentacja detali, precyzyjna przestrzeń i wystarczająca dynamika. Czego chcieć jeszcze? Może odrobiny więcej wypełnieni i bogactwa brzmienia, takiej namacalności… Ale mamy przecież masę ustawień i możemy nimi sporo osiągnąć!(...)"

 

https://www.dna.audio/prasa/114-recenzja-lyngdorf-tdai-1120-wstereo-pl

 

 

"(...)Świat hi-fi od pewnego już czasu stoi na rozdrożu. Z jednej strony mamy takie oto, przyjemne, praktyczne, całkiem dopracowane i dobrze brzmiące rozwiązania, jak ten oto wzmacniacz strumieniowy, z drugiej natomiast – bardziej toporne, zmuszające do pewnych wyrzeczeń funkcjonalnych zestawy dzielone, które wciąż, w większości przypadków, mogą zaoferować lepszy dźwięk. Trudno jednak nie docenić propozycji Lyngdorfa, który stworzył funkcjonalny wzmacniacz strumieniowy ze skuteczną, choć wymagającą uwagi korekcją RoomPerfect.(...)"

 

https://www.dna.audio/prasa/102-recenzja-lyngdorf-tdai-1120-audio-video

 

 

"(...)Dla kogo więc przeznaczony jest Lyngdorf TDAI-1120? Dla wszystkich, którym muzyka w sercu gra i nie poszukują systemów opartych o wielkie urządzenia udowadniające swoimi gabarytami, że potrafią "rządzić". Ten zgrabny, świetnie wykonany i do tego bogaty w funkcje wzmacniacz udowadnia, że przyjemność w obcowaniu z muzyką wynika nie z przesadnych form i dziesiątek kolejnych elementów w torze audio, a z bardzo rzetelnego przygotowania sprzętu z myślą o melomanach przez tych, którzy wiedzą, jak powinien grać tego typu sprzęt. Inżynierowie Lyngdorfa pokazują tym wszystkim, dla których świat audio to monstrualne konstrukcje, że przyjemność z odsłuchiwania muzyki leży gdzie indziej. ​ Moc wzmacniacza całkowicie wystarcza do wysterowania nawet średniej wielkości "podłogówek", co nie wyklucza postawienia go nawet w średniej wielkości pomieszczeniu (na czas testów wybrany pokój odsłuchowy miał 24m2). Szukacie sprzętu z duszą, nowoczesnego, czerpiącego pełnymi garściami z nowoczesnych rozwiązań oraz źródeł? Lyngdorf TDAI-1120 jest świetnym wyborem, wartym zabrania go do domu i poświęcenia mu czasu na zapoznanie się z jego możliwościami. A co więcej? Na pewno korekcja RoomPerfect jest absolutnie wyróżnikiem na plus, kolejną wartą zaznaczenia rzeczą jest fenomenalna aplikacja (prostota obsługi i jej stabilność)(...)"

https://www.toninuta.com/lyngdorf-tdai-1120?lang=pl