KEF Ci130.2CS Głośnik instalacyjny do zabudowy ścienny

  • Dodaj recenzję:
  • 15772
  • Producent: KEF
  • Kod producenta: 637203215445
  • 810,00 zł
  • Oblicz

Głośnik instalacyjny do zabudowy ścienny KEF Ci130.2CS

Chowaj głośniki nie głos

W przypadku muzyki i filmów sprzęt powinien bezbłędnie zapewniać dokładny, trójwymiarowy dźwięk– zadziwiająco czysty i uderzająco realistyczny, czyli taki którego oczekuje się od najlepszych tradycyjnych głośników. I to właśnie gwarantuje seria Ci.

Pasja firmy KEF w osiąganiu doskonałości akustycznej

widoczna jest w każdym modelu. Dzięki połączeniu radykalnie innowacyjnych rozwiązań technicznych ze złożonymi technologiami konstrukcyjnymi seria Ci osiąga to co uznawano kiedyś za niemożliwe - kompaktowe głośniki z instalacją dostosowaną do potrzeb klienta, które brzmią równie zniewalająco jak system hi-fi o jakości odpowiedniej dla audiofila, niezależnie od miejsca siedzenia.

Sprzęt ma nienaganny wygląd

bo mode Ci firmy KEF charakteryzuje uniwersalność zastosowań. Seria składa się zarówno z malutkich głośników o wielkości opraw oświetlenia punktowego montowanych na suficie jak i uruchamianych mechanicznie głośników do kin domowych wysokiej jakości, które przesuwają się w odpowiednie miejsce po dotknięciu przycisku. Każdy z nich można stosować w trudnych warunkach, takich jakie panują w łazienkach czy na łodziach.

Wszystkie głośniki firmy KEF są dźwiękowo dopasowane,

zatem każda kombinacja określona dla różnych obszarów słuchania będzie miała taką samą barwę dźwięku, zapewniając doskonale spójne studio.

Szybka, łatwa instalacja

to zaleta, którą zawsze doceniali instalatorzy serii Ci. Głośniki serii Ci można zamontować szybko, nawet nieposiadając specjalnych umiejętności. Wystarczy wykorzystać unikalne właściwości rozwiązań konstrukcyjnych firmy KEFP i przejść kilka prostych kroków. Zaraz po wycięciu otworu i poprowadzeniu kabla wybrany przez użytkownika obszar wypełni wspaniały, wysokiej jakości dźwięk.

Najważniejsze cechy modeli głośników Ultra Thin Bezel (UTB):

Ultra Thin Bezel (UTB)

Długletnie poszukiwania KEF doprowadziły do opracowania najmniej rzucającego się w oczy głośnika Ci, czyli nowego Ultra Thin Bezel z najcieńszą i najmniej widoczną ramką.

Uni-Q

Opatentowany przez KEF uniwersalny układ koncentryczny Uni-Q pozwala umieścić wewnętrzny głośnik wysokotonowy w centrum akustycznym stożkowego głośnika basowego/średniotonowego (woofera). Takie rozwiązanie sprawia, że głośniki średniotonowy i wysokotonowy działają razem jako pojedyncze, skoncentrowane źródło dźwięku, które rozchodzi się równomiernie i szeroko po całym pomieszczeniu. Dzięki temu można rozkoszować się znakomitą jakością dźwięku w dowolnym punkcie pomieszczenia bez konieczności szukania miejsca optymalnego odsłuchu (sweet spot)

Szybki i prosty montaż w 4 etapach:

  • Wyciąć otwór
  • Chwycić przewody głośnika jedną ręką i spiąć je
  • Wkręcić głośnik
  • Założyć siatkę na głośnik

„Mandarynkowy” rozpraszacz fali

Tzw. mandarynkowy rozpraszacz fali zapewnia optymalne właściwości rozpraszania i doskonałe zabezpieczenie układu koncentrycznego.

Montaż głośnika średniotonowego z przodu

Przedni montaż głośnika średniotonowego to kolejne autorskie rozwiązanie KEF, które wyklucza efekty dyfrakcyjne i zapewnia krystaliczną jakość dźwięku niezależnie od rozmieszczenia głośników.

Zoptymalizowane komputerowo wykończenie ramki głośnika

Nowe, zoptymalizowane komputerowo wykończenie ramki głośnika, zapewnia oszałamiającą czystość tonów średnich oraz bardziej otwarty i naturalny dźwięk, ogarniający większy obszar.

Specjalna obróbka kratownic głośników

Głośniki Ci UTB wyposażono w malowaną proszkowo kratownicę ze specjalnym dodatkiem plastyfikującym, co zapewnia odporność na korozję, doskonale przystosowaną do wilgotnych warunków.

Mocowanie magnetyczne na całym obwodzie kratownicy

Mocowanie tego rodzaju pozwala mocno przytwierdzić kratownicę głośnika.

Nowa stopka montażowa

Nowa stopka montażowa jest prosta w obsłudze i zapewnia równomierny rozkład sił, umożliwiając tym samym szybki montaż bez uszkodzeń ściany ani sufitu.

Płytka drukowana w kształcie bagnetu

Zwiększa sztywność głośnika i zabezpiecza przejście. Kratownice można łatwo montować, nawet w nierównych sufitach.

Złote końcówki sprężynowe

Umożliwiają podłączenie nawet przewodów 12 AWG. Niskie straty sygnału i łatwy montaż jedną ręką.Dane techniczne
Impedancja znamionowa: 8 Ω
Czułość (2,83 V/1 m) 87 dB
Charakterystyka częstotliwościowa (±6 dB) z otwartym tyłem 52Hz - 20kHz
Dolna częstotliwość graniczna: 2,5 kHz

Głośniki składowe: 
niskiej częstotliwości
wysokiej częstotliwości


130mm
19mm  Uni-Q

Zalecana moc wzmacniacza: 10-80 W
Wymiary zewnętrzne produktu (wys. x szer. x gł.) 184 x 184 x 81 mm
Wymiary otworu montażowego (wys. x szer.) 158 x 158 mm

Głębokość montażu od powierzchni

 77,1 mm

Dodatkowa ramka rough-in  RIF130S
Dodatkowa obudowa tylna   RNC130S
Masa netto 1,4 kg