Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

JBL SA550 Classic Wzmacniacz zintegrowany 2 x 150W przy 4Ω

  • 9 390,00 zł
  • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

 

JBL SA550 Classic

 

 

Zarówno zintegrowany wzmacniacz stereo JBL SA550 Classic, jak i odtwarzacz płyt kompaktowych JBL CD350 Classic są inspirowane klasycznym wzmacniaczem JBL SA600 z lat 60-tych, ze stylizacją retro i panelami bocznymi z forniru orzechowego, które pasują do głośników JBL Classic i Studio Monitor.

 

Wewnątrz JBL SA550 Classic to system muzyczny na miarę dzisiejszych czasów z zaawansowaną topologią wzmacniacza o wysokiej mocy wyjściowej, innowacyjnej wydajności i precyzyjnej kontroli szumów. Zapewnia urzekającą muzykalność i bezwysiłkową moc.

 

 

Po wyjęciu z pudełka od razu można sparować swój smartfon lub tablet z SA550 Classic za pomocą Bluetooth, aby uzyskać natychmiastową, wysokiej jakości muzykę ze wszystkich usług muzycznych i bibliotek, których słucha się na co dzień. JBL SA550 Classic zawiera najnowszą technologię Bluetooth AptX®Adaptive zapewniającą dźwięk wysokiej rozdzielczości i niskie opóźnienia przez Bluetooth, aby zapewnić synchronizację dźwięku z obrazem. Zaawansowana topologia wzmacniacza w JBL SA550 Classic nosi nazwę klasy G.

Klasa G wykorzystuje wiele zasilaczy, podczas gdy wszystkie inne wzmacniacze używają tylko jednego.

 

Pierwszy zasilacz dostarcza wystarczającą moc dla wzmacniacza, aby dostarczyć 10 W na kanał, ale ten mały wzmacniacz zawiera duży radiator, który utrzymuje wzmacniacz stabilnym do 90 W na kanał. Umożliwia to dostarczenie pierwszych 10 W w topologii znanej jako klasa A, która zwykle nie jest zbyt wydajna.

 

Zaletą jest to, że nie wymaga przełączania żadnych elementów stopnia wyjściowego do i z sygnału muzycznego - co zwykle ma miejsce w każdym wzmacniaczu klasy AB lub klasy D. Rezultatem jest znikomo niski poziom szumów i najczystszy dźwięk z zachowaną całą mikro dynamiką i szczegółami. Oczywiście, 10 W to naprawdę niewiele, więc SA550 może dostarczyć znacznie więcej. Dzięki zastosowaniu drugiego zasilacza o znacznie wyższym napięciu, wzmacniacz SA550 może dostarczyć maksymalną moc wyjściową 150 W na kanał.

Gdyby ten drugi zasilacz był po prostu włączany do obwodu w razie potrzeby, wywołałoby to nieprzyjemne zniekształcenia, które byłyby również harmoniczne - dość nieprzyjemne. Tak więc SA550 zawiera zestaw szybkich „podnośników”, które stopniowo zwiększają moc dostarczaną do wzmacniacza, śledząc sygnał muzyczny i utrzymując 5 woltowy zapas.

 

Pozwala to na wykorzystanie zalet wzmocnienia klasy G, jednocześnie eliminując jego wady i zasilając dowolny system głośnikowy bez wysiłku. Całe to inteligentne wzmocnienie można wykorzystać z trzech wejść cyfrowych i czterech analogowych, w tym wejścia gramofonowego MM dla gramofonu.

 

Wejścia cyfrowe obejmują przetwornik cyfrowo-analogowy o wysokiej rozdzielczości i ultra wysokiej wierności, którego sercem jest układ ESS DAC o najwyższej wydajności. JBL SA550 to z zewnątrz powrót do późnych lat 60-tych. Jednak dzięki technologii Bluetooth Hi-res, wydajnemu wzmocnieniu i wyjątkowej wydajności muzycznej, SA550 jest nowoczesnym klasykiem zakorzenionym w najlepszych współczesnych technologiach.

 

JBL CD350 Classic jest idealnym partnerem dla klasycznych i retro systemów Hi-Fi. Z zewnątrz idealnie pasuje do głośników JBL Classic i Studio Monitor wykończonych fornirem orzechowym. Wewnątrz JBL CD350 to nowoczesny odtwarzacz CD z zaawansowaną technologią cyfrową o wysokiej rozdzielczości, zapewniającą doskonały dźwięk z kolekcji muzycznej i solidnym mechanizmem ładowania tacki. Odtwarza płyty CD, CD-R, CD-RW, obsługuje pliki muzyczne FLAC, WAV i MP3 z dysku i USB, a także obsługuje rozdzielczość 24 bity / 96 kHz z dysku i USB. Wyposażono go w wyjścia analogowe i cyfrowe.

 

 

 

 

JBL SA550 Classic Wzmacniacz zintegrowany 2 x 150W przy 4Ω

 

Wzmacniacz zintegrowany JBL SA550 Classic to idealne połączenie mocy i jakości dźwięku. Zapewnia on ciągłą moc wyjściową obu wysterowanych kanałów o wartości 2 x 90W przy 8Ω oraz 2 x 150W przy 4Ω. Dzięki temu możesz cieszyć się wyjątkowym brzmieniem swojej muzyki.

 

Kolor i rozmiar

 

Wzmacniacz jest dostępny w klasycznym czarnym kolorze, który pasuje do każdego wnętrza. Jego wymiary to 43,5 x 15,5 x 38,5 cm, co sprawia, że jest on kompaktowy i łatwy do umieszczenia w dowolnym miejscu.

 

 

Specyfikacja techniczna

 

Ciągła moc wyjściowa obu wysterowanych kanałów (0,5% THD):

2 x 90W przy 8Ω

2 x 150W przy 4Ω

Zniekształcenia harmoniczne, 80% mocy, 8Ω przy 1kHz: 0,002%

Wejście gramofonowe MM

Czułość wejściowa przy 1kHz: 5mV

Impedancja wejściowa: 47kΩ + 100pF

Pasmo przenoszenia (ref. krzywa RIAA): 20Hz - 20kHz ±1dB

Stosunek sygnał/szum (A-wtd) 50W, ref. 5mV: 80dB

Margines przeciążenia, ref. 5mV przy 1kHz

Wejścia liniowe:

Czułość nominalna: 1V

Impedancja wejściowa: 10kΩ

Maksymalne wejście: 6Vrms

Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz ±0.2dB

Stosunek sygnał/szum (A-wtd) 50W, ref. 1V na wejściu: 106dB

Wejścia cyfrowe:

Obsługiwana głębia bitowa: 16 bit - 24 bit

Obsługiwane częstotliwości próbkowania (optyczne)(kHz): 32, 44.1, 48, 88.2, 96

Obsługiwane częstotliwości próbkowania (Coaxial)(kHz): 32, 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192

Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz ±0.05dB

Stosunek sygnał/szum (A-wtd) 50W, ref. 1V na wejściu: 115dB

 

Dodatkowe informacje

 

Wzmacniacz JBL SA550 Classic jest idealnym wyborem dla miłośników muzyki, którzy cenią sobie wysoką jakość dźwięku. Dzięki obsłudze różnych formatów cyfrowych oraz wejściu gramofonowemu MM, możesz cieszyć się swoją ulubioną muzyką w najlepszej jakości. Wysoka czułość wejściowa i niskie zniekształcenia harmoniczne sprawiają, że dźwięk jest czysty i klarowny. Niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki w domu czy w biurze, wzmacniacz JBL SA550 Classic zapewni Ci niezapomniane wrażenia muzyczne.