Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

FYNE FA502IC

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • 24216
 • Producent: FYNE

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 1 499,00 zł brutto
 • 1 799,00 zł
 • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

 

POZNAJ SERIĘ FA500iC


Najwyższa jakość wykonania, wysoka efektywność i wiodący w swojej klasie definiują flagową serię głośników FA500iC Home Install firmy Fyne Audio. Zaprojektowane w oparciu o te same, wielokrotnie nagradzane przetworniki IsoFlare, co głośniki wolnostojące F500, ta prestiżowa seria niestandardowych głośników instalacyjnych, równie dobrze sprawdza się w sufitach, jak i w ścianach pustych w środku. Precyzyjnie dostrojone do audiofilskiej jakości pasma przenoszenia i zapierającej dech w piersiach dynamiki w połączeniu z nieskończoną przegrodą, seria FA500iC firmy Fyne wnosi najwyższą jakość dźwięku zestawów głośnikowych do instalacji domowych

 

FA502iC dostarcza szczegółowy, dynamiczny z wiodącym w klasie głośników montażowych obrazowaniem sceny dźwiękowej dźwięk. Zbudowany na podstawie prestiżowego przetwornika IsoFlare wykorzystywanego w kolumnach głośnikowych Hi-Fi w modelu F502, wnosi prawdziwie audiofilskie brzmienie do instalacji domowych. Przetwornik o dużej membranie o średnicy 200mm, w środku której w specjalnym falowodzie umieszczono 25mm tytanową kopułkę, oferuje wysoką moc i efektywność, a także unikalną wszechkierunkową (360°) dyspersję dźwięku. Rezultatem jest bogaty, szczegółowy dźwięk z szeroką sceną i perfekcyjnym wyrównaniem czasowym w całym spektrum częstotliwości. Idealny do zastosowań sufitowych lub ściennych. Obudowa oferuje proste, samonastawne uchwyty, sprężynowe zaciski kabli i jest dostarczana z okrągłymi i kwadratowymi nadającymi się do malowania,  niskoprofilowymi maskownicami magnetycznymi, które dodatkowo wzmocnione są tkaniną akustyczną, dzięki czemu FA502iC doskonale komponuje się z wystrojem domu.

 

 

ZWROTNICA


W zwrotnicach serii FA500iC zastosowano wyłącznie niskostratne cewki z laminowanym rdzeniem oraz wysokiej klasy kondensatory poliestrowe. Rezultatem jest wyjątkowo czysta ścieżka sygnału i bardzo niskie straty w zwrotnicy, zapewniające najlepszą rozdzielczość detali i komunikację muzyczną.

 

 

 

 
 
KINO DOMOWE


Seria FA500iC jest równie imponująca w przypadku filmów jak i muzyki. Technologia przetworników Fyne Audio z punktowym źródłem dźwięku jest idealna do artykulacji najdrobniejszych szczegółów filmu z dokładnością do punktu. Wysoka efektywność i duża moc oznacza, że seria FA500iC zapewnia niewiarygodnie dynamiczne i realistyczne brzmienie, niezależnie od tego, czy używamy jej jako systemu 5.1 czy dodatkowego kanału FX na suficie.

 
 
MULTI-ZONE


Seria FA500iC wyposażona w technologię przetworników ze źródłem punktowym Fyne Audio, w połączeniu z wielostrefowym wzmacniaczem innej firmy, sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla naturalnie brzmiącego tła muzycznego. Alternatywnie, jeśli chcesz podkręcić głośność w jednej lub kilku strefach, wydajność i wysoka moc oznacza, że seria FA500iC zapewnia niewiarygodnie dynamiczną wydajność z architektonicznie wrażliwym głośnikiem.

 

 

TECHNOLOGIA PUNKTOWEGO ŹRÓDŁA DŹWIĘKU

 


Przetworniki IsoFlare w modelu FA500iC posiadają wysoce sztywną tytanową kopułkę kompresyjną umieszczoną w sercu innowacyjnej wielowłóknowej membrany basowej z otoczką z rolki FyneFlute. Konstrukcja zapewnia stałą kierunkowość frontu fali, zapewniając znakomite obrazowanie nawet daleko poza osią. Radialny wzór dyspersji oznacza, że dźwięk jest równie wyrafinowany z przodu, z tyłu lub z boku głośnika, gdy jest on zainstalowany w suficie. Szerokie obrazowanie i wyjątkowa szczegółowość sprawiają, że modele FA500iC są idealne do wysokiej jakości systemów stereo i wielokanałowych.
 


Bazując na zwrotnicy z serii F500, seria FA500iC wykorzystuje podobny zestaw najwyższej klasy komponentów, w tym niskostratne cewki z laminowanym rdzeniem i wysokiej klasy kondensatory poliestrowe. Dostrojona w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty w przypadku montażu podtynkowego, w rezultacie otrzymujemy wyjątkowo czystą ścieżkę sygnału, zapewniającą niezrównaną szczegółowość i wyrafinowanie jak na głośnik z otwartą obudową do instalacji domowych.
 

  
 
ŁATWOŚĆ INSTALACJI

 


Głośniki Fyne z serii Home Install zostały zaprojektowane z myślą o prostym montażu w domu. Seria FA500iC oferuje duże, samoustawiające się zaciski, które pozwalają w kilka sekund zamontować głośnik w wyciętym otworze w suficie lub pustej ścianie. Każdy głośnik jest dostarczany z przejrzystym szablonem do wycięcia, aby zapewnić prawidłowy rozmiar otworu, a pozłacane zaciski sprężynowe ułatwiają podłączenie głośnika. Seria FA500iC, idealna do zastosowań wymagających wysokiej jakości dźwięku stereo lub wielokanałowego dźwięku przestrzennego, wprowadza do domu technologię głośników Home Install na profesjonalnym poziomie.
 
 


 
NIEZRÓWNANA ELASTYCZNOŚĆ

 

 


Audiofilska jakość muzyki stereo lub wysokiej klasy dźwięk wielokanałowy, montaż w suficie lub w ścianie - głośniki FA500iC firmy Fyne z serii Home Install oferują niezrównaną elastyczność. Łatwe do zainstalowania w wielu różnych sufitach, ścianach podwieszanych lub pustych, te wysokiej klasy głośniki ułatwiają uzyskanie najlepszych efektów z dyskretnych głośników instalacyjnych. Dostarczane z okrągłymi i kwadratowymi maskownicami, aby jak najlepiej dopasować je do lokalizacji i wystroju, maskownice są w pełni malowane i wyposażone w materiałową folię, która pozwala na lepsze dopasowanie do jasnych ścian i sufitów. Elegancki wygląd i oszczędność miejsca, jaką zapewnia głośnik instalacyjny, a także prestiżowa technologia i wielokrotnie nagradzane parametry modeli F500, sprawiają, że FA500iC wyznacza standardy dla głośników do instalacji domowych.

 

 

Dane techniczne:

 

Typ systemu : 2-drożny głośnik IsoFlare do montażu w suficie lub w ścianie

Zalecana moc wzmacniacza: (Watt RMS) 30 - 150

Moc ciągła: (Watt RMS) 75

Czułość: (2,83 V @ 1 m) 91dB

Impedancja nominalna: 8 Ohm

Pasmo przenoszenia: (-6dB typowo w pomieszczeniu) 35Hz - 34kHz

Głośniki: 1 x 200 mm (8”) przetwornik punktowy IsoFlare, wielowłóknista nisko/średniotonowa mambrana, zawieszenie FyneFlute z 25mm tytanową kopułką wysokotonową

Częstotliwość zwrotnicy: 1,7kHz

Typ zwrotnicy: 2. rzędu dolnoprzepustowa, 1. rzędu górnoprzepustowa

Wymiary: Średnica x Głębokość  273 x 123mm (10.6" x 4.8")

Wymiary kwadratowej maskownicy: 281 x 281mm (11.1 x 11.1")

Średnica okrągłej kratki: 281mm (11.1")

Średnica wycięcia: 248mm (9.8")

Głębokość za powierzchnią montażową: 120,5mm (4,7")

Skok zacisku: 5 - 50mm (0.2 - 2.0")

Waga: każdy 2,5kg (5,5lbs)

Sugerowana minimalna objętość: 18 L