Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

FYNE FA501IC

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • 24217
 • Producent: FYNE

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 1 299,00 zł brutto
 • 1 549,00 zł
 • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

 

POZNAJ SERIĘ FA500iC


Najwyższa jakość wykonania, wysoka efektywność i wiodący w swojej klasie definiują flagową serię głośników FA500iC Home Install firmy Fyne Audio. Zaprojektowane w oparciu o te same, wielokrotnie nagradzane przetworniki IsoFlare, co głośniki wolnostojące F500, ta prestiżowa seria niestandardowych głośników instalacyjnych, równie dobrze sprawdza się w sufitach, jak i w ścianach pustych w środku. Precyzyjnie dostrojone do audiofilskiej jakości pasma przenoszenia i zapierającej dech w piersiach dynamiki w połączeniu z nieskończoną przegrodą, seria FA500iC firmy Fyne wnosi najwyższą jakość dźwięku zestawów głośnikowych do instalacji domowych

 

Szczegółowy, wyrafinowany i wyrazisty, głośnik FA501iC Home Install, wnosi całą technologię i świetne artykułowanie dźwięku głośników Fyne z serii F500 do dyskretnych zastosowań domowych. Identycznie ja w przetworniku Fyne IsoFlare z serii F500, w modelu do montażu sufitowego, 25 mm tytanowa kopułka znajduje się w sercu wielowłóknistego stożka nisko-średniotonowego, uzupełnionego przez zawieszenie FyneFlute. Rezultatem jest niezrównana klarowność i łatwość tworzenie obrazu dźwiękowego, czyli przeniesienie wszystkich zalet pełnozakresowego przetwornika punktowego do głośnika instalacyjnego. Dzięki zwrotnicy dostrojonej w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty przy montażu w nieskończenie wielkiej odgrodzie o niewielkiej głębokości (poniżej 100 mm), głośnik jest idealny do montażu w suficie lub w ścianie. W komplecie z łatwymi do zamontowania zaciskami oraz okrągłymi i kwadratowymi maskownicami o niskim profilu i nadającymi się do malowania, FA501iC zapewnia wysokiej jakości dźwięk, jednocześnie płynnie wtapiając się w pomieszczenie.

 

 

ZWROTNICA


W zwrotnicach serii FA500iC zastosowano wyłącznie niskostratne cewki z laminowanym rdzeniem oraz wysokiej klasy kondensatory poliestrowe. Rezultatem jest wyjątkowo czysta ścieżka sygnału i bardzo niskie straty w zwrotnicy, zapewniające najlepszą rozdzielczość detali i komunikację muzyczną.

 

 

 

 
 
KINO DOMOWE


Seria FA500iC jest równie imponująca w przypadku filmów jak i muzyki. Technologia przetworników Fyne Audio z punktowym źródłem dźwięku jest idealna do artykulacji najdrobniejszych szczegółów filmu z dokładnością do punktu. Wysoka efektywność i duża moc oznacza, że seria FA500iC zapewnia niewiarygodnie dynamiczne i realistyczne brzmienie, niezależnie od tego, czy używamy jej jako systemu 5.1 czy dodatkowego kanału FX na suficie.

 
 
MULTI-ZONE


Seria FA500iC wyposażona w technologię przetworników ze źródłem punktowym Fyne Audio, w połączeniu z wielostrefowym wzmacniaczem innej firmy, sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla naturalnie brzmiącego tła muzycznego. Alternatywnie, jeśli chcesz podkręcić głośność w jednej lub kilku strefach, wydajność i wysoka moc oznacza, że seria FA500iC zapewnia niewiarygodnie dynamiczną wydajność z architektonicznie wrażliwym głośnikiem.

 

 

TECHNOLOGIA PUNKTOWEGO ŹRÓDŁA DŹWIĘKU

 


Przetworniki IsoFlare w modelu FA500iC posiadają wysoce sztywną tytanową kopułkę kompresyjną umieszczoną w sercu innowacyjnej wielowłóknowej membrany basowej z otoczką z rolki FyneFlute. Konstrukcja zapewnia stałą kierunkowość frontu fali, zapewniając znakomite obrazowanie nawet daleko poza osią. Radialny wzór dyspersji oznacza, że dźwięk jest równie wyrafinowany z przodu, z tyłu lub z boku głośnika, gdy jest on zainstalowany w suficie. Szerokie obrazowanie i wyjątkowa szczegółowość sprawiają, że modele FA500iC są idealne do wysokiej jakości systemów stereo i wielokanałowych.
 


Bazując na zwrotnicy z serii F500, seria FA500iC wykorzystuje podobny zestaw najwyższej klasy komponentów, w tym niskostratne cewki z laminowanym rdzeniem i wysokiej klasy kondensatory poliestrowe. Dostrojona w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty w przypadku montażu podtynkowego, w rezultacie otrzymujemy wyjątkowo czystą ścieżkę sygnału, zapewniającą niezrównaną szczegółowość i wyrafinowanie jak na głośnik z otwartą obudową do instalacji domowych.
 

  
 
ŁATWOŚĆ INSTALACJI

 


Głośniki Fyne z serii Home Install zostały zaprojektowane z myślą o prostym montażu w domu. Seria FA500iC oferuje duże, samoustawiające się zaciski, które pozwalają w kilka sekund zamontować głośnik w wyciętym otworze w suficie lub pustej ścianie. Każdy głośnik jest dostarczany z przejrzystym szablonem do wycięcia, aby zapewnić prawidłowy rozmiar otworu, a pozłacane zaciski sprężynowe ułatwiają podłączenie głośnika. Seria FA500iC, idealna do zastosowań wymagających wysokiej jakości dźwięku stereo lub wielokanałowego dźwięku przestrzennego, wprowadza do domu technologię głośników Home Install na profesjonalnym poziomie.
 
 


 
NIEZRÓWNANA ELASTYCZNOŚĆ

 

 


Audiofilska jakość muzyki stereo lub wysokiej klasy dźwięk wielokanałowy, montaż w suficie lub w ścianie - głośniki FA500iC firmy Fyne z serii Home Install oferują niezrównaną elastyczność. Łatwe do zainstalowania w wielu różnych sufitach, ścianach podwieszanych lub pustych, te wysokiej klasy głośniki ułatwiają uzyskanie najlepszych efektów z dyskretnych głośników instalacyjnych. Dostarczane z okrągłymi i kwadratowymi maskownicami, aby jak najlepiej dopasować je do lokalizacji i wystroju, maskownice są w pełni malowane i wyposażone w materiałową folię, która pozwala na lepsze dopasowanie do jasnych ścian i sufitów. Elegancki wygląd i oszczędność miejsca, jaką zapewnia głośnik instalacyjny, a także prestiżowa technologia i wielokrotnie nagradzane parametry modeli F500, sprawiają, że FA500iC wyznacza standardy dla głośników do instalacji domowych.

 

 

Dane techniczne:

 

Typ systemu : 2-drożny głośnik IsoFlare do montażu w suficie lub w ścianie

Zalecana moc wzmacniacza: (Watt RMS) 30 - 125

Moc szczytowa : (Watt) 250

Moc ciągła: (Watt RMS) 62,5

Czułość: (2,83 V @ 1 m) 89dB

Impedancja nominalna: 8 Ohm

Pasmo przenoszenia: (-6dB typowo w pomieszczeniu) 40Hz - 34kHz

Głośniki: 1 x 150mm (6”) przetwornik punktowy IsoFlare, wielowłóknista nisko/średniotonowa mambrana, zawieszenie FyneFlute z 25mm tytanową kopułką wysokotonową

Częstotliwość zwrotnicy: 1,7kHz

Typ zwrotnicy: 2. rzędu dolnoprzepustowa, 1. rzędu górnoprzepustowa

Wymiary: Średnica x Głębokość  224 x 101mm (8.8 x 4.0")

Wymiary kwadratowej maskownicy: 233 x 233mm (9.2 x 9.2")

Średnica okrągłej kratki: 232mm (9.1")

Średnica wycięcia: 208mm (8.2")

Głębokość za powierzchnią montażową: 99mm (4.0")

Skok zacisku: 5 - 50mm (0.2 - 2.0")

Waga: każdy 2,3kg (5,5lbs)

Sugerowana minimalna objętość: 12 L