Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

CHORD Odyssey X

  • 160,00 zł
  • 1 mb ( 1 600,00 zł za 10 mb )
  • Negocjuj cenę
  • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
  • Sprawdź raty

Chord OdysseyX używa tych samych materiałów, co RumourX. Cięższe przewodniki Odyssey wnoszą do systemu o wiele więcej szczegółów i dynamikę, a także stopień kontroli i definicji, które mogą zmienić wydajność głośników montowanych na podłodze i na stojaku. Odyssey został wydany w 1998 roku i wyznaczył nowy standard wydajności. Neutralność, kompatybilność i spójność działania między systemami sprawiły, że bardzo szybko stał się naszym najpopularniejszym kablem głośnikowym.

Magazyn Hi-Fi News tak bardzo lubił Chord Odyssey ze względu na jego wydajność i cenę, że zdobył nagrodę za najlepszy kabel głośnikowy przez pięć lat z rzędu.

Z biegiem lat zmiany były wyłącznie kosmetyczne. Obecna wersja ma biały płaszcz zewnętrzny z PCV o średnicy 8 mm, wciąż dyskretny pod względem kabla głośnikowego i wciąż wystarczająco dobry, aby pozwolić nawet największemu z systemów śpiewać tak, jak powinny.

Poprzednie wersje kabli głośnikowych Odyssey używały izolacji PTFE (często określanej jako Teflon ™) i do czasu pojawienia się Taylonu® był to nasz materiał „idź do”. Chociaż drogi, PTFE oferował najlepszą wydajność.

Technologia materiałowa stale się rozwija i ulepsza, a obecnie dostępne są alternatywy dla PTFE. Podczas gdy wysoki koszt Taylon® uniemożliwia nam stosowanie tego we wszystkich naszych asortymentach, zwróciliśmy uwagę na inny izolator - XLPE (usieciowany polietylen). Jedna konkretna wersja tego materiału okazała się wyraźnie lepsza niż PTFE, więc narodził się OdysseyX.

Przewodniki zastosowane w OdysseyX znajdują się również w kablach głośnikowych Chord Epic i EpicXL.

Jeśli zastanawiasz się nad OdysseyX, powinieneś także posłuchać Chord ShawlineX o podobnej cenie.