Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

Radio Ruark R410: Piękne połączenie z muzyką

11-09-2023

 

Ruark wprowadza na rynek R410, pierwszy produkt z nowej serii 100. To piękne urządzenie zapewnia dekodowanie plików plików w wysokiej rozdzielczości do 24-bitów i 192 kHz, streaming przez Spotify Connect, Tidal Connect, Apple Airplay 2 i wbudowany Chromecast, dostęp do stacji radiowych DAB/DAB+/FM i radio internetowe oraz łączność Bluetooth aptX HD, a także wejście HDMI z eARC.

 

„W Ruarku wierzymy w ewolucyjne podejście do projektów. Aby się jednak rozwijać, trzeba zrozumieć, że czasami trzeba zrobić prawdziwy skok. Dlatego też, z niezwykłą przyjemnością prezentujemy Państwu R410,

pierwszy model z naszej nadchodzącej serii 100, w którym zawarliśmy całą naszą wiedzę”.

 

 

Streaming Uczyniony Pięknym

 

Muzyka to uniwersalny język, który przekracza granice i łączy ludzi z różnych kultur i środowisk. W dobry sposób muzyka ma zdolność sprawiania, że czujemy się szczęśliwi lub smutni. W Ruark uwielbiamy dźwięk i to, jak sprawia, że czujemy się i wierzymy z pasją, że najlepszy dźwięk jest niezbędny, jeśli chodzi o przybliżanie ludziom ekscytacji i emocji związanych z muzyką. Uderzający design R410 przywołuje wysokie oczekiwania, a my pracowaliśmy niestrudzenie, aby zapewnić, że w pełni dostarcza, zapewniając wysublimowaną wydajność, która połączy Cię bliżej z muzyką, którą kochasz.

 

 

Zaprojektowany nowocześnie. 

 

Dzięki wyjątkowej dbałości o szczegóły i nowoczesnemu stylowi inspirowanemu latami siedemdziesiątymi, R410 to produkt, który został zaprojektowany tak, aby można go było zobaczyć. Od ręcznie wykonanej kratki i szafki po precyzyjnie uformowane komponenty, użyto tylko najwyższej jakości materiałów.

Dodatkowym wzmocnieniem oszałamiającej estetyki R410 jest materiał, który wybraliśmy na kratkę i obudowę. Powstały materiał, zaprojektowany ze zrównoważonych gatunków drewna, które są fachowo sklejone i przekomponowane, bardzo przypomina wolno rosnące drewno liściaste, ale z dodatkową korzyścią w postaci prawdziwych ekologicznych referencji.

 

 

 

 

 

Zaprojektowany, aby być słyszanym

 

Nasze dziedzictwo audio oznacza, że rozumiemy złożoność konstrukcji szafy, elektroniki i sterowników w tworzeniu dźwięku, który poruszy Twoją duszę. W R410 skrupulatnie dostroiliśmy obudowy refleksyjne, aby pomieścić nasze nowe jednostki NS+ bass-mid i w połączeniu z głośnikami wysokotonowymi z naszych nagradzanych głośników MR1, rezultatem jest bezwysiłkowe działanie, które zaprzecza rozmiarowi R410. Wraz z najnowszą generacją wzmocnienia cyfrowego, komponentami klasy audiofilskiej i najlepszymi technologiami przetwarzania dźwięku, R410 tworzy magiczne wykonanie, które połączy Cię bliżej muzyki, którą kochasz.

 

 

 

 

Wszechstronna łączność Hi-Res

 

Sercem R410 jest potężny procesor, zdolny do obsługi plików muzycznych najwyższej jakości. Spotify i TIDAL Connect są wbudowane, ale jeśli lubisz muzykę w domu, odtwarzacz multimedialny R410 pozwoli Ci szybko przeglądać i przesyłać strumieniowo muzykę z innych urządzeń w sieci. Co więcej, dzięki wejściom R410 można łatwo podłączyć gramofon lub odtwarzać płyty CD, podłączając napęd CD-ROM do wejścia USB. W szczególności, dzięki łączności HDMI ARC/eARC, R410 stanowi doskonały system dźwiękowy dla telewizorów i kompletne rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb rozrywkowych.

 

 

 

Wbudowany Apple AirPlay i Chromecast

 

Od płyt LP w latach 50., przez płyty CD w latach 80., po MP3 w latach trzydziestych, jasne jest, że sposób, w jaki słuchamy muzyki, ewoluował. Dzięki R410 nadal możesz podłączyć i cieszyć się gramofonem lub napędem CD, ale przede wszystkim R410 został zaprojektowany do przesyłania strumieniowego i maksymalnego korzystania z niesamowitych usług muzycznych dostępnych online.

Dzięki wbudowanemu Apple AirPlay i Chromecastowi możesz przesyłać strumieniowo bezpośrednio do R410 z aplikacji takich jak „BBC Sounds, Amazon Music, Deezer i Qobuz” z lepszym dźwiękiem niż CD. Możesz również łatwo stworzyć system wielopokojowy, łącząc R410 z innymi głośnikami AirPlay i Chromecast. Wszystkie przyszłe modele serii 100 również będą miały tę interoperacyjność.

 

 

 

 

 

Sterowanie. 

 

Nasz system sterowania RotoDial jest charakterystyczną częścią produktów Ruark od czasu wprowadzenia naszego R1 w 2006 roku, ale dla serii 100 udoskonaliliśmy jego wygląd od góry do dołu. Do R410 dołączony jest również pasujący pilot do ładowania. Łączność Bluetooth oznacza, że celowanie nie jest wymagane - i podobnie jak wysokiej jakości zegarek, jest to przedmiot, którego pokochasz, ponieważ wygląda i czuje się tak dobrze.

 

 

Zaawansowany procesor R410 pozwolił nam zapewnić zgrabny interfejs użytkownika,

 

obsługując dane wejściowe z aplikacji i naszego systemu sterowania oraz szybko wyświetlając interakcję na kolorowym wyświetlaczu R410 o wysokiej rozdzielczości. Orientacja pionowa wyświetlacza celowo naśladuje sposób, w jaki postrzegamy większość usług na naszych smartfonach, dzięki czemu R410 jest intuicyjny w użyciu, ale co najważniejsze, wyświetlacz wprowadza do R410 element interaktywny, który oferuje niewiele innych systemów.

 

 

 

 

Dane techniczne:

 

2 x głośniki niskotonowe z włókna kompozytowego 100mm 2 x głośniki wysokotonowe z jedwabną kopułką 20mm Wzmacniacz mocy Hi-Fidelity klasy D o mocy 120W
Dźwięk Stereo+ 3D

Apple AirPlay 2 (wymaga iOS 11.4 lub nowszego) Google Chromecast built-in
Spotify Connect, TIDAL Connect, radio internetowe MP3 do 48kHz 320kb/s AAC/AAC-LC/HE-AAC/HE-AAC v2 do 96kHz 320kb/s FLAC i WAV do 24-bitów 192kHz

Tuner DAB, DAB+ i FM z RDS
Złącze DAB/FM typu F 75 Ω z anteną teleskopową

 

 

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, WEP, WPA, WPA2 Ethernet RJ45 10/100Mb/s
Bluetooth V5.1, aptX HD, SBC, AAC, BLE, A2DP Wejście gramofonowe MM (RCA) 8mV Wejście liniowe (RCA) 2,3Vrms
Wyjście mono subwoofera (RCA) 2,0Vrms Wejście optyczne 24-bit 192kHz TOSLINK HDMI ARC i eARC
USB 2.0, FAT32, 5W (5V 1A)
Zasilacz

Sieć prądu przemiennego: 100-240V AC 50/60 Hz 2,5A Zużycie w trybie bezczynności 5W
Zużycie w trybie gotowości 2W (USB nie jest podłączone)

wys. 133 x szer. 560 x gł. 325mm (z nogami, tarczą, anteną) 9,5kg

 

Polecane produkty