Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

Przedstawiamy serię głośników Q Acoustics 3000c

10-05-2024

Najnowsza przystępna cenowo seria głośników Q Acoustics, charakteryzująca się konstrukcją C3 Continuous Curved ConeTM.

 

 

 
Wielka Brytania, 9 maja 2024 r. Brytyjska marka Q Acoustics, przedstawia zaawansowaną i wciąż przystępną cenowo serię głośników 3000c.

 

Opierając się na ogromnym dziedzictwie serii 3000i - najpopularniejszej i najczęściej nagradzanej serii głośników Q Acoustics - nowa linia kontynuuje nieprzerwanie osiągnięcia firmy w zakresie dostarczania dźwięku oraz wysokiej jakości konstrukcji znacznie wykraczających poza swoją klasę. 3000c to idealny start do nowoczesnego świata audiofilskiego, jak również wartościowa modernizacja obecnego systemu.

 

 

Nowa seria głośników wyposażona jest w przetworniki średnio-niskotonowe C3 Continuous Curved ConeTM, po raz pierwszy wprowadzone w wielokrotnie nagradzanej serii 5000 i w aktywnych głośnikach M40. Najnowsza platforma techniczna Q Acoustics wynosi 3000c ponad swoich odpowiedników, zapewniając dźwięk zdefiniowany przez wyraziste i szybkie średnie pasmo, kontrolowaną, ale potężną dynamikę basu oraz pełne szczegółów i detali wysokie częstotliwości, wraz z wyjątkową sceną dźwiękową, której wcześniej nie doświadczono na tym poziomie.

 

Rodzina 3000c składa się z kolumn podstawkowych 3010c i 3020c, większych kolumn podstawkowych 3030c, podłogowych 3050c oraz kolumny centralnej 3090c.

 

• Nowy profil C3 (wymawiany jako "C-cubed") Continuous Curved ConeTM zapewnia doskonałą dynamikę basów i płynniejszą integrację z przetwornikiem wysokich częstotliwości.

 

 

 

INFORMACJA PRASOWA

 

 

W oparciu o zasady projektowania zastosowane w najnowszej serii Concept, hermetycznie zamknięty przetwornik wysokich częstotliwości jest mechanicznie odizolowany od przegrody, zapobiegając modulacji z przetwornika średnio-niskotonowego.
Obudowy z usztywnieniem P2PTM (Point to PointTM), minimalizującym pogłos niskich tonów w celu poprawy odbioru stereo i sceny dźwiękowej.
Tuby HPETM (Helmholtz Pressure EqualiserTM) utrudniają gromadzenie się fal stojących, wygładzając pasmo przenoszenia i redukując zniekształcenia (tylko model 3050c).
Charakteryzuje się czystą i nowoczesną estetyką z wyrafinowanym, satynowym, metalicznym wykończeniem przetworników.
Dostępne w czterech nowych wykończeniach: Pin Oak, Claro Walnut, Satin White, Satin Black.

 

 

Konstrukcja C3 Continuous Curved ConeTM
 

Znaczące postępy w projektowaniu jednostki napędowej głośnika są rzadkością - ale przetwornik C3 z powodzeniem eliminuje niedociągnięcia w stworzonej konstrukcji jednostki napędowej.
Jednostka C3, pierwotnie dostępna w serii głośników 5000, jest wynikiem szeroko zakrojonych badań i bezkompromisowej inżynierii - łączy w sobie zalety basu z tradycyjnego prostego stożka z kontrolą średnich i wysokich tonów stożka rozszerzonego.

 

 

Pojedynczy, gładki, ciągły profil krzywizny przetwornika zapewnia wiele pozytywnych rezultatów. Płynniejsza integracja z głośnikiem wysokotonowym, dzięki jego doskonałej dyspersji i dobrze kontrolowanej charakterystyce częstotliwościowej, jest jednym z nich. Dynamika i kontrola niskich częstotliwości również przynoszą korzyści, co oznacza większą elastyczność w pozycjonowaniu głośników względem ścian ograniczających przestrzeń odsłuchową. Zniekształcenia harmoniczne zostały zredukowane, a skala i dokładność sceny dźwiękowej uległa poprawie. Przetwornik C3 jest również bardziej odporny na fale stojące w obudowie niż mniej zaawansowane jednostki napędowe.

 

 

 

Ewolucja wzornictwa
 

Seria 3000c rozwija charakterystyczny wygląd 3000i, aby odzwierciedlić aktualny gust w projektowaniu wnętrz. Kontynuując etos projektowania Q Acoustics i odzwierciedlając naturę profilu C3, 3000c jest bardziej minimalistyczny wizualnie, bez widocznych połączeń i śrub. Nowe, eleganckie, jednoczęściowe wykończenie przetwornika, w kolorze satynowego niklu i satynowego chromu (tylko w kolorze białym), oferuje wyrafinowane wzmocnienie z przodu obudowy, podczas gdy wszystkie nowe wykończenia uzupełniają wzornictwo serii.

 

Seria 3000c, dostępna w czterech nowych, nowoczesnych i wysokiej jakości wykończeniach, będzie pasować do każdej przestrzeni mieszkalnej. Wprowadzenie nowego jaśniejszego (Pin Oak) i ciemniejszego drewna (Claro Walnut), wraz z nowymi uniwersalnymi wykończeniami Satin White i Satin Black, które po raz pierwszy pojawiły się w serii 5000, naśladuje współczesny charakter tej nowej rodziny głośników.

 

Podłogowy model 3050c może pochwalić się stylową konstrukcją stabilizatora z litego aluminium, wprowadzoną po raz pierwszy w modelu M40. Wyposażono go w górne regulowane kolce ułatwiające poziomowanie, jak również panel zacisków zaczerpnięty z serii 5000, z niskoprofilowymi zaciskami głośnikowymi ułatwiającymi umieszczenie blisko ściany.

 

 

 

 

Innowacje w obudowie i przetwornikach
 

W każdym modelu z serii 3000c zastosowano innowacyjne rozwiązania akustyczne wprowadzone po raz pierwszy w wysokiej klasy głośnikach Concept, w tym konstrukcję obudowy głośnika wysokotonowego,

usztywnienie P2PTM (Point 2 PointTM) oraz (w głośniku podłogowym 3050c) technologię tubową Helmholtz Pressure Equalisers (HPETM).

 

 

Konstrukcja przetwornika wysokich częstotliwości
 

W oparciu o zasady konstrukcyjne stosowane w serii 5000 i wcześniejszej nowej serii Concept, jednostka wysokotonowa 3000c jest hermetycznie uszczelniona i mechanicznie odizolowana ("pływająca") od przegrody. Zapobiega to wewnętrznym modulacjom ciśnienia wewnątrz obudowy i z sąsiedniego przetwornika średnio-niskotonowego. Wewnętrzna komora jest również precyzyjnie wentylowana w celu obniżenia zniekształceń, a niższy punkt zwrotnicy zapewnia optymalną integrację w obszarze zwrotnicy.

 

Konstrukcja przetwornika średnio/niskotonowego
 

 

Zmieniająca zasady gry membrana C3 jest sercem konstrukcji głośnika średnio-niskotonowego 3000c. Geometria membrany wymaga wyjątkowej siły motorycznej dla uzyskania optymalnej wydajności, dlatego też z cewkami drgającymi sprzężone są duże magnesy. Kontrola sprawowana przez duże magnesy zapewnia dobrą odpowiedź dynamiczną, przestrzeń nad głową i zwarty bas. Oprócz tych zalet, duże magnesy zapewniają również, że płyta nabiegunnika i jarzmo są prawie nasycone, co zmniejsza modulację strumienia i zniekształcenia harmoniczne.

 

 

Technologie P2PTM (Point to PointTM) i HPETM (Helmholtz Pressure Equalisers)
 

Wewnętrzne usztywnienie P2PTM (Point to PointTM) jest montowane w wewnętrznych obszarach obudowy podatnych na pogłos niskich częstotliwości. To wzmocnienie zapewnia bardziej skupiony obraz stereo i szerszą, lepiej kontrolowaną scenę dźwiękową.

 

 

INFORMACJA PRASOWA

 

Model 3050c, podobnie jak wszystkie głośniki podłogowe, jest podatny na wewnętrzny wzrost ciśnienia, który powoduje niepożądane fale stojące i podbarwienia. Aby temu zapobiec, wewnątrz obudowy zamontowano specjalnie zaprojektowane tuby HPETM (Helmholtz Pressure Equalisers), które niwelują wewnętrzne ciśnienie i poprawiają pasmo przenoszenia.

 

 

Konfiguracja kina domowego
 

Nowa seria 3000c to nie tylko doskonałe głośniki stereo, ale także utalentowany i potężny zestaw kina domowego 5.1. System dostępny jest w dwóch kombinacjach 5.1: 3010c 5.1 i 3050c 5.1. Sercem tego zestawu domowej rozrywki jest głośnik centralny 3090c, zapewniający dynamiczne i wyraziste dialogi, podczas gdy do wyboru jest jeszcze smukły subwoofer 3060S lub mocniejszy Q B12, zapewniający mocne, ale detaliczne niskie tony i prawdziwie wciągające wrażenia kinowe.

 

Nowe zrównoważone opakowania
 

Jako wiodąca firma audio, Q Acoustics stale rozwija swój etos w zakresie zrównoważonego rozwoju. Nowa seria 3000c wyposażona jest w zrównoważone i nadające się do recyklingu wypełnienia kartonów, zastępujące dotychczasowe EPS (spieniony polistyren), które zapewniają lepszą ochronę głośników i środowiska.

Przewidywana dostępność nowych kolumn głośnikowych serii i3000c została określona na sierpień br.