Przedstawiamy Marantz CD 50n oraz MODEL 50

24-10-2023

Przedstawiamy Marantz CD 50n oraz MODEL 50 – uosobienie elegancji, muzykalności i współczesnej wszechstronności

 

 

24 października 2023 roku — Marantz, jedna z najbardziej uznanych marek działająca w branży audio od ponad 70 lat, z dumą przedstawia dwa nowe, wyjątkowe produkty wchodzące do portfolio wysokiej jakości komponentów hi-fi.

Pierwszym z nich jest najnowszy dodatek do wieloletniego i powszechnie cenionego dziedzictwa marki jako światowego lidera w projektowaniu odtwarzaczy CD - nowy odtwarzacz CD 50n z funkcjami sieciowymi. CD 50n doskonale współpracuje z nowym wzmacniaczem zintegrowanym Marantz MODEL 50 - w pełni analogową konstrukcją łączącą wyjątkowy realizm i przejrzystość dźwięku z purystycznym podejściem, które z pewnością znajdzie uznanie wśród entuzjastów płyt winylowych.

 

Wynikiem tego połączenia jest harmonijnie zaprojektowany i nowoczesny system hi-fi łączący ponadczasową elegancję i wyjątkową wydajność z pełną elastycznością i najnowocześniejszą technologią, która na nowo definiuje nowoczesny luksus muzyczny w swoim przedziale cenowym.

 

Wzbogać swój cyfrowy krajobraz audio

 

Jeden z najbardziej wszechstronnych odtwarzaczy CD, jaki kiedykolwiek stworzono, nowy Marantz CD 50n jest zarówno najwyższej jakości odtwarzaczem płyt kompaktowych, jak i sieciowym źródłem odtwarzania dźwięku o wysokiej rozdzielczości, oferującym wysokiej jakości obsługę szerokiej gamy cyfrowych formatów muzyki. Został wyposażony w światowej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre oraz specjalnie zaprojektowane filtry Marantz Musical Digital Filters, zapewniające czysty i szczegółowy dźwięk ze wszystkich cyfrowych formatów audio. Dzięki wielu wejściom cyfrowym oraz dostępowi do sieci przez

 

Ethernet lub Wi-Fi, CD 50n może również obsługiwać pliki muzyczne o wysokiej rozdzielczości przesyłane bezpośrednio przez cyfrowe połączenia audio lub odtwarzane strumieniowo przez sieć domową za pomocą platformy HEOS Built-in.

 

Streaming muzyki z urządzeń mobilnych jest również możliwy za pośrednictwem Bluetooth, Spotify Connect oraz AirPlay2. Entuzjaści domowej rozrywki mogą nawet podłączyć telewizor do CD 50n korzystając z łączności HDMI ARC, uzyskując doskonałą jakość dźwięku. Rezultatem jest wyjątkowo wszechstronny cyfrowy odtwarzacz źródeł muzyki, doskonale dostosowany do współczesnego stylu życia i oferujący fantastyczną jakość dźwięku niezależnie od tego, co chcesz odtwarzać, streamować lub oglądać.

 

Klasyczny dźwięk Marantz połączony z nowoczesnym, luksusowym wzornictwem

 

Idealny partner dla CD 50n, wzmacniacz zintegrowany Marantz MODEL 50 czerpie inspirację ze sprawdzonej platformy swojego brata, Marantz MODEL 40n oraz jest idealnym wyborem dla osób poszukujących ciepła, rozdzielczości i dużej dynamiki w pełni analogowego wzmacniacza zintegrowanego. Dzięki mocy 70 W na kanał w wysokoprądowej klasie A/B, zapewnia idealną równowagę między eleganckim, nowoczesnym wzornictwem i muzykalnością, jakiej oczekuje się od każdego wzmacniacza Marantz.

 

Wyjątkowa wydajność prądowa MODEL 50 wynika z architektury High Current Output opartej na równoległych parach urządzeń wyjściowych typu push/pull, w połączeniu z potężnym zasilaczem toroidalnym i starannie rozplanowaną topografią ścieżek sygnału, zaprojektowaną w celu zminimalizowania strat impedancji wewnętrznej. Dzięki implementacji najnowszej iteracji uznanej technologii HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module) firmy Marantz, MODEL 50 oferuje doskonałe połączenie wyjątkowo niskich zniekształceń, bezwysiłkowej mocy oraz dokładności, przejrzystości i muzykalności, które wyróżniają wzmacniacze Marantz jako jedne z najbardziej cenionych komponentów w tej kategorii. Czysto analogowa konstrukcja, w tym wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy MM, zapewnia również doskonałe wyniki w przypadku współpracy z gramofonami - choć oczywiście po podłączeniu do odtwarzacza CD 50n, MODEL 50 może również uzyskać dostęp do wielu dodatkowych źródeł dźwięku cyfrowego, wszystkich dostarczanych w najwyższej możliwej jakości.

 

Doskonałe w pojedynkę, idealne jako zespół

 

Zarówno CD 50n, jak i MODEL 50 stanowią idealne uzupełnienie każdego istniejącego systemu hi-fi, ale oba komponenty zostały również opracowane tak, aby działały w doskonałej harmonii ze sobą: ich wyrafinowany język industrialnego designu odzwierciedla ciągłe dążenie firmy Marantz do luksusowych wrażeń dźwiękowych najwyższej jakości. Oba modele zostały wyposażone w krystalicznie klarowne wyświetlacze - w tym kultowy wyświetlacz Marantz na wzmacniaczu MODEL 50 - podczas gdy pilot zdalnego sterowania dostarczany z każdym komponentem jest w stanie obsługiwać jego rodzeństwo, zapewniając łatwość obsługi.

Zanurz się w muzycznym brzmieniu nowych odtwarzaczy CD 50n i MODEL 50 firmy Marantz, dostępnych w sprzedaży od 24 października w cenie 8 699 zł każdy u autoryzowanych sprzedawców detalicznych.

 

     Marantz CD 50n

 

     Sieciowy odtwarzacz CD 8 699 zł

 • 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre

 • Precyzyjne filtry Marantz Musical Digital Filters zapewniające czysty i szczegółowy dźwięk

 • Obsługa formatów wysokiej rozdzielczości przez USB do PCM 384 kHz/32 bit i DSD 256 (w

  zależności od wejścia, patrz FAQ)

 • HDMI ARC dla doskonałego dźwięku TV, aby cieszyć się programami telewizyjnymi, filmami i grami

 • Cyfrowy przedwzmacniacz dla elastycznej kontroli głośności

 • Dostęp do serwisów streamingowych, takich jak Spotify, AirPlay 2, Tidal i wielu innych, z platformą

          HEOS® Built-in

 

 

         Marantz MODEL 50

 

 • Czysto analogowa konstrukcja z High Current Output i HDAM dla optymalnej wydajności

 • Sześć wejść analogowych, w tym wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy MM

 • Ponadczasowy design z kultowym wyświetlaczem Marantz i innymi znakami rozpoznawczymi

  dziedzictwa Marantz

 • Pięcioletnia gwarancja Marantz

 

O marce Marantz

 

Firma Marantz została założona w 1953 roku przez Saula Marantz kierowanego prostą filozofią, aby przybliżyć słuchacza jak najbardziej do brzmienia oryginalnego nagrania. Miłość Marantza do muzyki prowadzona przez bezkompromisowe ucho i dbałość o szczegóły doprowadziła do opracowania produktów, które definiowały doskonałość dla pokoleń słuchaczy. Kontynuując pierwotną misję Saula Marantz, design produktów Marantz, materiały i komponenty zapewniają najbardziej muzyczny dźwięk po dziś dzień. Twoja muzyka zawsze brzmi lepiej z Marantz.

 

 

 

 

 

Polecane produkty