Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

"Odkryj wyjątkowe brzmienie z Cambridge Audio CXN100 StreamPro!

02-02-2024

Zadzwoń już dziś, aby uzyskać więcej informacji i zamówić ten rewolucyjny odtwarzacz strumieniowy, dostosowany do Twoich unikalnych potrzeb muzycznych

CAMBRIDGE AUDIO CXN100 Rewolucyjny odtwarzacz streamingowy

 

 


 

 

Oszałamiająca jakość dźwięku - usłysz każdy szczegół swojej cyfrowej muzyki

 

ESS ES9028Q2M SABRE32 Reference DAC - do oszałamiającej konwersji cyfrowej/analogowej

 

Moduł StreamMagic Gen4 - dla pełnych możliwości przesyłania strumieniowego, w tym. MQA

 

Spotify Connect, TIDAL Connect, Qobuz & Deezer wbudowane - dla najlepszego możliwego dźwięku

 

Radio internetowe o wysokiej rozdzielczości - dzięki obsłudze MPEG-DASH

 

Roon Ready - skonsolidowane przeglądanie Twojej cyfrowej kolekcji muzycznej

 

Multiroom Capability - kompatybilny z systemami Google Home, Apple Airplay i Roon multiroom

 

Elastyczna łączność cyfrowa - z dźwiękiem USB, koncentrycznym i TOSLINK lub bezprzewodowo z wbudowanym Chromecastem, AirPlay 2 i Bluetooth

 

Duży kolorowy ekran hi-res - zobacz okładkę albumu w zaciszu swojego krzesła

 

 

DŹWIĘK, KTÓRY DAJE RADOŚĆ

 

 


Choć nie powinniśmy mieć faworytów wśród naszej oferty, to jednak CXN100 jest właśnie takim produktem. Zarówno specjaliści świata audio, jak i nasi klienci byli zachwyceni jego poprzednikiem, modelem CXN V2 – ale poczekajmy, aż usłyszą nowy odtwarzacz.

 

CXN100 natychmiast przekształci klasyczny system audio w system o świetlanej przyszłości. A ponieważ jest to urządzenie sieciowe, oprogramowanie sprzętowe CXN100 można zaktualizować zdalnie za pośrednictwem

naszej aplikacji StreamMagic, dzięki czemu będziemy trzymali rękę na pulsie i będziemy na bieżąco z nowymi usługami.

 

 

 

 

 

 


Wygoda strumieniowego przesyłania muzyki została kiedyś podważana przez jakość dźwięku. Dzięki takim produktom, jak CXN100 już tak nie jest. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić bezproblemowy dostęp do plików cyfrowych, ale z towarzyszącą mu bezkompromisowa jakością i doskonałym dźwiękiem, które gwarantuje ponad 55 lat Cambridge Audio w projektowaniu sprzętu audio.

 


NOWY PROJEKT

 


Nasz wielokrotnie nagradzany poprzedni odtwarzacz plików CXN V2 miał na pokładzie dwa przetworniki cyfrowo-analogowe Wolfson – wiodące w swojej klasie komponenty w owym czasie. CXN100 został zmodernizowany przy użyciu nowych technologii. Jego pojedynczy układ DAC ESS 9028Q2M jest tego pierwszorzędnym przykładem. Odtwarzacz brzmi dzięki niemu lepiej – i mierzy lepiej – niż jakikolwiek inny

DAC, który wcześniej umieściliśmy w odtwarzaczu plików.

 

 

 

 

 

 


Dodatkowo filtry wewnątrz ESS 9028Q2M są tak dobre, że nie jest potrzebny dodatkowy filtr po przetworniku, co znacząco upraszcza ścieżkę sygnału, a to z kolei oznacza mniej technologii przeszkadzających Twojej muzyce.

 


Choć obudowa CXN100 może wyglądać znajomo, jego konstrukcja przeszła prawdziwą rewolucję. Spędziliśmy setki godzin słuchając muzyki i wymieniając kluczowe komponenty audio, takie jak kondensatory i wzmacniacze operacyjne, strojąc w ten sposób stopień analogowy. Następnie mierzyliśmy te zmiany, aby potwierdzić wyniki naszych testów odsłuchowych. Wynik? - Poprawiony stosunek sygnału do szumu, zmniejszone zniekształcenia i a także znakomity dźwięk.

 


Jeśli podłączymy CXN100 do odpowiedniego wzmacniacza, takiego jak wielokrotnie nagradzany Cambridge CXA81, będziemy to mogli zrobić korzystając ze zbalansowanych wyjść XLR, najlepszego możliwego łącza analogowego. Oferuje ono znacznie wyższą odporność na zakłócenia niż łącze RCA, szczególnie przy długich kablach.

 


StreamMagic

 


W naszej siedzibie w Londynie udoskonalamy moduł StreamMagic od ponad 10 lat. Jest on przemyślanym połączeniem sprzętu i oprogramowania i jest sercem wszystkich naszych odtwarzaczy sieciowych. Wraz z CXN100 przeszliśmy do jego 4. generacji. To ten sam moduł, który znajdziecie w wielokrotnie nagradzanych i wszechstronnych odtwarzaczach z serii Evo.

 


Ten najnowszy moduł pozwala cieszyć się wszystkimi najnowszymi typami plików w rozdzielczości do 32-bitów/768 kHz, DSD512 i MQA w oszałamiającej jakości, dodając do tego zintegrowany moduł Bluetooth ułatwiający połączenie ze smartfonem itp. Odtwarzacz w pełni dekoduje również pliki MQA.

 

 

 

 

 


Partnerująca mu aplikacja StreamMagic jest intuicyjna w użyciu i doskonała dźwiękowo, co pozwala na płynną kontrolę nad muzyką, niezależnie od tego, czy korzystamy z radia internetowego, serwisów Spotify, TIDAL, Qobuz, Deezer czy z zapisanych na dysku plików. Dzięki aktualizacjom OTA (Over the Air) Twój CXN100 będzie coraz lepszy, kiedy tylko pojawią się nowe usługi lub funkcje.

 

 

 

 


RADIO INTERNETOWE

 


CXN100 wykorzystuje dwa ważne rozwiązania: mpeg-DASH (Dynamic Adaptive Streaming over HTTP) i HLS (HTTP Live Streaming), co pozwala uzyskać wyższą jakość i większą spójność streamowanego na żywo sygnału, oddając pełnię muzyki z radia internetowego. To jest ta sama technologia, która zapewnia płynne korzystanie z serwisu Netflix. Nadaje ona priorytet ciągłości strumienia i decyduje o jakości zgodnie z dostępną przepustowością sieci.

 


Co ważniejsze dla użytkowników radia internetowego, ponieważ CXN100 obsługuje DASH, Twoje ulubione stacje radiowe będą odbierane w wyższej jakości, jeśli tylko są w takiej formie dostępne.

 


WEJŚCIA CYFROWE

 


Z tyłu CXN100 znajdziesz dwa wejścia cyfrowe (1 x optyczny TOSLINK i 1 x koncentryczny S/PDIF), przeznaczone do podłączenia źródeł cyfrowych.

 

 

 

 


Dostępne jest również asynchroniczne wejście USB, idealne do połączenia komputerów PC i Mac — użyj go, aby uzyskać dostęp do najwyższej rozdzielczości, w jakiej muzyka może zostać zapisana (do 32 bitów/768 kHz i DSD512) i do plików lokalnych przechowywanych na dysku.

 


Do wejścia USB Mass Media można podłączyć napęd USB, a łącze Bluetooth umożliwia łatwe odtwarzanie z telefonu komórkowego lub innych urządzeń przenośnych. Czy coś przeoczyliśmy?!

 


TRYB PRZEDWZMACNIACZA

 


CXN100 może także pracować jako cyfrowy przedwzmacniacz. Co mamy przez to na myśli? Krótko mówiąc, CXN100 dodaje regulację głośności do dowolnego, podłączonego do niego źródła cyfrowego. Skorzystaj z zupełnie nowego sterowania dotykowego lub z aplikacji StreamMagic, aby znaleźć idealny poziom dźwięku.

 


DUŻY, KOLOROWY WYŚWIETLACZ

 


Często wyświetlacz w urządzeniach audio wydaje się zbyt mały. Nie w przypadku CXN100. Oprócz nowych komponentów wewnątrz urządzenia dostajemy teraz również większy wyświetlacz TFT o większym kontraście i o rozdzielczości 1280 x 569, na którym w pięknych barwach zostanie wyświetlona okładka albumu i podany status urządzenia.

 

 

 

 

Specyfikacja techniczna

 

 


DAC: ESS ES9028Q2M

WEJŚCIE USB: USB typu B jest zgodny z profilem USB Audio 1.0 lub 2.0 (do wyboru przez użytkownika)

WEJŚCIA CYFROWE: koncentryczne S/PDIF i optyczne TOSLINK

WYJŚCIA ANALOGOWE: zbalansowane XLR i niezbalansowane RCA

WYJŚCIA CYFROWE: koncentryczne S/PDIF i optyczne TOSLINK

ODTWARZANIE: UPnP, lokalne nośniki USB, Airplay 2, Bluetooth, wbudowany Chromecast, Radio internetowe, Spotify Connect, TIDAL, Qobuz, Deezer, Roon Ready

ODTWARZANE TYPY PLIKÓW: AAC, AAC+, AIFF, ALAC, DSD (x512), FLAC, HE AAC, MP3, OGG Vorbis, WAV, WMA

ETHERNET: 10/100 Mbit

WI-FI: IEEE 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz)

POBÓR MOCY: 0,5 W

WYMIARY (szer. x wys. x gł.): 430 x 80 x 325 mm

WAGA: 3,5 kg

 

 

"Odkryj wyjątkowe brzmienie z Cambridge Audio CXN100 StreamPro!

Zadzwoń już dziś, aby uzyskać więcej informacji i zamówić ten rewolucyjny odtwarzacz strumieniowy, dostosowany do Twoich unikalnych potrzeb muzycznych

 

 

Odtwarzacz strumieniowy Cambridge Audio CXN100 to rewolucyjne urządzenie, które podnosi doświadczenie związane ze streamingiem muzyki na zupełnie nowy poziom. Zestawiając doskonałą jakość dźwięku z zaawansowanymi funkcjami, CXN100 staje się centralnym punktem dla miłośników muzyki w erze cyfrowego odtwarzania.

 

 

Wyjątkowa Jakość Dźwięku:

 

CXN100 gwarantuje wyjątkową jakość dźwięku, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii audio. Dzięki precyzyjnej konstrukcji, wysokiej rozdzielczości dźwięku oraz zaawansowanym przetwornikom, każdy dźwięk staje się pełniejszy, bogatszy i bardziej immersyjny.

 

 

Streaming w Najwyższej Jakości:

 

Obsługując różnorodne formaty plików i umożliwiając dostęp do popularnych platform streamingowych, CXN100 oferuje nieskrępowaną swobodę wyboru dla miłośników muzyki. Streaming w najwyższej jakości audio staje się łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Intuicyjne Sterowanie:

 

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika oraz możliwości obsługi zdalnej za pomocą dedykowanej aplikacji, CXN100 umożliwia wygodne sterowanie i personalizację odtwarzania. Nawigacja po bibliotece muzycznej staje się przyjemnością.

 

Łączność Bezprzewodowa i Przewodowa:

 

Zarówno za pośrednictwem Wi-Fi, jak i Ethernet, CXN100 zapewnia stabilne połączenie, eliminując opóźnienia i zapewniając płynne streamowanie muzyki. Bezproblemowa łączność bezprzewodowa daje dodatkową elastyczność w rozmieszczeniu urządzenia.

 

Elegancki Design:

 

Elegancki i nowoczesny design sprawia, że CXN100 wpisuje się doskonale do każdego wnętrza. Solidna konstrukcja idzie w parze z estetyką, tworząc harmonię pomiędzy funkcjonalnością a stylem.

 

Aktualizacje Oprogramowania:

 

Regularne aktualizacje oprogramowania zapewniają, że CXN100 pozostaje zawsze na bieżąco, dostarczając najnowszych funkcji i poprawek, co potęguje zadowolenie z korzystania z tego innowacyjnego odtwarzacza.

 

Cambridge Audio CXN100 to nie tylko odtwarzacz strumieniowy, to komponent, który podkreśla znaczenie każdego dźwięku, otwierając nowe możliwości dla miłośników muzyki. Odkryj rewolucję w doświadczeniu audio z CXN100.

Polecane produkty