Nowości Philips

30-04-2021

Premiery Philips na 2021 – nowe telewizory i udoskonalone technologie

 

Marka Philips TV & Sound prezentuje premierowo nowe rozwiązania i modele telewizorów, jakie wprowadzi do swojej oferty w 2021 roku. Najważniejsze z nich to zdecydowanie większe ekrany OLED, pierwsze telewizory Philips w technologii Mini-LED, kontynuacja serii Performance, procesor P5 AI piątej generacji oraz wparcie standardu HDMI 2.1.

 

Philips TV & Sound przedstawia nowe telewizory oraz rozwiązania ze swojej oferty, które będą miały premierę w 2021 r. We wprowadzanych modelach OLED i MiniLED znajdziemy między innymi udoskonalony, wspomagany sztuczną inteligencją procesor obrazu P5 AI piątej generacji oraz obsługę standardu HDMI 2.1. Niezmieniona pozostaje znakomita jakośćobrazu i dźwięku oraz dbałość o wzornictwo w europejskim duchu z wykorzystaniem takichmateriałów jak skóra, metal czy tkaniny. Ponadto premierowe modele telewizorów zostały wyposażone w najnowszy, intuicyjny system operacyjny Android TV 10 oraz czterostronny system Ambilight, który dodatkowo zadba o pełnię wrażeń podczas wieczornych seansów.

 

 

Philips OLED 806/856

 

Po ubiegłorocznym sukcesie telewizorów z serii OLED 8x5, Philips TV & Sound prezentujegodnych następców z szeregiem nowych funkcji. Jedną z nich jest udoskonalony procesor obrazu P5 AIpiątej generacji wspomagany sztuczną inteligencją. Dzięki wprowadzonym zmianom oferuje on wykrywanie treści z kategorii filmoraz lepsze wykorzystanie potencjału SI dla optymalizacji kontrastu obrazu w jakości SD lub HDR do natężenia światła w pomieszczeniu.
 

Oprócz wsparcia formatów HLG, HDR10 i HDR10+, nowe telewizory Philips 806/856 obsługują również HDR10+ Adaptive. Jest to rozwiązanie łączące dynamiczne metadane HDR10+ z aktualnymi, przekazywanymi w czasie rzeczywistym informacjami o natężeniu światła w pomieszczeniu, co umożliwia automatyczne dostosowanie jasności wyświetlanych treści – scena po scenie – do warunków panujących w otoczeniu.

 

Ponadto w modelach OLED 806/856 zastosowano opracowaną przez Philips TV & Sound nową odsłonę technologii zapobiegającej wypalaniu się matryc. Rozwiązanie to analizuje obraz i zmniejsza natężenie podświetlenia jego statycznych elementów, np. logo kanału, zwiększając tym samym żywotność matrycy bez strat w jakości wyświetlanych treści.

 

Model Philips OLED 806 dostępny będzie w trzech rozmiarach: 48″, 55″ i 65″. Z kolei w przypadku Philips OLED 856 będzie można wybierać ekran 55- lub 65-calowy. Tegoroczną nowością jest również czterostronny system Ambilight instalowany w modelach OLED serii ósmej dla jeszcze pełniejszych wrażeń podczas oglądania.

 

Nowe modele na 2021 r. obsługują standard HDMI 2.1 z funkcją e-ARC i trybem VRR dla treści 4K w częstotliwości od 40 Hz do 120 Hz z prędkością 48 Gb/s (444, 12 bitów). Nowością są także tryby Fast Motion Clarity oraz Freesync Premium Pro i Auto Game, o które producent rozszerzył opcję Auto Low Latency dostępną w ubiegłorocznych modelach.

 

System głośników 2.1 o mocy 50 W z opatentowanym trójpierścieniowym i skierowanym do tyługłośnikiem basowym, który wspomagają cztery bierne membrany, zapewnia dźwięk wysokiej jakościo mocnym brzmieniu. Funkcja DTS Play-Fi umożliwia podłączenie do urządzenia głośników bezprzewodowych wyposażonych w tę funkcję w dowolnym pomieszczeniu i stworzenie w ten sposób domowego centrum rozrywki.

 

Telewizory wyposażono w najnowszy system operacyjny Android 10 TV, który posiada odświeżony, intuicyjny interfejs i współpracuje z Asystentem Google oraz Alexą. Sterowanie głosowe telewizorem za pomocą wbudowanego mikrofonu w pilocie wywołuje się jednym przyciskiem.

 

Oba modele wyróżnia minimalistyczna obudowa i brak ramki. Ekran Philips OLED 806 opiera się na cienkich metalowych nóżkach w dwutonalnym wykończeniu, natomiast Philips OLED856 posiada obrotową metalową podstawę wykończoną w kolorze ciemnego chromu. Dzięki oszczędnemu, ale eleganckiemu designowi oba telewizory wydają się unosić w powietrzu.
 

Pilot w metalizowanym wykończeniu zaprojektowano z dbałością o estetykę i ergonomię użytkowania. Płaskie podświetlane przyciski ułatwiają sterowanie telewizorem, zaś boki i spód pokrywa przyjemna w dotyku i pozyskiwana w sposób zrównoważony skóra Muirhead.

 

Modele Philips OLED 806 i OLED 856 będą dostępne w sprzedaży w cenie:

- 48” – 5999 zł

- 55” – 7999 zł

- 65” – 9999 zł (OLED806), 11499 zł (OLED 856)

 

Philips 9636 Mini-LED

 

Model premium Philips 9636 Mini-LED występuje w dwóch rozmiarach – 65″ i 75″. Ekranjest pod kontrolą systemu Philips Micro Dimming Premium, który odpowiednio sterując podświetleniem w poszczególnych obszarach, pozwala uzyskać głęboką czerń w ciemnych partiach i podświetlić jasne strefy z maksymalnąmocą 2000 nitów. Znakomite odwzorowanie kolorów osiągnięto dzięki wysokiej jakości panelowi VA o szerokim kącie widzenia i pokryciu palety barw 95% DCI-P3.
 

Model Philips 9636 ze wspieranym sztuczną inteligencją procesorem obrazu P5 AI piątej generacji posiada funkcję wykrywania treści z kategorii film oraz „inteligentny” czujnik natężenia światła w pomieszczeniu pozwalający uzyskać wyjątkowy kontrast obrazu w każdych warunkach.

 

Model obsługuje standard HDMI 2.1 z funkcją e-ARC i trybem VRR dla treści 4K w częstotliwości od 40 Hz do 120 Hz z prędkością 48 Gb/s (444, 12 bitów). Nowością są także tryby Freesync Premium Pro i Auto Game, o które producent rozszerzył opcję Auto LowLatency dostępną w ubiegłorocznych modelach.

 

Oprócz wsparcia formatów HLG, HDR10 i HDR10+, nowe telewizory Philips 9636 obsługują również HDR10+ Adaptive. Jest to rozwiązanie łączące dynamiczne metadane HDR10+ z aktualnymi, przekazywanymi w czasie rzeczywistym informacjami o natężeniu światła w pomieszczeniu, co umożliwia automatyczne dostosowanie jasności wyświetlanych treści – scena po scenie – do warunków panujących w otoczeniu.

 

Wielokanałowy system audio 3.1.2 firmy Bowers & Wilkins oparty na głośnikach Dolby Atmos Elevation z technologią Tweeter-on-Top pozwala uzyskać brzmienie w audiofilskiejniemal jakości. Głośniki znajdują się w osobnym panelu, który można zamontować na ścianie. Model Philips 9636 posiada funkcję DTS Play-Fi pozwalającą cieszyć się bezprzewodowym dźwiękiem w wysokiej rozdzielczości w różnych pomieszczeniach.

 

Obudowę telewizora Philips 9636 wykonano ze szczotkowanego metalu z bardzo cienką ramką na dole oraz minimalistyczną górą i bokami, dzięki czemu soundbar stanowiący element podstawy idealnie komponuje się z czterostronnym podświetleniem Ambilight. Głośnik pokrywa z przodu metalowa siateczka wyłożona neutralną akustycznie tkaniną Kvadrat.

 

Model Philips 9636 będzie dostępny w sprzedaży w cenie:

- 65” – 10999 zł

- 75” – 12 999 zł

 

 

 

Philips 9506 Mini-LED

 

• Model premium Mini-LED w rozmiarze 65″ i 75″
• Jasność maksymalna – 1500 nitów
• System Micro Dimming Pro opracowany przez inżynierów Philips
• Wysokiej jakości panel VA z szerokim kątem widzenia i szeroką paletą barw (95% DCI-P3)
• Procesor obrazu P5 AI piątej generacji wspierany przez sztuczną inteligencję z funkcją wykrywania treści z kategorii film i „inteligentnym” czujnikiem światła w pomieszczeniu
• Obsługa standardu HDMI 2.1 z funkcją e-ARC i trybem VRR dla treści 4K w częstotliwości od 40 Hz do 120 Hz z prędkością 48 Gb/s (444, 12 bitów)
• Obsługa HDR10+ Adaptive
• Nowe tryby Freesync Premium Pro i Auto Game poszerzające możliwości funkcji Auto Low Latency dostępnej w ubiegłorocznych modelach
• Wysokiej jakości dźwięk w systemie 2.1 o mocy 50 W, na który składa się skierowany do tyłu głośnik basowy z opatentowanym potrójnym pierścieniem i czterema pasywnymi membranami dla robiących wrażenie niskich tonów
• Funkcja DTS Play-Fi umożliwiająca podłączenie głośników bezprzewodowych w dowolnym pomieszczeniu i cieszenie się dźwiękiem wysokiej jakości
• Czterostronny system Ambilight dla pełni wrażeń podczas oglądania
• Android TV 10 z wbudowanym Asystentem Google i współpracujący z Alexą
• Pilot z mikrofonem, sterowanie głosem włączane jednym przyciskiem
• Smukła podstawa ze szczotkowanego metalu z minimalistyczną górą i bokami oraz cienkimi nóżkami
• Dostępne od 65” w cenie 9499 zł
 

Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz

 

• Model premium DLED w rozmiarze55″ i 65″
• Wysokiej jakości panel 100 Hz VA o szerokim kącie widzenia
• Doskonały kontrast dzięki systemowi Micro Dimming Pro dostosowującemu jasność podświetlenia pikseli
• Szybki i mocny procesor przetwarzania obrazu P5
• Obsługa standardu HDMI 2.1 z funkcją e-ARC i trybem VRR dla treści 4K w częstotliwości od 40 Hz do 120 Hz
• Nowe tryby Freesync Premium i Auto Game poszerzające możliwości funkcji Auto Low Latency dostępnej w ubiegłorocznych modelach
• Wysokiej jakości dźwięk w systemie 2.1 o mocy 50 W ze skierowanym do tyłu głośnikiem basowym z opatentowanym potrójnym pierścieniem i czterema pasywnymi membranami dla głębokich niskich tonów
• Funkcja DTS Play-Fi umożliwiająca podłączenie głośników bezprzewodowychwyposażonych w tę funkcję w dowolnym pomieszczeniu
• Czterostronny system Ambilight dla pełni wrażeń podczas oglądania
• Android TV 10 z wbudowanym Asystentem Google i współpracujący z Alexą
• Pilot z mikrofonem, sterowanie głosem włączane jednym przyciskiem
• Smukła srebrna obudowa z wąską podstawą ze szczotkowanego metalu oraz minimalistyczną górą i bokami
• Metalowe minimalistyczne nóżki w dwutonalnym wykończeniu kolorystycznym
• Dostępne od 55” w cenie 4999 zł, 65” w cenie 6299 zł
 

 

Philips DLED 8506 z serii Performance

• Wysokiej jakości panel
• Szeroki wybór rozmiarów – ekrany 43″, 50″, 58″, 65″, 70″ i 75″
• Doskonały kontrast dzięki systemowi Micro DimmingPro dostosowującemu jasność podświetlenia pikseli
• Szybki i mocny procesor przetwarzania obrazu P5
• Obsługa standardu HDMI 2.1 z funkcją e-ARC i trybem VRR poszerzającym możliwości funkcji Auto Low Latency dostępnej w ubiegłorocznych modelach.
• Wysokiej jakości system audio o mocy 20 W
• Funkcja DTS Play-Fi umożliwiająca podłączenie głośników bezprzewodowych w dowolnym pomieszczeniu​
• Trójstronny system Ambilight dla wciągających wrażeń podczas oglądania
• Android TV 10 z wbudowanym Asystentem Google i współpracujący z Alexą
• Pilot z mikrofonem, sterowanie głosem włączane jednym przyciskiem
• Super cienka obudowa z wąską ramką ze szczotkowanego aluminium
• Model z ekranem w rozmiarze 43″, 50″, 58″'i 65″ wyposażony w jasnosrebrną obrotową podstawę w kształcie litery T
• Rozmiary 70″ i 75″ wyposażone w jasnosrebrne nóżki o przekroju trapezu
• Dostępne rozmiary:
- 43PUS8506 w cenie 2999 zł

- 50PUS8506 w cenie 3599 zł

- 58PUS8506 w cenie 3999 zł

- 65PUS8506 w cenie 4699 zł

- 70PUS8506 w cenie 5499 zł

- 75PUS8506 w cenie 6999 zł

 

Śledź nas na: Twitter @TPVision, Instagram @philipstelevision, Facebook @PhilipsTVPolska oraz @PhilipsTV

 

 

O TP Vision

TP Vision Europe B.V. (TP Vision) to zarejestrowana w Holandii firma z siedzibą w Amsterdamie, która w całości należy do TPV Technology Limited (TPV), jednego z wiodących producentów monitorów i telewizorów na świecie.

 

TP Vision jest czołowym graczem na rynku elektroniki użytkowej w obszarze RTV. Firma koncentruje się na rozwoju, produkcji i sprzedaży urządzeń pod marką Philips – telewizorów (w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Południowej, Indiach, a także w wybranych krajach Azji i Pacyfiku) oraz sprzętu audio (na całym świecie) na licencji Koninklijke Philips N.V. TP Vision łączy rozpoznawalność marki Philips z doświadczeniem w zakresie rozwoju i projektowania produktów, doskonałymi działaniami operacyjnymi i pozycją TPV na rynku. Celem firmy jest tworzenie urządzeń, które oferują konsumentom najwyższą jakość dźwięku i obrazu.