EUROPEJSKI DESIGN SKANDYNAWSKIE KORZENIE

09-12-2022

 

Studio7 to nowa seria głośników opracowana z myślą o odświeżeniu oferty marki Jamo, przy jednoczesnym zapewnieniu konsumentom nowego poziomu jakości. Oferujemy serię, która nie tylko brzmi znakomicie, ale jest także inspirująca wizualnie i niezaprzeczalnie skandynawska. Swoją nazwę seria zawdzięcza nachyleniu pod kątem 7°, nadającemu głośnikom ich charakterystyczny wygląd. Dla zapewnienia bezkonkurencyjnego w swojej klasie wyjątkowego połączenia estetyki i jakości dźwięku, nasi inżynierowie użyli najwyższej klasy komponentów, mistrzowsko dobranych i zweryfikowanych podczas niezliczonych godzin odsłuchu.

 

EUROPEJSKI DESIGN SKANDYNAWSKIE KORZENIE
 

Dzięki minimalistycznej estetyce, czystym liniom i dbałości o każdy szczegół, seria Studio7 jest świetnym przykładem formy podążającej za funkcją i zwiastuje nową erę wydajności dla Jamo. Pełen innowacji tech- nicznych zespół projektantów stworzył głośnik, który jest ponadczasowy i uświetni każdy dom. Inspirowana naturą seria Studio7 to hołd dla naszych dwóch założycieli, Prebena Jacobsena i Juliusa Mortensena.

 

KRYSZTAŁOWO CZYSTE WYSOKIE CZĘSTOTLIWOŚCI
 

Za wysokie częstotliwości odpowiada całkowicie nowy 1-calowy głośnik wysokotonowy wyposażony w miedziany pierścień Faradaya, który zwiększa czułość i zmniejsza zniekształcenia nieliniowe. Głośnik wysokotonowy i jego zawieszenie są wykonane z materiału i wykazują doskonałe właściwości zniekształcenia i szerokości pasma, zapewniając nienużący, ale niezwykle szczegółowy dźwięk. Promiennik wysokich częstotliwości został zoptymalizowany przy użyciu unikalnego oprogramowania COMSOL firmy Jamo. Wydajność promiennika i głośnika wysokotonowego została osiągnięta dzięki nie- zliczonym godzinom testów w rzeczywistych warunkach, co pozwoliło zapewnić spójność, niezawodność i wydajność nawet przy długotrwałym wysokim poziomie natężenia dźwięku.

 

NATURALNY BAS
 

Przetworniki niskotonowe są wyposażone w wytłaczane stożki papierowe, a silne magnesy neodymowe korzystają z aluminiowych pierścieni zwierających, które zwiększają moc jednocześnie zmniejszając zniekształcenia. Aluminiowy pierścień zwierający zmniejsza zniekształcenia, zapewniając czysty, dynamiczny bas i pozwala na zwiększenie mocy działając jak radiator. Wytłaczany papierowy stożek z nadrukiem „Thor’s Hammer” („Młot Thora”) zwiększa sztywność, aby poprawić przenoszenie transjentów dla żywego i naturalnego basu.

 

NACHYLENIE 7° – WYJĄTKOWY DESIGN DLA NOWYCH WRAŻEŃ DŹWIĘKOWYCH

7 to naprawdę magiczna liczba dla nowej serii Studio7. Aby zapewnić spójną scenę dźwiękową, wyrównaliśmy charakterystyki fazowe głośników, przechylając obudowę do tyłu i umieszczając ją na cokole, na którym znajduje się zwrotnica. Pomaga to zminimalizować wszelkie anomalie czasowe, które mogą występować w bardziej tradycyjnej obudowie.

 

ZWROTNICA WYSOKIEJ JAKOŚCI
 

Zwrotnica jest umieszczona we własnym szczelnym cokole, aby zminimalizować możliwość jakiejkolwiek interakcji między dużym magnesem przetwornika niskotonowego a cewkami indukcyjnymi w zwrotnicy. Szczególną uwagę poświęcono topologii i doborowi komponentów. Aby idealnie połączyć przetworniki głośnikowe o najwyższym poziomie przejrzystości w całym paśmie audio, użytomylarowe i niespolaryzowane kondensatory elektrolityczne wraz z cewkami indukcyjnymi z rdzeniem żelaznym i z rdzeniem powietrznym oraz z rezystorami 25 W.

 

2 KOLORY – INSPIROWANE NORDYCKĄ NATURĄ
 

Nasze kolory zostały wybrane z palety chromatycznej skandynawskich pejzaży: ciemnoniebieski (Blue Fjord) kolor inspirowany jest norweskimi fiordami, a szary (Grey Cloud)- chmurą z mgły wiszącej nad fińskim lasem. Nasz charakterystyczny kolor niebieski fiord wniesie emocjonalny akcent do Twojego wnętrza, podczas gdy szara chmura z łatwością wpasuje się w nowoczesne wnętrze.

 

Jamo Studio7 idealnie dopełni Twoje wnętrze bez względu na wybrany kolor.

Polecane produkty