Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

DALI przedstawia serię kolumn głośnikowych RUBIKORE

10-05-2024

Prawdziwie wciągające wrażenia słuchowe zarówno w konfiguracji stereo, jak i kina domowego

 

 

5 modeli obejmuje: 2 wersje kolumn podłogowych, podstawkową, głośnik centralny i naścienne LCR.

 

Zmiany obejmują całkowicie nowe 61⁄2-calowe przetworniki nisko-średniotonowe z podwójnym magnesem z technologią Clarity Cone TM i opatentowaną technologią magnesu SMC, nowy niskostratny kopułkowy głośnik wysokotonowy i nowe zwrotnice. Dostępne od CZERWCA 2024 r., w cenie od 5799zł.

 

Monachium, 9 maja 2024 r.: Renomowany duński producent sprzętu audio, DALI, prezentuje swoją nową, ekskluzywną serię kolumn głośnikowych RUBIKORE z segmentu Premium HiFi. W skład serii wchodzi pięć modeli: dwie kolumny podłogowe RUBIKORE 8 i RUBIKORE 6, kolumny podstawkowe RUBIKORE 2, naścienna RUBIKORE ON-WALL oraz kolumna do kina domowego RUBIKORE CINEMA. RUBIKORE łączy w sobie realizm dźwięku na najwyższym poziomie z luksusowym wykonaniem, oferując niezrównane wrażenia akustyczne.

 

 

 

 

Korzystając z ponad czterdziestu lat doświadczenia w doskonaleniu technologii głośnikowych oraz inspiracji czerpanej z flagowej serii DALI KORE, RUBIKORE wprowadza szereg innowacji technologicznych. Wśród nich znajdziemy przetworniki SMC z technologią Clarity ConeTM, cewki SMC-KORETM oraz hybrydowe moduły wysokotonowe z nowymi, niskostratnymi kopułkowymi przetwornikami wysokotonowymi i bass-reflex Continuous Flare.

 

Te zaawansowane rozwiązania, połączone z wieloletnią ekspertyzą, gwarantują serii RUBIKORE wyjątkową wydajność i jakość dźwięku w szerokim zakresie częstotliwości zarówno w systemach stereofonicznych, jak i wielokanałowych.

Kolumny RUBIKORE są dostępne w wykończeniach High Gloss Black, High Gloss Maroon, Natural Walnut i High Gloss White, które wyglądem tak samo zapierają dech w piersiach, jak ich brzmienie.

 

 

 

 

Ewolucja poprzez technologię KORE

 

 

Innowacje serii RUBIKORE są inspirowane zaawansowanymi technologiami z serii DALI KORE. Serce tych ulepszeń stanowią przetworniki nisko-średniotonowe w technologii Clarity ConeTM, które zapewniają niezrównaną, naturalną klarowność tonów średnich bez sztucznych zabarwień. Dodatkowo, systemy magnesów DALI SMC minimalizują zniekształcenia i maksymalizują wydajność. Modele RUBIKORE 8 i 6 osiągają wyższą czystość dźwięku dzięki cewkom SMC KORETM, które znacząco redukują straty sygnału. Cała seria jest również wyposażona w wysokowydajne kondensatory MundorfTM.

 

Obudowy kolumn RUBIKORE 2, 6 i 8 wykorzystują porty Continuous Flare Reflex, aby maksymalizować wydajność, minimalizując przy tym turbulencje i hałas. Wszystkie modele serii RUBIKORE wprowadzają nowy niskostratny kopułkowy przetwornik wysokotonowy, który eliminuje użycie ferrofluidu w szczelinie magnesu, zapewniając wyższą rozdzielczość dźwięku w wysokich częstotliwościach.

 

 

 

 

Nieprzeciętna wydajność akustyczna

 

 

Seria RUBIKORE ustala nowe standardy dla szerokopasmowych głośników, oferując przetworniki nisko-średniotonowe SMC z papieru i włókna drzewnego, które zapewniają doskonałą wydajność. W połączeniu z hybrydowymi przetwornikami wysokotonowymi DALI i przetwornikami nisko- średniotonowymi, seria ta zapewnia niezwykłą szczegółowość i czystość wysokich tonów.

 

Ręcznie wykonane w Danii kolumny głośnikowe serii RUBIKORE są świadectwem bogatej duńskiej tradycji rzemieślniczej. Wyjątkowo usztywnione obudowy zapewniają solidną i obojętną akustycznie podstawę dla przetworników, łącząc elegancję i funkcjonalność.

 

Seria RUBIKORE została zaprojektowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnego domu w zakresie wysokiej jakości dźwięku, doskonale sprawdzając się zarówno w tradycyjnych, jak i wielokanałowych konfiguracjach. Znakomita reprodukcja dźwięku o szerokim pasmie przenoszenia, RUBIKORE zapewnia wszystko, co potrzebne do niezapomnianych wrażeń dźwiękowych.

 

Przegląd serii RUBIKORE


DALI RUBIKORE CINEMA i RUBIKORE ON-WALL (czarny HGL)
Kolumny podłogowe RUBIKORE 8 i RUBIKORE 6:

 

Nowe kolumny podłogowe RUBIKORE 8 i RUBIKORE 6 wykorzystują zaawansowane technologie inspirowane przez DALI KORE. Model RUBIKORE 8 jest wyposażony w trzy 61⁄2-calowe przetworniki nisko-średniotonowe SMC z podwójnym magnesem, wykonane z papieru i włókna drzewnego w technologii Clarity ConeTM, natomiast RUBIKORE 6 dysponuje dwoma takimi przetwornikami. Membrany te zapewniają naturalną czystość tonów średnich, pozbawioną sztucznych podbarwień, a systemy napędowe DALI SMC minimalizują zniekształcenia i straty. Obydwa modele posiadają porty bass-reflex Continuous Flare, które maksymalizują efektywność przy jednoczesnym zmniejszeniu turbulencji i szumów. Ponadto, obie kolumny są wyposażone w nowy niskostratny kopułkowy przetwornik wysokotonowy, inspirowany hybrydową sekcją wysokotonową EVO-K z kolumn DALI KORE, który nie zawiera ferrofluidu w szczelinie magnesu i zapewnia najwyższą rozdzielczość w zakresie wysokich częstotliwości. RUBIKORE 8 cechuje się zrelaksowanym brzmieniem, dużą skalą, szeroką dyspersją, niskimi stratami i jakością dźwięku optymalną dla wzmacniaczy. RUBIKORE 6 jest idealny dla ambitnych systemów stereo i kina domowego w średnich i większych pomieszczeniach, oferując dużą wszechstronność instalacyjną w swojej kompaktowej konstrukcji podłogowej.

 

Podstawkowe kolumny głośnikowe RUBIKORE 2:

 

RUBIKORE 2 przenosi zaawansowaną technologię DALI KORE do kompaktowego głośnika podstawkowego. Zaprojektowany z myślą o wysokiej jakości dźwięku w mniejszych pomieszczeniach, łączy w sobie nowy 61⁄2-calowy przetwornik nisko-średniotonowy SMC z podwójnym magnesem i membraną z włóknem drzewnym w technologii Clarity ConeTM z lekkim kopułkowym przetwornikiem wysokotonowym zaprojektowanym przez DALI, który charakteryzuje się bardzo niską stratą. Efektem jest wyjątkowa, szeroka dyspersja i precyzyjny dźwięk nawet w najmniejszych przestrzeniach odsłuchowych.

 

Ścienne kolumny głośnikowe RUBIKORE ON-WALL:

 

RUBIKORE ON-WALL wprowadza zasady niskich strat i szerokiej dyspersji DALI do naściennej konstrukcji o ogromnej wszechstronności. Zaprojektowany zarówno dla tradycyjnego stereo, jak i kina domowego, jest równie sprawny w odtwarzaniu dźwięku tła, jak i zapewnianiu głębokiego zanurzenia w muzyce czy filmach. Łączy 61⁄2-calowy przetwornik nisko-średniotonowy SMC z obracanym, hybrydowym przetwornikiem wysokotonowym DALI, zapewniając wyjątkowo niską stratność, optymalizację dla wzmacniaczy i szeroką dyspersję dźwięku, bez względu na zastosowanie w stereo, kanale centralnym czy surround.

 

Kolumny głośnikowe kina domowego RUBIKORE CINEMA LCR:

 

RUBIKORE CINEMA to najwyższej klasy kolumna głośnikowa do kina domowego DALI, zapewniająca wysoką wydajność dla lewego, centralnego i prawego kanału. Dzięki kompaktowej obudowie montowanej na półce lub stojaku oraz obracanym hybrydowym przetwornikiem wysokotonowym DALI, RUBIKORE CINEMA może być instalowana zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Umożliwia to zastosowanie tego samego głośnika zarówno jako kolumny frontowej, jak i centralnej, zapewniając optymalne wrażenia odsłuchowe. Oprócz obracanej, hybrydowej kopułki i planarnego przetwornika wysokotonowego, RUBIKORE CINEMA wykorzystuje membranę przetwornika nisko-średniotonowego w technologii Clarity ConeTM, która zapewnia naturalną czystość średnich tonów, wolną od podbarwień. Podwójne systemy napędów DALI SMC minimalizują zniekształcenia i straty przetwornika, a całość dopełniają audiofilskie kondensatory MundorfTM, aby jeszcze bardziej zmniejszyć straty.

 

Seria DALI RUBIKORE będzie dostępna od czerwca w następujących cenach:

 

RUBIKORE 8 – 15 499 zł/szt. RUBIKORE 6 – 10 999 zł/szt. RUBIKORE 2 – 5 799 zł/szt. RUBIKORE ON-WALL – 6 599 zł/szt. RUBIKORE CINEMA – 8 799 zł/szt.

Polecane produkty