ARCAM ST 60

27-10-2020

 

 

Brytyjska firma Arcam, przygotowała wyjątkowy produkt – wolnostojący odtwarzacz plików ST60.

 

 

 

Podstawowe cechy ST60:


4 wejścia cyfrowe
Wyjścia analogowe – zbalansowane XLR i niezbalansowane RCA
Wyjścia cyfrowe – optyczne i koaksjalne
Obsługa GoogleCast, Airplay2 i uPnP
Roon endpoint
Dekodowanie plików MQA
32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS9038K2M Sabre
Pełna obsługa kontroli I/P oraz RS232, w tym Control4 i Crestron

7 września firma ARCAM zaprezentowała ST60, dedykowany odtwarzacz sieciowy. Umożliwiając strumieniowe przesyłanie dźwięku ze wszystkich głównych najważniejszych serwisów streamingowych – w tym Deezer, Napster, Qobuz, Spotify i TIDAL – ST60 będzie idealnym uzupełnieniem wysokiej klasy wzmacniacza stereo, na przykład jednego z wielokrotnie nagradzanych dwukanałowych wzmacniaczy zintegrowanych ARCAMA z serii HDA. Podczas projektowania ST60 podstawą była chęć zapewnienia absolutnie najlepszych wrażeń muzycznych z plików cyfrowych, dlatego też dodano możliwość przesyłania sygnału przez Air Play 2 i Google Cast; odtwarzacz dekoduje również pliki MQA, obsługuje źródła UPnP i ma certyfikat Roon Ready.

 

 

Aby zapewnić jak najlepszy dźwięk, zespół inżynierów ARCAMA sięgnął po stereofoniczny przetwornik cyfrowo-analogowy ESS9038 o parametrach 32-bity i 192 kHz, należący do imponującej linii układów ESS SABRE, powszechnie uznawanych za złoty standard wśród audiofilskich przetworników cyfrowo-analogowych.

Oprócz MQA, ST60 dekoduje również pliki AIFF, ALAC, FLAC i WAV, a także skompresowane starsze formaty. ST60 zapewnia również pełną kontrolę I/P RS232, w tym Control4 i Crestron, dzięki czemu idealnie będzie się nadawał także do niestandardowych instalacji.

Cyfrowe łącza obejmują Ethernet, USB i Wi-Fi. Na tylnym panelu ST60 znajdują się zbalansowane wyjścia analogowe XLR i niezbalansowane, a także koaksjalne i optyczne wyjścia cyfrowe, co daje użytkownikom wszechstronny wybór, w jaki sposób mogą podłączyć swój streamer ARCAMA do wybranego wzmocnienia.

Sterowanie ST60 jest dziecinnie proste. Chrome Cast oznacza, że ​​użytkownicy mogą przesyłać muzykę bezprzewodowo z tabletów i smartfonów z Androidem, iPhone’ów, iPadów, komputerów Mac, Windows i Chromebooków, a zgodność z AirPlay 2 oznacza pełną obsługę najnowszej wersji protokołu Apple do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego. Pilot ST60 oddaje jeszcze więcej możliwości w ręce użytkownika, a aplikację MusicLife firmy ARCAM, umożliwiającą sterowanie muzyką przechowywaną na obsługiwanych urządzeniach i dyskach sieciowych, można pobrać bezpłatnie z App Store i Google Play Store.

 

„Doświadczenia ARCAM z cyfrowym dźwiękiem sięgają daleko w tył” – powiedział Nick Clarke, starszy dyrektor, Global Engineering Luxury Audio. „Produkujemy odtwarzacze CD od prawie 30 lat, a doświadczenia zdobyte podczas projektowania ST60 pozwoliły zespołowi wykorzystać to bogate doświadczenie do stworzenia prawdziwie wysokiej jakości cyfrowego źródła muzyki. Oczywiście ARCAM jest również słusznie uznawany za lidera w dziedzinie wzmacniania sygnału, więc ST60 będzie idealnym partnerem dla naszych wzmacniaczy, zarówno tych starych, jak i nowych.”

 

 

Dane techniczne:

THD+N: 0,0008%
Stosunek S/N (A):
XLR: 118 dB, RCA: 122 dB
Obsługiwane częstotliwości próbkowania:
– wejście optyczne: 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz/16-32 bity
– wejście RCA 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz/16-32 bity
Interfejsy cyfrowe:
– USB 2.0 High Speed (480 Mbps)
– Ethernet 10/100 Mbps
– Wireless 802,11 b/g/n
Maksymalny pobór mocy: 10 W
Pobór mocy w trybie standby: 0,5 W
Wymiary (szer. x wys. x gł., w tym nóżki i pokrętła): 433 x 102 x 306 mm
Waga: 5,5 kg

Cena 6199 zł