Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

ARCAM RADIA

22-05-2024

Genialna muzykalność.Nowa seria Radia.

 

GENIALNIE ZAPROJEKTOWANY.

 

Entuzjazm dla reprodukcji muzyki leży u podstaw wszystkiego, co robimy. Przez lata zbudowaliśmy wybitny zespół utalentowanych i pełnych pasji inżynierów, którzy włożyli swoje serca i dusze w produkty, które zapewniają jakość reprodukcji, która zdobyła niezliczone nagrody na całym świecie.

 

Renomowany brytyjski producent prezentuje parę zasilanych systemów streamingowych Class G oraz nowy flagowy odtwarzacz cyfrowy audio, wzmacniając swoją nagradzaną serię Radia

HARMAN Luxury Audio Group dziś zaprezentowała trzy nowe dodatki do linii ARCAM Radia Series. ARCAM ST25 to odtwarzacz cyfrowy audio zaprojektowany, aby maksymalizować wydajność systemów opartych na osobnych komponentach. Do niego dołączają systemy all-in-one ARCAM SA35 i ARCAM SA45, które integrują wzmacniacze klasy G oraz streaming muzyki w wysokiej rozdzielczości, zapewniając bezkompromisowy dźwięk z jednolitych konstrukcji.

Nowe trio powiększa serię Radia do ośmiu modeli, obok wzmacniaczy A5, A15 i A25, odtwarzacza płyt CD5 oraz streamera muzyki ST5. ST25 buduje na dziedzictwie swojego poprzednika, nagradzanego ST60, który wyznaczył nowe standardy podczas swojego debiutu w 2020 roku. SA35 i SA45 oznaczają kolejny krok w ewolucji uznanych systemów all-in-one ARCAM, kontynuując przełomowy SA30. Wykorzystując najnowszą, piątą generację wzmacniaczy klasy G ARCAM oraz nową platformę streamingową, SA35 i SA45 przesuwają granice, oferując doskonałe wrażenia odsłuchowe i użytkowe.

 

Flagowy Streamer

 

ST25 to najlepszy streamer muzyki ARCAM, ucieleśniający charakterystyczny styl serii Radia i wprowadzający nowe podejście wewnątrz. Bazując na sukcesach ST60, ST25 wprowadza szereg nowych technologii, w tym nową platformę cyfrową audio i streamingową, przeprojektowany liniowy zasilacz toroidalny oraz zaktualizowany interfejs użytkownika, w tym duży, kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości.

Pod maską ST25 znajduje się starannie zaprojektowany układ, w tym płaszczyzna masy obejmująca całą płytę, skutecznie odprowadzająca szumy i zakłócenia z dala od wrażliwych komponentów audio. Wyposażony w najnowszą topologię Hyperstream IV DAC od ESS, ST25 korzysta również z nowego liniowego transformatora toroidalnego, który pomaga utrzymać niższe poziomy szumów w całym urządzeniu. Na przodzie ST25 znajduje się 6,5-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Łączy się bezproblemowo z siecią Wi-Fi za pomocą aplikacji ARCAM Radia, oferując opcje odtwarzania przez Apple Airplay, Google Chromecast, Spotify Connect, Tidal Connect i Roon. ST25 obejmuje również kontrolne połączenie dla wzmacniaczy ARCAM Radia, umożliwiające dwóm komponentom poprawę brzmienia dzięki zaletom odizolowanych komponentów z indywidualnymi zasilaczami. ST25 to wyróżniający się wybór dla audiofilów i jasny wybór do współpracy z zintegrowanym wzmacniaczem A25.

 

Streamingowe Potęgi

 

Modele SA35 i SA45 integrują najnowszą platformę streamingową ARCAM, odzwierciedlając technologię zastosowaną w ST25, i łączą ją z piątą generacją wzmacniaczy klasy G producenta z Cambridge, tworząc dwa wyjątkowe systemy all-in-one. Dodaj swoje ulubione głośniki, a otrzymasz gotowy system hi-fi, który zapewni doskonałe doświadczenia dźwiękowe.

Modele SA35 i SA45 chętnie przyjmują zarówno klasyczne, jak i nowoczesne zestawy audio. Wyposażone w przełączane stopnie MC/MM (moving coil/moving magnet) phono, bezproblemowo integrują się z gramofonami, zapewniając autentyczne doświadczenie winylowe. Dodatkowo, obsługa HDMI ARC upraszcza połączenia kablowe i kontrolę urządzeń dla użytkowników podłączających kompatybilne telewizory. Oczekuj bezproblemowej konfiguracji i obsługi. W przypadku urządzeń bezprzewodowych moduł Bluetooth aptX Adaptive zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, niezależnie od tego, czy przesyłasz muzykę do systemu, czy słuchasz na słuchawkach Bluetooth.

Czerpiąc inspirację z A49, dawnego dwukanałowego giganta, SA45 oferuje w pełni zbalansowane ścieżki cyfrowe i analogowe audio, przeprojektowany zasilacz oraz piątą generację wzmacniaczy klasy G ARCAM, dostarczając imponujące 180 watów na kanał przy 8 omach i 300 watów przy 4 omach. Z 8,8-calowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości, łącznością Bluetooth 5.2, wyjściami subwoofera i Dirac Live Room Correction, SA45 to poważny kawałek hi-fi. SA35, oferując 120 watów na kanał przy 8 omach i 220 watów przy 4 omach, posiada 6,5-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i dorównuje SA45 w możliwościach streamingowych i gotowości do Dirac. Oba modele są wyposażone w mikrofon pomiarowy i pilot zdalnego sterowania, aby pomóc w kalibracji pokoju.

„Byliśmy naprawdę zachwyceni entuzjastycznym przyjęciem, jakie nasze początkowe modele serii Radia spotkały zarówno ze strony konsumentów, jak i branży. Widząc, jak ludzie przyjmują nasze świeże podejście do hi-fi, było naprawdę satysfakcjonujące,” powiedział Jim Garrett, Senior Director, Product Strategy and Planning HARMAN Luxury Audio. „Nasi inżynierowie pracowali niestrudzenie, aby opracować nowe dodatki, a rezultaty są wyjątkowe: nienaganny design, elegancka estetyka, przyjazne dla użytkownika funkcje i znakomita wydajność. Nie możemy się doczekać, aby wprowadzić to trio na rynek – są godnymi dodatkami do rodziny ARCAM.”

ARCAM oficjalnie zaprezentował trzy nowe modele Radia podczas targów HIGH END audio 9 maja w MOC w Monachium, Niemcy. Wszystkie modele ARCAM Radia mają opakowania wolne od plastiku. Nowe produkty będą dostępne u sprzedawców od września 2024 roku.
 
 

Polecane produkty