Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

Pro-Ject DAC Box E mobile przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy

  • 440,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
  • Sprawdź raty

Pro-Ject DAC Box E mobile przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy

DAC Box E Mobile to pierwsze przedsięwzięcie Pro-Jecta na rynku przenośnych urządzeń audio. Jest to kompaktowy konwerter cyfrowo-analogowy, który podnosi jakość dźwięku w mobilnych urządzeniach audio.

 

 

Chociaż DAC Box E mobile został zaprojektowany do użytku głównie w podróży, może też być podłączony do komputera poprzez port USB C. Obsługuje formaty plików o wysokiej rozdzielczości do 32bit/192kHz i łączy się ze słuchawkami za pośrednictwem wyjścia słuchawkowego 3.5mm, z wystarczającą mocą, aby wygodnie słuchać muzyki nawet w głośniejszym otoczeniu. DAC Box E mobile pobiera energię bezpośrednio z urządzenia, do którego jest podłączony.

 

Najważniejsze cechy:

przenośny konwerter DAC
obsługa plików wysokiej rozdzielczości do 32bit/192kHz
wejście USB C
kompaktowa obudowa
nie wymaga baterii, zasilany z urządzenia źródłowego
solidna metalowa obudowa
dwie wersje kolorystyczne: czarna i srebrna
Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Przetwornik DAC to samodzielna jednostka zdolna do przetwarzania sygnału cyfrowego na analogowy, który następnie zostaje wysłany do wzmacniacza. Stąd też posiada komplet wejść cyfrowych np. koaksjalnych, optycznych oraz wyjść analogowych np.: 2xRCA, 2xXLR etc.

Standardem staje się także wejście USB dla PC-Audio, które pozwala na użycie komputera/laptopa/tabletu jako zewnętrznego źródła – wtedy DAC zostaje zainstalowany jak zewnętrzna karta dźwiękowa i zazwyczaj nie wymaga dedykowanych sterowników.

Główną rolą przetwornika wolnostojącego DAC jest poprawa parametrów dźwiękowych w stosunku do oryginalnego źródła np. odtwarzacza CD/DVD/Bluray/sieciowego/strumieniowego. Źródło pozostaje tzw transportem, który przejmuje na siebie rolę odkodowywania sygnału cyfrowego, który następnie zostaje przesłany do przetwornika DAC – ten zaś przetwarza je na sygnał analogowy i przesyła je do wzmacniacza.

Zakup przetwornika DAC polecany jest wszystkim tym osobom, które planują wymienić odtwarzacz CD na nowy lub dokupić dedykowany odtwarzacz CD w miejsce wielofunkcyjnego źródła dźwięku np. odtwarzacza Blu-ray lub sieciowego.