Monitor Audio Silver W12 Subwoofer

 • Dodaj recenzję:
 • 14535
 • Producent: Monitor Audio
 • 6 290,00 zł
 • Negocjuj cenę
 • Oblicz

Subwoofer Monitor Audio Silver W12 

Prezentujemy szóstą już generację uwielbianej przez użytkowników na całym świecie i wielokrotnie nagradzanej serii Silver marki Monitor Audio, w której zaimplementowaliśmy nowe rozwiązania by zaoferować Wam jeszcze lepsze brzmienie.

Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i przygotuj na zachwycającą kombinację doskonałych rozwiązań inżynierskich i wyjątkowego dizajnu spełniających wszystkie potrzeby Twojego systemu dwu- lub wielokanałowego. Wybierz odpowiednie dla siebie kolumny podstawkowe bądź podłogowe, kolumnę centralną, efektową i subwoofer by stworzyć system doskonały.

Którekolwiek modele z serii Silver wybierzesz dla siebie będziesz zachwycony spektakularnym brzmieniem i dizajnem, które są efektem ponad 40 lat doświadczenia naszych inżynierów w tworzeniu jednocześnie wyjątkowo estetycznych i doskonale brzmiących głośników. Zanurz się w gigantycznych pokładach dynamiki, gęstej fakturze dźwięku, bogactwie detali, holograficznej czystości i niezwykle precyzyjnej scenie, które każdy z modeli z serii Silver dostarczy Ci z łatwością. Przygotuj się na zupełnie nowe doświadczenia przy słuchaniu Twojej kolekcji muzycznej, jakich dostarczą Ci nowe kolumny Silver.

Subwoofer Monitor Audio z serii potrafi dostarczyć iście sejsmiczny bas schodzący aż do 22 Hz dzięki potężnemu 12-calowemu wooferowi o długim skoku membrany. Przewymiarowany przetwornik Silver W-12 wykorzystuje potężny układ magnetyczny i masywną cewkę by dostarczyć potężny, niski dźwięk pomimo relatywnie niewielkich wymiarów swojej zamkniętej obudowy. Wytrzymały, odlewany kosz głośnika nie tylko utrzymuje tę masywną konstrukcję, ale dodatkowo służy do odprowadzania ciepła, by przetwornik mógł pracować w optymalnych warunkach.

W subwooferze Silver W-12 Monitor Audio zastosował 500-watowy wzmacniacza w klasie D, który wraz z modułem zasilającym pochodzi od uznanego specjalisty w tym zakresie, firmy Hypex. To rozwiązanie gwarantuje odpowiedni zapas mocy. Procesor DSP o dużej mocy został wykorzystany do zapewnienia najwyższej jakości dźwięku oraz implementacji filtrów o odpowiedniej charakterystyce. Współpracuje on z unikalnym rozwiązaniem o nazwie APC (Automatic Position Correction). System APC to rozwiązanie opracowane przez inżynierów Monitor Audio, które automatycznie wykrywa i eliminuje mody pokoju, w którym ustawiony jest subwoofer. W tym celu wykorzystywany jest mikrofon i dźwięki testowe, dzięki którym układ oblicza mody danego pokoju i dokonuje stosownej korekcji charakterystyki częstotliwościowej subwoofera optymalizując jego brzmienie w zależności od dokonanych pomiarów i jego ustawienia w pokoju. To bardzo prosty, zautomatyzowany proces, które zdecydowanie ułatwia pracę instalatorowi, a użytkownikowi daje możliwość wykorzystania pełnego potencjału subwoofera.

Sercem Silvera W-12 jest zaawansowany 32-bitowy mikro-kontroler, który dokonuje stosownych pomiarów kilka tysięcy razy w ciągu sekundy by subwoofer dostarczał najlepsze możliwe brzmienie. Głośnik nigdy się nie przesteruje a dźwięk nigdy nie będzie zniekształcony, nawet gdy będziesz korzystał z maksymalnej mocy.

 

 

Technologia:

 • 12-calowy woofer z membraną C-CAM o wyjątkowo długim skoku
 • Potrójne zawieszenie gwarantuje najlepszą kontrolę ruchu membrany co przekłada się na wyjątkowo liniowy dźwięk
 • Przewymiarowana, anodowana na czarno, 3-calowa cewka dba o wysoką moc głośnika oraz niski poziom zniekształceń
 • Potężny 500-watowy wzmacniacz w klasie D dostarcza błyskawicznie moc potrzebną w dowolnym momencie
 • Procesor DSP cyfrowo steruje funkcjami subwoofera oraz zwrotnicą
 • Układ Automatic Position Correction oraz automatycznej konfiguracji w pokoju wykorzystują mikrofon co umożliwia łatwą optymalizację pracy subwoofera w danych warunkach
 • Port USB służy do wgrywania aktualizacji oprogramowania
 • Trzy fabryczne ustawienia EQ (Music, Movie, Impact)
 • 12 V trigger umożliwia sterowanie subwooferem z poziomu amplitunera bądź procesora kina domowego
 • Solidna obudowa wykonana z 25 mm MDFu
 • Solidne wewnętrzne wzmocnienia obudowy
 • Panel sterujący umieszczony na górnej powierzchni plus wejście dla mikrofonu ułatwiają dostęp do głównych funkcji subwoofera
 • Wykończenie wyselekcjonowanymi fornirami najwyższej jakości, lakierami piano oraz nowa propozycja – nowoczesny kolor: Satin White.
Dane techniczne
Zejścia basu 20 Hz (w typowym pokoju)
Filtr dolnoprzepustowy regulowany w zakresie 40 – 120 Hz
Rodzaj filtra dolnoprzepustowego Aktywny, 4-tego rzędu, 24 db/oktawę
Moc wzmacniacza 500 W mocy ciągłej
Rodzaj wzmacniacza Class-D z zasilaczem impulsowym (SMPSU)
Zaprogramowane tryby EQ 1: Movie
2: Music
3: Impact
Kontrola fazy 0 i 180 stopni
Automatyczne wykrywanie sygnału Wejście liniowe >2 mV
Automatyczne przełączenie w tryb czuwania Po 20 minutach braku sygnału
Przetwornik 1 x 12” C-CAM z potrójnym zawieszeniem i 3-calową cewką
Wejście 12 V triggera 5 – 12 V przez 3.5 mm mono mini-jack
Wymiary obudowy (bez maskownicy i wzmacniacza) 340 x 340 x 380 mm
Wymiary (z maskownicą, wzmacniaczem i stopkami) 370 x 340 x 410 mm
Zasilanie 110 – 120 Vac /
220 – 240 Vac 50/60 Hz (automatyczny wybór)
Zużycie prądu 400 W / 0.5 W (Standby)
Waga 20,1 kg