Infolinia telefon  607 615 717   Strefa Pro

ARGON AUDIO FORTE A5 mk2 Walnut Para

  • 3 499,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
  • Sprawdź raty
  • Oblicz_raty_duckblue

 

Wraz z FORTE MK2 nadal wyznaczamy nowe standardy w kategorii aktywnych głośników.

 

Wyposażona w w pełni cyfrowe wzmocnienie z czterema oddzielnymi kanałami dla głośników wysokotonowych i niskotonowych, niestandardowe przetworniki o bardzo niskim poziomie zniekształceń i prawie wszystkie połączenia, których kiedykolwiek potrzebujesz, w tym HDMI ARC, seria FORTE MK2 zapewnia wydajność, której nigdzie nie znajdziesz jeszcze w tej cenie.

FORTE A5 MK2 może nie wydawać się dużo większy niż jego młodszy brat A4, ale nawet trochę tutaj robi dużą różnicę. Z większą obudową i nieco większym przetwornikiem basowym, dostajesz o wiele więcej tego, co sprawia, że ​​seria FORTE jest tak świetna. Idealny do małych salonów lub kuchni!

HDMI ARC dla dźwięku z telewizora typu plug-and-play
Bluetooth 5.0 z obsługą aptX HD i AAC
Wejścia cyfrowe obsługujące dźwięk High-Res do 24-bit/96kHz
Wejście gramofonu (MM)
Audiofilski i w pełni cyfrowy wzmacniacz klasy D 4 x 80 W wykorzystujący zaawansowany procesor DSP z aktywną zwrotnicą zapewniający nieskazitelny dźwięk
Specjalnie zaprojektowane głośniki niskotonowe ze specjalnym dwuwarstwowym stożkiem i systemem silnika o bardzo niskim poziomie zniekształceń
Stylowy duński design

 

CYFROWA PRECYZJA


FORTE MK2 wykorzystuje w pełni cyfrowy wzmacniacz z cyfrową modulacją. Źródła cyfrowe są w pełni cyfrowe od wejścia do wyjścia, zapewniając brak szumów lub strat w ścieżce sygnału. Wszystkie źródła o niskiej rozdzielczości są upsamplowane do 32-bitów/96 kHz – a źródła o wysokiej rozdzielczości do 96 kHz nie są próbkowane w dół.

Wzmacniacz zawiera również wysokowydajne cyfrowe przetwarzanie dźwięku (DSP) z aktywną zwrotnicą, głośniki nisko-średniotonowe i wysokotonowe mają swój własny dedykowany wzmacniacz. Specjalnie zaprojektowany przetwornik basowy zapewnia wiodącą w swojej klasie wydajność z bardzo niskimi zniekształceniami w krytycznej średnicy. Wszystko to mieści się w stylowej obudowie zaprojektowanej przy użyciu zaawansowanych modeli komputerowych, wyposażonej w akustyczny rezystor przepływowy pomiędzy dwoma głośnikami niskotonowymi, co eliminuje rezonans fali stojącej. W połączeniu ze starannym dostrojeniem i rozważeniem, rezultatem jest otwarta i wyraźna scena dźwiękowa z dobrze zdefiniowanym basem, który zapewnia uderzenie bez względu na głośność.

Na szczęście nie musisz się martwić całym tym technicznym bzdurą. Wystarczy nacisnąć przycisk odtwarzania, posłuchać, a obiecujemy, że wszystko będzie miało sens.

 

SYSTEM STEREO 


FORTE MK2 ma wejście HDMI ARC, co oznacza, że ​​możesz w końcu wyrzucić ten tani plastikowy soundbar pod telewizor i uzyskać prawdziwy dźwięk stereo, bez uszczerbku dla łatwości użytkowania. Wystarczy podłączyć głośniki FORTE MK2 za pomocą kabla HDMI do wyjścia HDMI ARC telewizora i gotowe! Teraz otrzymujesz prawdziwy dźwięk hi-fi bezstratnie przesyłany z telewizora, głośniki będą się automatycznie włączać i wyłączać wraz z telewizorem, a do sterowania głośnością głośników możesz nawet użyć pilota telewizora – to takie proste.

Oczywiście jest też połączenie Bluetooth, jeśli chcesz po prostu posłuchać słodkich melodii. Po prostu sparuj telefon, tablet lub dowolne inne urządzenie i gotowe. Wysokiej jakości połączenie Bluetooth aptX HD zapewnia imponującą wyrazistość; jest w zasadzie tak dobra, jak jakość CD. Jest też kilka portów plug-and-play dla twojego gramofonu, zewnętrznego streamera lub czegokolwiek chcesz. Kable głośnikowe i zasilające znajdują się w pudełku - wystarczy znaleźć gniazdko elektryczne.

 

ZAPROJEKTOWANE W DANII


Jeśli jesteś na rynku nowych głośników, prawdopodobnie zauważyłeś, że większość z nich wygląda bardzo… głośnikowo. I to nie jest komplement. Z drugiej strony FORTE MK2 to prawdziwi wyglądający. Podobnie jak wszystkie inne produkty Argon Audio, seria FORTE została zaprojektowana i wykonana w Danii ze szczególną dbałością o szczegóły. Aluminiowe detale i wysokiej klasy wykończenie sprawiają, że głośniki te są równie przyjemne dla oczu, jak i dla uszu. Przednia tkanina jest mocowana magnetycznie, co nadaje jej piękny wygląd po zdjęciu maskownic. 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA


Góra: 1" softdome z magnesem neodymowym
Bas/Średni: 5"
Zakres częstotliwości: 40-20 000 Hz ± 3dB
4 x 80 W (klasa D, RMS)
Bluetooth 5.0 z aptX HD i AAC
Wejścia: HDMI, optyczne, analogowe RCA, Phono (MM)
Wyjście subwoofera
Wyjście USB 5 V
Kontrola tonów: Nie
Automatyczne włączanie wszystkich wejść z wyjątkiem phono
Przednia tkanina mocowana magnetycznie
Kolory: czarny, biały, orzech;
W zestawie 5-metrowy kabel głośnikowy i pilot
Wymiary: 16,5 x 27,0 x 23 cm (wraz z maskownicą i zaciskami) (SxWxG)
Waga: 8,2 kg (komplet)