Zestaw na 3 TV MUX 1,2,3,8

 • Dodaj recenzję:
 • 14169
 • Producent: Televes
 • 399,00 zł
 • Negocjuj cenę
 • Oblicz

Zestaw Televes na 3 TV MUX 1,2,3,8 

Jeżeli DATBOSS nie odbiera sygnału, żadna inna antena go nie odbierze!

System BOSS Tech, obecny w antenie DATBOSS, automatycznie dostosowuje poziom odbieranego sygnału, tak aby poziom wyjściowy był zawsze optymalny. Jego nowy design z technologią TForce, czyni to inteligentne urządzenie jeszcze bardziej uniwersalnym:

 

 

 


Ogólna charakterystyka:

 

Wysoki zakres dynamiczny :  Pozwala na odbiór sygnału w różnych sytuacjach krytycznych: przy bardzo dużej odległości od nadajnika po instalacje ze zbyt wysokim poziomem sygnału.
Większy zasięg: DVB-T:  Zasięg o ok. 27% większy w porównaniu z poprzednimi modelami.
Bardziej stabilny odbór: Odporna na różnego rodzaju wahania oraz zanikanie sygnału (fading).
Optymalne  C/N:  Dzięki współczynnikowi szumów, który wynosi tylko 1,2dB.
Bardzo wysoki zysk: Technologia TForce zapewnia wzrost do 13dB w UHF oraz BIII.

 


Pozostałe cechy:

Inteligentny lub pasywny (bez zasilania) tryb pracy.

Konstrukcja DAT, oparta na 3 antenach Yagi z asymetrycznymi direktorami, zapewnia wysoką kierunkowość i optymalną charakterystykę promieniowania przeciw echom.
Specjalny dipol podwójne “U” charakteryzuje się otwartym/ zamkniętym formatem, zapewniając optymalną równomierność w częstotliwości.
W pełni ekranowana puszka połączeniowa ochrania system BOSS przed szumem impulsywnym. Uziemienie zabezpiecza przed wyładowaniami elektrycznymi.
Wykonana z aluminium (nierdzewna).


Anteny wyposażone są w specjalny mechanizm składania struktury oraz mechanizm krzywkowy podtrzymujący reflektor, które optymalizują transport i przechowywanie anteny oraz ułatwiają instalację.
W pełni zautomatyzowana produkcja oraz poddanie anten bardzo rygorystycznym kontrolom jakościowym - gwarancja powtarzalności.

 

 

Antenena z technologią TForce

 

 

 

 

Televés na nowo odkrył koncepcję anteny. Do tej pory antena była ograniczana do elementu odbiorczego w instalacji telewizyjnej, gdzie zysk i kierunkowość były cechami wyróżniającymi. Wprowadzenie inteligentnego urządzenia, takiego jak BOSS, umożliwiło antenie odbiór bardzo słabych sygnałów bez ryzyka wpływu bardzo silnych sygnałów. Ponadto, różnego typu wahania nie wpływają na wynik końcowy - koncepcja “Zakresu Dynamicznego” okazuje się najbardziej wyróżniającą się cechą spośród parametrów jakościowych. Połączenie BOSS z technologią TForce, opartej na wykorzystaniu komponentów MMIC, to kamień milowy w optymalizacji zakresu dynamicznego. Technologia, która pozwalała na odzyskanie utraconych sygnałów z odległych nadajników,
obecnie umożliwia zwiększenie zasięgu w instalacjach DVB-T.

 

Dane techniczne.

 • Nr katalogowy 149941 
 • Pasmo pracy MHz 470 - 790 (C.21 - C.60)
 • Tryb pracy BOSS OFF (pasywny) ON (aktywny)
 • Zysk/Wzmocnienie dBi 17 (Z) 45 maks.*(Z+W)
 • Poziom wyjściowy ---- Auto*
 • Współczynnik szumów typ. dB ---- 1,2
 • Zalecany poziom sygnału odbioru dBμV >75 < 75
 • Napięcie zasilania V 0 12-24
 • Pobór prądu mA ---- 40 maks.
 • Szerokość wiązki głównej º 30
 • Obciążenie wiatrem N 120 (przy 130 Km/h) 165 (przy 150 Km/h)

 

 

 

 

Televes Picokom 560543 wzmacniacz VHF / UHF NA 3 ODBIORNIKI

 


 

Specyfikacje techniczne:

 • Nie wymaga regulacji. Posiada zaawansowany system, który automatycznie reguluje poziom wyjscia do odpowiedniej wartosci, bez wplywania na jakosc sygnalu.
 • Wersje z zabezpieczeniem przed LTE 800/4G.
 • Przelacznik ON/OFF do wlaczania/wylaczania zasilania DC (zasilanie przedwzmacniaczy).
 • Estetyczny design i zredukowane wymiary (86x65x26mm). Nadaje sie do instalowania w obudowach o wymiarach 100x100 mm.
 • Przykrecany do sciany.
 • System polaczen easyF. Latwy montaz, zniwelowany problem minimalnego promienia zgiecia kabli koncentrycznych.

 

Nr katalogowy   560543
 Liczba wyjść 3(2 + TV)
 Pasma częstotliwości UHF VHF
 Zakres częstotliwości MHz  470-862  47-400
 Wzmocnienie Wyjścia dB 20 10
TV 4 -2
 Poziom wyjściowy DIN45004B dBμV 105 100
 Zakres automatycznego wzmocnienia dB 0-20
 Autoregulowany poziom wyjściowy (10 kanałów DVB-T) dBμV 92 88
 Współczynnik szumów dB 4,5 5
 Zasilanie wejść Vdc 12
 Maks. prąd na wejściu mA 150
 Pobór prądu AC W 3,7
 Stopień ochrony IP 20
 Wymiary (Szer. x Wys. x Dł.) mm 86 x 65 x 26

 

 

DVB-T MUX-8

Multipleks ósmy (MUX-8) to kolejna sieć naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, która została uruchomiona w Polsce. Nowy multipleks będzie zawierał programy: METRO, ZOOM TV, NOWA TV, WP1 oraz 3 programy Telewizji Polskiej. 

Aplikacja EmiMaps

Aplikacja „Mapy zasięgów - EmiMaps” ma na celu udostępnienie odbiorcom indywidualnym informacji o spodziewanych szacunkowych zasięgach emisji telewizji cyfrowej realizowanych przez EmiTel Sp. z o.o., jako pomoc przy przybliżonym określaniu możliwości odbioru sygnału w zadanym miejscu na terenie kraju, a także doboru lub instalacji odpowiednich elementów odbiorczej instalacji antenowej.

Aplikacja EmiMaps dostępna jest pod adresem: EmiMaps.emitel.pl

Wersję dla urządzeń z systemem Android można pobrać ze sklepu GooglePlay: Opens external link in new windowEmiMaps dla Androida

Jak działa aplikacja "Mapy"

Aplikacja „Mapy zasięgów - EmiMaps” ma na celu udostępnienie odbiorcom indywidualnym informacji o spodziewanych szacunkowych zasięgach emisji telewizji cyfrowej realizowanych przez EmiTel Sp. z o.o., jako pomoc przy przybliżonym określaniu możliwości odbioru sygnału w zadanym miejscu na terenie kraju, a także doboru lub instalacji odpowiednich elementów odbiorczej instalacji antenowej.

W celu oceny możliwości uzyskania poprawnego odbioru sygnału należy wybrać multipleks oraz wprowadzić adres punktu odbioru sygnału. Można też wykorzystać funkcję automatycznego ustalania położenia lub przesunąć ikonę domku na mapie we właściwe miejsce.

Po wybraniu lokalizacji zostanie przedstawiony przewidywany zasięg wybranego multipleksu we wskazanym punkcie odbioru. Aplikacja umożliwia skalowanie i przesuwanie mapy. Przesunięcie punktu odbioru (ikony domku) w inne miejsce spowoduje automatycznie wyznaczenie zasięgu dla nowego miejsca. Kliknięcie na ikonę nadajnika pozwala na odczytanie szczegółowych parametrów sygnału emitowanych z tego obiektu.

 • Kolorem pomarańczowym zaznaczany jest nadajnik preferowany dla wskazanej lokalizacji.
 • Kolorem czerwonym zaznaczony jest nadajnik, z którego odbiór powinien być również możliwy i z którego można próbować uzyskać odbiór w przypadku problemów z odbiorem z nadajnika preferowanego.
 • Kolorem żółtym oznaczono obszary, gdzie odbiór sygnały powinien być możliwy.
 • Kolor jasnożółty oznacza obszary o utrudnionym odbiorze.

W oknie po prawej stronie pokazana zostanie nazwa i główne parametry stacji nadawczej, dla której wyznaczono zasięg. Przedstawiane są też porady dotyczące doboru anteny do wybranej lokalizacji i wskazanego multipleksu. Poniżej przedstawiony jest przekrój pionowy terenu na trasie od stacji nadawczej do anteny odbiorczej. Wykres ten pozwala na ocenę utrudnień w odbiorze sygnału spowodowanych występowaniem przeszkód terenowych.

Zastrzeżenia:

Aplikacja jest narzędziem pomocniczym dla odbiorcy końcowego. Działanie aplikacji nie obejmuje wszystkich zagadnień wpływających na ocenę możliwości odbioru sygnału w danej lokalizacji, w związku z czym EmiTel nie gwarantuje, że rzeczywiste działanie urządzeń odbiorcy końcowego będzie odpowiadać wynikom zastosowania aplikacji lub oczekiwanym wynikom zastosowania się do instrukcji uzyskanych za pomocą aplikacji. Opisy i porady zawarte w aplikacji i na stronach internetowych EmiTel należy traktować jedynie jako informacje, które nie stanowią rekomendacji lub innego zapewnienia lub zobowiązania EmiTel wobec użytkownika aplikacji, odbiorcy końcowego lub osób trzecich.

Zasady działania aplikacji lub treści w niej zawarte lub treści, do których aplikacja umożliwia dostęp, mogą podlegać wielokrotnie i w każdym czasie modyfikacji bez konieczności uzyskania zgody użytkownika.

Z zastrzeżeniem ograniczeń wynikających z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa, EmiTel w najdalej dopuszczalnym przez prawo zakresie nie odpowiada za szkody powstałe w związku z aplikacją, jej użytkowaniem bądź w związku z jej niewłaściwym działaniem, błędami, brakami, zakłóceniami, defektami, opóźnieniami w transmisji danych, wirusami komputerowymi, awarią linii lub systemu informatycznego, a także treściami zawartymi w aplikacji.

Użytkownik korzysta z aplikacji na własne ryzyko. EmiTel w najdalej dopuszczalnym przez prawo zakresie nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rzetelność, aktualność oraz kompletność danych lub innych treści zawartych w aplikacji lub treści, do których aplikacja umożliwia dostęp.

Korzystanie z aplikacji nie jest równoważne ani nie zastępuje korzystania ze specjalistycznej aparatury pomiarowej w sposób zgodny z obowiązującymi lub stosowanymi w tym zakresie normami lub zasadami.

Aplikacja EmiMaps dostępna jest pod adresem: EmiMaps.emitel.pl

Wersję dla urządzeń z systemem Android można pobrać ze sklepu GooglePlay: Opens external link in new windowEmiMaps dla Androida

 

Zestaw na 3 TV zawiera:

 • Antena Naziemna MUX 1,2,3,8 Televes DAT HD Boss 790 (149441)
 • Wzmacniacz Televes Picokom (560543)

 

DO ZESTAWU MOŻESZ DOKUPIĆ WYSOKIEJ JAKOŚCI PRZEWÓD ANTENOWY FIRMY TELEVES

 

 

Bardzo dobrej jakości (cyfrowy) biały przewód koncentryczny 75 Ohm hiszpańskiej firmyTeleves o oznaczeniu T-100 na nowej, ekologicznej rolce 100m. Idealny do instalacji antenowych pod transmisje kanałów HDTV.

W całości miedziany (bez stali lub aluminium!).

Rdzeń kabla Televes HD T-100 o średnicy 1,13mm jest wykonany z miedzi. Kabel posiada bardzo dobre parametry tłumiennościowe, nie ulega korozji i nie jest sztywny.Oplot też jest w całości z miedzi, a pokrycie zewn. jest z PVC - razem grubość kabla 6,6mm.

Wszystkie kable firmy Televes podlegają rygorystycznym testom zachowanie z wilgocią, zgodnie z IEC 68-2-3 tak, by kabel nie tracił właściwości przez 21 dni w sposób ciągły w temp. 40C i wilgotności względnej 93%. Po zakończeniu takiego testu, kabel nie może wykazywać tłumienia powyżej 5% w porównaniu do tłumienia w temperaturze pokojowej.Televes odrzuca w swoim laboratorium kabel, który nie spełnia tych wymagań.