Yamaha R-N602 Amplituner sieciowy + ELAC Debut 2.0 F6 Kolumny podłogowe

  • Dodaj recenzję:
  • 21809
  • Producent: Yamaha
  • Czas realizacji: Zapytaj o dostępność!

Yamaha R-N602 Amplituner sieciowy

+ ELAC Debut 2.0 F6 Kolumny podłogowe

 

Yamaha R-N602 to amplituner sieciowy hi-fi, który dostarcza wysokiej jakości dźwięk i umożliwia odtwarzanie plików DSD 5,6 MHz. Ta kompatybilna z MusicCast konstrukcja przekonuje bogactwem funkcji sieciowych i zapewnia nieograniczoną rozrywkę w połączeniu z różnorodnymi źródłami dźwięku, wliczając źródła wysokiej rozdzielczości, smartfony i serwisy strumieniujące.

Dzięki zintegrowaniu w jednej obudowie amplitunera i sieciowego odtwarzacza muzycznego, R-N602 zapewnia dostęp do nowoczesnych źródeł muzyki – plików muzycznych pobranych z internetu i zapisanych w komputerze lub dysku NAS, serwisów strumieniujących (np. Spotify), radia internetowego (vTuner), odtwarzacza CD lub Blu-ray, telewizora, a także smartfonu i tabletu. Tak szeroki dostęp do muzyki to zasługa nie tylko funkcji sieciowych, lecz możliwości bezprzewodowego przesyłania dźwięku za pomocą Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay. Co więcej, korzystając z portu USB można także odtwarzać materiał dźwiękowy zapisany w pamięci USB oraz iUrządzeniach.

Przyjemność słuchania muzyki to konsekwencja perfekcyjnego dopracowania modelu R-N602. Cała konstrukcja urządzenia podporządkowana jest maksymalnej wydajności i wysokiej jakości dźwięku. Tryb Pure Direct sprawia, że sygnał dźwiękowy omija obwody kontroli barwy tonów i balansu, zwiększając do maksimum jakość brzmienia. Ten tryb jest o tyle istotny, że R-N602 obsługuje formaty dźwięku wysokiej rozdzielczości, m.in. DSD 5,6 MHz, FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless 96 kHz/24 bity.  Funkcjonalność Yamahy R-N602 zwiększa wyjście Bluetooth. Dzięki tej unikatowej funkcji możesz przesyłać muzykę bezpośrednio do słuchawek Bluetooth lub dowolnego głośnika bezprzewodowego Bluetooth.


Sieciowy amplituner Yamaha R-N602 łączy doskonałą jakość dźwięku z funkcjonalnością i łatwą obsługą. Urządzenie wyposażone jest w cyfrowe wejścia optyczne i koncentryczne, umożliwiające przesyłanie dźwięku z telewizora i odtwarzacza Blu-ray. Ponadto wejście Phono MM pozwala podłączyć gramofon, aby cieszyć się ulubionymi nagraniami analogowymi. Obsługę urządzenia ułatwiają czytelnie oznaczone pokrętła, znajdujące się na przednim panelu, a także bezpłatna aplikacja MusicCast Controller, dzięki której z poziomu smartfonu lub tabletu można sterować amplitunerem R-N602 i wszystkimi urządzeniami podłączonymi do systemu MusicCast.


Ten model wyposażony jest w technologię MusicCast-bezprzewodowa muzyka w całym domu

Możliwości, o których marzyłeś

Niezwykle szeroka gama urządzeń kompatybilnych z inteligentnym systemem, którym zarządzasz z poziomu swojego smartfonu lub tabletu. Niezależnie od tego, w którym pomieszczeniu się znajdujesz, możesz cieszyć się muzyką płynącą z dowolnego źródła, a każdy z domowników jest w pełni niezależny od pozostałych. Bazując na typowym, domowym sprzęcie AV, m.in. amplitunerze AV, systemie hi-fi, miniwieży, soundbarze lub aktywnym głośniku, możesz cieszyć się pełną funkcjonalnością bezprzewodowego systemu strefowego przy zachowaniu najwyższej jakości dźwięku. Od internetowych serwisów muzycznych, takich jak Spotify, przez cyfrowe pliki z komputera, muzykę z płyt CD, dźwięk z telewizora, radio internetowe aż do analogowych nagrań z płyt winylowych – co tylko chcesz, bo z Yamaha MusicCast możesz wszystko.


Inna muzyka w każdym pokoju lub ta sama w całym domu

Wszyscy domownicy mogą w jednym czasie słuchać swoich ulubionych nagrań, niezależnie od innych użytkowników MusicCast.  System Yamahy umożliwia również stworzenie grupy, aby ta sama muzyka była odtwarzana w jednym czasie w kilku pomieszczeniach. A wszystko to bez względu na to, czy źródłem muzyki jest smartfon, internetowy serwis muzycznych czy też dysk NAS. Nagrania ze sprzętu MusicCast i podłączonych do niego urządzeń

MusicCast umożliwia połączenie sprzętu audio w niezwykle funkcjonalny i rozbudowany system. Pozwala to odtwarzać muzykę z praktycznie dowolnego źródła – zarówno wbudowanego w sprzęt Yamahy obsługujący MusicCast, jak również z podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych, m.in. gramofonu lub telewizora. 

Odtwarzaj muzykę poprzez Bluetooth oraz AirPlay i przesyłaj ją do innych urządzeń systemu MusicCast

Każde z urządzeń systemu MusicCast obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth i AirPlay. Pozwala to w łatwy sposób przesyłać muzykę wprost ze smartfonu lub tabletu, a także, np. odtwarzać nagrania z muzycznych aplikacji oraz serwisów, które udostępniają materiały wideo. Dzięki MusicCast swoją ulubioną muzykę prześlesz również do innych pomieszczeń.


Cały system w zasięgu jednej aplikacji

Wystarczy dotknąć czytelnie zaprojektowany ekran aplikacji, aby przejąć kontrolę nad całym sprzętem audio i muzyką w twoim domu. Aplikacja udostępnia szeroki wachlarz funkcji, m.in. tworzenia grup, dzięki której ta sama muzyka zabrzmi jednocześnie w kilku pomieszczeniach, a także możliwość personalizowania widoku ekranu danego pomieszczenia, np. poprzez dołączenie zdjęcia przedstawiającego użytkownika danego pokoju lub samego pokoju.


ico_appico_gp
  • Dzięki prostym funkcjom menu aplikacji z łatwością odtworzysz muzykę, którą chcesz usłyszeć
  • Dowolnie skonfiguruj ekran pokoju w taki sposób, aby był dla ciebie łatwy do rozpoznania, wykorzystując np. zrobione przez siebie zdjęcie pomieszczenia.

Przesyłaj muzykę z MusicCast do urządzeń Bluetooth

Każdy z modeli systemu MusicCast wykorzystuje najnowszą funkcję Bluetooth output. Dzięki niej możesz słuchać nagrań z radia, komputera, odtwarzacza CD lub innego urządzenia i przesyłać bezprzewodowo muzykę wprost do głośników lub słuchawek Bluetooth dowolnego producenta.


Wszystkie pliki w Twoim zasięgu

Korzystając z urządzeń rodziny MusicCast możesz odtwarzać dowolną cyfrową muzykę – nie tylko tę zapisaną w postaci popularnych plików MP3, lecz także formaty wysokiej rozdzielczości, m.in. FLAC, WAV, AIFF, Apple Lossless i DSD.

Sieciowa łączność w całym domu

MusicCast pozwala korzystać z dwóch trybów przesyłania sygnału audio. W trybie standardowym komponenty MusicCast łączą się bezpośrednio z routerem. Tryb rozszerzony pozwala przesyłać sygnały za pośrednictwem urządzeń MusicCast do bardziej odległych pomieszczeń.

Dbałość o środowisko

Każdy z modeli MusicCast przekonuje nie tylko sieciową funkcjonalnością, lecz także oszczędnym trybem czuwania (standby), zapewniającym bardzo niski zużycie prądu (poniżej 3 W). Co więcej, praktyczna funkcja Automatic Standby automatycznie wyłącza zasilanie urządzeń po 20 minutach bezczynności.

ELAC Debut 2.0 F6 Kolumny podłogowe

Wolnostojąca kolumna głośnikowa Debut F6.2 prezentuje pełnię możliwości najnowszej serii Debut 2.0. Ten flagowy model jest najbardziej dojrzałą konstrukcją z nowej linii i z łatwością może konkurować z dużo bardziej zaawansowanymi produktami. Niezależnie od tego, czy celem jest stworzenie potężnego systemu stereo, czy też niesamowitego zestawu kina domowego, Debut F6.2 nie ma sobie równych, na nowo określając jakość w klasie zaawansowanych konstrukcji audio.

 

 

W wysokiej na ponad metr obudowie projektanci umieścili 25-milimetrową kopułkę wysokotonową i trzy przetworniki niskotonowe o średnicy 165 mm każdy. Głośnik wysokotonowy wyposażony jest w jedwabną kopułkę i umożliwia odtworzenie częstotliwości do 35 000 Hz. W przetwornikach niskotonowych projektanci zastosowali membrany tkane z włókna aramidowego. Zmodyfikowany kształt membran zapewnia dużo wyższą sztywność i tłumienie niż w przypadku polipropylenu lub papieru. Zwiększenie wytrzymałości pozwoliło uzyskać gładszą i szerszą odpowiedź niskich częstotliwości.

 

 

Głośniki pracują w układzie trójdrożnym i wspomagane są przez trzy otwory wentylacyjne (bass-reflex). Sama obudowa wykonana z grubej płyty MDF, jest wewnętrznie usztywniona przez specjalne wzmocnienia, które nadają jej niezbędną wytrzymałość. Rozwiązanie to znacząco redukuje niepożądane podkolorowanie dźwięku. Dzięki temu Debut F6.2 zapewnia wysokiej jakości, w pełni naturalne brzmienie.

 

 

Dane Techniczne

System - 3-drożny
Obudowa - Bass-reflex
Dane techniczne
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy - 6-1/2″ Aramid Fiber
Przetwornik wysokotonowy - 1″ Cloth Dome
Pasmo przenoszenia - 39Hz – 35000Hz
Skuteczność - 87db @2.83v/1m
Impedancja - 6 Ω
Częstotliwość podziału - 90Hz/2200Hz
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm - 195 x 1097 x 268
Waga kg - 19.9
Wersje wykończenia - Czarny