Yamaha R-N303D czarny + ELAC Debut 2.0 F6 Kolumny podłogowe

 • Dodaj recenzję:
 • 21805
 • Producent: Yamaha
 • Czas realizacji: Zapytaj o dostępność!

Sieciowy amplituner stereo Yamaha R-N303D +

ELAC Debut 2.0 F6 Kolumny podłogowe

 

Sieciowy amplituner stereo Yamaha MusicCast R-N303D jest zaawansowaną konstrukcją, która łączy w sobie wysoką jakość dźwięku, bogate wyposażenie, wygodę użytkowania i szeroki dostęp do muzyki. Urządzenie kompatybilne jest z systemem sieciowym multiroom Yamaha MusicCast i obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi, a także pliki wysokiej rozdzielczości. Dzięki funkcjom sieciowym model ten zapewnia dostęp do serwisów muzycznych i radia internetowego. Ponadto MusicCast R-N303D przystosowany jest do współpracy z nowoczesnymi źródłami, w tym odtwarzaczami Blu-ray i telewizorami.

Podstawowe cechy:

 • Kompatybilność z popularnymi serwisami muzycznymi, wliczając Spotify, Tidal i Deezer
 • Dostęp do wszystkich współczesnych źródeł muzyki (sieciowe audio, serwisy strumieniowe, Bluetooth, AirPlay, radio FM)
 • Nieograniczone możliwości rozrywki dzięki MusicCast
 • Cyfrowe wejście audio do podłączenia telewizora lub odtwarzacza Blu-ray
 • Tuner DAB/DAB+ zapewniający dostęp do cyfrowych audycji radiowych
 • Obsługa dźwięku high-res
 • Odtwarzanie bez pauz (gapless playback)
 • Mocny wzmacniacz zapewniający wysoką jakość dźwięku
 • Wewnętrzny moduł sieciowy zapewniający wysoką jakość dźwięku

 

MusicCast – twoja muzyka bezprzewodowo w całym domu

MusicCast jest rewolucyjnym systemem multiroom. To autorskie rozwiązanie Yamahy pozwala na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku pomiędzy domowymi urządzeniami audio z rodziny MusicCast. Wszystkie urządzenia Yamahy obsługujące ten system łączą się ze sobą poprzez domową sieć Wi-Fi, a do sterowania nimi służy łatwa w użytkowaniu aplikacja MusicCast Controller. Sam system został pomyślany tak, aby bez potrzeby przeglądania instrukcji obsługi, z łatwością można było przesyłać sygnały audio pomiędzy urządzeniami audio rozmieszczonymi w różnych pokojach domu. Co więcej, każdy z domowników może w tym samym czasie słuchać innej muzyki, w pełni niezależnie od pozostałych użytkowników systemu.

Kompatybilność z popularnymi serwisami muzycznymi, wliczając Spotify, Tidal i Deezer

Amplituner stereo Yamaha MusicCast R-N303D zapewnia dostęp do popularnych i coraz chętniej wybieranych serwisów muzycznych, takich jak Spotify, Tidal i Deezer. Rozwiązanie to umożliwia słuchanie nagrań z ogromnych bibliotek muzycznych obejmujących miliony nagrań z całego świata.

Dostęp do wszystkich współczesnych źródeł muzyki

Użytkownicy MusicCast R-N303D mogą korzystać nie tylko z dostępu do serwisów muzycznych, lecz także wielu innych nowoczesnych źródeł. Do urządzenia można z łatwością podłączyć odtwarzacz CD, komputer lub połączyć się z serwerem NAS. Wszechstronność modelu zwiększa wbudowana łączność bezprzewodowa Bluetooth, AirPlay oraz Wi-Fi, co pozwala na strumieniowanie dźwięku wprost ze smartfona lub tabletu, a także odtwarzanie nagrań udostępnionych w domowej sieci bezprzewodowej. 

Cyfrowe wejście audio do podłączenia telewizora lub odtwarzacza Blu-ray

MusicCast R-N303D wyposażony jest w cyfrowe wejścia audio: optyczne i współosiowe. Pierwsze umożliwia przesyłanie dźwięku po podłączeniu telewizora, drugie z odtwarzacza Blu-ray. Dzięki temu sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w cyfrowej postaci, co przekłada się na czyste i dynamiczne brzmienie niezależnie od źródła rozrywki.

Tuner DAB/DAB+ zapewniający dostęp do cyfrowych audycji radiowych

Amplituner stereo wyposażony jest w tuner cyfrowy DAB/DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Dzięki temu użytkownik zyskuje duży wybór stacji radiowych oferujących wysoką jakość dźwięku. Dalsze korzyści przynosi automatyczne strojenie stacji z dostępnej listy oraz wyświetlanie informacji takich jak nazwa rozgłośni.

Obsługa dźwięku high-res

Funkcjonalność modelu MusicCast R-N303D zwiększa obsługa plików wysokiej rozdzielczości, w tym natywnego formatu DSD 2,8/5,6 MHz, AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity, a także Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Precyzyjną konwersję cyfrowych sygnałów zapewnia zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown 192 kHz/24 bity. Układ ten wyróżnia się doskonałym stosunkiem sygnału do szumu i wraz z wbudowanym modułem sieciowym Yamahy pozwala wydobyć na światło dzienne najdrobniejsze detale muzyki ze źródeł high-res.

Odtwarzanie bez pauz (gapless playback)

Amplituner udostępnia również praktyczną funkcję odtwarzania bez pauz (gapless playback). Eliminuje ona przerwy, które pojawiają się pomiędzy utworami podczas słuchania nagrań, które powinny być odtwarzane jako ciągłe, np. albumów koncertowych.

Mocny wzmacniacz zapewniający wysoką jakość dźwięku

Projektanci wyposażyli MusicCast R-N303D w wysokiej klasy końcówkę mocy. Wzmacniacz zbudowany jest w technice dyskretnej i wykorzystuje konfigurację typu push-pull, dostarczając maksymalną moc wyjściową sięgającą aż 140 W na kanał (8 Ω). W celu zminimalizowania strat energii zasilacz umieszczony został w pobliżu modułu wzmacniacza. Dalsze korzyści przynoszą maksymalne skrócenie toru sygnałowego i konstrukcja o niskiej impedancji.

 

 

Wewnętrzny moduł sieciowy zapewniający wysoką jakość dźwięku

W uzyskaniu wysokiej jakości dźwięku sieciowego pomaga Yamaha Original Network Module. Układ ten wyposażony jest w niezwykle precyzyjny zegar, który pozwala drastycznie obniżyć szum jitteru podczas odtwarzania materiałów z sieci i źródeł USB/Bluetooth, a także udoskonalić stosunek sygnału do szumu.

Dane techniczne
Moc wyjściowa 2 x 140 W
Zakresy radiowe DAB, FM, Radio internetowe
Wejścia analogowe RCA
Wejścia cyfrowe Coaxial, Optyczne
Wejście gramofonowe NIE
Wyjścia RCA
Wyjście słuchawkowe TAK
Certyfikat DLNA  TAK
Radio internetowe TAK 
Bezprzewodowy streaming AirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Serwisy strumieniujące  Deezer, Napster, Pandora, qobuz, Spotify, Tidal 
Tryb GAPLESS (bez pauz)  TAK 
Sterowanie aplikacją  TAK 
WiFi  TAK 
Odtwarzane formaty plików  AAC, FLAC, MP3, WAV, WMA 
FLAC. WAV 192/24  TAK 
Bluetooth  TAK 
Tryb Pure Direct  TAK 
Korekcja tonów  TAK 
Głośniki A/B  TAK 
Pilot  TAK 
Pobór mocy (standby)  0,1 W 
Wymiary (S x W x G)  435 x 141 x 340 mm
Waga  7,2 kg 

 

ELAC Debut 2.0 F6 Kolumny podłogowe

Wolnostojąca kolumna głośnikowa Debut F6.2 prezentuje pełnię możliwości najnowszej serii Debut 2.0. Ten flagowy model jest najbardziej dojrzałą konstrukcją z nowej linii i z łatwością może konkurować z dużo bardziej zaawansowanymi produktami. Niezależnie od tego, czy celem jest stworzenie potężnego systemu stereo, czy też niesamowitego zestawu kina domowego, Debut F6.2 nie ma sobie równych, na nowo określając jakość w klasie zaawansowanych konstrukcji audio.

 

 

W wysokiej na ponad metr obudowie projektanci umieścili 25-milimetrową kopułkę wysokotonową i trzy przetworniki niskotonowe o średnicy 165 mm każdy. Głośnik wysokotonowy wyposażony jest w jedwabną kopułkę i umożliwia odtworzenie częstotliwości do 35 000 Hz. W przetwornikach niskotonowych projektanci zastosowali membrany tkane z włókna aramidowego. Zmodyfikowany kształt membran zapewnia dużo wyższą sztywność i tłumienie niż w przypadku polipropylenu lub papieru. Zwiększenie wytrzymałości pozwoliło uzyskać gładszą i szerszą odpowiedź niskich częstotliwości.

 

 

Głośniki pracują w układzie trójdrożnym i wspomagane są przez trzy otwory wentylacyjne (bass-reflex). Sama obudowa wykonana z grubej płyty MDF, jest wewnętrznie usztywniona przez specjalne wzmocnienia, które nadają jej niezbędną wytrzymałość. Rozwiązanie to znacząco redukuje niepożądane podkolorowanie dźwięku. Dzięki temu Debut F6.2 zapewnia wysokiej jakości, w pełni naturalne brzmienie.

 

 

Dane Techniczne

System - 3-drożny
Obudowa - Bass-reflex
Dane techniczne
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy - 6-1/2″ Aramid Fiber
Przetwornik wysokotonowy - 1″ Cloth Dome
Pasmo przenoszenia - 39Hz – 35000Hz
Skuteczność - 87db @2.83v/1m
Impedancja - 6 Ω
Częstotliwość podziału - 90Hz/2200Hz
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm - 195 x 1097 x 268
Waga kg - 19.9
Wersje wykończenia - Czarny