Televes 106601 Antena Naziemna V BIII Antena kierunkowa DVB-T do MUX-8

 • Dodaj recenzję:
 • 13862
 • Producent: Televes
 • Kod producenta: 106601
 • Czas realizacji: 2-7 dni
 • 139,00 zł
 • Negocjuj cenę
 • Oblicz

Antena kierunkowa do DVB-T MUX-8 Televes Antena Naziemna V BIII 

Antena typu Yagi, oparta na konstrukcji anteny V (UHF), do odbioru telewizji w paśmie III (174-230 MHz). Składa się z czterech direktorów w dwóch rzędach ułożonych w pionie pod kątem, 4-elementowego reflektora oraz prostego ekranowanego dipola z adapterem impedancji. Adapter impedancji jest zoptymalizowany do odbioru w paśmie 174-230 MHz (kanały 5-12) i wyróżnia się dużym odrzuceniem sąsiednich pasm (FM i UHF).

W porównaniu do innych anten BIII na rynku, antena V BIII posiada innowacyjny i oryginalny design, optymalizujący długość anteny bez utraty właściwości elektrycznych. Antenę przymocowuje się za pomocą wytrzymałego cybanta, dzięki któremu możliwa jest nieznaczna regulacja poziomu w osi pionowej. Reflektory mocowane są za pomocą mechanizmu krzywkowego wykonanego z zamak’u, który ułatwia instalację i zwiększa wytrzymałość montażu.

 

 

Cechy wyróżniające:

 • Wysoki zysk w BIII oraz wysokie odrzucenie pasm sąsiednich.
 • Kompaktowy design.
 • Doskonala wydajność.
 • Wytworzona z aluminium i tworzywa sztucznego ABS, co zapewnia wysoką odporność na korozję.

Główne cechy: 

 • Wyróżniająca się i kompaktowa konstrukcja
 • Wysokie odrzucenie sąsiednich pask (FM i UHF)
 • Doskonała wydajność Wysoki zysk w małym gabarycie
 • Nowatorska konstrukcja.
 • Ekranowana puszka połączeniowa.
 • Łatwa w montażu.

Solidny zacisk, który umożliwia:  

 • Regulację poziomu anteny na osi pionowej.
 • Montaż anteny w polaryzacji pionowej i poziomej.
Dane techniczne:
Nr katalogowy 106601
 Zakres częstotliwości MHz  174...230 (kanały 5 - 12)
 Zysk dBi  9
 Stosunek D/A dB  >15
 Odrzucenie polaryzacji prostopadłej  >20
 Obciążenie wiatrem N  49,9 (przy130km/h)
68,6 (przy150 km/h)
 Wymiary mm  840 x 305 x 860

 

 

 

DVB-T MUX-8

Multipleks ósmy (MUX-8) to kolejna sieć naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, która została uruchomiona w Polsce. Nowy multipleks będzie zawierał programy: METRO, ZOOM TV, NOWA TV, WP1 oraz 3 programy Telewizji Polskiej. 

Aplikacja EmiMaps

Aplikacja „Mapy zasięgów - EmiMaps” ma na celu udostępnienie odbiorcom indywidualnym informacji o spodziewanych szacunkowych zasięgach emisji telewizji cyfrowej realizowanych przez EmiTel Sp. z o.o., jako pomoc przy przybliżonym określaniu możliwości odbioru sygnału w zadanym miejscu na terenie kraju, a także doboru lub instalacji odpowiednich elementów odbiorczej instalacji antenowej.

Aplikacja EmiMaps dostępna jest pod adresem: EmiMaps.emitel.pl

Wersję dla urządzeń z systemem Android można pobrać ze sklepu GooglePlay: EmiMaps dla Androida

Jak działa aplikacja "Mapy"

Aplikacja „Mapy zasięgów - EmiMaps” ma na celu udostępnienie odbiorcom indywidualnym informacji o spodziewanych szacunkowych zasięgach emisji telewizji cyfrowej realizowanych przez EmiTel Sp. z o.o., jako pomoc przy przybliżonym określaniu możliwości odbioru sygnału w zadanym miejscu na terenie kraju, a także doboru lub instalacji odpowiednich elementów odbiorczej instalacji antenowej.

W celu oceny możliwości uzyskania poprawnego odbioru sygnału należy wybrać multipleks oraz wprowadzić adres punktu odbioru sygnału. Można też wykorzystać funkcję automatycznego ustalania położenia lub przesunąć ikonę domku na mapie we właściwe miejsce.

Po wybraniu lokalizacji zostanie przedstawiony przewidywany zasięg wybranego multipleksu we wskazanym punkcie odbioru. Aplikacja umożliwia skalowanie i przesuwanie mapy. Przesunięcie punktu odbioru (ikony domku) w inne miejsce spowoduje automatycznie wyznaczenie zasięgu dla nowego miejsca. Kliknięcie na ikonę nadajnika pozwala na odczytanie szczegółowych parametrów sygnału emitowanych z tego obiektu.

 • Kolorem pomarańczowym zaznaczany jest nadajnik preferowany dla wskazanej lokalizacji.
 • Kolorem czerwonym zaznaczony jest nadajnik, z którego odbiór powinien być również możliwy i z którego można próbować uzyskać odbiór w przypadku problemów z odbiorem z nadajnika preferowanego.
 • Kolorem żółtym oznaczono obszary, gdzie odbiór sygnały powinien być możliwy.
 • Kolor jasnożółty oznacza obszary o utrudnionym odbiorze.

W oknie po prawej stronie pokazana zostanie nazwa i główne parametry stacji nadawczej, dla której wyznaczono zasięg. Przedstawiane są też porady dotyczące doboru anteny do wybranej lokalizacji i wskazanego multipleksu. Poniżej przedstawiony jest przekrój pionowy terenu na trasie od stacji nadawczej do anteny odbiorczej. Wykres ten pozwala na ocenę utrudnień w odbiorze sygnału spowodowanych występowaniem przeszkód terenowych.

Zastrzeżenia:

Aplikacja jest narzędziem pomocniczym dla odbiorcy końcowego. Działanie aplikacji nie obejmuje wszystkich zagadnień wpływających na ocenę możliwości odbioru sygnału w danej lokalizacji, w związku z czym EmiTel nie gwarantuje, że rzeczywiste działanie urządzeń odbiorcy końcowego będzie odpowiadać wynikom zastosowania aplikacji lub oczekiwanym wynikom zastosowania się do instrukcji uzyskanych za pomocą aplikacji. Opisy i porady zawarte w aplikacji i na stronach internetowych EmiTel należy traktować jedynie jako informacje, które nie stanowią rekomendacji lub innego zapewnienia lub zobowiązania EmiTel wobec użytkownika aplikacji, odbiorcy końcowego lub osób trzecich.

Zasady działania aplikacji lub treści w niej zawarte lub treści, do których aplikacja umożliwia dostęp, mogą podlegać wielokrotnie i w każdym czasie modyfikacji bez konieczności uzyskania zgody użytkownika.

Z zastrzeżeniem ograniczeń wynikających z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa, EmiTel w najdalej dopuszczalnym przez prawo zakresie nie odpowiada za szkody powstałe w związku z aplikacją, jej użytkowaniem bądź w związku z jej niewłaściwym działaniem, błędami, brakami, zakłóceniami, defektami, opóźnieniami w transmisji danych, wirusami komputerowymi, awarią linii lub systemu informatycznego, a także treściami zawartymi w aplikacji.

Użytkownik korzysta z aplikacji na własne ryzyko. EmiTel w najdalej dopuszczalnym przez prawo zakresie nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rzetelność, aktualność oraz kompletność danych lub innych treści zawartych w aplikacji lub treści, do których aplikacja umożliwia dostęp.

Korzystanie z aplikacji nie jest równoważne ani nie zastępuje korzystania ze specjalistycznej aparatury pomiarowej w sposób zgodny z obowiązującymi lub stosowanymi w tym zakresie normami lub zasadami.

Aplikacja EmiMaps dostępna jest pod adresem: EmiMaps.emitel.pl

Wersję dla urządzeń z systemem Android można pobrać ze sklepu GooglePlay: EmiMaps dla Androida