Tannoy Cheviot - Kolumna głośnikowa podłogowa

  • Dodaj recenzję:
  • 21361
  • Producent: TANNOY
  • 16 000,00 zł
  • Oblicz

Cheviot - Kolumna głośnikowa podłogowa

LEGACY CHEVIOT


Muzyka jest formą sztuki, której należy doświadczyć w całym jej pięknie, szczegółach i niuansach, bez zabarwienia, które może natychmiast odwrócić uwagę od jej najczystszej istoty. Naprawdę świetna konstrukcja głośników pozwala systemowi głośników usunąć się z pejzażu dźwiękowego i zaprezentować muzykę w sposób, który otacza cię tak samo, jak podczas występu na żywo.


W latach 70. TANNOY stworzył gamę monitorów, które na zawsze zmieniły sposób, w jaki inżynierowie studia i audiofile wybrali dźwięk wysokiej jakości. Seria TANNOY HPD szybko stała się jedną z najbardziej lubianych kolumn Hi-Fi wszechczasów.


To więcej niż hołd dla swojego poprzednika, dotychczasowy 12-calowy podwójny koncentryczny głośnik Hi-Fi CHEVIOT z serii Hi Fi dodatkowo podnosi dziedzictwo TANNOY HPD o wyjątkowo przejrzystej wydajności dzięki wdrożeniu nowych, ulepszonych sterowników i komponentów - technologii niedostępnej na czas. Mówiąc najprościej, CHEVIOT zapewnia legendarną wydajność HPD miłośnikom muzyki nowej generacji.

 

 

Firma Tannoy wprowadza do swojej oferty kolejne kolumny głośnikowe w serii LEGACY, która powstała w oparciu o studyjne produkty, bardzo lubianej i cenione w latach 70 serii TANNOY HPD.

Modele: CHEVIOT i ARDEN to kolumny podłogowe wyposażone w głośniki Dual Concentric o średnicy odpowiednio 12 i 15 cali. Oba posiadają zaawansowaną zwrotnicę z regulacją efektywności i częstotliwości odcięcia wysokich tonów i pozłacane gniazda głośnikowe. Wszystko to zapewnia dostarczenie legendarnych właściwości dźwięku serii HPD, nowej generacji miłośników muzyki.

Kolumny Tannoy LEGACY CHEVIOT i ARDEN to nie tylko proste kopie oryginałów, zachowujące klasyczny wygląd, ale ich najnowocześniejsze wersje zapewaniające wzmocnienie pozytywnych cech reprodukowanego dźwięku wynikające z ewolucji samych przetworników, wzrostu jakości elementów elektronicznych i możliwości pomiarowych w procesie konstrukcyjnym. Każda obudowa wykonana jest ręcznie w Coatbridge w Szkocji. Zbudowana jest z solidnych płyt MDF i sklejki pokrytych naturalnych fornirem i wyposażona w stabilizujące, 8 milimetrowe szpilki.

W modelu CHEVIOT zastosowano 12 calowy agregat Dual Concentric o wytrzymałości 500W, który z łatwością dostarczy dynamicznego dźwięku o szerokim spektrum odtwarzanych częstotliwości, przy zachowaniu wszelkich zalet punktowego źródła dźwięku. Prezentowana przejrzystość i dokładność reprodukcji, całkowity brak podbarwień, godny jest najlepszych monitorów studyjnych. Duża membrana wykonana z pulpy papierowej napędzana jest cewka o średnicy 52mm.

 


Natomiast największy model serii LEGACY o nazwie ARDEN wyposażony jest w agregat Dual Concentric o średnicy 15 cali, zapewaniający wytrzymałość na poziomie 600W i dzięki potężnej obudowie i trzem portom bassreflex, zapewnia efektywne przetwarzanie basu już od 35Hz. Ten model to wzór pełnej swobody przetwarzania skoków dynamicznych, a także odtwarzania brzmienia dowolnych instrumentów z wierną barwą, przejrzystością i niepowtarzalną muzykalnością.

Zwrotnica zastosowana w modelach LEGACY: CHEVIOT i ARDEN jest fizycznie podzielona na podzakresy. Perfekcyjnie separowane sygnały audio przeznaczone dla przetwornika niskotonowego i wysokotonowego zapewniają klarowne i naturalne odtwarzanie muzyki. Regulowana zwrotnica pozwala precyzyjnie dopasować brzmienie kolumn do warunków akustycznych panujących w pokoju odsłuchowym. CHEVIOT i ARDEN wyposażone są w podwójne, pozłacane 24 karatowym złotem, łącza głośnikowe WBT, zapewaniające podłączenie bi-wiring lub bi-amping, a dodatkowy piąty zacisk pomoże zredukować interferencje częstotliwości radiowych (RF) i poprawić klarowność średnich tonów.

 

 

Wierny oryginałowi


Każdy element projektu, który ma kluczowe znaczenie dla zapierającego dech w piersiach zakresu dynamiki, czystości dźwięku i klasycznego wyglądu CHEVIOT, został zachowany. To znacznie więcej niż tylko klon oryginału, ta nowa wersja klasycznego modelu czerpie wiele korzyści z ewolucji technologii sterowników i komponentów elektronicznych. Zgodnie z trybem doskonałości TANNOY, każda obudowa głośnika CHEVIOT jest całkowicie ręcznie wykonana przez nasz wysoko wykwalifikowany zespół w warsztacie Coatbridge w Szkocji.

 

Dźwięk studyjnej jakości w Twoim domu


Podwójny koncentryczny przetwornik zastosowany w CHEVIOT zapewnia wiodącą w klasie spójność i obrazowanie punktowe dla tego bardzo poszukiwanego prawdziwie naturalnego dźwięku. Podwójny przetwornik CHEVIOT o mocy 500 W o przekątnej 12 cali zapewnia zapierającą dech w piersiach dynamikę, potężną reakcję przejściową i niezrównany realizm w szerokim zakresie częstotliwości z prawie całkowitym brakiem zabarwienia. Wiele największych hitów na świecie zostało nagranych i zmiksowanych przy użyciu monitorów studyjnych TANNOY i słuchania muzyki te głośniki są jak obecność artysty w swoim salonie. Zapierające dech w piersiach wczoraj; równie zapierające dech w piersiach dzisiaj ...

 

Wybitne komponenty to tylko punkt wyjścia


Aby zbudować świetny głośnik, potrzeba znacznie więcej niż tylko wysokiej jakości materiałów i ręcznie dobranych przetworników; wymaga doświadczenia inżynierskiego z głębokim zrozumieniem akustyki, oddanego kunsztu, inspiracji i zdrowej dawki wyobraźni. Na przykład sieć zwrotnicy zastosowana w CHEVIOT ma 2 niezależne kanały, które zostały umiejętnie zaprojektowane, aby wydobyć to, co najlepsze z oddzielnych sekcji LF i HF przetwornika Dual Concentric - zapewniając prawdziwie naturalny dźwięk. Ponieważ głośniki faktycznie wykonują swoją pracę w Twojej przestrzeni życiowej, zamiast bezechowej komory, zamontowany z przodu 2-pasmowy panel sterowania energią pozwala selektywnie zwiększać lub przycinać wysokie częstotliwości, aby dopasować je do Twojego pokoju lub osobistego gustu. CHEVIOT ma również wytrzymałe 24-karatowe, pozłacane, wielowarstwowe, pozłacane niestandardowe słupki wiążące TANNOY, aby zapewnić optymalną transmisję i integralność sygnału, a także piąty słupek wiążący, aby zmniejszyć zakłócenia RF i poprawić jasność w średnim zakresie.

 

Obudowa CHEVIOT


Obudowa została wykonana zgodnie z oryginalnym projektem CHEVIOT, ale korzysta z nowych materiałów o wysokiej gęstości, które nie były dostępne w latach siedemdziesiątych. Powstała obudowa zapewnia ekstremalną sztywność w celu kontrolowania działania niskich częstotliwości i może pochwalić się szerokim stężeniem obejmującym technologię DMT (Differential Materials Technology) zapewniającą prawidłowe połączenie sterownika. Podstawa obudowy ma 8 mm kolce sprzęgające, które zapewniają dodatkową stabilność i pomagają rozproszyć niepożądaną energię, która w przeciwnym razie mogłaby pogorszyć nieskazitelną wydajność CHEVIOT.

 

Dziedzictwo żyje dalej


Długie i pełne tradycji dziedzictwo TANNOY żyje w nowym stojącym CHEVIOT 12-calowym Hi Fi
Głośnik; dziedzictwo, które przetrwało próbę czasu i dostosowało się do ewolucji technologii. Podczas gdy bas jest dość głęboki jak na wielkość obudowy CHEVIOT w stosunku do wielkości przetwornika, prędkość i impuls wiodący są ekscytujące i satysfakcjonujące. Wokale są nieco do przodu, podobnie jak w przypadku wielu głośników monitorujących, co pozwala w pełni docenić niuanse głosów. Płynne przejścia do urządzenia wysokiej częstotliwości i wysoka czułość podwójnego koncentrycznego wzmacnianego klaksonem zapewniają niesamowitą klarowność z dynamiczną reakcją przejściową. Każdy CHEVIOT zawiera „pakiet opieki właściciela”, a także akt urodzenia potwierdzający jego autentyczność. CHEVIOT po prostu trzeba doświadczyć ..

 

Moc maksymalna: 500W
Dual Concentric: 1x300 mm, 1x33 mm
Pasmo przenoszenia: 38Hz - 30kHz (±6 dB)
Czułość: 91dB/1W/1m
Impedancja: 8 Ω

 

Cena za sztukę/ dostępne jako para.