TAGA HTA-700B V.3

  • Dodaj recenzję:
  • 22315
  • Producent: Taga Harmony
  • 1 699,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

 

HTA-700B v.3 to najnowsza edycja naszego nagradzanego i niezwykle popularnego hybrydowego wzmacniacza zintegrowanego.

 

 

 

Sekcja przedwzmacniacza wykorzystuje lampy próżniowe 2 x 12AU7, służące jako wzmacniacz buforowy, a sekcja wyjściowa parę tranzystorów TDA7296. 

HTA-700B v.3 łączy to, co najlepsze w obu światach - miękki charakter analogowego dźwięku dostarczany przez lampy dodając do tego wysoką dynamikę i moc tranzystorów.

Transformator toroidalny o mocy 150 W zapewnia duże ilości czystej mocy, stabilne napięcie i bardzo niski prąd tętniący z sieci. Dzięki temu uwalnia więcej brzmienia w muzyce, daje zastrzyk energii i dynamiki nawet najbardziej wymagającym kolumnom głośnikowym.

Wysokiej jakości kondensatory (2 x 50 V / 3300 uF) zapewniają stabilne odtwarzanie poprawiając barwę muzyczną oraz głębię sceny dźwiękowej. 

Aby zapewnić wysoką czystość dźwięku, HTA-700B v.3 wykorzystuje audiofilskie kondensatory Wima, które zastosowano na wejściach i wyjściach lamp, a także dla regulacji tonów.

Audiofilskiej klasy japoński potencjometr głośności ALPS zapewnia minimalne szumy oraz oferuje doskonałą i precyzyjną obsługę jak również ogranicza przesłuchy międzykanałowe. 

Ponadgabarytowy radiator (niezależny dla każdego kanału) pomaga rozproszyć wewnętrzne ciepło i pozwala na długotrwałe odtwarzanie dużej mocy przy zminimalizowanych zniekształceniach.

Wysokiej jakości pozłacane terminale głośnikowe oferują praktycznie bezstratną transmisję sygnału audio do głośników.

Oprócz dwóch źródeł analogowych można podłączyć szereg urządzeń cyfrowych  przez wejście optyczne, a wbudowany przetwornik DAC o wysokiej rozdzielczości 24bit / 192 kHz zawsze zapewnia najlepszą wydajność dźwięku.

 


HTA-700B v.3 jest również idealnym towarzyszem dla urządzeń przenośnych pozwalając na odtwarzanie strumieniowe muzyki ze smartfonów, tabletów lub komputerów współpracujących z Bluetooth®.

Dla tych, którzy wolą słuchać muzyki dyskretnie wyposażyliśmy HTA-700B v.3 w high-endowy przedwzmacniacz słuchawkowy.

Wyjście przedwzmacniacza jest dedykowane jako opcjonalne poszerzenie systemu o dodatkowy wzmacniacz mocy, aktywny subwoofer lub głośniki. 

HTA-700B v.3 oferuje opcje dodatkowej poprawy jakości dźwięku:
- Wymienny kabel zasilający IEC daje możliwość rozbudowy systemu o wysokiej jakości audiofilski kabel zasilający w dowolnym momencie;
- Lampy są instalowane w wysokiej jakości gniazdach ceramicznych i można je bardzo łatwo wymienić na inne wybrane lampy.

HTA-700B v.3 to znakomita mieszanka analogowego brzmienia, mocy, precyzji, czystości i wielowymiarowego obrazowania sceny dźwiękowej!

 

 

Wzmacniacz hybrydowy (hybryda)

Co to oznacza i dlaczego TAGA Harmony stosuje rozwiązanie hybrydowe?

Hybryda oznacza połączenie dwóch różnych technik tworzenia wzmacniaczy w jednym urządzeniu: świata lamp i świata tranzystorów.

Wzmacniacze TAGA Harmony wykorzystują lampy w sekcji przedwzmacniacza, natomiast tranzystory w końcówce mocy. Pozwala to uzyskać lampowy, miękki i analogowy charakter brzmienia oraz jednocześnie zagwarantować dużą dynamikę i moc, jaką dają tranzystory, co jest zazwyczaj słabą stroną czysto lampowych konstrukcji.

Brzmienie hybrydowych wzmacniaczy TAGA Harmony jest nie tylko jedwabiste i plastyczne ale jednocześnie silne i dynamiczne. Poza tym wzmacniacze hybrydowe w porównaniu z wzmacniaczami lampowymi łatwiej radzą sobie z poprawnym wysterowaniem różnych zestawów głośnikowych.

Należy pamiętać, że wzmacniacz hybrydowy, zanim zacznie grać w pełni swoich możliwości po włączeniu, wymaga pewnego czasu na wygrzanie lamp – zazwyczaj jest to od 5 do 15 minut w zależności od modelu i temperatury otoczenia.

 

 

Typ / Konstrukcja


Wzmacniacz hybrydowy Klasa A/B
Lampy 2 x 12AU7
Moc wyjściowa na kanał / impedancja 2 x 45W 4ohm 2 x 26W 8ohm
Przetwornik Cyfrowo-Analogowy 24bit / 192kHz
Łączność bezprzewodowa Bluetooth® v4.0
Złącza wejściowe cyfrowe Optyczne
Złącza wejściowe analogowe CD, Line
Złącza wyjściowe analogowe Stereo RCA
Wyjście słuchawkowe Impedancja: 32 - 320ohm
Moc wyjściowa: 300mW, 300ohm
Pasmo przenoszenia 20Hz - 20kHz (±2dB)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne ≤1% (1kHz/ 1W)
Stosunek sygnał-szum 75dB
Funkcje / wyposażenie
Regulacja:  Basów 100Hz ±8dB
Tonów wysokich 10kHz ±10dB

Aluminiowy pilot zdalnej kontroli
Antena Bluetooth®
Wymienny kabel zasilania IEC
Zasilanie / zużycie energii 220-240V 50/60Hz, 150W
Wymiary (W x S x G) 14 x 20 x 27 cm
Waga 5.2 kg / szt.