Supra MD03-EU/SP Mk3 Listwa zasilająca

  • Dodaj recenzję:
  • 15686
  • Producent: Supra
  • 1 015,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Supra MD03-EU/SP Mk3 Listwa zasilająca

W nowych listwach zasilających Supra MD-03/SP EU Mk3 ogólne założenia dotyczące ochrony antyradiacyjnej i przeciwprzepięciowej pozostają takie same jak w poprzedniej generacji MkII, natomiast diametralnie zmieniają się materiały i komponenty zastosowane przy produkcji nowych listew.  W generacji Mk3 mamy więc całkowicie nową, aluminiową obudowę i nowe gniazda od niemieckiego dostawcy. Produkcja i finalny montaż odbywa się oczywiście w fabryce Supry w Szwecji w Ljungskile.


Każda listwa SUPRA z serii MD Mk3 wyposażona jest ceramiczny bezpiecznik 10A lub 16A (listwy z 8 i 10 gniazdami), oraz nieinwazyjny filtr przeciwzakłóceniowy nazywany w skrócie NIF (Non-Intrusive-Filtering). To rozwiązanie opracowane przez brytyjskie laboratorium Ben Duncan Research ma za zadanie eliminację zakłóceń, zwłaszcza tych o wysokiej częstotliwości. To właśnie te zakłócenia często spotykane w wielu instalacjach elektrycznych mają ujemny wpływ na pracę urządzeń elektronicznych i w sprzęcie audio mogą powodować zauważalne pogorszenie jakości dźwięku.

Ponieważ ilość urządzeń elektrycznych używanych w domach i mieszkaniach ciągle wzrasta, oprócz listew posiadających 6 gniazd, do wyboru są także wersje posiadające 8 lub 10 gniazd - SUPRA MD-08-16 EU/SP Mk3 i SUPRA MD10-16-EU/SP Mk3. Liczba 16 w tym wypadku dotyczy poziomu zabezpieczenia. Listwy 6-gniazdowe posiadają zabezpieczenia 10A natomiast listwy 8 i 10-gniazdowe wymagają zabezpieczenia 16A. W listwach tych zastosowane jest inne gniazdo do podłączenia przewodu, przystosowane do wyższego obciążenia. Należy o tym pamiętać przy zakupie kabla łączącego listwę z gniazdem ściennym. Zamiast kabla z typową końcówką IEC podłączamy kabel z końcówką SWS-16.

Istotną zaletą listwy Supra MD-03/SP-EU Mk3 jest fakt, iż zastosowane rozwiązania zabezpieczające nie wpływają ujemnie na dźwięk. Wprost przeciwnie - "oczyszczony" z zakłóceń prąd sprawia, że podłączone urządzenia pracują w stabilniejszych warunkach elektrycznych, dając w efekcie czystszy i bardziej przestrzenny dźwięk.

UWAGA: W komplecie nie znajduje się kabel zasilający.

Dane techniczne :


Standardowe normy europejskie, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii i Włoch
Maksymalny prąd 10 Amper
Nominalne (maksymalne) napięcie 230 (250) Volt
Maksymalne obciążenie mocy 2,3 kW
Częstotliwość sieci 50 Hz
Gniazdo zasilania sieciowego Międzynarodowy standard IEC-320 na 10 amperów
Wewnętrzny obszar kabla 2,5 mm2
Gniazda wylotowe 2 (1 niefiltrowane, 2 filtrowane NIF, wszystkie z zabezpieczeniem SP)
Bezpiecznik 10 Amper
Filtr (poziom) Filtrowanie nieintruzyjne (do 40) dB
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe (SP) L na 0, L na uziemienie i 0 na uziemienie
Akcesoria w zestawie Uchwyty do montażu ściennego i gumowe nóżki jako stojaki podłogowe