Sony KD75XF9005 Telewizor 4K HDR

  • Dodaj recenzję:
  • 15913
  • Producent: SONY
  • Czas realizacji: Zadzwoń i zapytaj o dostępność!
  • 11 499,00 zł
  • Oblicz

Sony KD75XF9005 Telewizor 4K HDR

 

 

Telewizor 4K HDR o wysokim kontraście pozwoli Ci rozkoszować się jasnymi światłami i głęboką czernią

Telewizor 4K HDR z procesorem obrazu 4K HDR Processor X1™ Extreme, technologią X-tended Dynamic Range™ PRO i wyświetlaczem TRILUMINOS Display

 

Procesor 4K HDR Processor X1 Extreme zapewnia wyjątkowy realizm
Niesamowity kontrast dzięki technologii X-tended Dynamic Range PRO
Sceny szybkiej akcji są niezwykle wyraźne dzięki X-Motion Clarity
Wyszukuj rozrywkę głosowo na platformie Android TV™
 

Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ Extreme: Obraz tak rzeczywisty, że możesz go poczuć

Procesor 4K HDR Processor X1 Extreme™ z funkcją przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym pozwala dostrzec najmniejsze szczegóły. Wszystko, co oglądasz, jest skalowane do jakości bliskiej 4K HDR.

 

Oddanie rzeczywistości dzięki technologii Dynamic Range™ PRO

Ciesz się pięknymi nocnymi widokami, pełnymi jasnych świateł i głębokiej czerni. Dzięki sześciokrotnie większemu kontrastowi niż w przypadku zwykłych telewizorów LED ten telewizor 4K HDR z technologią X-tended Dynamic Range PRO sprawia, że ciemne sceny są jeszcze ciemniejsze, a jasne jaśniejsze.

 

Dzięki X-Motion Clarity™ każdy ruch widoczny jest w najdrobniejszych detalach

Technologia X-Motion Clarity sprawia, że sceny szybkiej akcji są niezwykle wyraźne. Ruchome obrazy są precyzyjnie regulowane, aby zapobiec zamazywaniu się. Nawet podczas najszybszych scen obraz nie traci nic ze swojej jasności.

 

Wyświetlacz TRILUMINOS™ Display: lepsze kolory, lepsza jasność

Odkryj żywe, realistyczne kolory dookoła. Wyświetlacze TRILUMINOS Display korzystają z szerszej palety barw, zapewniając wierne odwzorowanie kolorów i odcieni.

 

Dostrzeż najdrobniejsze szczegóły obrazu dzięki technologii 4K X-Reality™ PRO

Technologia 4K X-Reality PRO zbliża każdy obraz do rozdzielczości 4K, zapewniając wyjątkową czystość obrazu. Obrazy są wyostrzane i poprawiane w czasie rzeczywistym, co sprawia, że każdy element książek i biblioteki jest doskonale widoczny.

 

Odkryj ekscytującą rozrywkę w formacie 4K HDR

Ten telewizor pozwala cieszyć się grami i filmami w formacie 4K HDR. Obsługuje wiele formatów HDR, np. HDR10, Hybrid Log-Gamma i Dolby Vision™.

 

Całkowicie nowe wrażenia podczas oglądania dzięki systemowi Dolby Vision™

Ożyw każdą oglądaną scenę dzięki niesamowitemu podświetleniu, głębszej czerni i żywym kolorom. System Dolby Vision to rozwiązanie HDR do tworzenia fascynujących, realistycznych efektów kinowych w domu.

 

Gry w jakości HDR na PlayStation®

Telewizory 4K HDR firmy Sony doskonale współpracują z konsolami PlayStation®4 i PlayStation®4 Pro. Daj się pochłonąć realistycznym grom pełnym pięknych tekstur i żywych, intensywnych kolorów. Zobacz, jak Twoje ulubione gry nabierają życia dzięki niezwykłej jakości obrazu.

 

Odkrywaj nowe światy dzięki telewizorom z platformą Android TV™

Oto telewizor typu Smart w doskonalszej wersji. Rozkoszuj się ulubionymi treściami z twojego smartfonu i tabletu na dużym, pięknym ekranie BRAVIA™. Telewizor z platformą Android TV™ i zaawansowaną funkcją sterowania głosem pozwala łączyć się i uzyskiwać dostęp do rozmaitych treści, od filmów i programów telewizyjnych po tysiące aplikacji, za pomocą komunikatów głosowych.

 

Wąska aluminiowa rama

Ekran otoczony jest cienką ramką, zapewniając maksymalny obszar wyświetlania. Atrakcyjne aluminiowe wykończenie zapewnia telewizorowi wyjątkowy wygląd.

 

Porządek z kablami

Ukryj przewody w podstawie i przechowuj je w jednym miejscu dzięki dołączonemu uchwytowi na przewody.

 

Przód bez przewodów

Ukryj wszystkie przewody z dekoderów lub odtwarzaczy Blu-ray w unikatowej podstawie.

 

Motionflow™ XR: płynna akcja na ekranie

Innowacyjna technologia Motionflow™ XR zapewnia płynność i ostrość obrazu przy wyświetlaniu szybkich akcji. Jej działanie polega na generowaniu i wstawianiu dodatkowych obrazów między klatki oryginalnego materiału, z uwzględnieniem kluczowych elementów wizualnych na dostępnych klatkach. Niektóre modele są wyposażone w funkcję wstawiania ciemnych klatek, która zapobiega rozmyciau obrazu i nadaje mu prawdziwie kinowy wygląd.

 

Technologia object-based HDR remaster

Dzięki remasteringowi obiektowemu HDR kolor poszczególnych obiektów na ekranie jest analizowany, a ich kontrast odpowiednio dostosowywany, w przeciwieństwie do większości telewizorów, w których kontrast jest regulowany wyłącznie w oparciu o krzywą kontrastu między czernią i bielą. Jako że obiekty są remasterowane pojedynczo, ten telewizor odtwarza lepszą głębię, tekstury i bardziej realistyczny obraz.

 

Super Bit Mapping™ 4K HDR

Zachód słońca to tysiące tonów, odcieni i przejść tonalnych światła. Technologia Super Bit Mapping 4K HDR ujawnia je wszystkie. Tworzy gładki, naturalny obraz bez efektu pasmowania, który może występować w innych telewizorach.

 

Przetwarzanie dual database processing

Jedna baza danych jest wykorzystywana do oczyszczania obrazu i redukowania zakłóceń na ekranie. Drugiej bazy danych używa się do interpolacji rozdzielczości i poprawiania wyrazistości. Te dwie zaawansowane bazy danych poprawiające obraz współpracują ze sobą, dynamicznie poprawiając jakość pikseli w czasie rzeczywistym. Każda baza danych ma dziesiątki tysięcy odniesień, zbieranych z naszych doświadczeń z tworzeniem treści dla telewizji i filmów na przestrzeni wielu lat.

 

Wyszukiwanie głosowe: po prostu powiedz, co chcesz obejrzeć

Po co tracić czas na przeglądanie długich list? Wyszukiwanie głosowe na platformie Android TV™ umożliwia korzystanie z wyszukiwarki Google, dzięki czemu można szukać materiałów w różnych serwisach, nie tracąc czasu na wpisywanie tekstu. Można również skorzystać z propozycji: na przykład zapytaj o „komedie romantyczne”, a pojawi się lista tytułów z tego gatunku.

 

Wbudowany Chromecast: Doskonała współpraca z innymi urządzeniami

Telewizory BRAVIA™ mają wbudowany Chromecast, co pozwala bezproblemowo wyświetlać ulubione serwisy rozrywkowe, takie jak YouTube™ czy Netflix, bezpośrednio z urządzenia mobilnego na zapierającym dech ekranie BRAVIA™.Możesz wysyłać obraz z urządzeń z systemem Android™, iOS™ lub z laptopa.

 

Google Play™: Niewyczerpany zasób treści i aplikacji

Sklep Google Play™ to prawdziwa skarbnica filmów, programów telewizyjnych gier i wielu innych materiałów. Dzięki niemu masz dostęp do mnóstwa aplikacji i możesz używać telewizora w zupełnie nowy sposób.

 

Stworzony do słuchania: tryb ClearAudio+

Naturalnie wyglądający obraz zasługuje na odpowiednią oprawę dźwiękową. Dzięki trybowi ClearAudio+ dźwięk z telewizora zdaje się dobiegać ze wszystkich stron. Muzyka, dialogi i efekty przestrzenne stają się czystsze i dokładniejsze, niezależnie od źródła nagrania.

 

Technologia DSEE przywraca szczegółowość muzyki cyfrowej

Wideo z Internetu o niskiej rozdzielczości, programy z internetowych serwisów telewizyjnych, pliki audio poddane silnej kompresji... Są materiały, po których trudno spodziewać się dobrej jakości dźwięku. To efekt cyfrowej kompresji, z którą zazwyczaj wiąże się utrata dużej ilości danych. Technologia Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) umożliwia jednak zrekonstruowanie utraconych częstotliwości (zwłaszcza wysokich) i zapewnia naturalne, bardziej przestrzenne brzmienie.

 

Zrównoważone brzmienie dzięki technologii Clear Phase

Telewizory BRAVIA™ korzystają z potężnego modelu komputerowego do analizy i rekompensowania niedokładności w pracy głośników. Jest to możliwe dzięki bardziej precyzyjnemu „próbkowaniu” częstotliwości głośników. Uzyskane informacje są wykorzystywane do wyrównania charakterystyki częstotliwościowej głośnika i zapewnienia czystego, naturalnego, przyjemnego w słuchaniu dźwięku.

 

Technologia S-Force Front Surround: dźwięk jak w kinie

Przenikający dźwięk przeniesie Cię w sam środek akcji. Technologia S-Force Front Surround naśladuje sposób, w jaki mózg koreluje źródła dźwięku, i odpowiednio modyfikuje poziomy głośności, opóźnienia oraz widma fal w dwukanałowym dźwięku stereo. Emulacja trójwymiarowego pola dźwiękowego gwarantuje bogate, wierne brzmienie w rozległej strefie.

 

Łącze Bluetooth

Podłącz urządzenia z technologią BLUETOOTH® do telewizora i w pełni ciesz się rozrywką – bez kabli. Podłącz słuchawki z technologią Bluetooth do telewizora BRAVIA i oglądaj programy i słuchaj muzyki w ulubionym miejscu – bez żadnych zakłóceń.

 

Najlepsza jakość obrazu 4K Ultra HD

Telewizory z serii 4K Ultra HD firmy Sony zapewniają niesamowitą jakość obrazu i są zgodne ze standardami Ultra HD określonymi przez organizację Digital Europe.

 

Nagrywanie na dysk twardy USB: telewizor zmienia się w nagrywarkę cyfrową

Zapisuj swoje ulubione programy telewizyjne na zewnętrznym twardym dysku USB, aby cieszyć się nimi, kiedy masz na to ochotę. Do rozpoczęcia zapisu można użyć przycisku lub programatora czasowego. Funkcja ta pozwala nagrywać programy telewizji cyfrowej na dowolny dysk twardy USB o pojemności do 2 TB. Aby rozpocząć nagrywanie oglądanego programu, wystarczy nacisnąć przycisk REC. Nagrywanie zatrzyma się automatycznie po zakończeniu programu.

 

Parametry techniczne:

  Wymiary i waga

- Przekątna ekranu (w calach) - 75"

- Przekątna ekranu (w cm) - 189,3 cm

- Wymiary telewizora bez podstawy (szer. x wys. x gł.) - Ok. 167,4 × 95,8 × 7,3 cm

- Wymiary telewizora z podstawą (szer. x wys. x gł.) - Ok. 167,4 × 103,2 × 35,5 cm

- Wymiary kartonu (szer. x wys. x gł.) - Ok. 178,0 × 107,7 × 19,6 cm

- Szerokość podstawy - Około 138,2 cm

- Rozmieszczenie otworów zgodne ze standardem VESA (szer. x wys.) - 40 × 30 cm

- Waga telewizora bez podstawy - Ok. 35 kg

- Waga telewizora z podstawą - Ok. 36,7 kg

- Waga kartonu (brutto) - Ok. 48 kg

 

  Łączność

- Standard Wi-Fi® - Certyfikat Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac

- Wejścia Ethernet - 1 (u dołu)

- Zgodność z profilami Bluetooth - HID w wersji 4.1 (podłączanie myszy/klawiatury)/HOGP (podłączanie urządzeń o niskim zużyciu energii)/SPP (profil portu szeregowego)/A2DP (dźwięk stereo) /AVRCP (pilot AV)

- Łączenie ze smartfonami - Kopiowanie zawartości ekranu (Miracast™), Google Cast™ - Video & TV SideView (iOS/Android), Photo Sharing Plus

- Wejścia antenowe (telewizja naziemna/kablowa) - 1 (u dołu)

- Wejścia IF (telewizja satelitarna) - 2 (u dołu)

- Komponentowe wejścia wideo (Y/Pb/Pr) - NIE

- Kompozytowe wejścia wideo - 1 (1 z boku)

- Wejścia sygnału RS-232C - NIE

- Razem wejścia HDMI - 4 (1z boku / 3 u dołu)

- HDCP - HDCP2.2 (do HDMI™1/2/3/4)

- HDMI-CEC - TAK

- MHL - NIE

- Zwrotny kanał audio HDMI (ARC) - TAK

- Cyfrowe wyjścia audio - 1 (u dołu)

- Wyjścia audio/słuchawkowe - 1 (z boku / hybrydowe z wyjściem słuchawkowym i na subwoofer)

- Porty USB - 2 (z boku) / 1 (u dołu)

- Nagrywanie na twardy dysk USB - TAK

- Obsługiwane formaty dysków USB - FAT16/FAT32/exFAT/NTFS

- Kodeki do odtwarzania z USB - MPEG1: MPEG1 / MPEG2PS: MPEG2 / MPEG2TS (HDV, AVCHD): MPEG2, AVC / MP4 (XAVC S): AVC, MPEG4, HEVC / AVI: Xvid, Motion JPEG / ASF (WMV): VC1 / MOV: AVC, MPEG4, Motion JPEG / MKV: Xvid, AVC, MPEG4, VP8.HEVC / WEBM: VP8 / 3GPP: MPEG4, AVC / MP3 / ASF (WMA) / WAV / MP4AAC / FLAC / JPEG

 

  Obraz (panel)

- Typ wyświetlacza - LCD

- Rozdzielczość wyświetlacza (pion x poziom, w pikselach) - 3840×2160

- Zgodność z 3D - NIE

- Typ podświetlenia - Bezpośrednie podświetlenie Direct LED

- Typ ściemniania podświetlenia - Lokalne wygaszanie

 

  Zdjęcie (przetwarzanie)

- Zgodność z HDR (High Dynamic Range) - TAK (HDR10, HLG)

- Procesor obrazu - Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ Extreme

- Optymalizacja czystości - 4K X-Reality™ PRO, Przetwarzanie dual database processing

- Optymalizacja koloru - TRILUMINOS™ Display, Super Bit Mapping™ 4K HDR, Technologia Live Colour™, System Precision Colour Mapping

- Optymalizacja kontrastu - X-tended Dynamic Range™ PRO, Object-based HDR remaster, Dynamiczne zwiększanie kontrastu, - Optymalizacja ruchu (częstotliwość własna) - X-Motion Clarity

- Obsługiwane sygnały wideo - 1080p (50, 60 Hz), 1080i (50, 60 Hz), 720p (50, 60 Hz), 576p, 576i, 480p, 480i

4096 × 2160p (24, 50, 60 Hz), 3840 × 2160p (24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1080p (30, 50, 60 Hz), 1080/24p, 1080i (50, 60 Hz), 720p (30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 576i, 480p, 480i

- Tryby obrazu - Żywy, standardowy, własny, kino „Pro”, kino domowe, sport, animacja, zdjęcie (żywy), zdjęcie (standardowy), zdjęcie (własny), gra, grafika

- Obsługa HEVC - Tak (do 3840 × 2160/60p, 10 bitów)

 

  Dźwięk (głośniki i wzmacniacz)

- Moc wyjściowa dźwięku - 10 W + 10 W

- Typ głośnika - Głośnik Bass Reflex

 

  Przetwarzanie dźwięku

- Obsługa formatu audio Dolby - Dolby® Digital, Dolby® Digital Plus, Dolby® Pulse

- Obsługa formatu audio DTS - Cyfrowy dźwięk przestrzenny DTS®

- Radio FM - NIE

- Przetwarzanie dźwięku - ClearAudio+

- Symulowany dźwięk przestrzenny - Technologia S-Force Front Surround

- Tryby dźwięku - Standardowy, kino, futbol na żywo, muzyka

 

  Oprogramowanie

- System operacyjny - Android

- Pamięć wbudowana (GB) - 16 GB

- Język wyświetlacza - BUŁGARSKI / KATALOŃSKI / CZESKI / DUŃSKI / NIEMIECKI / GRECKI / ANGIELSKI / HISZPAŃSKI / ESTOŃSKI / FIŃSKI / FRANCUSKI / HEBRAJSKI / CHORWACJI / WĘGIERSKI / WŁOSKI / KAZACHSKI / LITEWSKI / ŁOTEWSKI / HOLENDERSKI / NORWESKI / POLSKI / PORTUGALSKI / RUMUŃSKI / ROSYJSKI / SŁOWACKI / SŁOWEŃSKI / SERBSKI / SZWEDZKI / TURECKI / UKRAIŃSKI / BOŚNIACKI / MACEDOŃSKI

- Język wprowadzania tekstu - BUŁGARSKI / KATALOŃSKI / CHORWACKI / CZESKI / DUŃSKI / HOLENDERSKI / ANGIELSKI / ESTOŃSKI / FIŃSKI / FRANCUSKI / NIEMIECKI / GRECKI / WĘGIERSKI / WŁOSKI / ŁOTEWSKI / LITEWSKI / NORWESKI / POLSKI / PORTUGALSKI / RUMUŃSKI / ROSYJSKI / SŁOWACKI / SŁOWEŃSKI / HISZPAŃSKI / SZWEDZKI / TURECKI / UKRAIŃSKI / TAJSKI / WIETNAMSKI / ARABSKI / PERSKI / JAPOŃSKI

- Pasek zawartości - TAK

- Wyszukiwanie głosowe - TAK

- Elektroniczny przewodnik po programach (EPG) - TAK

- Przeglądarka internetowa - Vewd

- Serwis z aplikacjami - Tak (sklep Google Play™)

- Włącznik / wyłącznik czasowy - TAK

- Wyłącznik czasowy - TAK

- Telegazeta - TAK

- Dwa obrazy - NIE

- Napisy (analogowe/cyfrowe) - (Analogowe) — (cyfrowe) napisy

 

 Zasilanie i oszczędzanie energii

- Ocena poziomu energii - A

- Pobór mocy (podczas pracy) - -

- ROCZNY POBÓR MOCY* - 282 kWh rocznie

- Pobór mocy (w trybie czuwania) - 0,50 W

- Pobór mocy (w trybie czuwania sieci) — Złącza - 3,00 W (Wi-Fi®) / 3,00 W (LAN) / 0,50 W (Bluetooth®),

- Wartość szczytowa luminancji dla UE - 74%

- Obecność ołowiu - TAK

- Zawartość rtęci (mg) - 0,0

- Wymagania dotyczące zasilania (napięcie/częstotliwość) - 50 Hz, Napięcie przemienne 220 — 240 V

- Tryb oszczędzania energii / bez podświetlenia - TAK

- Dynamiczne sterowanie podświetleniem - TAK

- Czujnik światła - TAK

 

   Konstrukcja i wygląd

- Kolor ramki - Czarny

- Konstrukcja podstawy - Srebrny wzór w kształcie litery L

 

  Wbudowany tuner

- Liczba tunerów (naziemnych/kablowych) - 2 (cyfrowe) / 1 (analogowy)

- Liczba tunerów (satelitarnych) - 2

- System telewizji analogowej - B/G, D/K, I

- Pokrycie kanałów przez tuner (analogowych) - 45,25–863,25 MHz (zależnie od wybranego ustawienia kraju)

- System cyfrowej telewizji naziemnej - DVB-T/T2

- Pokrycie kanałów przez tuner (cyfrowej telewizji naziemnej) - VHF/UHF (zależnie od wybranego ustawienia kraju)

- System cyfrowej telewizji kablowej - DVB-C

- Pokrycie kanałów przez tuner (cyfrowej telewizji kablowej) - VHF/UHF/kablowe (zależnie od wybranego ustawienia kraju)

- System cyfrowej telewizji satelitarnej - DVB-S/S2

- Pokrycie kanałów przez tuner (cyfrowej telewizji satelitarnej) - Częstotliwość IF 950 – 2150 MHz

- CI+ - TAK

 

  Akcesoria

- Wyposażenie sprzedawane oddzielnie - Uchwyt ścienny: SU-WL450 (ograniczony dostęp do złącza), zależnie od wybranego ustawienia kraju