Pro-Ject X1 gramofon analogowy | Negocjuj cenę | raty 20x0% + dostawa gratis | salon Gniezno | instalacje | projekty | zadzwoń teraz 607615717

  • Dodaj recenzję:
  • 16216
  • Producent: Pro-Ject
  • Kod producenta: 9120097820068
  • Czas realizacji: 48 h
  • Cena katalogowa: 3 550,00 zł
  • Rabat: -284,00 zł
  • 3 266,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz

Pro-Ject X1 gramofon analogowy

Wysokiej klasy funkcje - prawdziwy audiofilskim dźwięk  - przystępna cena

 

W 1991 roku Pro-Ject rozpoczął rewolucję na rynku HiFi dzięki  wprowadzeniu gramofonu analogowego PJ 1. Zaoferował nowy, wysokiej klasy nisko-budżetowy gramofon, w czasach, gdy płyta CD była na topie. Wbrew wszelkim przeciwnościom, gramofon spowodował zainteresowanie analogowym dźwiękiem, nawet jak inni traktowali go po macoszemu. Było to a sprawą filozofii oparte na trzech krytycznych punktach:

 

 

 

 

Prosta, ale technicznie poprawna konstrukcja


Wysokiej jakości użyte materiały
Zaplecze produkcyjne – doświadczeni inżynierowie, produkcja w UE
Projekt oparty był o całkowicie manualną obsługę gramofonu, bez dodatkowych, często niepotrzebnych funkcji, co zaowocowało niewiarygodnym dźwiękiem w fantastycznej cenie. X1 opiera się na tej samej koncepcji co PJ1, jednak oferuje udoskonalenia dostępne z sprawą użycia nowoczesnych materiałów oraz nowych metod produkcji.

Project nowego gramofonu X1 jest starannie dostrojony, aby oferować bezkompromisową funkcjonalność w najlepszej cenie. To za sprawą kilku dziesięcioletniego doświadczenia w produkcji gramofonów. Przykładowo, użyta płyta MDF jest 2-3 razy droższa od płyty wiórowej, nie wspominając już plastikowej, ale brzmi dużo lepiej.

Luksusowe wykończenie – 8 warstw lakieru,

ręczne polerowanie jest 3-4 razy droższe niż prosta folia,  jednak wygląda sporo lepiej.

Wewnątrz gramofonu znajduje się płyta generatora napięcia DC/AC, która w połączeniu z elektronicznym sterowaniem prędkości obrotowej zapewnia te najlepsze warunki do stabilnej i cichej pracy silnika. Takie rozwiązanie podnosi koszty produkcji, jednak sprawdza się wielokrotnie lepiej niż przy zastosowaniu prostego układu sinika AC, zasilanego bezpośrednio.

 

 

 

Aby jeszcze bardziej poprawić wydajność,

silnik jest odsprzężony od chassis za pomocą nowego układu zawieszenia.

W X1 silnik napędza nowy, ciężki, wolny od rezonansów akrylowy talerz. To wszystko za pośrednictwem systemu napędowego silnik – sub-talerz. Główne łożysko klasy premium zapewnia bardziej stabilne i płynne obroty.

X1 jest również lepszy od swoich poprzedników dzięki super sztywnej konstrukcji ramienia.  Chodzi o konstrukcję kanapkową – korpus rurki ramienia jest z aluminium i pokryty oplotem z włókna węglowego. Ramię o długości 8.6” jest niesamowicie lekkie i sztywne, z podwyższoną odpornością na zakłócenia zewnętrzne. Element rurki ramienia posiada już zintegrowaną głowicę. X1 pozwala na ustawienie azymutu i VTA.

 

 

 

Wraz z ramieniem dostarczana jest przeciwwaga z wytłumieniem TPE, które w jeszcze skuteczniejszy sposób zmniejsza rezonanse pomiędzy wkładką i ramieniem.

Gramofon X1 dostarczany jest z nową wkładką  Pro-Ject Pick it S2MM

lub można opcjonalnie nabyć go bez wkładki. Pick It S2 MM została opracowana i wyprodukowana przez ekspertów firmy Ortofon. Prosta kompletacja gramofonu pozwoli na jego uruchomienie w ciągu kilku minut od jego rozpakowania.

W skład akcesoriów dostarczanych wraz z gramofonem wchodzi również przewód sygnałowy z żyłą uziemiającą Connect It E RCA. Przewód o niskiej pojemności jest przeznaczony swoją konstrukcją do zastosowań z gramofonami.

No i wreszcie nóżki – nowa konstrukcja, warstwowa aluminium/TPE, z możliwością regulacji wysokości.  Skutecznie eliminują możliwe zakłócenia mechaniczne.

 

Lepszy przewód:

Wszystkie nasze gramofony dostarczane są z wysokiej jakości przewodami RCA. Connect It E to pół symetryczny, dobrze ekranowany przewód o niskiej pojemności. W porównaniu z innymi źródłami muzyki, sygnał z wkładki jest bardzo delikatny w swojej naturze, dlatego przewody sygnałowe którymi się go przesyła są tak ważne. Connect It E zbudowano specjalnie do bezstratnego przesyłania tego sygnału.


W oparciu o wieloletnie doświadczenie Pro-Ject w budowaniu gramofonów projekt X1 został dopracowany pod kątem najlepszego stosunku ceny do jakości. Zastosowany MDF jest 2-3 razy droższy niż standardowe materiały drewnopochodne, nie mówiąc nawet o plastiku, ale dźwięk jaki oferuje jest zdecydowanie lepszy. X1 pokryto 8 warstwami ręcznie polerowanej, luksusowej farby, która jest 3-4 razy droższa niż okleina. Wewnątrz znajduje się wyszukany układ zasilacza DC/AC, wraz z wygodną, elektroniczną regulacją obrotów. Dostarcza on czysty i stabilny prąd do silnika napędzającego talerz. Zwiększa to koszt, ale osiągi są dużo lepsze niż przy prostym układzie zasilania silnika. Regulacja obrotów ogranicza się do przyciśnięcia przycisku, zamiast w poprzednich wersjach gramofonu przekładania paska. Wisienką na torcie jest odseparowanie silnika od plinty przy pomocy nowego systemu zawieszenia.

W X1 silnik napędza nowy, ciężki talerz z akrylu poprzez subplater na łożysku klasy premium. To idealna platforma na płyty winylowe, gwarantując uzyskanie z nich doskonałego brzmienia.

X1 jest lepszy od swoich poprzedników również w kwestii ramienia. Super sztywna kanapka z carbonu i aluminium tworzy lekkie ramię o efektywnej długości 8,6”. Zbudowane zostało ono jako jeden element ze zintegrowaną główką, z możliwością ustawienia azymutu i VTA. Co daje elastyczność konfiguracji o którą prosili nasi klienci. Ramię jest dostarczane z przeciwwagą wytłumioną TPE, która nie generuje dodatkowych wibracji.

X1 dostępny jest z wkładką MM Pro-Ject Pick-It S2, która bazuje na doskonałych wkładkach Ortofon 2M. Zapewni ona doskonały dźwięk gramofonu tuż po wyjęciu z pudełka.

Specyfikacja

- Gramofon z ramieniem carbonowo-aluminiowym
- Prędkości obrotowe: 33,33/45/78 RPM
- Odchylenie obrotów: ±0,3% (33 1/3) i ±0,25% (45)
- Kołysanie obrotów: ±0,15% (33 1/3) i ±0,13% (45)
- Talerz: 20 mm grubości, 1,5 kg, akrylowy
- Stosunek sygnału do szumu: 65 dB
- Napęd paskowy
- Łożysko talerza: stal nierdzewna i mosiądz
- Nacisk: 10 - 30mN
- Długość ramienia: 8,6 " (218,5mm)
- Masa ramienia: 10.0 g
- Overhang: 18mm
- Rozmiary: 415x125x335 mm
- Waga z pokrywą: 7 kg
- Zasilanie: 220 - 240V, 50 Hz
- Pobór mocy: 5 W

O marce

Pro-Ject Audio Systems jest firmą austriacką, założoną w Wiedniu w roku 1990. Jej głównym celem jest produkcja sprzętu Hi-Fi o wyjątkowej jakości dźwięku w jak najlepszej cenie.

Popyt po prostej, ale dobrze wykonanej konstrukcji gramofonu, był i nie ustawał. Melomani nadal poszukiwali gramofonów aby móc odtworzyć swoje kolekcje płyt. Płyta winylowa nadal dostarcza tego czego często brak w wypadku odtwarzania z płyty CD – emocje, dynamikę i to coś co często trudno wytłumaczyć – kultury analogowej – wyciszenia, uspokojenia – prawdziwego obrzędu. Było tylko kwestią czasu, zanim rynek analogowy znów dozna ożywienia.

Najważniejszą zasadą konstrukcji Pro-Ject było, jest i będzie dostarczyć najlepszą jakość dźwięku w najrozsądniejszej cenie. Klasyczne technologie i użyte wysokiej jakości materiały, bez zbędnych luksusowych elementów połączone są w proste ale atrakcyjne i mechaniczne poprawne konstrukcje.

Gramofony oraz akcesoria Pro-Ject oferują najlepszą jakość dźwięku w każdym poziomie cenowym. Nie tylko stosunek jakości do ceny, ale długoterminowa gwarancja niezawodności wraz z łatwą obsługą to są podstawowe walory, cenione po całym świecie.

Wszystkie produkty Pro-Ject są produkowane na terenie Unii Europejskiej. Zakłady produkcyjne w Republice Czeskiej oraz na Słowacji w oparciu o specjalistów, są w stanie produkować duże serie ilościowe zgodnie ze standardem ISO 9001. Obojętnie czy popatrzymy na śrubkę, czy talerz gramofonu, ramiona itp. są one wykonane w naszych własnych fabrykach, które zatrudniają ponad 300 osób. Korzyści z "Made in Europe" w porównaniu do produkcji w krajach Dalekiego Wschodu są oczywiste: niezawodna komunikacja między partnerami europejskimi, najwyższe standardy jakości za sprawą przeszkolonego personelu, dostępność logistyczna (krótkie odległości) co łączy się z małym obciążeniem środowiska naturalnego.

Dziś Pro-Ject należy do największych producentów gramofonów analogowych rangi hi-fi, oferuje szeroką gamę produktów "budżetowych" oraz bardziej zaawansowanych.