Primare I32 + MM30 Wzmacniacz stereo z modułem multimedialnym

 • Dodaj recenzję:
 • 13982
 • Producent: PRIMARE
 • Czas realizacji: 2-7 dni
 • 16 480,00 zł
 • Oblicz

Wzmacniacz zintegrowany Primare I32

Wzmacniacz zintegrowany I32 łączy w sobie niezwykłą jakość brzmienia z pięknym wyglądem i łatwością użytkowania. Bezkompromisowe podejście projektowe i w pełni zbalansowany tor sygnału. Gdy I32 przejmuje kontrolę nad głośnikami, całkowicie uwalnia dynamikę muzyki.

I32 to wzmacniacz zintegrowany z możliwością poszerzania dostępnych formantów o mocy 2 x 120W wykorzystujący zastrzeżoną technologię UFPD. Został zaprojektowany w celu dostarczenia sygnału o dużej mocy, bardzo niskich zniekształceniach i możliwości sterowania innych komponentów z serii 30. Bardzo szybkie narastanie sygnału dzięki technologii UFPD skutkuje naturalnie szybkim, czystym i wciągającym dźwiękiem w szerokim zakresie częstotliwości. Ekologicznie I32 jest znacznie lepsza od jakiegokolwiek wzmacniacza klasy A/B, jest ekstremalnie efektywna, praktycznie nie generuje ciepła. Dodatkowo tryb stand-by został również zoptymalizowany pod kątem ekologii – pobiera tylko 0,2W.

Topologia Audiofilska

I32 zawiera dwa wzmacniacze UFPD zamknięte w obudowie z grubej stalowej blachy, która cechuje się wytrzymałością, sztywnością, ekranowaniem i efektywnie tłumi wibracje od źródeł zewnętrznych. W celu redukcji zniekształceń sekcja przedwzmacniacza została odsunięta od sekcji mocy najbardziej jak to było możliwe i jest ona zasilana z osobnego, dedykowanego zasilacza. I32 posiada 2 pary (L,R) niskoszumnych wejść XLR oraz 3 pary wejść RCA. Posiada także dwie pary wyjść RCA: z przedwzmacniacza oraz wyjście „record”. I32 będzie również posiadała opcję rozszerzenia o specjalną kartę MEDIA, która będzie oferowana wejścia strumieniowe takie jak USB, iPod, LAN, itp.
Wszystkie ścieżki sygnałowe są tak krótkie jak to tylko możliwe, a wszystkie regulacje sygnału (wybór źródła, głośność, balans) są wykonywane w czysto analogowe postaci. Wejścia niezbalansowane są konwertowane do formy zbalansowanej za pomocą znakomicie brzmiących wzmacniaczy operacyjnych Burr Brown OPA2134 i podłączone do sterowania głośności i balansu zrealizowanych na specjalnie dobieranych układach LM1972 w konfiguracji zbalansowanej. Wybór źródeł został zrealizowany na wysokiej jakości przekaźnikach.

Wzmacniacze klasy D UFPD (Ultra Fast Power Device)

Technologia impulsowa w urządzeniach mocy zyskuje na popularności dzięki niskiej konsumpcji energii i możliwości zbudowania urządzenia, które posiada więcej kanałów w mniejszej obudowie. Niestety wzmacniacze klasy D i ich zasilacze impulsowe zyskały reputację niskiej jakości dźwięku charakteryzującego się wzrastającym THD wraz z częstotliwością. Technologia Primare UFPD pozwala na zbudowanie pełno-zakresowych urządzeń audiofilskich pracujących w klasie D. Technologia UFPD posiada stałe sprzężenie zwrotne o głębokości 26dB w całym zakresie audio i jest stabilna znacznie powyżej tego pasma. Jest to dość proste do zrealizowania we wzmacniaczach liniowych, ale znacznie trudniejsze w szybkich wzmacniaczach impulsowych.
W przeciwieństwie do zastosowania wzmacniacza i filtru jako dwóch osobnych komponentów, UFPD zawiera oba, zapewniając znacznie szybszą i dokładniejszą kontrolę sygnału na wyjściu. Wzmacniacze UFPD aktywnie adaptują swoje wzmocnienie zapewniając stabilność podczas uruchamiania, przesterowania i uaktywnienia ograniczenia prądowego. Wykrywają zmiany sygnału na wyjściu filtra i kompensują je poprzez zastosowanie precyzyjnej ilości sprzężenia zwrotnego. Adaptacyjna natura sterowania sprzężeniem zwrotnym pozwala na użycie kilku decybeli więcej stałego wzmocnienia w paśmie audio i zapewnia wydajność niezależną od wariacji obciążenia.
Primare UFPD traktuje wszystkie sygnały jednakowo, niezależnie od częstotliwości i prędkości narastania oraz pozwala na wytłumienie rezonansów filtra. W efekcie THD jest utrzymywane na niskim poziomie dla wszystkich częstotliwości. UFPD zapewnia bardzo szerokie sterowanie sygnałem niezależne od obciążenia, pozwalając na kontrolę każdego głośnika z dużą dokładnością.
Primare zoptymalizowało wydajność technologii UFPD poprzez precyzyjny wybór wartości i jakości zastosowanych komponentów, weryfikując projekt poprzez pomiary i wielokrotne próby odsłuchowe.

Zasilacz PFC

Mimo, iż zasilacze impulsowe zyskały reputację szumiących i zawodnych, ich teoretyczne zalety są dobrze znane. Napięcia wyjściowe mogą być regulowane precyzyjnie, ich pobór prądu z linii zasilającej jest mniejszy, gdyż są znacznie bardziej efektywnie i cechują się brakiem impulsowego poboru prądu: energia z zasilania jest pobierana ze znacznie większej części sinusoidy.
W połączeniu z technologią UFPD, Primare w zasilaniu wykorzystuje technologię izolowanego PFC (Power Factor Correction), która kontroluje prąd zasilający sprawiając, iż staje się on czystą sinusoidą z taką samą częstotliwością i fazą co napięcie zasilające. Oznacza to, iż nawet pobór 1000W nie wpływa na inne podłączone w pokoju urządzenia. Jego obecność jest praktycznie niewidoczna dla linii zasilającej. Stopień izolujący pracuje w trybie ZVS co skutkuje niską ilością harmonicznych, mniejszymi zakłóceniami EMI i czystym środowiskiem pracy wzmacniaczy.
Tryb stand-by o ultra niskim poborze mocy
I32 posiada ekologiczny tryb stand-by o ultra niskim poborze mocy. Pobór mocy wynosi zaledwie 0,2W!.

Możliwość zainstalowania karty rozszerzeń

Będzie dostępna karta rozszerzeń, która oferuje wejście strumieniowe 24bit/192kHz pozwalające na odtwarzanie plików z Internetu, NAS lub komputera; radia Internetowe, cyfrowe wejście audio pozwalające na podłączenie wielu urządzeń: m.in. odtwarzaczy CD, smartofonów, iPodów, USB itp. Sprawdź w specyfikacji pełną listę obsługiwanych wejść i wyjść.

Intuicyjny interfejs użytkownika

Intuicyjne menu użytkownika jest dostępne poprzez graficzny wyświetlacz I32, którego jasność można ustawić na jednym z czterech poziomów. Po kilku sekundach wyświetlacz przygasa i powraca do zaprogramowanej jasności natychniast po naciśnieciu dowolnego przycisku. Ustawienia pozwalają na zaprogramowanie domyślnego głośności urządzenia, oznaczania wejść, dezaktywacji wejść i osobnych ustawień głośności i balansu dla każdego z wejść w 1dB krokach.

Technologia UFPD:

 • Szerokie pasmo
 • Płaskie pasmo częstotliwości
 • niezależne od obciążenia pasmo częstotliwości
 • niska impedancja wyjściowa w całym paśmie audio
 • biskie THD w całym paśmie audio
 • liniski poziom szumów

Większość technologii klasy „D” charakteryzuje się:

 • ograniczonym pasmem
 • rezonansowym charakterem pasma częstotliwości
 • zależnym od obciążenia pasmem częstotliwości
 • Wysoką impedancją wyjściową przy wyższych częstotliwościach
 • Wysokim THD przy wyższych częstotliwościach
 • Wysokim poziomem szumów

 

Moduł multimedialny Primare MM30.

Moduł multimedialny Primare MM30 został skonstruowany do współpracy ze wzmacniaczem Primare I32 oraz przedwzmacniaczem PRE32. Urządzenie pozwala na streaming audio z audiofilską jakością, dając dostęp do setek stacji radiowych, plików audio zmagazynowanych na dyskach zewnętrznych a także integracja UPnP z PC/MAC/NAS, iPod, iPad, iPhone oraz urządzeniami podłączonymi po USB. Zastosowany wysokiej klasy przetwornik cyfrowo/analogowy 24/192 pozwala na wprowadzenie sygnału cyfrowego złączami coaxialnymi, optycznymi oraz USB. Dostęp do pełnej funkcjonalności modułu multimedialnego jest możliwy poprzez przygotowaną specjalną aplikację, dostępną dla systemów iOS oraz Android.

 
Dane techniczne:

Moc wyjściowa:

2 x 120 W / 8 Ohm
2 x 230 W / 4 Ohm

Wejścia analogowe:

2 XLR (L & R)
3 RCA (L & R)

Analogowe wyjście nagrywania:

1 RCA (L & R)

Wyjście przedwzmacniacza:

1 RCA (L & R)

Pasmo przenoszenia:

< 10 Hz - 20 kHz, -0,5 dB

Zniekształcenia THD:

<< 0.05 %, 20Hz - 20kHz, 10W, 8Ohm

Stosunek sygnał/szum:

100 dB

Pobór mocy:

Standby < 0,2 W

Wymiary (SxGxW):

430 x 385 x 100 mm

Waga:

11 kg

Dostępne kolory:

Czarny lub Tytanowy