Optoma UHD550X Projektor 4K

  • Dodaj recenzję:
  • 14575
  • Producent: Optoma
  • 9 499,00 zł 7 490,00 zł
  • Oblicz

Projektor 4K Optoma UHD550X 

Zanurz się w świecie rozdzielczości Ultra HD.  Projektor UHD550X dostarcza imponującą jakość obrazu kinowego 4K UHD dzięki 8,3milionom pikseli na ekranie. Nareszcie fani TV, filmów, rozgrywek sportowych oraz gracze będą mogli cieszyć się ostrym, żywym obrazem na którym dostrzeżą więcej szczegółów. Oparty na najnowszej technologii stylowy w formie model UHD550X posiada kompatybilność High Dynamic Range (HDR), wsparcie HDCP 2.2 oraz jest wyposażony w mocne głośniki by zapewnić kompleksową rozrywkę. Wysoka jasność 2800lumenów i łatwe podłączenie umożliwia wyświetlenie obrazu do 302" w każdej przestrzeni domowej.

4K UHD

Stwórz własny świat rozrywki z naszymi w pełni funkcjonalnymi i łatwymi do instalacji projektorami do kina domowego. Z ponad 8 milionami pikseli rozdzielczość Ultra HD 4K dostarcza 4 razy więcej detali niż Full HD, po to by obraz był ostrzejszy, bardziej rzeczywisty i bogatszy w kolory. Pozwala to na oglądanie z mniejszej odległości i jednocześnie cieszenie się z większej głębi obrazu.

Gwarancja najwyższej jakości dla użytkowników domowych

Rozdzielczość Ultra HD 4K ożywia wyświetlane treści dzięki realnym detalom, kolorom i kontraście dając w efekcie niesamowite wrażenie. To gwarantuje odbiorcy wyjątkowo ostre, żywe obrazy, które uwydatniają więcej szczegółów niż standardowy HD – dostarczając niezapomnianych wrażeń podczas oglądania kina cyfrowego.

Wyjątkowa rozdzielczość

Optoma 4K Ultra HD dostarcza cztery razy więcej pixeli w obrazie niż Full HD 1080p. Obraz złożony z 8.3 miliona pixeli (3840 x 2160) zapewnia zwiększony realizm w każdej scenie, więcej szczegółów światła i cieni oraz większą głębię obrazu. Umożliwia to bycie bliżej obrazu by dostarczyć niesamowitych wrażeń z projekcji.

Czym jest DLP 4K UHD z technologią XPR?

Zaawansowana technologia pojedyńczego chipu DMD DLP umożliwia wygenerowanie 8.3 miliona pixeli na ekranie do odwzorownia wyjątkowo ostrego, wysokiej jakości obrazu.

Jak to działa?

Opierając się na 0,67" 4K UHD DMD z ponad 4 milionami micro luster, mechanizm działa dzięki połączeniu nieodłącznej błyskawicznej prędkości przełączania chipu DLP i technologii zaawansowangego przetwarzania obrazu by wyświetlić dwa osobne pixele na pojedyńczym lustrze. To pozwala projektorowi wyświetlać pełne 8.3 miliona pixeli na ekranie.

Podstawowe cechy:

  • Rozdzielczość 4K UHD i kompatybilność HDR
  • Technologia Amazing colour - odwzorowanie standardu Rec.709, 2800 ANSI lumenów
  • Łatwe podłączanie - HDMI 2.0, HDCP 2.2, S/PDIF, 2x głośnik 4W
  • Łatwa instalacja - pionowe przesunięcie obiektywu

 

Kompatybilność HDR

Pozwala otrzymywać i wyświetlać meta dane HDR, projektory Optoma kompatybilne z HDR umożliwiają dokładniejsze wyszukanie szczegółów. Obiekty wyglądają bardziej solidnie i żyją, a dodatkowe szczegóły zwiększają głębie obrazu. To tak, jakby patrzeć przez okno.

SDR konwersja do HDR

Konwertuj SDR na HDR. Ta unikalna cecha pozwala cieszyć się zawartością Near-HDR ze standardowego źródła - zapewniając zwiększony kontrast, szczegółowość i kolory.

 

 

Niesamowite kolory

Oglądaj filmy, programy telewizyjne i graj w gry z oszałamiającymi kolorami w każdym otoczeniu. Projektory Optoma zapewniają wysokie parametry pozwalające wyświetlać dowolne treści w dowolnym miejscu. Nasze projektory domowe potrafią odzwierciedlić gamę kolorów Rec.709 – międzynarodowy standard HDTV – aby zagwarantować dokładną reprodukcję kinowych barw dokładnie tak, jak chciał tego reżyser, lub bardziej nasyconych kolorów dla uzyskania dynamicznego obrazu, przez co doskonale nadają się do gier i filmów animowanych.

Pionowe przesunięcie obiektywu

Ułatw sobie instalację dzięki funkcji pionowego przesunięcia obiektywu, zapewniającej szerszy zakres możliwości umiejscowienia projektora. Dzięki temu można łatwo ustawić projektor w pomieszczeniu i mięć większy wybór przy doborze rozmiaru ekranu.

 

 

Technologia Dynamic Black

Funkcja ta dodaje głębi obrazowi poprzez płynną regulację mocy lampy na podstawie danych o jasności każdej klatki, by uzyskać niezwykle wysoki współczynnik kontrastu. Jasne sceny są ostre i przejrzyste, podczas gdy sceny ciemne zachowują detale dzięki głębokim czerniom oraz wyjątkowej szczegółowości światła i cieni.

Ultra szczegółowy

Technologia ta zapewnia, że wszystkie informacje zawarte na ilustracji będą wiernie odtworzone na ekranie, dając oszałamiający, krystalicznie czysty i ostry jak brzytwa obraz.

System zarządzania kolorami (CMS)

Wyświetlaj dokładne, rzeczywiste barwy najlepiej dopasowane do miejsca projekcji. Ta unikalna funkcja daje elastyczność precyzyjnego dostrajania ustawień kolorów zgodnie ze standardem 709 – dla optymalnej precyzji.

Wbudowany głośnik

Łatwo dopełnij wrażeń rozrywki domowej dzięki potężnemu, wbudowanemu głośnikowi. Wbudowane głośniki zapewniają wyjątkowo dobrą jakość dźwięku i łatwą instalację bez potrzeby kosztownych głośników zewnętrznych.

MHL

Zamień swój projektor w inteligentny wyświetlacz, łącząc smartfon lub tablet pojedynczym kablem, używając MHL do odtwarzania gier, przesyłania filmów wideo i udostępniania zdjęć na dużym ekranie.

Zasilanie USB

Korzystaj z zasilania USB, aby zasilać klucz sprzętowy HDMI, np. Google Chromecast.

Tryby ISF

Funkcja ta pozwala na zapisywanie swoich skalibrowanych ustawień trybu dzień i noc, umożliwiając możliwie najlepsze wrażenia podczas oglądania

24p

Większość filmów nagrywana jest z szybkością klatkowania 24 klatek na sekundę (fps). Aby zachować czystość oryginalnego obrazu, projektory Optoma potrafią przyjmować źródła sygnału High Definition przy 24 fpm, wyświetlając filmy dokładnie tak, jak chciał tego reżyser.

Tryb gry

Tryb gry optymalizuje projektor dla uzyskania błyskawicznego czasu reakcji, maksymalnego kontrastu i żywych kolorów, aby można było uchwycić każdy szczegół – pozwalając Ci się skupić na zwycięstwie.

 

1) Jasność i żywotność projektorów lampowych może być różna w zależności od wybranego trybu projektora, warunków otoczenia i sposobu użytkowania. Jasność będzie się z czasem stawała coraz słabsza, co jest typowe dla wszystkich projektorów lampowych. Projektory LED nie posiadają wymienianej lampy, a ich jasność nie ulega znacznemu pogorszeniu w miarę użytkowania.

2) Typowa żywotność lampy wynikająca z przeprowadzanych testów. Może się różnić w zależności od sposobu użytkowania i warunków otoczenia

 

Dane techniczne
Technologia wyświetlania DLP
Natywna rozdzielczość UHD (3840x2160)
Jasność1 (Tryb Jasny) 2800 ANSI Lumenów
Kontrast 500,000:1
Żywotność lampy2 Dynamic/Eco/Bright 15000/10000/4000 (hrs)
Współczynnik projekcji 3 1.39 - 2.22:1
Współczynnik powiększenia 1.6x Manual
Przesuw obiektywu Pionowy: +15%
Złącza wejściowe/wyjściowe HDMI 2.0, HDMI, VGA (RGB/YPbPr), Audio in 3.5mm, Audio out S/PDIF, Audio Out 3.5mm, RJ45, RS232, USB-A Power (1.5A), USB service, 12V trigger
Głośnik (w watt) 2x 4
Waga (kg) 7.8
Wymiary (Sz x Gł x Wy) (mm) 498 x 331 x 141
Proporcje obrazu 16:9 Native, 4:3 Kompatybilny
Wielkość ekranu projekcyjnego 0.67 - 7.68m (26.45" - 302.2") Diagonal 16:9
Odległość wyświetlania 1.3 - 9.3m
Obiektyw projekcyjny F/2.5~3.26; f=20.91~32.62mm
Jednolitość 85%
Maksymalna rozdzielczość 2160p
Kompatybilność z komputerami UHD, WQHD, WUXGA, FHD, UXGA, SXGA, WXGA, HD, XGA, SVGA, VGA, Mac
Kompatybilność Wideo 480i/p, 576i/p, 720p(50/60Hz), 1080i(50/60Hz), 1080p(24/50/60Hz), 2160p(24/50/60Hz)
Opóźnienie wejścia ( 33
Częstotliwość odświeżania poziomego‎ 31~135KHz
Częstotliwość odświeżania pionowego 24~120 Hz
Wyświetlane kolory 1073.4 Miliarda
Poziom hałasu (tryb Eco) 25dB
Zasilanie Input: 110 - 220v
Zużycie energii 305W Bright mode / 249W Eco mode (< 0.5W Standby)
Typ Lampy 240W
Warunki pracy 5°C - 40°C, Max. Humidity 85%, Max. Altitude 3000m
Bezpieczeństwo Security bar, Kensington lock
Wyświetlacz ekranowy 10 Języków: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, portugalski, włoski, rosyjski
Akcesoria standardowe AC kabel zasilający, pilot, 2x AA baterie, podstawowy podręcznik użytkowania
Akcesoria opcjonalne Uchwyt sufitowy
Opcjonalne działanie w trybie bezprzewodowym Nie
Gwarancja 2 Lata
RoHS Kompatybilny

 

1) Jasność i żywotność projektorów lampowych może być różna w zależności od wybranego trybu projektora, warunków otoczenia i sposobu użytkowania. Jasność będzie się z czasem stawała coraz słabsza, co jest typowe dla wszystkich projektorów lampowych. Projektory LED nie posiadają wymienianej lampy, a ich jasność nie ulega znacznemu pogorszeniu w miarę użytkowania.

2) Typowa żywotność lampy wynikająca z przeprowadzanych testów. Może się różnić w zależności od sposobu użytkowania i warunków otoczenia

3) tolerancja +/- 5%