NEC PE455UL HOME CINEMA 4K LASER

  • Dodaj recenzję:
  • 21525
  • Producent: NEC
  • 10 999,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Zachwycające obrazy w krystalicznej ciszy 

 

Technologia LCD

 

dzięki zastosowaniu technologii projekcyjnej LCD, NEC PE455UL HomeCinema Customized charakteryzuje się bardzo wysoką jasnością nie tylko w bieli, ale również w kolorach. Dzięki temu wyświetlanie wyraźnego obrazu możliwe jest nawet w miejscach, gdzie nie ma możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia np.: w salonie. 

 

Zamknięta konstrukcja silnika optycznego

 

jednym z największych zagrożeń dla projektora jest kurz i pył powodujący większą erozję nominalnej jasności projektora niż naturalne zużycie źródła światła. Dzięki zastosowaniu technologii szczelnego silnika optycznego, kurz i pył nie osiadają na wrażliwym układzie optycznym projektora, co w efekcie powoduje pracę z wysoką jasnością przez cały okres użytkowania projektora. 

 

Brak filtrów / brak serwisowania

 

NEC PE455UL HomeCinema Customized dzięki technologii zamkniętego układ optycznego nie posiada filtrów, co oznacza, że projektora nie trzeba okresowo serwisować. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie proste rozwiązania i brak kosztownych serwisów.

 

 

 

 

Laserowe źródło światła

 

koniec z wymianą lamp - NEC PE455UL HomeCinema Customized wyposażony został w innowacyjne laserowo-fosforowe źródło światła o żywotności 20 000h w trybie normalnym i nawet 36 000h w dedykowanym dla projektora trybie kino. W połączeniu z zamkniętym układem optycznym oznacza to 19 lat pracy projektora przy 5 godzinach wyświetlania dziennie oraz brak kosztownej wymiany lampy w przypadku jej awarii. 

 

Kontent 4K

 

projektor NEC PE455UL HomeCinema Customized wyposażony został w złącza pozwalające wyświetlać obraz o rozdzielczości 4K zarówno z komputera, jak i serwisów streamingowych. 

 

Niski poziom szumów

 

Głośność projektora NEC PE455UL HomeCinema Customized w trybie kino to zaledwie 22dB. Tak niski poziom generowanego przez projektor hałasu pozwala skupić się wyłącznie na oglądaniu i słuchaniu wyświetlanego materiału filmowego. Dodatkowo projektor przy maksymalnej jasności nadal zachowuje rekordowo niską głośność wynoszącą zaledwie 27dB. To wartości pozwalające na wyświetlanie bajek dla dzieci w salonie lub oddawanie się cyfrowej rozrywce bez denerwującego szumu nad głową. 

 

 

MultiPresenter

 

dzięki zintegrowanej funkcji MultiPresenter projektor podłączony do sieci domowej może wyświetlać kontent bezprzewodowo z praktycznie dowolnego źródła. Darmowa aplikacja na telefon lub tablet pozwoli prezentować zdjęcia podczas spotkań rodzinnych nawet przez kilka osób jednocześnie. 

 

Kontrola przez sieć

 

NEC PE455UL HomeCinema Customized można podłączyć do domowego systemu smart home. Projektor w prosty sposób za pomocą komend LAN/RS lub wbudowanego web serwera pozwala na pełne zarządzanie z poziomu domowego systemu. 

 

Lens shift

 

Dzięki możliwości zmiany osi projekcyjnej projektor może być ustawiony elastycznie względem ekranu. Zakres regulacji w osi pionowej wynosi aż 60% wysokości ekranu, natomiast w osi poziomej po 30% szerokości ekranu zarówno w prawo, jak i w lewo. Dodatkowo projektor posiada cyfrową korekcję zniekształceń trapezowych zarówno pionowych, jak i poziomych. 

 

Optymalny współczynnik projekcji

 

NEC PE455UL HomeCinema Customized wyświetla obraz o podstawie 1m już z odległości 1.23m do 2m od ekranu. Oznacza to, że projektor wyświetli optymalną wielkość obrazu zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach gdzie urządzenie oddalone będzie od ekranu nieco dalej. 

 

Bardzo niskie zużycie energii

 

dzięki zastosowaniu ekologicznego źródła światła projektor w trybie kino zużywa 200W energii elektrycznej, a w trybie czuwania jedynie 0.3W. To wartości porównywalne ze stosunkowo niewielkim telewizorem LCD.

 

Projektor skalibrowany został w następujący sposób:

 

Jasność światła białego: 2500 Lumenów
Skorelowana temperatura barwowa: zgodna ze standardem D65 x:0.313, y:0.329
Przestrzeń barwowa: maksymalnie zbliżona do DCI-P3
Krzywa gamma: 2.35

Dodatkowo dzięki zastosowaniu laserowego źródła światła możecie Państwo liniowo regulować jasność wyświetlanego obrazu bez straty jakości tak, aby dostosować jasność projekcji do indywidualnych warunków panujących w Państwa domu. NEC PE455UL HomeCinema Customized jest produktem zupełnie bezobsługowym i nie wymaga specjalistycznych serwisów. Technologia zamkniętego źródła światła zdecydowanie wydłuża żywotność projektora oraz zapobiega mocnemu spadkowi jasności w czasie.