Monitor Audio Silver 8 Kolumna głośnikowa podłogowa

Dodaj recenzję:
 • 7461
 • Producent: Monitor Audio
 • 3 495,00 zł
 • Oblicz

 

Seria Silver

Nowa seria ośmiu produktów serii Silver dodaje blasku Monitor Audio z kompletnym połączeniem innowacji i dizajnu.

Połączenie najnowszej inżynierii Monitor Audio z pięknym smukłym kształtem w szerokiej gamie produktów w naturalnej okleinie lub połyskującym lakierze fortepianowym sprawia, że najnowsza seria Silver oferuje niesamowity balans brzmienia, wszechstronności, stylu i ceny.

Niesamowity sukces serii RX przełożył się na jeszcze większy angaż inżynierów Monitor Audio w stworzenie serii szczycącej się najnowszymi rozwiązaniami w zakresie dźwięku.

Kluczowe zalety zapożyczone z flagowych serii Platinum i Gold zostały na nowo zdefiniowane i „wyposażone” w innowacje z zakresu inżynierii przetworników, czego dowodem są odświeżone modele monitorów 1 i 2 oraz podłogowe 6, 8. nowy największy Silver 10 i dopełniające je głośniki do kina domowego czyli Silver Center i FX a także aktywne subwoofery 380 i 390.

Podczas gdy 1, 2, 6 center i FX pozostają kopią poprzedników o tyle Silver 8 staje się w pełni trójdrożną konstrukcją a nowy w rodzinie Silver 10 oferuje powiększony format głośnika podłogowego z 8 calowymi przetwornikami basowymi dla osiągnięcia głębszego basu i dynamiki odpowiedniej dla bardzo dużych pomieszczeń.

Dostępne z szerokim wyborem wykończeń w najwyższej jakości: Rosenut, Walnut, Natural Oak a także lakierowanymi wersjami w kolorze czarnym i białym fortepianowym, głośniki serii Silver podnoszą standard pięknego brzmienia systemów hi fi i kina domowego w twoim domu.

Nowe przetworniki basowe i średniotonowe.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych membran, które wyposażone są w centralny otwór dla cewki, membrany C-CAM z technologią RST i dołkami przypominającymi piłkę golfową kontynuują formę nieskazitelnego brzmienia o szerokim paśmie i rozproszeniu. Cewka umieszczona pomiędzy membraną a mocnym zawieszeniem, stałą się jeszcze bardziej silna i wydajna co cały przetwornik również czyni efektywniejszym.

Szerokie badania i metoda określonego modelu (FEA) pomogła stworzyć idealną mechaniczną relację wymaganą do poszerzenia pracy przetwornika jego mocy przy równoczesnym redukowaniu szumów zniekształceń i otrzymanie lepszej dynamiki i dokładniejszego grania.

Dodatkowo, Silver 8 i 10 posiadają nowy wynaleziony specjalnie 4 calowe przetworniki średniotonowe, pracujące we własnej wytłumionej i zoptymalizowanej obudowie dla uzyskania dokładnego pasma średniotonowego. Krótka podwieszona cewka w połączeniu z magnetyczną szczeliną zapewniającą pozostanie cewki wewnątrz szczeliny w każdym momencie powoduje redukcję modulacji i ekstremalnie niskie zniekształcenia.

Nowy przetwornik wysokotonowy

Zniekształcenia wynikające z kompresji powietrza z tyłu kopułki wysokotonowej są wyeliminowane dzięki konstrukcji przetwornika C-CAM który na nowo został zaprojektowany dla serii Silver. W nim powietrze jest bezpośrednio odprowadzane poza kopułkę do dużej komory w której jest umieszczony, produkując tym samym niższy rezonans i ogólne tłumienie. Pasmo przenoszenia z nowego tweetera jest dokładniejsze w niskich pasmach dla delikatnego i naturalnego dopasowania do przetworników średniotonowych. Podczas gdy pasmo najwyższe zostało polepszone a jego przełamanie zredukowane poprzez ulepszenia w geometrii i mechanizmie samego przetwornika.

Inne zalety dizajnu

Nowa seria Silver zachowuje metodę mocowania głośnika od tyłu za pomocą jednej śruby dla zredukowania drgań obudowy. Każda śruba zachowuje się jak sztywna podpora ale także usuwa potrzebę mocowania przetworników za pomocą konwencjonalnych śrubek z przodu obudowy, efektywnie odsprzęga przetwornik od ścianki przedniej obudowy eliminując dalsze źródła rezonansu. Brak konwencjonalnych śrubek przekłada się na bardziej elegantszy wygląd głośnika – wraz z brakiem otworów na umieszczenie maskownic które tutaj trzymają się na niewidzialnych magnesach. Tak jak w topowej serii Platinum, zastosowano technologię tylnego portu basowego HiVe we wszystkich modelach prócz center, FX i subwooferów. HiVe to port o kształcie żebrowanym który pozwala na swobodny przepływ powietrza i redukuje turbulencje produkując przy tym solidny czysty bas. Polipropylenowe kondensatory, powietrzne i stalowe induktory zostały zainstalowane w zwrotnicy dla zachowania najlepszej integralności systemu. Wszystkie modele z nowej serii Silver oferują wysoką czułość, zredukowane zniekształcenia i wyższą impedancję niż ich poprzednicy, zapewniając jednocześnie szeroki wybór partnerującego im sprzętu.

Konstrukcja obudowy

Obudowa wykonana jest z 20 mm MDF (25 mm w subwooferach) – to o milimetr szerzej nież w RX i w połączeniu z mocowaniem przetworników od tyłu za pomocą jednej śruby tworzy sztywną konstrukcję i mniejsze przebarwienie brzmienia. Cała nowa seria Silver dostępna jest w szerokim wyborze wykończeń wykonanych z naturalnej okleiny lub w lakierzez fortepianowym czarnym lub białym.

Kolumna podłogowa Monitor Audio Silver 8

Silver 8 zyskał nowy trójdrożny dizajn w którego skład wchodzą 4 calowy przetwornik średniotonowy C-CAM RST wspomagany przez przewrotniki basowe C-CAM RST. Specjalnie dla serii Silver konstrukcja ta jest zoptymalizowana dla lepszej dokładności dotyczącej krytycznych częstotliwości dla zapewnienia precyzyjnej sceny średniej i poszerzonego basu. Wyższe, smuklejsze obudowy oraz ulepszone tłumienie pozwalają na elastyczność względem ustawień w pomieszczeniach, podczas gdy wysoka czułość i impedancja czynią Silver 8 wypełnią dźwiękiem nawet duże pomieszczenia

Technologia:

 • Ulepszona złota kopułka C-CAM® (Ceramic-Coated Aluminium/Magnesium) z wytłumioną tylną komorą, innowacyjnym rozwiązaniem wentylowania membrany zapewniającym większą czystość dźwięku i szersze pasmo przenoszenia
 • Specjalnie zaprojektowany 4 calowy przetwornik średniotonowy z „podwieszaną” cewką i napędem. Cewka pracuje w w polu magnetycznym co gwarantuje niski poziom zniekształceń oraz bardziej klarowną prezentację średnicy.
 • Dwa 6” przetworniki basowe z membranami C-CAM.
 • Membrana o profilu RST® (Rigid Surface Technology) o większej sztywności i niższym poziomie zniekształceń
 • Trójdrożna konfiguracja pozwala na zoptymalizowanie pracy każdego przetwornika.
 • Ulepszona, odlewana, polimerowa obudowa basu zaprojektowana w celu uzyskania wyższej sztywności i zmniejszenia ilości odbić.
 • Port bas-refleksu HiVe®II zapewnia płynniejszy przepływ powietrza co skutkuje lepszą odpowiedzią impulsową, oraz bardziej zwartym basem
 • Mocowanie przetworników pojedynczą śrubą do tylnej ścianki zwiększa sztywność obudowy, oraz odsprzęga przetworniki od panelu frontowego
 • Wewnętrzne okablowanie wykonano miedzianymi przewodami posrebrzanymi srebrem Pureflow®
 • Zwrotnice wysokiej klasy z polipropylenowymi kondensatorami najwyższej jakości
 • Dostępne z wykończeniem naturalnym fornirem najwyższej jakości, lub w wykończeniach na wysoki połysk
 • Obudowa wykonana z MDFu o grubości 20mm z wewnętrznym ożebrowaniem poprawiającym sztywność konstrukcji w celu minimalizacji podbarwień dźwięku
 • Niewidoczne, magnetyczne mocowanie maskownic
 • Terminal z gniazdami głośnikowymi umieszczono nad samą podłogą co ułatwia podłączenie kabli.

Cechy:

 • Magnetyczne mocowanie maskownic-maskownice przytrzymywane są przez ultra mocne neodymowe magnesy, co pozwala na rezygnację z nieładnych otworów na kołki. Modele ścienne dają możliwość użycia kwadratowych lub okrągłych maskownic.
 • Hive II Port Technology-Nowy rodzaj portu bas-refleksu, z wnętrzem przypominającym wewnętrzną stronę lufy karabinu. Takie rozwiązanie przyspiesza przepływ powietrza i redukuje jego zawirowania. Technologia HiVe II pozwala na znacznie szybszy przepływ powietrza z i do portu, niż konwencjonalny bas-refleks, dzięki czemu uzyskiwany bas jest szybszy i potężniejszy.
 • RST (Rigid Surface Technology)-Profil przetwornika RST (Rigid Surface Technology) to równomiernie ułożone dołki na powierzchni głośnika, przypominające piłkę golfową. Symulacje komputerowe i odsłuchy udowodniły, że dołki te podnoszą sztywność dowolnej powierzchni, dzięki czemu przetworniki RST/C-CAM są odporne na mechaniczne naprężenia mogące odkształcić powierzchnię i przez to generować zniekształcenia. Obecność RST oznacza, że mogliśmy zastosować cieńsze, lżejsze i bardziej „muzyczne” membrany C-CAM, zapewniające szybkość, dokładność przy jednocześnie zredukowanych zniekształceniach. RST pomaga również rozproszyć fale stojące rozchodząc się po powierzchni membrany.
 • Złota kopułka C-CAM-Membrana naszej złotej kopułki wysokotonowej powstaje z pokrywanego warstwą ceramiki stopu aluminium i magnezu, anodyzowanego złotem do grubości wymaganej do uzyskania odpowiedniej sztywności oraz odpowiedniej charakterystyki tłumienia. Wykorzystując zaawansowane narzędzia wymodelowaliśmy nowy profil samej membrany, jak i jej zawieszenie, gwarantujące uzyskanie reprodukcji dźwięku na najwyższym poziomie. Najnowsza wersja kopułek rozszerza jej pasmo przenoszenia do nawet powyżej 35 kHz sprawiając, że przekaz jest liniowy nawet powyżej progu słyszalności, zapewniając jednocześnie wierną reprodukcję dźwięku wysokiej rozdzielczości z plików muzycznych, czy ścieżek dźwiękowych filmów. Złota kopułka jest cieńsza, lżejsza, bardziej sztywna a dzięki temu bardziej efektywna niż kopułki wykonane z innych materiałów, które mogą wprowadzać zniekształcenia w reprodukowanym paśmie przenoszenia.

 

Dane techniczne:
Budowa: trójdrożna
Pasmo przenoszenia: 32 Hz – 35 kHz
Skuteczność (1 W/1 m): 90 dB
Impedancja nominalna: 4 Ω
Moc maksymalna (RMS): 200 W
Zalecana moc wzmacniacza: 80-200 W
Obciążenie głośnika niskotonowego: bas-refleks, dwa porty HiVe
Częstotliwość podziału: 500 Hz/2,7 kHz
Przetworniki: 2 x 150 mm RST (bas)/1 x 100 mm RST (środek)/1 x 25 mm złocona C-CAM
Wymiary zewnętrzne (bez maskownic i gniazd): 1000 x 185 x 323mm
Wymiary zewnętrzne (z gniazdami): 1000 x 185 x 335mm
Wymiary zewnętrzne: 1021 x 245 x 360mm
Waga (sztuka): 23,33 kg

Cena za sztukę, dostępne jako para!