Maranz PM7005 + Maranz NA6005 wzmacniacz + sieciowy odtwarzacz audio

 • Dodaj recenzję:
 • 15897
 • Producent: Marantz
 • 3 999,00 zł
 • Oblicz

Maranz PM7005 + Maranz NA6005 wzmacniacz + sieciowy odtwarzacz audio

 

 

Zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny Marantz PM 7005

PM7005 jest całkowicie dyskretnym, zintegrowanym wzmacniaczem current feedback z funkcją USB DAC. Jest to idealny sprzęt dla miłośników muzyki pragnących zarówno świetnej jakości dźwięku oraz elastyczności działania, która jest zapewniona dzięki całkowicie urozmaiconemu trybowi DAC. Wzmacniacz o mocy 2x60W przy 8 omach posiada symetryczne obwody zapewniające idealnie wyważenie obrazu.


Dla zapewnienia najlepszej jakości dźwięku PM7005 posiada najwyższej jakości komponenty audio, HDMA z technologią current feedback oraz szerokopasmowy zasilacz prądu chwilowego. Jest także wyposażony w wysokiej klasy terminal głośnikowy, taki jaki jest zastosowany w PM8005 dla osiągnięcia najlepszych możliwości połączeniowych. Tryb DAC zawiera optyczne i koaksjalne wejścia cyfrowe, a także port USB-B, co umożliwia Ci bezpośrednie podłączenie swojego komputera do PM7005 i korzystanie z wysokiej jakości DAC CS4398. Wzmacniacz posiada stację wyjściową HDAM-SA3 zapewniającą świetną jakość dźwięku.

Wzmacniacz spełnia funkcję karty dźwiękowej dla komputera, a port USB-B funkcjonuje w trybie asynchronicznym oraz w trybie „bit-perfect”, aby wspierać nie tylko 192kHz/24bity, ale także DSD o częstotliwościach 2,8MHz i 5,6MHz. Wszystkie te cyfrowe nowoczesności są na wyciągnięcie ręki, więc możesz cieszyć się swoimi mediami cyfrowymi, gdziekolwiek jesteś. Dodatkowo zadbaliśmy o wrażliwy sygnał analogowy pochodzący z innych źródeł wbudowując we wzmacniacz Tryb Analogowy Amp- który całkowicie wyłącza sekcję cyfrową umożliwiając Ci cieszenie się najczystszą jakością dźwięku jaką możesz sobie wyobrazić. Idealne dla Twoich winyli.

Pozostałe cechy:

 • zintegrowany wzmacniacz Current Feedback o mocy 2x 80W (RMS) przy 4 omach
 • wybrane wysokiej jakości komponenty audio
 • własne obwody HDAM-SA3 marki Marantz
 • wysoka moc dzięki wysokoprądowym diodom Schottky’ego
 • oryginalne pozłacane mosiężne terminale głośnikowe Marantz SPKT-1
 • equalizer Phono Current Feedback (MM)
 • cyfrowe optyczne i koncentryczne wejścia z konwersją D/A o przepływności 192kHz/24bit
 • wejście USB-B PCM 192kHz/24bit oraz strumieniowanie audio DSD (DSD2.8 & DSD5.6)
 • izolator sygnału oraz przetwornik DA CS4398 o wysokiej mocy
 • „Tryb Analogowy” wyłączający sekcję cyfrową, dzięki któremu możesz zachwycić się wspaniałym dźwiękiem
 • pilot do obsługi wzmacniacza, odtwarzacza CD oraz odtwarzacza sieciowego

Sieciowy odtwarzacz audio Marantz NA6005

Ciesz się wysokiej jakości dźwiękiem dzięki sieciowemu odtwarzaczowi audio Marantz NA6005, który Za pośrednictwem wbudowanego WiFi lub portu Ethernet, NA6005 łączy się z siecią domową uzyskując dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych i popularnego serwisu muzycznego Spotify z aplikacji Spotify Connect. Poza tym jest wyposażony w Apple Airplay, tak więc użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo muzykę za pomocą iTunes z komputerów Mac lub PC, jak również bezpośrednio z iPhona, iPada lub iPod touch.

Zaawansowane rozwiązania klasy audiofilskiej w NA6005 dostarczają doskonałej jakości audio wysokiej rozdzielczości poprzez wysokoprądowy konwerter C/A klasy referencyjnej, CS4398 połączony z systemem redukcji zniekształceń. Do tego dochodzi kompatybilność z plikami DSD 2.8 i 5.6 MHz (format stosowany w wysokiej rozdzielczości SACD).

Dzięki dostępnej aplikacji Marantz Hi-Fi Remote App (iOS i Android) możesz w prosty sposób sterować NA6005 z poziomu własnego smartfona, czy tabletu. Urządzenie posiada również wygodne gniazdo USB na przednim panelu dające możliwość podłączenia urządzeń przenośnych i dysków USB.

 


Własna technologia HDAM

Wyposażony w technologię HDAM, NA6005 posiada wiele modułów HDAM i HDAM-SA2 w krytycznych układach elektronicznych, wliczając w to analogowy stopień wyjściowy i układ wzmacniacza słuchawkowego. W porównaniu do konwencjonalnych układów, dyskretne elementy układów technologii HDAM zapewniają jakość dźwięku zadowalającą nawet najbardziej wymagających purystów.

Najwyższej klasy przetwarzanie cyfrowo-analogowe CS4398

Posiadając przetwornik cyfrowo-analogowy klasy referencyjnej CS4398, zdolny do przetwarzania PCM 24-bit/192-kHz w formacie DSD, NA6005 zapewnia doskonałą wierność odtwarzania formatów audio najwyższej rozdzielczości takich jak PCM i DSD.

Zaawansowany system redukcji zniekształceń jitter

Działając we współpracy z przetwornikiem cyfrowo-analogowym CS4398, układ redukcji zniekształceń jitter w NA6005 wyposażony jest w dedykowany system zegara eliminujący zniekształcenia spowodowane słabą stabilnością taktowania w napływającym strumieniu danych audio.

Wbudowane Wi-Fi i Bluetooth z podwójnymi antenami i dual band "N"

Dla optymalnej transmisji i odbioru Wi-Fi i Bluetooth, NA6005 posiada bardzo zaawanasowaną technologię nowej generacji z dwoma antenami i indywidualnymi wewnętrznymi elementami wraz z potężną sekcją RF wyposażoną w procesory DSP Dual Core 300MHz, które pomagają w zapewnieniu stałej, stabilnej transmisji strumieniowej i dekodowania, nawet w zatłoczonych środowiskach miejskich.
Sekcja Wi-Fi została wyposażona w technologię Dual Band "N", w szybki sposób przełączającą, która w sposób ciągły szuka optymalnych kanałów, aby zapewnić idealne możliwości odsłuchowe. Za pomocą przycisków WPS i iOS Wi-Fi protected setup możesz połączyć swoje urządzenie z NA6005 w ciągu kilku chwil. Za pośrednictwem Bluetooth, NA6005 będzie pamiętał informacje parowania do 8 urządzeń zewnętrznych.Wbudowana funkcja streamingu muzyki Spotify Connect; Apple AirPlay; radio internetowe

Dostępny w formie darmowej (z reklamami) lub płatnej subskrypcji (bez reklam) streamingowego serwisu muzycznego, Spotify dostarcza jednego z największych katalogów przesyłanych strumieniowo utworów na świecie, a NA6005 jest kompatybilny z aplikacją Spotify Connect.

Użytkownicy popularnych urządzeń iOS, wliczając w to iPod touch, iPhone i iPad mogą natychmiast przesyłać strumieniowo swoje ulubione utwory ze swoich bibliotek iTunes za pośrednictwem AirPlay, który zapewnia automatyczne włączenie i selekcję źródła. NA6005 posiada również certyfikat DLNA 1.5 do strumieniowania zawartości z domowego komputera PC, laptopa PC lub komputera Mac. Możesz również wybrać spośród tysięcy internetowych stacji radiowych z całego świata, z niesamowitym zakresem wyboru rodzajów muzyki.

Szeroki wybór wspieranych formatów plików, w tym DSD 2,8 i 5,6 MHz

Dodatkowo do kompatybilności z konwencjonalnymi ścieżkami audio PCM ze źródeł cyfrowych audio jak CD, NA6005 wspiera nie mniej niż 8 dodatkowych typów plików audio: WMA, MP3, WAV, MPEG-4 AAC, FLAC, ALAC, AIFF, DSD (stereo). NA6005 wspiera odtwarzanie bez przerw (gapless) dla plików WAV, FLAC, ALAC, AIFF i DSD.

Funkcjonalność samodzielnego przetwornika C/A

Za pomocą cyfrowego wejścia optycznego możesz użyć NA6005 jako audiofilskiego przetwornika C/A po podłączeniu do cyfrowego odtwarzacza dysków lub innego źródła cyfrowego z cyfrowym wyjściem optycznym.

Konstrukcja klasy audiofilskiej

Masywna obudowa została skonstruowana w oparciu o dwuwarstwową podstawę. Zamiast pojedynczej płyty drukowanej dla obwodów elektronicznych, NA6005 posiada szereg indywidualnych płytek obwodów elektronicznych, aby zapobiec wzajemnym zakłóceniom - nawet wyjście słuchawkowe dysponuje własna, dedykowaną płytka drukowaną.
Wewnątrz, NA6005 jest wypełniony szeregiem aktywnych i pasywnych elementów klasy premium, w tym wieloma szybkimi, wysokoprądowymi diodami Shottky'ego i najwyższej jakości audiofilskiej kondensatorami i rezystorami o wąskiej tolerancji.

System ładowania w trybie standby

Po podłączeniu do portu USB NA6005 dowolnego urządzenia smart, jak tablet, czy smartfone, nawet po przełączenia NA6005 w tryb standby urządzenia te są ładowane. Po pełnym naładowaniu, NA6005 przechodzi w tryb standby o bardzo znikomym poborze mocy (mniejszym niż 0,5 W).

Opcje sterowania

Wyposażony w ergonomicznego pilota zdalnego sterowania, który jest także kompatybilny ze zintegrowanymi wzmacniaczami Marantz, NA6005 współpracuje z nowa aplikacją Marantz Hi-Fi Remote (iOS/Android) za pośrednictwem domowej sieci. Panel tylny posiada wejście zdalnego sterowania i porty wyjść do bezpośredniego podłączenia odtwarzacza dysków Marantz i przekaźnik IR do podłączenia zewnętrznego urządzenia sterującego, a także port LAN RJ-45.

Ponad 60 lat audiofilskiego dziedzictwa

Powstały w 1953 roku Marantz ma długą i bogatą historię tworzenia audiofilskich komponentów docenianych przez miłośników muzyki i wymagających audiofilów na całym świecie. Ponieważ muzyka ma znaczenie w naszym życiu, NA6005 także jest nośnikiem tradycji dostarczania najdoskonalszych doznań muzycznych.